Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DATACENTER MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DATACENTER
Microsoft Windows Server 2012 R2 Datacenter Zakoupením serveru Windows Server 2012 získáte výkonnou serverovou platformu založenou na zkušenostech a znalostech s budováním a provozem datových center a cloudových služeb. Serverový...
31 992,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 STANDARD
Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard Společnost Microsoft nabízí řešení pro soukromé i komerční serverové aplikace, které lze snadno instalovat a udržovat. Serverová verze aplikace Microsoft...
1 603,90 Kč *

Microsoft Windows Server 2012 R2 edice Datacenter a Standard u společnosti Wiresoft

Verze Standard i Datacenter pro Windows Server 2012 R2 jsou k dispozici u společnosti Wiresoft. Liší se především různou mírou virtualizace, kterou nabízejí uživatelům; z hlediska funkcí, které nabízí verze 2012 R2 jako taková, jsou stejné.

Verze Windows Server 2012 R2 Standard Edition je určena především pro zákazníky, kteří virtualizaci buď vůbec nepoužívají, nebo provozují pouze několik virtuálních počítačů.

Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition naproti tomu obsahuje všechny potřebné funkce pro virtualizované prostředí privátního cloudu. Díky tomu je možné na použitém serveru se systémem Windows spustit libovolný počet virtuálních počítačů v roli Hyper-V.

Přehled nejdůležitějších novinek systému Microsoft Windows Server 2012 R2

Nový serverový operační systém Windows Server 2012 Standard R2 nabízí řadu vylepšení a funkcí v oblasti sítí, úložišť a správy, ale také virtualizace, webových a aplikačních platforem, a navíc vylepšený přístup a ochranu informací - včetně infrastruktury virtuálních počítačů.

Také v systému Windows Server 2012 R2 podporuje osvědčená serverová funkce IP Address Management (IPAM) virtuální prostředí a pracuje ještě efektivněji se systémem System Center 2012 R2.

Se systémem Microsoft Windows Server 2012 R2 získáte spolehlivý a výkonný serverový systém, který zaujme mnoha optimalizacemi i novými funkcemi a programy:

  • Moderní uživatelské rozhraní optimalizované pro dotykové obrazovky
  • Microsoft Windows Azure pro zálohování v Azure Cloud
  • PowerShell 3.0 pro efektivní správu nastavení systému
  • Nový správce úloh nabízí vyšší výkon díky optimalizovaným procesům
  • IIS (Internet Information Service 8.0) se správou certifikátů s rozšířenou platností
  • SMB 3.0 umožňuje ještě rychlejší a lepší přístup ke sdíleným souborům

Za zmínku stojí zejména následující funkce verze Windows Server 2012 R2:

Vyšší úroveň virtualizace s technologií Hyper-V

Systém Windows Server 2012 R2 je ještě více zaměřen na cloud než předchozí verze. Nejdůležitější a také nejvíc novinek, které Windows Server 2012 R2 nabízí ve srovnání s předchozí verzí, je obsaženo v Hyper-V. Zde byl vylepšen zejména přístup k virtuálním serverům. Zejména byl vylepšen přístup k virtuálním serverům na základě RDP, takže se výrazně optimalizovala efektivita služby VM Connect. V systému Windows Server 2012 R2 jsou relace prostřednictvím protokolu RDP (Remote Desktop Protocol) spouštěny přes hostitele, takže přímé připojení RDP k virtuálnímu serveru již není nutné. Virtuální server tak může být aktivován rychleji a automatizovaně, a proto funguje ještě efektivněji.

Další důležitou novinkou System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 je podpora systémů Windows Server 2012 R2 a Hyper-V Server 2012 R2. Oba systémy lze provozovat paralelně v nástroji System Center Virtual Machine Manager 2012 R2, a tak lze virtuální servery přesouvat mezi sítí a cloudem. Server lze tedy zálohovat v cloudu prostřednictvím služby Windows Azure Online Backup, zatímco Hyper-V funguje společně s virtuálními stroji Windows Azure.

Hyper-V úzce spolupracuje s novým Správcem obnovení Hyper-V. To nyní umožňuje cloudovou replikaci nebo zálohování virtuálních serverů založených na Hyper-V (Hyper-V Replica) nebo virtuálních strojů Windows Azure: oproti systému Windows Server 2012 s pouze dvěma hostiteli umožňuje replikaci i na třetího hostitele.

Virtuální počítače generace 2

Virtuální počítače - společností Microsoft označované také jako virtuální počítače 2. generace - podporují nový standard BIOS UEFI a integrovanou funkci Secure Boot ve verzi Windows Server 2012 R2. A díky funkci Storage Quality of Service mohou nyní správci kromě šířky pásma sítě řídit i datovou propustnost virtuálních serverů.

Byla také vylepšena podpora systému Linux jako virtuálního serveru, takže dynamickou paměť lze používat i v klientech systému Linux.

Pomocí aplikace VM Connect lze nyní soubory kopírovat a přesouvat přetažením. Virtuální pevné disky (VHDX) lze v systému Windows Server 2012 R2 během provozu zvětšovat nebo zmenšovat; virtuální servery mohou také sdílet virtuální pevný disk.

Stejně tak je možné přesouvat a kopírovat virtuální servery mezi hostiteli Hyper-V za provozu pomocí funkce Live Migration výrazně vyšší rychlostí. Tato funkce byla v systému Windows Server 2012 R2 optimalizována také pro sítě s rychlostí 10 gigabitů/s a díky funkci RDMA (Remote Direct Memory Access) nabízí možnost velmi rychlého přesunu dat RAM mezi hostiteli; podporuje také jejich účinnou kompresi.

Pracovní složky v systému Windows Server 2012 R2 se systémem Windows 8.1

Systém Windows Server 2012 R2 přirozeně spolupracuje se systémem Windows 8.1. Díky tomu je možné s pracovními složkami spolupracovat se systémem Windows Server 2012 R2 a vyměňovat data prostřednictvím cloudu. Přenos do pracovních složek je šifrován, aby byly citlivé údaje chráněny před neoprávněným přístupem třetích stran.

Deduplikace dat na virtuálních pevných discích

V systému Windows Server 2012 R2 lze duplicitní soubory vyhledávat a odstraňovat nejen na souborových serverech, ale také na virtuálních pevných discích. To může ušetřit mnoho místa na hostitelích Hyper-V.

SSD a SATA disky jsou spojeny do Storage Spaces

Díky fondům úložišť systému Windows Server 2012 R2 lze kombinovat a používat společně běžné pevné disky a disky SSD, což výrazně zrychluje výkon souborového serveru. Server tak analyzuje uložená data a častěji používaná umístí na rychlejší datové nosiče.

Zlepšená správa a řízení přístupu k datům

serveru Microsoft Server 2012 R2 byl souborový systém NTFS doplněn novým systémem ReFS (Resilient File System). Byl vyvinut výhradně pro ukládání dat na serverech s cílem maximalizovat dostupnost dat a efektivně škálovat velké datové soubory a zároveň zajistit integritu dat díky odolnosti vůči poškození.

Pomocí dynamického řízení přístupu je přístup k datům řízen pomocí metadat. Nová funkce doplňuje bezpečnostní linky služby Active Directory a chrání data tím, že zabraňuje neoprávněnému přístupu k nim během přesunu.

Systémové požadavky pro Windows Server 2012 R2

Pro bezpečný a bezproblémový provoz systému Windows Server 2012 R2 jsou nezbytné následující minimální požadavky. Skutečné požadavky závisí také na konfiguraci příslušného systému a dalších nainstalovaných aplikacích:

Platforma: Windows

Procesor: min. 1,4 GHz s 64bitovým procesorem

Paměť RAM: alespoň 512 MB

Místo na pevném disku: alespoň 32 GB

Licenční model pro Windows Server 2012 R2

Licencování systému Windows Server 2012 R2 se vypočítává v závislosti na počtu procesorů fyzického serveru, na kterém je operační systém používán - také virtuálně. Jedna licence se vztahuje vždy na 2 fyzické procesory. Je licencován na fyzického virtualizačního hostitele. Každá licence pro edice Windows Server 2012 R2 Datacenter a Standard je k dispozici pouze jako dvouprocesorový balíček, jedna licence pokrývá 2 procesory na jednom serveru.

Není tedy možné rozdělit licence mezi více serverů ani přidělit licenci virtuálnímu počítači. Předchozí model licencování na procesor platí pouze do systému Windows Server 2012 R2. Licence pro každou vyšší verzi se nyní vypočítávají podle modelu založeného na jádře. Obě edice Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter se liší v následujících virtualizačních právech:

Licencování systému Windows Server 2012 R2 Standard Edition

Licence edice Standard obsahuje virtualizační práva pro 2 virtuální počítače. To odpovídá obvyklým potřebám zejména menších firem, které buď nepotřebují virtualizaci vůbec, nebo jen v malém rozsahu. Počet práv lze zvýšit zakoupením dalších edic Standard. Například u tří verzí Server 2012 R2 Standard Edition můžete správně licencovat server se 2 procesory a 6 virtuálními počítači.

Licencování systému Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition

Datacenter Edition není omezena na 2 virtuální počítače. Při zakoupení edice Datacenter lze na licencovaném serveru teoreticky provozovat neomezený počet virtuálních počítačů, prakticky v závislosti na výkonu použitého hardwaru. Je proto vhodným řešením pro společnosti a organizace, které používají vysoký stupeň virtualizace nebo hybridní cloudové prostředí.

Která edice systému Windows Server 2012 R2 je v konkrétním případě nejvhodnější, závisí - zjednodušeně řečeno - na počtu virtuálních serverů, které chce uživatel provozovat.

Kromě serverové licence pro dvě edice Standard a Datacenter potřebují uživatelé také licence CAL (klientské přístupové licence) - uživatelské nebo pro zařízení - které jsou rovněž k dispozici za rozumnou cenu od společnosti Wiresoft.

Koupit edice Windows Server 2012 R2 za rozumnou cenu od společnosti Wiresoft

Windows Server 2012 R2 edice Standard a Datacenter jsou u společnosti Wiresoft k dispozici za nízké ceny. V závislosti na tom, zda chcete doplnit své licence Windows Server 2012 R2 nebo licencovat své servery jednou ze dvou edic, vám Wiresoft nabízí nevyužité licence od evropských společností, které jsou zakoupeny legálně - za bezkonkurenční cenu!

Při nákupu licencí Windows Server 2012 R2 od společnosti Wiresoft obdržíte pouze originální licence, které byly důkladně otestovány společností Wiresoft z hlediska pravosti a bezchybné funkčnosti. Mnoho spokojených zákazníků společnosti Wiresoft potvrzuje cenovou výhodnost licencí Wiresoft Microsoft. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licenčních potřeb pro edice Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter, kontaktujte nás: