Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2012 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2012 DEVICE CAL
Licence Microsoft SQL Server 2012 Device CAL SQL Server 2012 Standard je ideální systém pro správu databází, s nímž můžete spolehlivě a bezpečně spravovat všechna data ve vaší firmě. Pro přístup k serveru Windows SQL Server 2012 Standard...
1 444,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2012 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2012 USER CAL
Microsoft SQL Server 2012 User CAL SQL Server 2012 Standard je ideální systém pro správu databází, s nímž můžete spolehlivě a bezpečně spravovat všechna data ve vaší firmě. Pro přístup k serveru Windows SQL Server 2012 Standard...
1 444,90 Kč *

Nové funkce a optimalizace verze SQL Server 2012

Mezi nejdůležitější novinky verze SQL Server 2012 patří optimalizace výkonu pro služby SharePoint Services, které podporují uživatele s CAL při spolupráci a koordinaci a správě úkolů.

Díky skupinám dostupnosti Always On poskytuje SQL Server 2012 výkonné řešení vysoké dostupnosti, které také podporuje rychlé zotavení po havárii s až devíti replikami dostupnosti a několika metodami převzetí služeb při selhání.

xVelocity také zvyšuje výkon serveru SQL pro dotazy týkající se datových skladů pomocí dvou komponent Analysis Services In-Memory Analytics Engine a SQL Server Relational Database Column.

Pomocí nové služby SQL Server Data Quality Services (DQS) lze vytvořit znalostní databázi, kterou lze použít pro důležité úlohy kvality dat, jako je standardizace a oprava, rozšíření a deduplikace dat. Kromě toho byly v SQL Serveru 2012 dále vylepšeny funkce, jako je čištění dat a porovnávání dat. Datové záznamy jsou očištěny od duplicitních nebo nekonzistentních dat, aby mohly být použity ve službách pro podávání zpráv nebo v aplikacích datového skladu.

Funkce BI Power View pro SharePoint Server navíc umožňuje nejen analýzu dat, ale také vytváření ad-hoc sestav včetně vizualizace dat.

Sloupcový index (Transact-SQL) je současným standardem pro dotazování a ukládání velkých tabulek v datových skladech. Za tímto účelem používá sloupcový index při zpracování dat úložiště založené na sloupcích, což umožňuje až desetkrát vyšší výkon dotazů ve srovnání s úložištěm založeným na řádcích. Sémantické vyhledávání pro business intelligence s klientskou přístupovou licencí rozšiřuje stávající funkci fulltextového vyhledávání o nové možnosti vyhledávání, které přesahují rámec vyhledávání pomocí klíčových slov: Zjišťuje podobnosti mezi dokumenty analýzou jejich významu.

SQL Server 2012 navíc nabízí ještě silnější integraci cloudového řešení SQL Azure, s nímž lze synchronizovat místní databáze a zpřístupnit je prostřednictvím internetu. Služba SQL Azure se spravuje v nástroji SQL Server Management Studio.

Verze SQL Server 2012 Standard již poskytuje zaměstnancům, kteří mají licenci User nebo Device CAL, mnoho funkcí pro použití v každodenní práci a také rozsáhlé nástroje pro správu, takže jsou splněny i typické požadavky menších firem a organizací, a to i s ohledem na virtualizaci a zabezpečení dat.

Pro verzi SQL Server 2012 si můžete u společnosti Wiresoft zakoupit serverovou licenci a jednotlivé přístupové licence za mimořádně výhodnou cenu. Wiresoft je váš kompetentní partner, který vám poradí s flexibilním a úsporným licencováním SQL Serveru 2012. Níže naleznete další vyčerpávající informace o tom, jak můžete svou firmu vybavit licencemi Microsoft CAL obzvláště výhodně, abyste mohli využívat všechny funkce SQL.

Licence SQL Server 2012 Standard Edition systému Windows s licencemi CAL u společnosti Wiresoft snadno a výhodně

Nezáleží na tom, zda již vlastníte licenci standardní edice SQL Serveru 2012 a chcete pokrýt nebo doplnit potřebu licencí CAL, nebo zda si chcete zakoupit kompletní balíček serverové licence a licencí CAL od společnosti Wiresoft - v naší široké nabídce softwaru máme všechny potřebné licence. S verzí Standard Edition serveru Microsoft SQL Server 2012 si vybíráte osvědčenou verzi databázového systému Microsoft SQL, která obsahuje mnoho důležitých funkcí optimalizovaných pro business intelligence. Níže naleznete všechny důležité informace týkající se vašeho přizpůsobeného licencování.

Licenční model Microsoft CAL pro SQL Server 2012

Ve verzi SQL Server 2012 společnost Microsoft změnila dříve platné licenční metriky. Tím se řídí, které typy licencí jsou k dispozici pro jednotlivé edice serverů. Dřívější licencování podle procesorů bylo nahrazeno licencováním podle jader, takže každé jádro serveru musí být nyní licencováno samostatně. Tato forma licencování se vztahuje především na edice Enterprise. Standardní edice SQL Serveru 2012 je jediná, která nabízí kupujícímu možnost buď licencovat jádra svých serverů, nebo zvolit alternativní formu licencování, která se skládá ze serverové licence a licencí pro klientský přístup.

Možnost volby mezi dvěma alternativami při licencování edice SQL Standard zohledňuje skutečnost, že menší a střední firmy mohou mít menší počet uživatelů serverových služeb, ale jejich nároky na možnosti virtualizace a výkon serveru jsou srovnatelné s velkými firmami a organizacemi.

Většina společností s poměrně zvládnutelným počtem zaměstnanců má však obvykle nižší nároky na funkční rozsah i škálovatelnost služeb SQL. Pro ně je obvykle výhodnější licenční model Server/CAL, aniž by se museli vzdát základních funkcí SQL Serveru 2012.

Licencování jazyka SQL Standardní edice 2012 s licencemi CAL

Abyste se ujistili, že vaše rozhodnutí vybavit servery ve firmě licenčním modelem CAL skutečně odpovídá každodenním obchodním požadavkům, je vhodné určit typické pracovní zatížení a počet zaměstnanců, kteří k serveru pravidelně přistupují.

Licenční model server/CAL s jednotlivými licencemi CAL od společnosti Wiresoft lze přitom zcela flexibilně a individuálně přizpůsobit vaší společnosti, takže si zakoupíte pouze tolik licencí CAL, kolik skutečně potřebujete. Vyhnete se tak zbytečným nákladům a získáte správné a zároveň efektivní licencování. Kromě toho si od nás můžete kdykoli zakoupit další individuální licence CAL, pokud se zvýší počet vašich zaměstnanců, kteří využívají služby serveru SQL.

Jak funguje licencování serveru/CAL pro SQL Server 2012?

Licencování na server plus licence CAL rozlišuje mezi implementací softwaru SQL Server a používáním příslušných služeb uživatelem. U standardní edice SQL Serveru 2012, stejně jako u srovnatelného serverového softwaru, je třeba nejprve licencovat firemní server(y). Tato serverová licence zahrnuje také dvě licence CAL v podobě dvou uživatelských licencí nebo licencí pro zařízení, které jsou určeny výhradně k tomu, aby se správci mohli přihlašovat k serveru a provádět typické úlohy správy IT. Pro všechny aktuální funkce a služby, které SQL Server 2012 uživatelům nabízí, potřebují i správci - stejně jako zaměstnanci - každý další licenci pro klientský přístup.

Typické rozdíly mezi licencí User CAL a licencí Device CAL pro SQL Server 2012

Klientské přístupové licence jsou dvojího typu: jednak jako licence User CAL, která opravňuje k přístupu přesně jednoho uživatele, a jednak jako licence Device CAL, která opravňuje k přístupu přesně jedno koncové zařízení. Licence CAL pro uživatele a licence CAL pro zařízení jsou proto dva různé licenční produkty. To znamená, že licenci User CAL nelze použít jako licenci Device CAL - a naopak. Stejně tak platí, že jakmile je licence vydána uživateli nebo koncovému zařízení, nelze ji znovu zaregistrovat (licencovat) jinému uživateli nebo jinému koncovému zařízení.

Licence CAL lze nebo lze používat pouze ve vlastní společnosti. Uživatel se proto nemůže přihlásit ke svému serveru CAL jiné společnosti.

Na druhé straně se licence pro klientský přístup uživatelů a zařízení neliší nebo se liší jen nepatrně, pokud jde o rozsah funkcí nebo služeb. Představují však dva různé způsoby přístupu k funkcím serveru SQL Server. Oba typy licencí CAL lze libovolně kombinovat, takže můžete souběžně licencovat uživatele i zařízení. Níže je uvedeno stručné srovnání výhod licencí CAL uživatele a licencí CAL zařízení.

Licence Device CAL pro server SQL Server

Licence Device CAL pro Microsoft SQL Server 2012 licencuje jedno koncové zařízení k používání odpovídajících služeb serveru. Nezáleží na tom, zda se jedná o stolní počítač, notebook, tablet nebo dokonce mobilní telefon se systémem Windows. Každý zaměstnanec, který má oprávnění používat toto licencované zařízení, tak může přistupovat ke službám a datům SQL Serveru 2012 Standard.

Licencování pomocí licencí Device CAL je proto vhodné zejména v případě, že pracovní stanice používají v organizaci velmi různí zaměstnanci, např. při práci na směny nebo v rámci projektů.

Licence pro přístup uživatelů k serveru SQL Server

Naproti tomu licence User CAL pro Microsoft SQL Server 2012 opravňuje vždy přesně jednoho definovaného uživatele, který může přistupovat ke službám nebo datům SQL Serveru 2012. Na rozdíl od aplikace Device CAL ji lze provádět s jakýmkoli koncovým zařízením kompatibilním se systémem Windows - bez ohledu na to, zda se jedná o stolní počítač, tablet, notebook nebo mobilní telefon - a odkudkoli, i na cestách.

Uživatelská přístupová licence je proto výhodná zejména pro ty zaměstnance, kteří pravidelně používají velmi rozdílné počítače a nejsou umístěni pouze v sídle společnosti, ale používají koncová zařízení i v terénu nebo v domácí kanceláři.

Licence CAL pro Microsoft SQL Server 2012 - u Wiresoftu obzvláště levné

Společnost Wiresoft nabízí licence Device CAL i User CAL pro SQL Server 2012 Standard-Edition za mimořádně výhodnou cenu. Jedná se vždy o originální evropské licence Microsoft, které pocházejí od evropských společností a nejsou použité, a proto jsou 100% použitelné. Tým společnosti Wiresoft předem pečlivě zkontroloval pravost všech licencí CAL dostupných v obchodě.

Jako zákazník si můžete být jisti, že při nákupu licence od společnosti Wiresoft zakoupíte plně použitelné licence CAL. Podle rozhodnutí Evropského soudního dvora je navíc prodej a nákup softwarových produktů, např. pro servery, a licencí CAL zcela legální.

I vy můžete využít zejména cenového zvýhodnění, které vám společnost Wiresoft poskytuje s licencemi CALS pro SQL Server 2012 a dalšími licencemi klientského přístupu k softwaru Microsoft. Mnoho našich předchozích spokojených zákazníků důvěřuje nejen kvalitě softwaru Wiresoft, ale také našemu odbornému poradenství. Chcete-li se dozvědět, jak můžete svůj server nejlevněji licencovat pomocí licencí CAL, jednoduše nás kontaktujte pro konzultaci, rádi vám poradíme i v chatu.