Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Standard - vyšší zabezpečení sítí Windows Server 2022 Standard je nový serverový operační systém společnosti Microsoft. Je založen na systému Windows 10 a nabízí ještě větší zabezpečení a možnosti sdílení...
14 250,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Doplňte své licenční potřeby pro Windows Server 2022 Datacenter o balíčky pro 2 jádra od společnosti Wiresoft! Datacentrová edice Windows Server 2022 je speciálně navržena pro použití ve...
9 618,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Standard 2-Core Flexibilně doplňte své licenční požadavky na Windows Server 2022 Standard pomocí dvoujádrových balíčků od společnosti Wiresoft! Verze Standard Edition systému Windows Server 2022 byla...
1 781,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - vylepšené zabezpečení pro velké sítě Windows Server 2022 Datacenter je nový serverový operační systém společnosti Microsoft určený zejména pro větší společnosti. Tato verze serverového softwaru...
80 086,90 Kč *

Již standardní edice Windows Server 2022 nabízí mnoha menším datovým centrům komplexní funkce i dostatečné možnosti virtualizace služeb pro jejich potřeby, které jsou doplněny vylepšenou škálovatelností a dalšími optimalizacemi výkonu - v kombinaci s účinnými bezpečnostními funkcemi pro spolehlivou ochranu dat a aplikací v prostředí s více cloudy.

S edicí Datacenter systému Windows Server 2022 mají zejména složitější datová centra velkých organizací a společností rozšířené možnosti virtualizace aplikací a dat, včetně ještě větší škálovatelnosti a dalších bezpečnostních funkcí.

Obě edice Windows Server 2022 Standard a Windows Server 2022 Datacenter lze nyní nalézt v obchodě Wiresoft Software Shop jako použitý software - a využít jejich nižší ceny ve srovnání s příslušným dostupným novým produktem.

Následující přehled představuje nejdůležitější funkce systému Windows Server 2022 a rozdíly mezi edicemi Standard a Datacenter Edition. Pro další informace se obraťte na některého z našich zaměstnanců.

Přehled edic Windows Server 2022 Standard a Datacenter

Stejně jako jeho předchůdce bude i aktuální verze serverového operačního systému Microsoft Windows Server 2022 pravděpodobně založena na systému Windows 10 - se známým rozhraním pracovní plochy, které uživatelům usnadňuje orientaci, a se všemi funkcemi dostupnými na známém místě. Kromě toho získávají od společnosti Microsoft desetiletou podporu produktu v podobě podpory a aktualizací pro edice Microsoft Server 2022.

V edici Windows Server 2022 Buy je opět kladen důraz na oblasti zabezpečení a ochrany dat, výkonu a virtualizace - kromě zásadních optimalizací v obou edicích. Funkce dostupné v edici Standard jsou zahrnuty i v edici Datacenter a jsou zde doplněny nebo rozšířeny.

Bezpečnostní funkce - Koupit Windows Server 2022

Windows Server 2022 nabízí vícevrstvé zabezpečení pro Standard a Datacenter pro komplexní ochranu dat a služeb včetně jejich dostupnosti, např. pomocí těchto funkcí:

 • V zásadě je povolena TLS 1.3 - nejnovější verze Transport Layer Security - a HTTPS, aby bylo zajištěno bezpečné připojení při šifrování dat a bezpečný komunikační kanál mezi dvěma koncovými body. Pomocí protokolu HTTPS, Secure DNS a DoH (DNS-over-HTTPS) jsou dotazy DNS šifrovány, aby se zabránilo manipulaci s daty DNS a odposlechu.
 • Server Message Block (SMB) nyní automaticky používá standardy AES-256-GCM a AES-256-CCM pro šifrování dat, jakmile je navázáno spojení s jiným počítačem, pokud tento počítač tento standard také podporuje.
 • Šifrování pomocí SMB Direct i RDMA (Remote Direct Memory Access) zároveň nabízí vyšší šířku pásma s nižší latencí pro přímé úložiště, repliku úložiště, Hyper-V a SQL Server.
 • Modul Trusted Platform Module 2.0 poskytuje bezpečné hardwarové úložiště kryptografických klíčů a dat, které se používá také při šifrování disků BitLocker - včetně ověření integrity systému a důvěryhodnosti kódu při spuštění systému Windows Server 2022.
 • Zabezpečené jádro serverových procesorů nabízí ochranu firmwaru pomocí technologie DRTM (Dynamic Root of Trust for Measurement), která ověřuje spouštěcí operace a izolovaný přístup ovladače k paměti prostřednictvím ochrany DMA (Direct Memory Access), a také podporu integrity kódu podle standardů VBS (zabezpečení založené na virtualizaci) a HVCI (zabezpečení založené na hypervizoru).
 • VBS poskytuje zejména zabezpečenou oblast paměti izolovanou od operačního systému, která chrání server před určitými riziky, například těmi, která se vyskytují při těžbě kryptoměn. Pomocí funkce Credential Guard jsou přihlašovací údaje uživatele uloženy ve virtuálním kontejneru, ke kterému operační systém nemá přímý přístup.
 • Clustery s podporou převzetí služeb při selhání také umožňují podrobnou kontrolu šifrování sdílených svazků CSV (Cluster Shared Volumes) a SBL (Storage Bus Layer).

Funkce migrace a ukládání v systému Windows Server 2022

Migrace datových svazků a úložišť a jejich poskytování představuje také zásadní funkční oblast v systému Windows Server 2022. Optimalizovaný orchestrátor Storage Migration Server Orchestrator k tomu poskytuje rozšířené možnosti, např. pro migraci místních uživatelů nebo skupin na server Windows a mezi clustery s podporou převzetí služeb při selhání a úložištěm, lze zahrnout i servery Linux a servery NetApp CIFS nebo NetApp Factory Application Server (FAS).

Služby kontejnerů v systému Windows Server 2022

Použití kontejnerů Windows v systému Windows Server nyní nabízí optimalizovanou kompatibilitu aplikací i výkon, navíc s vylepšením zejména při použití služby Kubernetes. Například doba spouštění kontejnerů systému Windows byla zkrácena o 30 % snížením velikosti jejich bitové kopie až o 40 %, což rovněž zlepšuje jejich výkon. Stejně tak bylo aktualizováno Centrum správy systému Windows, které usnadňuje vytváření kontejnerů pro aplikace .NET. Kromě toho se výrazně zjednodušila konfigurace uzlů, protokolu IPv6 a implementace síťových zásad při použití služby Kubernetes.

Další výkonnostní a virtualizační funkce - Koupit Windows Server 2022

Uživatelé mohou využívat také mnoho dalších funkcí systému Windows Server 2022 Standard i Datacenter, které rovněž zvyšují celkový výkon serverového operačního systému:

 • Při opravě paměti mají uživatelé větší kontrolu nad synchronizací dat díky nyní přizpůsobitelné rychlosti. Dostupné zdroje mohou být přiděleny buď na opravu kopií dat (odolnost), nebo na provádění aktivních pracovních úloh (výkon). To také umožňuje pružnější a efektivnější správu clusterů.
 • Výkon čtení a zápisu byl zvýšen tím, že pomalejší média, jako je HDD, lze připojit k rychlejším médiím, jako je NVMe nebo SSD, a také k úložišti na samostatných serverech na sběrnici cache úložiště.
 • S dostupnou kompresí SMB lze soubory přenášet rychle i v rušných sítích, aniž by se musely nejprve ručně komprimovat.
 • Použitím protokolu TCP HyStart++ se zlepšil výkon protokolu TCP (Transmission Control Protocol), čímž se snížila ztráta paketů
 • Funkce RACK (Recent ACKnowledgment) zkracuje časy RTO (Retransmit TimeOuts) při opakovaných přenosech

V oblasti virtualizace je Windows Server:

 • Optimalizace pro virtuální přepínače v Hyper-V s funkcí RSC (Receive Segment Coalescing), pakety v síti hypervizoru se tak spojují a zpracovávají jako větší segmenty. RSC tak snižuje počet cyklů procesoru a zlepšuje výkonnost síťového datového provozu.
 • Díky podpoře vnořené virtualizace na procesorech AMD nabízí Windows Server 2022 více možností, jak spustit Hyper-V na virtuálním počítači Hyper-V.

Kromě toho je nyní ve výchozím nastavení systému Windows Server 2022 k dispozici prohlížeč Microsoft Edge, který nahrazuje prohlížeč Internet Explorer; prohlížeč Edge je založen na otevřeném kódu Chromium, a nabízí tak vyšší zabezpečení.

Exkluzivní funkce edice Windows Server 2022 Datacenter

Pouze Windows Server 2022 Datacenter Edition nabízí kromě zmíněných funkcí celé portfolio dalších funkcí navíc a také podporu Shielded Virtual Machines pro vytváření vysoce zabezpečených virtualizačních infrastruktur s Hyper-V, včetně neomezeného počtu virtuálních počítačů a jednoho hostitele Hyper-V na jednu licenci, a také:

 • Softwarově definované sítě (SDN)
 • Softwarově definované úložiště (SDS)
 • Prostory úložiště Direct (SSD)
 • Neomezená replika úložiště - pro synchronní i asynchronní replikaci svazků mezi servery nebo clustery při obnově po havárii
 • Hyperkonvergovaná infrastruktura - pro softwarově definovanou konsolidaci výpočetních, úložných a síťových funkcí v clusteru
 • Virtuální prostředí operačního systému (OSE)

Licencování Windows Server 2022 Edition Standard a Datacenter

Licencování verze Windows Server 2022 bude pravděpodobně opět založeno na známém licenčním schématu založeném na jádře a také na kombinaci serverové licence a licence pro klientský přístup pro edici Standard a výhradně na licencích založených na jádře pro edici Datacenter.

I když si Windows Server 2022 koupíte jako použitý software, licencování je vždy v souladu s licenčními podmínkami společnosti Microsoft, které v případě licencování na základě jader, které je k dispozici výhradně pro edici Datacenter, používají jako měřítko pro výpočet licenčních požadavků počet jader. Proto platí následující ustanovení:

 • Dotyčný software Windows Server 2022 je licencován na základě skutečně používaného fyzického hardwaru. Kromě počtu fyzicky dostupných jader procesorů se zohledňuje také počet virtuálních serverů.
 • Platí tedy následující: Jedna licence Windows Server 2022 pokrývá 2 fyzická procesorová jádra.
 • Vždy se vychází z minimálního počtu 8 jader na procesor, a to i v případě, že skutečně existující hardware má méně než 8 jader.
 • Na jeden fyzický server připadají vždy minimálně 2 procesory.
 • Výsledkem je minimální počet 16 jader.
 • V případě serverového hardwaru s více než 16 jádry je nutné všechna další jádra licencovat pomocí dalších balíčků Windows Server 2022.

Při licencování systému Windows Server 2022 s kombinací serverové licence a licence pro klientský přístup, která je k dispozici pro edici Standard, musí být každý uživatel nebo koncové zařízení, které přistupuje k serveru Windows, vybaveno vlastní licencí CAL uživatele nebo zařízení. To platí i pro licencování vzdáleného přístupu pro Windows Server 2022.

Další informace, zejména o licencování klientského přístupu a zejména o instancích Hyper-V pro Windows Server 2022, vám poskytne pracovník společnosti Wiresoft. Odpovídající licence User nebo Device, stejně jako licence RDS CAL pro Windows Server 2022, jsou také k dispozici od společnosti Wiresoft jako použitý software.

Kupte si Windows Server 2022 edice Standard a Datacenter jako použitý software společnosti Microsoft u společnosti Wiresoft

Dvě nové edice Windows Server 2022 - Standard a Datacenter - jsou již u společnosti Wiresoft k dispozici jako použitý software za výhodné ceny. Z těchto výhod můžete těžit:

 • Při zakoupení edice Windows Server 2022 obdržíte originální software společnosti Microsoft s platným licenčním klíčem - bez časově omezených testovacích verzí.
 • Označení Windows Server 2022 Edition jako "používaný software" neznamená žádná omezení týkající se funkčnosti softwaru.
 • Použitý software Windows Server 2022 edic Standard a Datacenter byl před dalším prodejem otestován společností Wiresoft z hlediska plné použitelnosti.
 • Obchodování a používání použitého softwaru společnosti Microsoft s edicí Windows Server 2022 je legální, protože je povoleno zákonem.
 • Zakoupením použité licence od společnosti Wiresoft získáte vždy legální a zároveň originální produkt Microsoft Windows Server 2022.

Pokud máte další dotazy ohledně licencování Microsoft Windows Server 2022 Edition nebo Client Access, kontaktujte nás jednoduše v chatu, telefonicky nebo e-mailem.