Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL
Microsoft SQL Server 2014 User CAL SQL Server 2014 Standard je ideální systém pro správu databází, s nímž můžete spolehlivě a bezpečně spravovat všechna data ve vaší firmě. Pro přístup k serveru Windows SQL Server potřebujete takzvané...
1 908,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL
Microsoft SQL Server 2014 DEVICE CAL SQL Server 2014 Standard je ideální systém pro správu databází, s nímž můžete spolehlivě a bezpečně spravovat všechna data ve vaší firmě. Pro přístup k serveru Windows SQL Server potřebujete takzvané...
1 908,90 Kč *

Microsoft SQL Server 2014 CAL - cesta ke správnému licencování

Přehled licencí Microsoft SQL Server 2014 CAL

Microsoft SQL Server 2014 je ve firmách stále hojně využívaným řešením pro správu databází. Pokud tento software používáte, jsou licence Microsoft SQL Server 2014 CAL (Client Access Licences) nezbytné. V tomto textu vám nabízíme srozumitelný přehled toho, co znamenají a jak fungují.

Význam licencí Microsoft SQL Server 2014 CAL

Licence Microsoft SQL Server 2014 CAL jsou licence, které umožňují uživatelům nebo zařízením přístup ke službám a databázím SQL Serveru. Mají zásadní význam pro zajištění toho, aby vaše organizace splňovala právní předpisy a aby bylo používání serveru SQL Server regulováno.

Proč jsou licence Microsoft SQL Server 2014 CAL důležité?

Správné licencování pomocí licencí Microsoft SQL Server 2014 CAL je zásadní, abyste se vyhnuli právním důsledkům a narušení provozu. Bez správných licencí CAL se může stát, že nebudete mít legální přístup k serveru SQL Server 2014.

Typy licencí Microsoft SQL Server 2014 CAL

Existují dva hlavní typy licencí Microsoft SQL Server 2014 CAL:

  1. Licence CAL pro uživatele: Tyto licence jsou založeny na uživateli a umožňují přístup k serveru SQL Server 2014 konkrétnímu uživateli. Uživatelské licence CAL jsou vhodné, pokud má vaše organizace mnoho zařízení a méně uživatelů.

  2. Licence CAL pro zařízení: Licence CAL pro zařízení jsou licence založené na zařízení, které jsou vázány na konkrétní zařízení. Umožňují přístup k serveru SQL Server všem uživatelům, kteří toto zařízení používají.

Nákup licencí CAL pro SQL Server 2014

Licence CAL pro Microsoft SQL Server 2014 je zpravidla nutné zakoupit odděleně od serverového softwaru. Ujistěte se, že jste zakoupili odpovídající počet a typ licencí CAL podle individuálních požadavků vaší organizace.

Závěr

Licence CAL pro Microsoft SQL Server 2014 mají zásadní význam pro zajištění toho, aby vaše organizace byla řádně licencována a fungovala v souladu s regulačními požadavky. Volba mezi licencemi CAL pro uživatele a licencemi CAL pro zařízení závisí na konkrétní situaci vaší organizace. Správně licencované licence CAL jsou klíčem k bezproblémovému provozu a předcházení právním problémům. Ujistěte se, že jste zakoupili správné licence CAL, abyste zajistili shodu s předpisy a legálnost používání serveru SQL Server 2014.

Kategorie