Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DEVICE CAL
Licence CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software Aby uživatelé mohli využívat všechny služby serveru Microsoft Windows Server 2016 dostupné ve verzích Standard a Datacenter, je kromě serverové licence pro...
445,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 USER CAL
Uživatelské licence CAL pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software Aby uživatel mohl využívat služby dostupné ve verzích Standard a Datacenter serveru Microsoft Windows Server 2016, je kromě příslušné serverové licence...
445,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL
5 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat služby dostupné ve verzích Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je kromě příslušné serverové licence...
2 048,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
5 licencí CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software Aby uživatelé mohli využívat všechny služby systému Microsoft Windows Server 2016 dostupné ve verzích Standard a Datacenter, je kromě serverové licence...
2 048,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL
10 licencí CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software Aby uživatelé mohli využívat všechny služby systému Microsoft Windows Server 2016 dostupné ve verzích Standard a Datacenter, je kromě serverové licence...
3 740,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL
25 licencí CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software Aby uživatelé mohli využívat všechny služby systému Microsoft Windows Server 2016 dostupné ve verzích Standard a Datacenter, je kromě serverové licence...
9 174,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL
10 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat služby dostupné ve verzích Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je kromě příslušné serverové...
3 740,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL
25 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Windows Server 2016 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat služby dostupné ve verzích Standard a Datacenter systému Microsoft Windows Server 2016, je kromě příslušné serverové...
9 174,90 Kč *

Přehled nejdůležitějších funkcí a vlastností systému Windows Server 2016

LicenceDevice - nebo User CAL pro Windows Server 2016 vás opravňuje k využívání mnoha vylepšení a doplňků ve srovnání se systémem Windows Server 2016 a také k využívání mnoha důležitých nových funkcí, které ještě lépe podporují IT ve všech příslušných úkolech a oblastech správy, ale také ve virtualizaci. Díky rozhraní, které je již známé z Windows 10, je používání Windows Serveru 2016 mimořádně snadné.

Oproti předchozí verzi nabízí verze Windows Server 2016 Standard a Datacenter mimo jiné nasazení Core & Nano Server, virtualizaci/Hyper-V Containers a Windows Server Containers a také službu Host Guardian Service.

S licencí User nebo Device CAL nabízí edice Datacenter systému Windows Server 2016 také využití funkcí, které jsou určeny pro firmy s rozsáhlým pracovním zatížením a mnoha virtuálními systémy - a tedy i vysokými nároky na IT. Patří mezi ně softwarově definované sítě (SDN) a síťové zásobníky (Protocol Stack), Storage Spaces Direct (S2D), Storage Replica a stíněné virtuální stroje (Shielded VM).

Nastavení a připojení k linuxovému serveru navíc usnadňují různé nástroje, například Open-SSH nebo cURL.

V závislosti na úrovni virtualizace společnosti nebo instituce nabízejí edice systému Windows Server 2016 dostupné od společnosti Wiresoft uživatelům všechny funkce a vlastnosti, které odpovídají jejich potřebám.

Windows Server 2016 Standard Edition

Windows Server 2016 Standard je vhodný pro společnosti, které provozují výhradně fyzické servery nebo používají jen mírně virtualizovaná prostředí (VM). Tato edice s podporou cloudu je samozřejmě vhodná i pro webhosting.

Windows Server 2016 Standard má mnoho funkcí, které podporují přechod do cloudového prostředí, včetně ještě větší stability a vyššího zabezpečení infrastruktury. To umožňuje nejen vytvořit komplexní síť, ale také provozovat vlastní datové centrum, které slouží ke správě IT infrastruktury společnosti. Mezi další výhody patří také ještě vyšší rychlost a lepší ochrana v případě selhání sítě a úložiště.

Existuje také možnost spustit systém Windows Server v jednodušší aplikaci Core. Ten není vybaven grafickým uživatelským rozhraním, což výrazně zvyšuje výkon, zejména na starších zařízeních.

Přiřazování uživatelských práv a rolí serveru bylo doplněno o další možnosti. To umožňuje ještě bezpečnější a zároveň efektivnější správu celého serverového systému. Podrobně je třeba zmínit také následující vlastnosti standardní verze:

Nano server

Nano Server v systému Windows Server 2016 nyní umožňuje navrhovat výrazně úspornější servery, protože s jedním virtuálním počítačem lze ušetřit více než 90 % místa. Nano Server lze použít pro běžné serverové služby, například jako souborový server nebo pro vytváření clusterů Hyper-V.

Podpora serverových kontejnerů a Dockeru

Systém Windows Server 2016 nyní podporuje kontejnery kompatibilní se systémem Docker, které jsou nejen úspornější alternativou k virtuálním počítačům, ale také zjednodušují nasazení aplikací.

Nové funkce v Hyper-V

Hyper-V v serverové edici 2016 nabízí větší škálovatelnost v souladu s požadavky na veřejný cloud. Kromě toho jsou k dispozici praktické funkce úložiště, jako je iniciátor iSCSI a podpora Storage Spaces nebo vícecestný I/O.

Navíc přidávání síťových karet za provozu, průběžný upgrade pro clustery Hyper-V a odolnost úložiště virtuálních počítačů zvyšují dostupnost díky vyšší toleranci vůči selhání systému úložiště.

Windows Server 2016 Datacenter Edition

Kromě všech funkcí obsažených ve standardní edici má Windows Server 2016 Datacenter Edition další funkce, které umožňují používat vysoce virtualizovaná prostředí cloudů a datových center. Díky svým inovativním technologiím je proto obzvláště přizpůsoben moderním společnostem a je správnou volbou, pokud zde hrají důležitou roli virtualizace, integrace cloudu a softwarově definované úložiště.

Datacenter Edition nabízí mnoho výhod, zejména v důležitých oblastech zabezpečení a ukládání dat. Odpovídající aplikace poskytují potřebnou flexibilitu pro rychlé přizpůsobení IT infrastruktury aktuálním obchodním požadavkům. Patří sem také virtualizace serverů a infrastruktura virtuálních počítačů.

Mnoho exkluzivních funkcí, jako jsou Shielded Virtual Machines, Storage Spaces Direct, Storage Replica a Software Defined Networking (SDN), podporuje správce při vytváření stabilní síťové struktury. Patří sem také důležité inovace v oblasti clusteringu s podporou převzetí služeb při selhání v prostředí Hyper-V, které zvyšují odolnost sítí - zejména v případě poruch.

Windows Server 2016 Datacenter Edition navíc poskytuje nákladově efektivní platformy pro ukládání dat a aplikace a softwarově definované sítě. Zároveň nabízí lepší správu a automatizaci serveru a vyšší ochranu při přístupu k důležitým datům.

Hardwarové požadavky pro spuštění systému Windows Server 2016

Pro zajištění bezpečného a bezproblémového provozu systému Windows Server 2016 jsou nutné následující minimální požadavky. Skutečné požadavky závisí v jednotlivých případech také na konfiguraci příslušného systému a dalších nainstalovaných aplikacích.

Architektura procesoru: 64bitová

Rychlost procesoru: 1,4 GHz

Paměť: 512 MB (Server Core a Server Nano) nebo 2 GB pro instalaci se stolním displejem

Místo na pevném disku: min. 32 GB

Síťová karta: alespoň 1 ethernetový adaptér s datovou propustností v rozsahu gigabitů

Koupit licence CAL pro uživatele a zařízení pro verzi Server 2016 od společnosti Wiresoft

Pro legální používání funkcí standardní edice nebo edice pro datová centra systému Windows Server 2016 poskytuje licenční systém společnosti Microsoft licence CAL (Client Access Licences), které je třeba zakoupit. To znamená, že při tomto licenčním modelu musí být implementace softwaru doplněna o povolení k jeho používání ve formě licence. Aby bylo možné využívat všechny služby a funkce příslušné edice Microsoft Server Edition 2016, je zapotřebí několik licencí CAL v závislosti na počtu koncových zařízení nebo uživatelů, kteří k nim mají přistupovat.

Každá licence CAL představuje jednu licenci a poskytuje přístup k systému Windows Server 2016 pouze příslušnému oprávněnému uživateli nebo koncovému zařízení. Všem ostatním zařízením nebo uživatelům, kteří nemají odpovídající přístupovou licenci, je proto přístup k serveru odepřen. Toto omezení znamená nejen vyšší bezpečnost obecně, ale také ochranu kritických dat před neoprávněnými zaměstnanci vlastní společnosti.

Rozdíl mezi licencemi User CAL a licencemi Device CAL pro systém Windows Server 2016

Licenční model klientského přístupu společnosti Microsoft rozlišuje mezi licencemi CAL pro uživatele a licencemi CAL pro zařízení. To přináší následující výhodu: Rozlišení licencí CAL pro koncová zařízení a uživatele umožňuje jednoduchou, flexibilní a na potřebách založenou správu práv ve společnosti. Licence CAL zařízení a licence CAL uživatele lze také kombinovat. Licence CAL pro systém Windows Server 2016 navíc opravňuje k přístupu ke starší edici systému Windows Server - obráceně to však možné není.

Společnost Wiresoft nabízí obě licenční formy klientského přístupu pro dostupné verze serveru 2016 Standard a Datacenter: Licence související s uživatelem (licence User CAL) a licence související se zařízením (licence Device CAL). Rozhodnutí o jednom nebo obou typech CAL může být určeno níže popsanými faktory. 

Uživatelská licence CAL systému Windows Server 2016

Každá licence User CAL pro Windows Server 2016 opravňuje k přístupu k serveru pouze jednoho konkrétního uživatele. Licence User CAL tedy není vázána na konkrétní zařízení, ale poskytuje oprávněnému uživateli přístup k serveru na různých zařízeních.

Výhodou licence User CAL je tedy to, že umožňuje přístup k serveru například jednou z počítače na pracovišti ve firmě, NEBO také z jiného koncového zařízení (např. notebooku nebo tabletu), které oprávněný uživatel používá na cestách nebo v domácí kanceláři. Licence User CAL tak umožňuje mimořádně flexibilní a mobilní používání systému Windows Server 2016.

Licence CAL zařízení systému Windows Server 2016

Licence Microsoft Device CAL je výhradně přístupové oprávnění související se zařízením. Přístupová práva k serveru Windows Server získá jedno koncové zařízení. Typ zařízení je libovolný: zda se jedná o lokálně používaný počítač, NEBO o notebook či tablet, který pak může používat kdokoli, kdo je k tomu oprávněn, například na konkrétním počítači v místě sídla společnosti nebo na mobilním zařízení v jednom notebooku.

Licence Device CAL nabízí tu výhodu, že každý uživatel, který je oprávněn používat licencované koncové zařízení, má také přístup k serveru Windows.

CAL zařízení nebo CAL uživatele?

Která forma licencování - licence CAL na zařízení nebo licence CAL na uživatele - je praktičtější, závisí na převažujícím způsobu použití koncových zařízení ve firmě. Pro zaměstnance, kteří k serveru Windows Server přistupují převážně lokálně na svém pracovišti ve firmě, je proto vhodnější licence Device CAL, zejména pokud počítač sdílí více uživatelů.

Pokud naopak způsob práce zaměstnance vyžaduje střídavý přístup k serveru z různých zařízení nebo pracovních stanic - například ve firmě a také na cestách nebo v domácí kanceláři - je výhodnější použít licenci User CAL.

Pro použití systému Windows Server ve firmě však může být nejvhodnější kombinace licencí CAL na zařízení a licencí CAL na uživatele. Vždy je třeba mít na paměti, že příslušný typ CAL nelze přepínat.

Zakupte si licence CAL pro zařízení a uživatele pro Windows Server 2016 za rozumnou cenu od společnosti Wiresoft

Společnost Wiresoft nabízí licence CAL pro zařízení i uživatele pro systém Windows Server 2016 za rozumnou cenu. S námi můžete flexibilně pokrýt své individuální potřeby jak pro jednotlivé licence, tak pro jejich doplnění. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencování pomocí licencí CAL na zařízení a uživatele pro Microsoft Server 2016, zavolejte nám. Poradíme vám, jaká forma licencování je pro vás nejlepší a nejvýhodnější.

Všechny licence Microsoft Client Access dostupné od společnosti Wiresoft jsou originální, nepoužité evropské licence CAL na zařízení nebo uživatele. Můžete tak využít cenového zvýhodnění softwarových licencí, které společnost Wiresoft zakoupila od jiných společností a pečlivě zkontrolovala jejich pravost. Mnoho našich spokojených zákazníků již uznalo a potvrdilo výhody nákupu licencí od společnosti Wiresoft. Pro další informace o naší nabídce licencí CAL pro Windows Server 2016 nás neváhejte kontaktovat.