Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Doplňte své licenční potřeby pro Windows Server 2022 Datacenter o balíčky pro 2 jádra od společnosti Wiresoft! Datacentrová edice Windows Server 2022 je speciálně navržena pro použití ve...
8 657,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 2-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Standard 2-Core Flexibilně doplňte své licenční požadavky na Windows Server 2022 Standard pomocí dvoujádrových balíčků od společnosti Wiresoft! Verze Standard Edition systému Windows Server 2022 byla...
1 604,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - vylepšené zabezpečení pro velké sítě Windows Server 2022 Datacenter je nový serverový operační systém společnosti Microsoft určený zejména pro větší společnosti. Tato verze serverového softwaru...
72 078,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE
Microsoft Windows Server 2022 Standard - vyšší zabezpečení sítí Windows Server 2022 Standard je nový serverový operační systém společnosti Microsoft. Je založen na systému Windows 10 a nabízí ještě větší zabezpečení a možnosti sdílení...
12 826,90 Kč *

Koupit Windows Server 2022 - nové edice serverového operačního systému společnosti Microsoft

Windows Server 2022 Standard a Datacenter jsou nové edice osvědčeného serverového operačního systému, které oznámila společnost Microsoft. Tato verze má být založena na systému Windows 10 a oproti svému předchůdci nabízí ještě vyšší úroveň zabezpečení s komplexními funkcemi pro serverové poskytování dat i aplikací a služeb. V závislosti na edici budou mít uživatelé k dispozici různé možnosti virtualizace pomocí virtuálních počítačů a hostitelského prostředí Hyper-V.

Windows Server 2022

Edice Standard systému Windows Server 2022 již nabízí mnoha menším datovým centrům komplexní funkce i dostatečné možnosti virtualizace služeb pro jejich potřeby, které jsou doplněny vylepšenou škálovatelností a dalšími optimalizacemi výkonu - v kombinaci s účinnými bezpečnostními funkcemi pro spolehlivou ochranu dat a aplikací v prostředí s více cloudy.

S edicí Datacenter Edition systému Windows Server 2022 mají zejména složitější datová centra velkých organizací a firem rozšířené možnosti, pokud jde o virtualizaci aplikací a dat, včetně ještě větší škálovatelnosti i dalších bezpečnostních funkcí.

Obě edice Windows Server 2022 Standard a Windows Server 2022 Datacenter buy jsou nyní k dispozici v obchodě Wiresoft Software Shop jako použitý software - a jejich výhodou je nižší cena ve srovnání s příslušným dostupným novým produktem.

Následující přehled představuje nejdůležitější funkce systému Windows Server 2022 a také rozdíly mezi edicemi Standard a Datacenter Edition. Pro další informace se obraťte na některého z našich pracovníků.

Windows Server 2022 - přehled edic Windows Server 2022 Standard a Datacenter Edition

Stejně jako jeho předchůdce bude i aktuální verze serverového operačního systému Microsoft Windows Server 2022 pravděpodobně vycházet ze systému Windows 10 - se známým desktopovým rozhraním, které uživatelům usnadňuje orientaci, a se všemi funkcemi dostupnými na známém místě. Kromě toho získají od společnosti Microsoft desetiletou podporu produktu v podobě podpory a aktualizací pro edice Microsoft Server 2022.

Kromě základních optimalizací v obou edicích se Windows Server 2022 opět zaměřuje na oblasti zabezpečení a ochrany dat, výkonu a virtualizace, přičemž funkce dostupné v edici Standard jsou zahrnuty i v edici Datacenter a jsou zde doplněny nebo rozšířeny.

Windows Server 2022 - Bezpečnostní funkce - Koupit Windows Server 2022

Windows Server 2022 nabízí vícevrstvé zabezpečení pro Standard a Datacenter pro komplexní ochranu dat a služeb včetně jejich dostupnosti, např. pomocí těchto funkcí:

 • V zásadě je povoleno TLS 1.3 - nejnovější verze Transport Layer Security - a také HTTPS, které zajišťují bezpečné spojení při šifrování dat a bezpečný komunikační kanál mezi dvěma koncovými body. Pomocí protokolu HTTPS, Secure DNS a DoH (DNS-over-HTTPS) jsou dotazy DNS šifrovány, aby se zabránilo manipulaci s daty DNS a odposlechu.
 • Server Message Block (SMB) nyní automaticky používá standardy AES-256-GCM a AES-256-CCM pro šifrování dat, jakmile je navázáno spojení s jiným počítačem, pokud tento počítač rovněž podporuje tento Standard.
 • Šifrování pomocí SMB Direct i RDMA (Remote Direct Memory Access) zde nabízí vyšší šířku pásma s nižší latencí pro přímé úložiště, repliku úložiště, Hyper-V a SQL Server.
 • Trusted Platform Module 2.0 poskytuje bezpečné hardwarové úložiště kryptografických klíčů a dat, které se používá také při šifrování disků BitLocker - včetně ověření integrity systému i důvěryhodnosti kódu při spuštění systému Windows Server 2022.
 • Zabezpečené jádro serverových procesorů nabízí ochranu firmwaru pomocí technologie DRTM (Dynamic Root of Trust for Measurement) ověřováním operací při spuštění i izolovaného přístupu ovladačů k paměti prostřednictvím ochrany DMA (Direct Memory Access) a také podporu integrity kódu pro zabezpečení založené na virtualizaci (VBS) a zabezpečení založené na hypervizoru (HVCI) Standard.
 • VBS poskytuje zejména zabezpečenou oblast paměti izolovanou od operačního systému, která chrání server před určitými riziky, například těmi, která se vyskytují při těžbě kryptoměn. Pomocí funkce Credential Guard jsou přihlašovací údaje uživatele rovněž uloženy ve virtuálním kontejneru, ke kterému operační systém nemá přímý přístup.
 • Clustery s převzetím služeb při selhání také umožňují podrobnou kontrolu nad šifrováním sdílených svazků CSV (Cluster Shared Volumes) a SBL (Storage Bus Layer).

Windows Server 2022 - Migrace a funkce úložiště v systému Windows Server 2022

Migrace datových svazků a úložišť a jejich poskytování představují v systému Windows Server 2022 rovněž zásadní funkční oblast. Optimalizovaný orchestrátor Storage Migration Server Orchestrator k tomu poskytuje rozšířené možnosti, např. při migraci místních uživatelů nebo skupin na server Windows a mezi clustery s podporou převzetí služeb při selhání a úložištěm lze zahrnout také servery Linux a servery NetApp CIFS nebo NetApp Factory Application Server (FAS).

Kontejnerové služby v systému Windows Server 2022

Použití kontejnerů Windows v systému Windows Server nyní nabízí optimalizovanou kompatibilitu aplikací i výkon, navíc s vylepšením zejména při použití služby Kubernetes. Například doba spouštění kontejnerů systému Windows byla zkrácena o 30 % snížením velikosti jejich obrazu až o 40 %, což rovněž zvyšuje jejich výkon. Stejně tak bylo aktualizováno Centrum správy systému Windows, které usnadňuje vytváření kontejnerů pro aplikace .NET. Kromě toho se výrazně zjednodušila konfigurace uzlů, protokolu IPv6 i implementace síťových politik při používání služby Kubernetes.

Windows Server 2022 - další výkonnostní a virtualizační funkce - Koupit Windows Server 2022

Uživatelé mohou díky systému Windows Server 2022 Standard i Datacenter využívat také mnoho dalších funkcí, které rovněž zvyšují celkový výkon serverového operačního systému:

 • Při opravě paměti mají uživatelé větší kontrolu při synchronizaci dat díky nyní přizpůsobitelné rychlosti. Dostupné prostředky lze přidělit buď na opravu kopií dat (odolnost), nebo na provádění aktivních pracovních úloh (výkon). To také umožňuje pružnější a efektivnější správu clusterů.
 • Výkon čtení a zápisu byl zvýšen tím, že pomalejší média, jako je HDD, lze připojit k rychlejším médiím, jako je NVMe nebo SSD, a také k úložištím na samostatných serverech na sběrnici cache úložiště.
 • Díky dostupné kompresi SMB lze soubory rychle přenášet i v rušných sítích, aniž by bylo nutné je nejprve ručně komprimovat.
 • Použitím protokolu TCP HyStart++ byl zlepšen výkon protokolu TCP (Transmission Control Protocol), což snižuje ztráty paketů
 • Funkce RACK (Recent ACKnowledgment) snižuje počet Retransmit TimeOuts (RTO) při opakovaných přenosech

V oblasti virtualizace se systém Windows Server:

 • Optimalizace pro virtuální přepínače v Hyper-V s funkcí RSC (Receive Segment Coalescing) jsou tak pakety v síti hypervizoru spojovány a zpracovávány tak jako větší segmenty. RSC tak snižuje počet cyklů procesoru a zlepšuje výkonnost síťového datového provozu.
 • Díky podpoře vnořené virtualizace na procesorech AMD nabízí Windows Server 2022 více možností, jak provozovat Hyper-V na virtuálním počítači (VM) Hyper-V.

Kromě toho je nyní ve výchozím nastavení systému Windows Server 2022 k dispozici prohlížeč Microsoft Edge, který nahrazuje prohlížeč Internet Explorer; prohlížeč Edge je založen na otevřeném kódu Chromium, a nabízí tak vyšší zabezpečení.

Windows Server 2022 - Exkluzivní funkce edice Windows Server 2022 Datacenter

Pouze edice Windows Server 2022 Datacenter nabízí kromě zmíněných funkcí celé portfolio dalších plusových funkcí a také podporu Shielded Virtual Machines pro vytváření vysoce bezpečných virtualizačních infrastruktur s Hyper-V, včetně neomezeného počtu virtuálních počítačů plus jednoho hostitele Hyper-V na jednu licenci, a také:

 • Softwarově definované sítě (SDN)
 • Softwarově definované úložiště (SDS)
 • Storage Spaces Direct (SSD)
 • Neomezené replikace úložiště - pro synchronní i asynchronní replikaci svazků mezi servery nebo clustery pro obnovu po havárii
 • Hyper Converged Infrastructure - pro softwarově definovanou konsolidaci výpočetních, úložných a síťových funkcí v clusteru
 • Virtuální prostředí operačního systému (OSE)

Windows Server 2022 - licencování edice Windows Server 2022 Standard a Datacenter

Licencování verze Windows Server 2022 bude pravděpodobně opět probíhat podle známého schématu licence založené na jádře a také alternativně s kombinací serverové licence plus licence pro klientský přístup pro edici Standard a výhradně licence založené na jádře pro edici Datacenter.

I když si Windows Server 2022 koupíte jako použitý software, licencování se vždy řídí licenčními podmínkami společnosti Microsoft, které v případě licencování na bázi jádra, které je k dispozici výhradně pro edici Datacenter, používají jako měřítko pro výpočet licenčních požadavků počet jader. Platí tedy následující ustanovení:

 • Licence na příslušný software Windows Server 2022 se uděluje na základě skutečně používaného fyzického hardwaru. Kromě počtu fyzicky dostupných jader procesorů se zohledňuje také počet virtuálních serverů.
 • Platí tedy následující: Jedna licence Windows Server 2022 pokrývá 2 fyzická procesorová jádra.
 • Vždy se vychází z minimálního počtu 8 jader na procesor - a to i v případě, že skutečně existující hardware má méně než 8 jader.
 • Vždy se vychází z minimálního počtu 2 procesorů na fyzický server.
 • Výsledkem je minimální počet 16 jader.
 • U serverového hardwaru s více než 16 jádry musí být všechna další jádra licencována pomocí dalších balíčků Windows Server 2022.

Při licencování systému Windows Server 2022 kombinací serverové licence a licence pro klientský přístup, jak je k dispozici pro edici Standard, musí být každý uživatel nebo koncové zařízení, které přistupuje k serveru Windows, vybaveno vlastním serverem User CAL nebo Device CAL. To platí i pro licenci pro vzdálený přístup. To platí i pro licence pro vzdálený přístup k systému Windows Server 2022.

Další informace, zejména o licencování klientského přístupu a zejména o instancích Hyper-V pro Windows Server 2022, vám poskytne pracovník společnosti Wiresoft. Odpovídající licence User nebo Device, stejně jako licence RDS CAL pro Windows Server 2022 jsou rovněž k dispozici u společnosti Wiresoft jako použitý software.

Zakupte si edice Windows Server 2022 Standard a Datacenter jako použitý software společnosti Microsoft od společnosti Wiresoft

Dvě nové edice Windows Server 2022 - Standard a Datacenter - jsou již od společnosti Wiresoft k dispozici jako použitý software za výhodné ceny. Můžete tak využít těchto výhod:

 • Při koupi edice Windows Server 2022 obdržíte originální software Microsoft s platným licenčním klíčem - a žádné testovací verze s omezeným použitím nebo časovým omezením.
 • Označení edice Windows Server 2022 jako "použitý software" neznamená žádná omezení týkající se funkčnosti softwaru.
 • Použitý software Windows Server 2022 edic Standard a Datacenter byl před dalším prodejem testován společností Wiresoft z hlediska plné použitelnosti.
 • Obchodování a používání použitého softwaru Microsoft s edicí Windows Server 2022 je legální, protože je povoleno zákonem.
 • Zakoupením použité licence od společnosti Wiresoft získáte vždy legální a zároveň originální produkt Microsoft Windows Server 2022.

Pokud máte další dotazy týkající se edice Microsoft Windows Server 2022 nebo licencování klientského přístupu, stačí nás kontaktovat na chatu, telefonicky nebo e-mailem.