Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2014 USER CAL
Microsoft SQL Server 2014 User CAL SQL Server 2014 Standard je ideální systém pro správu databází, s nímž můžete spolehlivě a bezpečně spravovat všechna data ve vaší firmě. Pro přístup k serveru Windows SQL Server potřebujete takzvané...
2 119,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL
Microsoft SQL Server 2014 DEVICE CAL SQL Server 2014 Standard je ideální systém pro správu databází, s nímž můžete spolehlivě a bezpečně spravovat všechna data ve vaší firmě. Pro přístup k serveru Windows SQL Server potřebujete takzvané...
2 119,90 Kč *

Nástroje a funkce SQL Serveru 2014 pro komplexní Business Intelligence

Databáze pro správu a business intelligence SQL Server 2014 od společnosti Microsoft nabízí již ve standardní edici mnoho nástrojů pro vývoj aplikací i efektivní správu serverových sítí.

S licencí Client Access mohou uživatelé využívat nové bezpečnostní funkce a možnosti dotazování, stejně jako mnoho dalších vylepšení. Škálovatelná hybridní databázová platforma SQL Server 2014 zároveň zajišťuje efektivní a zároveň bezpečné firemní procesy. Microsoft SQL Server 2014 tak nabízí informační platformu schopnou pracovat v cloudu, která umožňuje vyvíjet a poskytovat stabilní aplikace pro cloud.

V závislosti na edici zahrnují nové funkce také funkce in-memory OLTP, Column Store Index a StreamInsight; společně s SQL Azure podporují hybridní cloudovou strategii společnosti Microsoft. Mezi další novinky v SQL Serveru 2014 patří nové datové nástroje SQL Server Data Tools for Business Intelligence (SSDT). Pomocí těchto moderních vývojových nástrojů pro relační instance databází SQL Server lze mimo jiné navrhovat a poskytovat databáze pro SQL Server - stejně snadno jako pomocí Visual Studia.

Služby SQL Serveru 2014 pro efektivní týmovou práci

Serverový systém Microsoft SQL 2014 se skládá z pěti komponent, tzv. služeb Microsoft Services, které společně tvoří základ pro používání funkcí a správu dat a uživatelů:

  • Databázový engine - slouží ke zpracování, ukládání a ukládání dat, stejně jako k jejich replikaci nebo poskytování
  • Analytické služby - umožňují mimo jiné dotazy OLAP (Online Analytical Processing) v rámci analýz trendů, předpovědí prodeje a aplikací pro dolování dat
  • Reportovací služby - pro tvorbu a poskytování reportů v různých formách: maticových, grafických nebo zcela volných
  • Integrační služby - tyto nástroje usnadňují přesun, kopírování nebo transformaci dat
  • Master Data Services (MDS) - umožňují například efektivní a bezpečnou správu domén, zákazníků, účtů a produktů a zajišťují bezpečnost transakcí

Požadavky na hardware pro instalaci a provoz serveru Microsoft SQL Server 2014 Standard Edition

Pro bezproblémovou instalaci a provoz serveru Microsoft SQL Server verze 2014 je nutné splnit následující minimální požadavky:

  • Paměť: minimálně 1 GB RAM, doporučená hodnota je 4 GB nebo více
  • Procesor: minimálně 1 GHz pro 32bitové systémy nebo 1,4 GHz pro 64bitové systémy, doporučuje se 2 GHz
  • Místo na pevném disku: minimálně 6 GB, v závislosti na nainstalovaných součástech SQL Serveru může být vyžadováno více
  • Operační systém: Windows Server 2012 nebo 2012 R2 ve 32bitové nebo 64bitové verzi

Licencování Windows SQL Server 2014 Standard Edition s licencemi CAL od společnosti Wiresoft

Pokud se rozhodnete zakoupit standardní edici SQL Serveru 2014, najdete u společnosti Wiresoft kromě serverové licence také potřebné licence pro klientský přístup - licence CAL pro uživatele i licence CAL pro zařízení. Zakoupením standardní edice serveru Microsoft SQL Server 2014 získáte plně funkční relační databázový systém, jehož funkce jsou plně určeny pro mnoho aplikací střední úrovně i pro ukládání datových marţí.

Aktuální licenční model společnosti Microsoft pro SQL Server 2014 Standard s licencemi CAL

Pro SQL Server verze 2014 platí aktuální licenční metrika společnosti Microsoft, která definuje různé možnosti licencování v závislosti na edici serveru, aby bylo možné používat funkce SQL.

V předběžné verzi serveru SQL 2014 společnost Microsoft změnila metodu výpočtu

Serverové licence. Zatímco do té doby počet jader procesoru nehrál roli, nyní tvoří základ pro definování licencí pro příslušné edice SQL Serveru. Je to proto, že se stále rostoucím počtem jader se zvyšuje výkon procesorů, které tak mohou vykonávat stále vyšší pracovní zátěž. Licencování jádra tak nyní zohledňuje i vyšší výkon.

Ve standardní edici SQL Serveru verze 2014 je licencování na server/CAL stále k dispozici jako volitelná možnost - kromě licencování na 2 jádra. Společnosti a organizace, jejichž servery splňují nižší požadavky na výkon a virtualizaci, tak mohou díky serverové licenci a licenci CAL využívat všechny výhody SQL Serveru 2014 Standard, včetně cloudových funkcí, a to za nízkou cenu.

Abyste se ujistili, že licence CAL pro SQL Server 2014 Standard Edition pokryjí potřeby vaší společnosti v oblasti služeb a funkcí, doporučujeme stanovit obvyklé požadavky na pracovní zátěž a cloudové služby. Svou roli hraje také počet zaměstnanců, kteří k serveru přistupují. Licenční model Server/CAL je ideální, pokud je znám počet klientů přistupujících k systému SQL Server. Tímto způsobem lze také použít licence CAL pro zařízení nebo uživatele, které splňují vaše individuální požadavky na IT systém běžící pod SQL 2014.

Následující vysvětlení vám také pomohou vypočítat správný požadavek na licence CAL pro SQL Server 2014. Máte-li další dotazy ohledně nejvýhodnější konfigurace licencí pro přístup klientů, obraťte se na nás a my vám poradíme.

Licencování SQL Serveru 2014 Standard s licencemi pro klientský přístup

Při licencování jednotlivých uživatelů nebo zařízení se rozhodnete pro flexibilní a zároveň ekonomické řešení bez dodatečných nákladů, jako jsou doplňky od jiných výrobců, protože licence Microsoft CAL vás opravňuje k používání všech serverových funkcí dostupných pro edici Standard, aniž byste se museli vzdát výkonu softwaru SQL Server.

Složení licencí Server/CAL pro SQL Server 2014 Standard

Licencování serveru pomocí licencí CAL odděluje implementaci serverového softwaru od používání služeb SQL Serveru 2014 uživatelem. V případě edice Standard se skládá z licence serveru komponent a licencí pro klientský přístup (CAL). Pro provoz se serverem SQL Server Edition 2014 Standard je proto nejprve zapotřebí vlastní licence - tu lze rovněž získat od společnosti Wiresoft za výhodnou cenu. Tato licence serveru zahrnuje pouze práva správce, která zaměstnance neopravňují k používání služeb a funkcí serveru. Za tímto účelem musí mít zaměstnanec vlastní licenci pro přístup ke klientům. K dispozici jsou tyto možnosti: buď jako licence CAL pro přesně jednoho uživatele, nebo jako licence CAL pro přesně jedno koncové zařízení, nebo jako licence CAL pro zařízení. Obě přístupové licence jsou k dispozici u společnosti Wiresoft za speciální cenu. Bez jedné z těchto dvou licencí CAL nemohou vaši zaměstnanci používat funkce serveru SQL Server 2014 a data, která jsou s ním spravována.

Rozdíly mezi licencemi User CAL a Device CAL pro SQL Server 2014

Výhodou volby mezi licencí User CAL a licencí Device CAL pro systém Windows SQL Server je velmi flexibilní licencování. Licenční model společnosti Microsoft na jedné straně odráží dva různé typy využití služeb SQL Serveru: Souvisí s uživatelem nebo zařízením. Licence zařízení má jiná přístupová práva než licence uživatele.

Na druhé straně jsou licence CAL k dispozici jako jednotlivé licence. To znamená, že si musíte zakoupit pouze tolik licencí CAL, kolik skutečně potřebujete, a později můžete požadavky na licence snadno doplnit. Máte možnost kombinovat oba typy přístupových licencí samostatně. Vybavení oběma licencemi CAL je užitečné zejména v případě, že se ve firmě běžně používají různé typy pracovních stanic - další podrobnosti naleznete níže.

Rozdělení na dva typy klientského přístupu také znamená, že licenci User CAL nelze použít jako licenci Device CAL - a naopak. Stejně tak nelze licenci po jejím vydání přenést na jiné koncové zařízení nebo jiného uživatele.

Použití zařízení CAL

Licence Device CAL pro Microsoft SQL Server 2014 licencuje jedno (1) zcela konkrétní koncové zařízení, bez ohledu na to, zda se jedná o stolní počítač, notebook nebo tablet nebo mobilní telefon. S tímto zařízením může každý zaměstnanec, který má oprávnění k jeho používání, přistupovat také ke všem službám a datům serveru SQL Server 2014. Licencování pomocí licencí Device CAL je vhodné zejména pro pracovní stanice, které jsou k dispozici různým zaměstnancům ve firmě, např. při práci na směny.

Používání uživatelské přístupové licence

Licence User CAL naopak opravňuje jednoho (1) přesně definovaného uživatele (zaměstnance) k přístupu ke službám SQL Server 2014. Na rozdíl od aplikace Device CAL je tato aplikace

Uživatel pak může přistupovat k datům a službám serveru pomocí jakéhokoli koncového zařízení kompatibilního se systémem Windows - bez ohledu na to, zda se jedná o stolní počítač, notebook, mobilní zařízení atd. - odkudkoli. User CAL tak nabízí výhody zaměstnancům, kteří střídavě využívají různá pracoviště a nepracují pouze v místě svého podniku, ale také například v terénu nebo v domácí kanceláři či na cestách.

Microsoft SQL Server 2014 za rozumnou cenu s licencemi CAL u společnosti Wiresoft

U společnosti Wiresoft získáte licence Device a User CAL pro SQL Server 2014 Standard-Edition jako originální licence Microsoft za mimořádně výhodnou koncovou cenu. Stejně jako mnoho našich předchozích spokojených zákazníků můžete i vy využít cenového zvýhodnění, které vám společnost Wiresoft poskytuje pro tyto a další licence klientského přístupu k softwaru Microsoft. Obdržíte od nás nepoužité licence na produkty Microsoft, které pocházejí od evropských společností, a jsou tedy 100% použitelné. Společnost Wiresoft získala tyto

získala tyto licence zcela legálně a pečlivě zkontrolovala jejich pravost. Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora je tak povoleno prodávat nebo nakupovat softwarové produkty, jako jsou licence CAL pro servery. Proto si můžete být jisti, že při nákupu u společnosti Wiresoft kupujete plně použitelný licenční balíček. Kromě toho můžete využít naše odborné poradenství, pokud máte jakékoli dotazy týkající se vaší licence. Jednoduše nás kontaktujte.