Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 USER CAL
Koupit Microsoft Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) je nástupcem starých licencí CAL pro terminálové servery. Služba RDS je centralizovaná platforma pro stolní počítače a aplikace, která...
517,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 R2 DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 R2 DEVICE CAL
Koupit Microsof Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) je nástupcem starých licencí CAL pro terminálové servery. Služba RDS je centralizovaná platforma pro stolní počítače a aplikace, která...
517,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 R2 USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 R2 USER CAL
Koupit Microsoft Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) je nástupcem starých licencí CAL pro terminálové servery. Služba RDS je centralizovaná platforma pro stolní počítače a aplikace, která...
517,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2008 DEVICE CAL
Koupit Microsoft Remote Desktop Services RDS Cal Microsoft Windows Remote Desktop Services (RDS) je nástupcem starých licencí CAL pro terminálové servery. Služba RDS je centralizovaná platforma pro stolní počítače a aplikace, která...
517,90 Kč *

Proč jsou licence CAL pro službu Windows RDS 2008 R2 stále tak oblíbené?

V mnoha firmách stále běží jako operační systém Windows Server 2008, často ve spojení s Windows 7 na připojených počítačích. Důvodem je často skutečnost, že starší síť nadále vyhovuje všem potřebám a upgrade na novější verzi nebo zcela novou serverovou síť je zbytečný nebo způsobuje příliš vysoké náklady.

V tomto případě jsou licence CAL pro Terminálovou službu 2008 nebo pro Vzdálenou plochu 2008 R2 rozumným a zároveň levným řešením, zejména proto, že novější verze služby RDS kladou vyšší nároky i na odpovídající hardware.

Služby terminálového serveru systému Windows Server 2008 - co se změnilo?

Windows Server 2008 R2 není - v rozporu s názvem - optimalizovanou verzí Serveru 2008, ale samostatným systémovým serverovým softwarem, protože je rovněž založen na nové verzi operačního systému Windows. Služby vzdálené plochy systému Windows Server 2008 R2 proto znamenají malou revoluci i pro vzdálené ovládání nebo vzdálené používání programů systému Windows, neboť kromě řady nových funkcí jsou všechny základní funkce Terminálové služby obsaženy i ve Službách vzdálené plochy následující verze.

Tato cézura je zřejmá i z přejmenování centrálních funkcí, kdy je termín "Terminal" nahrazen termínem "Remote". Pro verzi 2 byla přejmenována nejen původní Terminálová služba (TS) jako taková na Službu vzdálené plochy, ale také její jednotlivé součásti: aplikace Terminal Services RemoteApp se nyní jmenuje pouze RemoteApp, brána Terminal Services Gateway se stala bránou Remote Desktop Gateway a zprostředkovatel relací Terminálové služby se nyní jmenuje Remote Desktop Connection Broker.

Výhody licencí CAL pro systém Windows RDS 2008 R2

Cílem služby Vzdálená plocha systému Windows je především umožnit uživatelům používat typické aplikace systému Windows na různých koncových zařízeních (klientech) bez ohledu na to, na jakém operačním systému jsou založeny. Samotný program Windows je vždy spuštěn na serveru vzdálené plochy, ke kterému je uživatel připojen prostřednictvím protokolu CAL pomocí protokolu RDP (Remote Desktop Protocol).

Terminálový server tedy poskytuje všechny programy a ty se na něm také spouštějí. Namísto počítače se systémem Windows tak uživatel potřebuje pouze jednoduchý počítač - nazývaný také ThinClient nebo ZeroClient -, který musí být schopen navázat spojení s terminálovým serverem a přihlásit se k němu, a také klientskou přístupovou licenci. Výpočetní výkon serveru je k dispozici na všech pracovních stanicích, takže na výkonu konkrétních pracovních stanic nezáleží.

Díky službě Vzdálená plocha mohou zejména správci využívat mnoho výhod: Kromě centralizované správy obrazů operačního systému, která umožňuje poskytovat individuální služby, je to také výrazně jednodušší údržba, protože aktualizace a další softwarové programy není nutné instalovat na všechna koncová zařízení.

Bezpečnost ve firmě se také zvýší, pokud uživatelé mohou využívat poskytované služby pouze na dálku. V neposlední řadě RDS pro Windows Server 2008 R2 také snižuje provozní náklady, protože místo nových drahých počítačů lze nadále používat starší modely.

Nové funkce a vylepšení služby Windows Remote Desktop Services 2008 R2

Zatímco Terminálové služby v systému Windows Server 2008 již byly významně rozšířeny o součásti RemoteApp, TS Web Access a TS Gateway, Remote Desktop Services 2008 R2 se zaměřuje na virtualizaci desktopů, která hraje ve firmách stále důležitější roli.

Stávající nástroje Terminálové služby byly ve verzi 2008 R2 optimalizovány, ale především přibyly nové funkce: nové scénáře Virtual Desktop Infrastructure jsou poskytovány také prostřednictvím RDS.

Přiřazením virtuálních IP adres lze nyní jednoznačně definovat každou relaci v síti. Novinkou je také možnost zpřístupnění desktopů uživatelům prostřednictvím Hyper-V ve virtuálním prostředí.

Přehled všech součástí služby Windows RDS 2008 R2

Následující funkce a nástroje společně tvoří službu Vzdálená plocha verze 2008 R2:

  • Hostitel relací vzdálené plochy (RDSH) poskytuje uživatelům, kteří vlastní licenci CAL, příslušné plochy nebo programy aplikací RemoteApp na základě relace.
  • Zprostředkovatel připojení ke vzdálené ploše (RDCB) propojuje vzdálenou plochu uživatele s příslušným serverem ve společnosti. V případě přerušení Zprostředkovatel připojení uživatele znovu připojí k jeho původní relaci a zachová programy, které byly během relace spuštěny.
  • Služba Brána vzdálené plochy (Brána VP) se připojuje k virtuálním plochám a programům aplikací RemoteApp prostřednictvím internetu.
  • Hostitel virtualizace vzdálené plochy (RDVH) podporuje virtuální plochy v prostředích VDI (Virtual Desktop Infrastructure).
  • Přístup k vzdálené ploše (RDWA) umožňuje přístup k aplikacím prostřednictvím nabídky Start systému Windows 7 nebo Windows 8.
  • Licencování vzdálené plochy (RDS-CAL) spravuje licence pro poskytování služby RDS.

Proč jsou pro službu Vzdálená plocha potřeba licence CAL?

Abyste mohli jako uživatelé používat Terminálovou službu systému Windows 2008 nebo Vzdálenou plochu systému Windows Server 2008 R2, potřebujete licenci pro klientský přístup - ta je k dispozici buď jako licence CAL uživatele, nebo jako licence CAL zařízení.

Operační systémy Windows Server obvykle obsahují pouze dvě práva vzdáleného přístupu pro správce. Ty slouží pouze ke správě serveru a poskytování služeb, nelze je použít k přístupu ke skutečným službám vzdálené plochy jako uživatel v rámci relace. Tyto licence CAL je třeba zakoupit samostatně: pro jednotlivé uživatele nebo pro koncové zařízení, pomocí kterého se k nim přistupuje. Výše zmíněné licencování vzdálené plochy RDS-CAL kontroluje dodržování správného licencování.

Licencování služby RDS 2008 / R2 s licencemi CAL pro uživatele a zařízení

Jak bylo uvedeno výše, pro používání služby Windows Remote Desktop Services 2008 a 2008 R2 jsou k dispozici dva různé typy licencí pro klientský přístup: Licence CAL uživatele a licence CAL zařízení. Rozdíl mezi těmito dvěma typy je ten, že u licence User CAL je licencován jeden uživatel a u licence Device CAL je licencováno jedno zařízení.

Je třeba poznamenat, že následný převod přístupové licence na jiného uživatele nebo jiné zařízení není povolen, stejně jako není možné jiné použití než definované použití obou typů licencí - licence User CAL jako licence Device CAL a naopak.

Uživatelská licence CAL pro službu RDS 2008 R2

Licence User CAL opravňuje k používání služby RDS jednoho konkrétního uživatele, a to vždy nezávisle na koncovém zařízení, které k tomuto účelu používá. Uživatelská licence CAL také funguje nezávisle na tom, kde se uživatel nachází - zda u stolního počítače v kanceláři, nebo zda se vzdálený přístup uskutečňuje například prostřednictvím notebooku v domácí kanceláři nebo na cestách.

Licence Device CAL pro službu RDS 2008 R2

Licence Device CAL je trvale vázána na konkrétní koncové zařízení, ať už se jedná o stolní počítač v kanceláři nebo notebook apod.. To znamená, že každý uživatel, který je oprávněn používat toto licencované koncové zařízení, může jeho prostřednictvím také přistupovat ke službě Vzdálená plocha.

Důležitá poznámka ke kombinaci licencí CAL zařízení a licencí CAL uživatele

Zatímco u licencí CAL pro systém Windows Server CAL není kombinace licencí CAL uživatele a zařízení problémem, u licencí CAL pro službu Vzdálená plocha to není technicky snadné. To je způsobeno především tím, že licence CAL na zařízení RDS je fyzicky přiřazena ke koncovému zařízení, zatímco licence CAL na uživatele je přiřazena uživateli v adresáři Active Directory.

Kompatibilita verzí licencí CAL pro služby RDS 2008 a 2008 R2

Jak již bylo zmíněno, Windows Server 2008 R2 je samostatná verze systémového softwaru Microsoft Server. Zatímco jiný software Microsoft Server neumožňuje používat určitou verzi s licencí pro klientský přístup k nižší verzi (upgrade), licence CAL pro službu RDS 2008 umožňuje přístup i k verzi služby Vzdálená plocha 2008 R2. Pro více informací kontaktujte také Wiresoft Chat.

Doplňte potřebu licencí CAL pro služby Vzdálená plocha 2008 a 2008 R2 pomocí společnosti Wiresoft

S praktickými jednotnými licencemi CAL pro uživatele a zařízení pro Microsoft Remote Desktop Services 2008 R2 i verzi 2008 u společnosti Wiresoft můžete využít našich mimořádně výhodných koncových cen. Všechny produkty společnosti Microsoft nabízené v internetovém obchodě Wiresoft jsou originální evropské softwarové licence, které jsme oficiálně získali od společností. Jsou nepoužité a plně funkční a jejich pravost byla důkladně zkontrolována společností Wiresoft.

Mnoho zákazníků již ocenilo výhodu nákupu licencí CAL pro službu Vzdálená plocha od společnosti Wiresoft. Kontaktujte nás pro více informací o licencích na míru.