Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2013 Standard Komunikační kanály ve firmě musí být flexibilní, jasné, transparentní a nákladově efektivní. Windows Exchange Server 2013 vám pomůže dosáhnout zcela nové úrovně výkonu a spolehlivosti. Exchange...
5 414,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise Oproti svému předchůdci má tento produkt řadu nových služeb, funkcí a technologií, které jsou navrženy tak, aby podporovaly společnosti při navrhování jejich komunikačních kanálů. S tímto...
33 844,90 Kč *

Edice a licencování serveru Microsoft Exchange Server 2013

Ve všech dostupných edicích nabízí Microsoft Exchange Server 2013 základní osvědčené a bezpečné i nové funkce pro odesílání e-mailů a správu poštovních schránek, úkolů a kalendářů v organizaci.

Microsoft Exchange Server 2013 je licencován podle obvyklého modelu klient/server. To znamená, že jeden server a všichni klienti, kteří k němu přistupují, vyžadují licenci. Funkce, které jsou zde k dispozici, jsou také určeny typem přístupových licencí, které jsou pro jejich použití nutné  - ty jsou rovněž k dispozici u společnosti Wiresoft. Serverová licence pro Exchange 2013 je k dispozici ve dvou edicích, které se liší především počtem podporovaných poštovních schránek:

 • Verze Standard je připravena pro požadavky na poštovní schránky malých a středních firem, které nepotřebují více než 5 databází poštovních schránek.
 • Verze Enterprise je určena zejména pro větší společnosti, které potřebují více než 5 databází poštovních schránek, a dokonce podporuje (s kumulativní aktualizací Exchange Server 2013 RTM) až 100 poštovních schránek.

Důležité novinky v Exchange Serveru 2013

Oproti předchozím verzím Exchange nabízí Microsoft Exchange Server 2013 ucelenou sadu nových funkcí a služeb, které ještě lépe podporují uživatele v komunikaci a spolupráci. Kromě toho pomáhají zvyšovat jejich efektivitu a zároveň snižovat provozní náklady ve firmách. Funkce serveru Exchange lze poskytovat lokálně i v cloudu. Webová aplikace Outlook navíc nabízí optimalizované uživatelské rozhraní, které podporuje dotykové obrazovky, a rozšiřuje tak používání aplikace Exchange 2013 na mobilní zařízení. Mezi hlavní novinky verze serveru 2013 patří následující funkce:

Centrum správy Exchange (EAC)

Exchange 2013 také nabízí řadu optimalizací pro správce. Například konzola Exchange Management Console (EMC) a ovládací panel Exchange Control Panel (ECP), které tvořily dvě předchozí rozhraní pro správu serveru Exchange, byly sloučeny do nového webového centra Exchange Admin Center (EAC). Je také optimalizován pro místní i online a hybridní nasazení. Webová správa umožňuje správcům pomocí pravidel přístupu klientů individuálně definovat přístup uživatelů k internetu i intranetu a konzole pro správu Exchange.

Inteligentní funkce vyhledávání

Nástroj inteligentního vyhledávání v serveru Microsoft Exchange Server 2013 nejen zlepšuje kvalitu výsledků vyhledávání, ale také zlepšuje spolupráci a komunikaci mezi týmy a jednotlivci: Uživatelé nyní mohou snadno získávat a shrnovat informace z více zdrojů.

Integrace s aplikacemi SharePoint a Lync

Microsoft Exchange Server 2013 Standard poskytuje vylepšenou integraci s Microsoft Lync 2013 a Microsoft SharePoint 2013 prostřednictvím funkce Compliance eDiscovery a webových schránek. Tyto dvě služby společně poskytují důležité funkce, včetně možnosti spolupráce s webovými schránkami.

Podpora požadavků na shodu s předpisy

Splnění požadavků na shodu a dodržování zásad je pro organizace mnohem snazší díky službě In-Place eDiscovery. Vylepšené funkce vyhledávání a indexování v systému Exchange 2013 výrazně usnadňují vyhledávání důležitých dat. Kromě toho prevence ztráty dat (DLP) také zabraňuje uživatelům v odesílání důvěrných informací neoprávněným osobám.

Zjednodušená e-mailová doprava

serveru Exchange Server 2013 jsou nyní za odesílání e-mailů zodpovědné tři služby Front-End Transport Service (FET), Hub Transport Service (HT) a Mailbox Transport Service (MT). Jedná se o součásti role serveru poštovních schránek. Funkce předchozí role transportního serveru rozbočovače jsou nyní vykonávány těmito službami. Funkce, které v předchozí verzi Exchange 2010 vykonávala role serveru Unified Messaging, zde zajišťuje služba Unified Messaging.

Rozdíly mezi verzemi Exchange Server 2013 Standard a Enterprise

Jak již bylo vysvětleno, hlavní rozdíl mezi Microsoft Exchange Server 2013 Standard Edition a Enterprise Edition spočívá v počtu databází, které lze spravovat. To znamená, že jsou určeny pro společnosti různých velikostí, a proto mají také různé potřeby, pokud jde o škálování služeb Exchange Serveru. Například verze Standard Edition je omezena na pět databází na server, zatímco verze Enterprise Edition může spravovat až 50 databází na server.

Kromě toho společnost Microsoft nabízí profesionálním uživatelům při zakoupení Exchange Serveru 2013 Enterprise Edition některé další funkce nebo rozšířenou nabídku funkcí oproti standardní edici. Patří mezi ně:

Dešifrování zprávy z časopisu

Exchange Server 2013 tak nabízí uživatelům možnost chránit své zprávy prostřednictvím správy práv k informacím (IRM) v aplikaci Microsoft Outlook a webové aplikaci Office Outlook. Nejenže lze za tímto účelem vytvořit určitá pravidla ochrany, například automaticky opatřit zprávy ochranou IRM před jejich odesláním. Dešifrování zpráv v deníku také poskytuje možnost uložit do zpráv v deníku nešifrovanou kopii zprávy chráněné pomocí IRM spolu s původní zprávou chráněnou pomocí IRM.

Prevence ztráty dat - DLP

Prevence ztráty dat je důležitým aspektem firemního zasílání zpráv, zejména v případech, kdy kritická obchodní komunikace zahrnuje zasílání e-mailů obsahujících důvěrná data. Funkce prevence ztráty dat v serveru Exchange Server nejen výrazně zjednodušují správu, ale především usnadňují dodržování zásad pro důvěrná data, aniž by omezovaly produktivitu uživatelů. DLP zabraňuje nejen ztrátě dat v rámci organizace, ale také zabraňuje zaměstnancům, aby omylem nebo úmyslně odesílali citlivá data neoprávněným osobám.

Správa mobilních zařízení ActiveSync

Zatímco funkce ActiveSync Mobile Access je součástí i standardní verze Exchange Serveru 2013 a umožňuje uživatelům synchronizovat jedno nebo více mobilních zařízení s jejich poštovní schránkou Exchange a přistupovat ke kalendářům, kontaktům a úkolům, v podnikové verzi Exchange Serveru 2013 poskytuje funkce ActiveSync Mobile Management pokročilé zásady pro individuální správu všech služeb.

Hlasová schránka se službou Unified Messaging (UM)

Služba Unified Messaging umožňuje uživatelům používat nejen hlasovou poštu, ale také další služby hlasové pošty, jako je například Outlook Voice Access. Chcete-li v integrovaném komunikačním prostředí kombinovat hlasové zprávy nebo zprávy chatu, audio a videokonference a také rozšířené informace o přítomnosti, můžete k tomuto účelu použít server Microsoft Lync Server. Uživatelé mohou používat jakýkoli telefon k poslechu zpráv prostřednictvím své e-mailové schránky nebo aplikace Outlook Voice Access.

Archiv dodržování předpisů

Směrnice o dodržování předpisů vyžadují, aby společnost nebo organizace uchovávala všechny relevantní elektronicky uložené informace, včetně e-mailů, pro případné právní spory. Archivace v souladu s předpisy v Exchange Serveru je podporuje při kontrole příslušných dat zpráv organizace tím, že nahrazuje předchozí ukládání souborů PST (Personal Store) v aplikaci Outlook archivací v archivu v souladu s předpisy. Pomocí analýzy obsahu v Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise je ochrana a monitorování důvěrných dat v souladu s požadavky ještě efektivnější.

Systémové požadavky pro Microsoft Exchange Server 2013

Pro instalaci serveru Microsoft Exchange Server 2013 ve standardní nebo podnikové verzi nebo pro jeho plné využití jsou nutné následující minimální požadavky:

 • Podporované operační systémy: Windows Server 2012 nebo R2 Standard nebo Datacenter a Windows Server 2008 R2 Standard nebo Enterprise s SP1 a R2 Datacenter RTM
 • Procesor: Intel 64 nebo AMD64
 • Hlavní paměťová schránka: alespoň 8 GB
 • Přístupová paměť klienta: alespoň 4 GB
 • Edge Transport: alespoň 4 GB
 • Místo na pevném disku: alespoň 30 GB, plus 500 MB místa pro každý jazykový balíček UM a 200 MB místa na systémovém disku
 • Jednotka: DVD-ROM
 • Rozlišení obrazovky: alespoň 1 024 x 768 pixelů
 • Scénáře koexistence podporované Exchange 2013 s předchozími verzemi:

            Exchange 2013: včetně CU2

            Exchange 2010: včetně SP3

            Exchange 2007: včetně aktualizace Roll-Up 10 pro SP3

            Exchange 2003 a starší verze: není podporován

           

            Mohou existovat i další předpoklady.

Verze Windows Exchange Server 2013 - dostupné za nízké ceny od společnosti Wiresoft

Společnost Wiresoft nabízí Microsoft Exchange Server verze 2013 ve dvou edicích Standard a Enterprise za mimořádně nízkou cenu. Zakoupením standardní edice Exchange 2013 jsou již skvěle splněny všechny požadavky malých a středních firem i organizací na poštovní schránky. Pokud si zakoupíte verzi Enterprise Edition, budou větší společnosti a instituce těžit nejen ze škálovatelnosti výkonné správy poštovních schránek, ale také z celé řady funkcí této verze Exchange Serveru 2013.

Licencování systému Windows Exchange Server 2013

Zakoupením Enterprise nebo Standard Edition Exchange Serveru 2013 od společnosti Wiresoft si vybíráte originální softwarový produkt od společnosti Microsoft, který pochází od evropské společnosti a byl námi legálně prodán nebo zakoupen. Vždy se jedná o nepoužité licence, které společnost Wiresoft zkontrolovala z hlediska absolutní pravosti a plné funkčnosti. Jako zákazník můžete využít bezkonkurenční cenové výhody, kterou nabízíme. Pro další informace a v případě dotazů ohledně licencí na software nás jednoduše kontaktujte: