Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 16-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Standard 16-Core Pohodlně si licencujte Windows Server 2019 Standard Edition s 16-Core balíčkem od společnosti Wiresoft! Standardní edice Windows Server 2019 již pokrývá typické možnosti nasazení menších...
8 888,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 2-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 2-Core Doplňte své licenční potřeby pro Windows Server 2019 Datacenter pomocí balíčků pro 2-Core od společnosti Wiresoft! Datacentrová edice systému Windows Server 2019 je speciálně navržena pro...
8 283,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 DATACENTER 16-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Datacenter 16-Core Serverový operační systém Windows Server 2019 Datacenter nabízí maximální virtualizaci díky kombinaci lokálních prostředí s Azure - s mnoha hybridními funkcemi, vysokým výkonem a dalšími...
67 528,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 2-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Standard 2-Core Flexibilně doplňte své licenční potřeby pro Windows Server 2019 Standard pomocí dvoujádrových balíčků od společnosti Wiresoft! Verze Standard Edition systému Windows Server 2019 byla vyvinuta...
1 336,90 Kč *

Windows Server 2019 - nejdůležitější nové funkce a vlastnosti

Oproti verzi Windows Server 2016 nabízí Windows Server 2019 řadu vylepšení i doplňků, které zvyšují bezpečnost i možnosti virtualizace na novou úroveň.

Hybridní funkce integrované ve verzi serveru 2019 umožňují ještě větší integraci a využívání služeb Microsoft Azure v místním datovém centru. Nyní je možné používat služby, jako je Azure Backup, Azure Site Recovery a také Azure Update Management a síťový adaptér Azure. Síťový adaptér Azure nabízí výhodu propojení místního serveru s virtuální sítí Azure v cloudu Azure.

Níže uvádíme přehled nejdůležitějších nových služeb v systému Windows Server 2019:

Podpora Kubernetes a rozšířená podpora pro Linux

Platforma Windows Server 2019 stejně jako předchozí verze podporuje kontejnery nebo Kubernetes. Nyní je možné souběžně používat kontejnery Linux a Windows spravované pomocí Kubernetes. Kubernetes byl také rozšířen o nové funkce, jako je síťové propojení kontejnerů. Vylepšeny byly také jednotlivé obrazy kontejnerů. Byl přidán obraz kontejneru "windows", který má širší rozsah funkcí než předchozí obrazy.

Hyperkonvergovaná infrastruktura (HCI)

Platformy HCI jsou ideální pro virtualizaci serverů a desktopů, jsou relativně snadno implementovatelné a spravovatelné a lze je také škálovat. Windows Server 2019 zde oproti verzi 2016 nabízí také nové funkce, které výrazně zjednodušují složitost a nasazení a IT infrastruktur.

Nové služby pro softwarově definované sítě (SDN)

Software Defined Networking nabízí ve verzi 2019 také řadu vylepšení a doplňků. Mezi nové funkce patří monitorování firewallu a možnost vzájemného propojení dvou sítí při jejich bezproblémovém propojení. Šifrované sítě nabízejí bezpečné šifrování virtuálních sítí pomocí technologie DTLS (Datagram Transport Layer Security), která může zabránit manipulaci a pokusům o odposlech.

Analytické funkce s nástrojem System Insights

Systém Windows Server 2019 nabízí možnosti prediktivní analýzy pomocí funkce System Insights. S podporou modelu strojového učení lze vyhodnocovat data serverového systému, jako jsou hodnoty výkonu a události, a vytvářet přesné předpovědi, které snižují nároky na reaktivní správu instancí systému Windows Server, například v případě úzkých míst ve výkonu.

Zvýšené zabezpečení citlivých dat v systému Windows Server 2019

Ohrožení nebo ochrana infrastruktury a citlivých pracovních zátěží je i nadále vysokou prioritou všech moderních podniků. Za tímto účelem jsou nyní v systému Windows Server 2019 k dispozici nástroje, jako je řadič domény a stíněné virtuální počítače. Kromě toho byly do programu Windows Defender přidány nové funkce, například Exploit Guard, který je součástí pokročilé ochrany před hrozbami (ATP) programu Windows Defender a umožňuje sledovat přístup k síti a k dokumentům a složkám, které se v ní nacházejí. Bezpečnostní funkce Azure AD, jako jsou Azure AD Banned Passwords a Azure AD Password Protection, navíc umožňují chránit místní službu Active Directory.

Další funkce, které jsou obsaženy pouze v edici serveru Datacenter 2019, jsou popsány v následujícím srovnání.

Srovnání systému Windows Server 2019 Standard a Datacenter

Přestože obě serverové edice Standard a Datacenter mají téměř totožný rozsah funkcí, liší se v příslušných možnostech virtualizace. Která edice systému Windows Server 2019 je v jednotlivých případech nejvhodnější, proto závisí především na míře virtualizace, která je ve firmě provozována.

Existují tedy určité rozdíly, které ovlivňují rozhodnutí o koupi konkrétního vydání: Například technologie Hyper-V je v edici Standard značně omezená, stejně jako použití služby Storage Spaces Direct a replikace úložiště; pouze edice Datacenter nabízí celou řadu služeb.

Windows Server 2019 Standard

Windows Server 2019 Standard je vhodný pro menší a větší firmy, které vyžadují pokročilejší funkce. Podpora kontejnerů v neomezeném počtu je součástí edice Standard. Při použití kontejnerů Hyper-V je však třeba dbát na to, aby byly povoleny pouze dva kontejnery, protože edice Standard umožňuje pouze 2 virtuální počítače (VM).

Verze Standard Edition má limit paměti RAM 24 TB a žádný limit procesoru, přičemž na jeden server připadá minimálně 16 jader a na jeden procesor 8 jader.

Datové centrum systému Windows Server 2019

Windows Server 2019 Datacenter nabízí nejširší sadu funkcí ze všech edic a prakticky neomezená virtualizační práva, tato verze je ideální pro potřeby podniků s velkým IT zatížením a vysokou mírou virtualizace.

Stejně jako ve standardní edici je zde limit paměti RAM 24 TB a počet jader je neomezený. Počet virtuálních počítačů a kontejnerů Hyper-V je však neomezený.

Nejdůležitější rozdíly mezi edicemi serverů Standard a Datacenter jsou následující:

Stíněné virtuální počítače (Shielded VM)

Stíněné virtuální stroje umožňují vytvářet a chránit vysoce zabezpečené virtualizační infrastruktury. Stíněný virtuální počítač uzavírá virtuální servery a zabraňuje neoprávněným osobám v přístupu a kopírování kritických dat virtuálního počítače, který je například outsourcován do veřejného cloudu, a jeho následnému spuštění na cizím serveru. Stíněný virtuální počítač tak nabízí spolehlivou ochranu proti zneužití a krádeži dat.

Softwarově definované sítě

SDN - softwarově definované sítě - pro Windows Server 2019 umožňuje centrální konfiguraci a dynamickou správu fyzických síťových zařízení, jako jsou směrovače a přepínače, i virtuálních zařízení, např. bran.

Funkce ukládání

Prostory úložiště Direct a replika úložiště

V závislosti na edici serveru nabízí systém Windows Server 2019 různý rozsah funkcí úložiště, přičemž pouze edice Datacenter podporuje všechny příslušné funkce systému Windows Server 2019. Verze Standard například nemá funkci Storage Spaces Direct, ale má funkci Storage Replica.

Replika úložiště pro systém Windows Server

Replika úložiště v systému Windows Server 2019 minimalizuje výpadky díky funkci připravenosti na havárii a zabraňuje ztrátě dat na úrovni souborového systému. V tomto případě podporuje replikace úložiště Storage Replica synchronní i asynchronní replikaci: Při synchronní replikaci se úložiště Storage Replica zrcadlí na fyzických místech se svazky zabezpečenými proti výpadku; při asynchronní replikaci se data zrcadlí mezi místy pomocí síťových linek s vyšší latencí.

Storage Spaces Direct (S2D) - pouze v serverech datových center

Pomocí služby Storage Spaces Direct lze místní datová úložiště serverů spojit do virtuálního clusteru. V tomto clusteru mají uzly různé fyzické nosiče dat, které mohou být také různými systémy nosičů dat. Komunikace mezi jednotlivými datovými nosiči probíhá pomocí protokolu SMB. S2D nejen zjednodušuje nastavení a správu softwarově definovaných úložných systémů (SDS), ale také umožňuje vytvářet škálovatelné a vysoce dostupné úložné systémy.

Minimální požadavky na hardware pro Windows Server 2019

Pro zajištění bezpečného a bezproblémového provozusystému Windows Server 2019 jsou nezbytné následující minimální požadavky. Skutečné požadavky závisí v každém případě na konfiguraci příslušného systému a nainstalovaných aplikacích.

PAMĚŤ RAM: 512 MB

2 GB pro server s možností instalace "zobrazení na ploše

Místo na pevném disku: 32 GB

Požadovaná rychlost procesoru: 1,4 GHz s 64Bitem

Grafická karta s podporou Super VGA: 1 024 x 768 Px

Licencování systému Windows Server 2019 Standard a Datacenter

Společnost Microsoft nabízí licenční model pro edice Windows Server 2019 Standard a Datacenter výhradně prostřednictvím počtu jader. Stejně jako u předchozí verze 2016 je licencování na jádro zavedené společností Microsoft založeno na dvou jádrech procesoru jako minimální jednotce v každém případě. Kromě hardwaru (licence jádra) musí být licencováni také klienti přistupující k systému Windows Server 2019 (licence CAL).

Jak funguje základní licencování systému Windows Server 2019?

Licencování systému Windows Server 2019 je vždy založeno na fyzickém hardwaru. Každá licence pokrývá dvě fyzická procesorová jádra. Licence pro Windows Server 2019 Standard Edition i Datacenter Edition se udělují na základě počtu procesorových jader fyzického serveru, na kterém má být serverový operační systém nainstalován.

Podle licenčních pravidel společnosti Microsoft platí minimální licenční počet 8 jader na procesor - bez ohledu na skutečný počet jader, který může být nižší. Při licencování serveru se dvěma procesory je tedy účtováno nejméně 16 jader, takže je zapotřebí 8 licenčních balíčků pro 2 jádra.

Další licenční požadavky na systém Windows Server 2019

Každý standardní server s licencí Windows Server 2019 je oprávněn provozovat maximálně dvě instance Hyper-V na jednu licenci jádra. Pokud je však v edici Standard požadováno více instancí Hyper-V, je třeba znovu licencovat všechna aktivní jádra.

Ve verzi Windows Server 2019 Datacenter naopak není počet virtuálních počítačů omezen. Předpokladem je, že jsou licencována všechna procesorová jádra serveru.

Na serveru s licencí na 16 jader mohou běžet maximálně 2 servery se systémem Windows. Pro výkon 3 serverů se systémem Windows je pak zapotřebí licence na 32 jader. Pro instance systému Linux však není vyžadována žádná další licence.

Koupit edice Windows Server 2019 za rozumnou cenu u společnosti Wiresoft

Edice systému Windows Server 2019 jsou k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter. V závislosti na tom, zda chcete doplnit stávající licence systému Windows Server 2019 nebo licencovat své servery novou edicí, máte na výběr mezi dodatečnými licencemi na 2 jádra nebo jednotlivými svazkovými licencemi z 16jádrových balíčků pro edice Standard a Datacenter. Společnost Wiresoft přitom nabízí levné nevyužité licence od společností, které jsou zakoupeny legálně.

Při nákupu licencí Windows Server 2019 od společnosti Wiresoft proto obdržíte pouze nepoužité originální licence, které pocházejí od evropských společností, a jsou tedy kompatibilní. Předtím byly důkladně zkontrolovány společností Wiresoft z hlediska pravosti a bezchybné funkčnosti. To potvrzuje mnoho spokojených zákazníků společnosti Wiresoft. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licenčních potřeb pro Windows Server Editions 2019 Standard a Datacenter, kontaktujte nás.