Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2019 ENTERPRISE 2-CORE MICROSOFT SQL SERVER 2019 ENTERPRISE 2-CORE
Microsoft SQL Server 2019 Enterprise 2-Core Verze SQL Server 2019 Enterprise 2-Core je v současné době nejkomplexnější a nejaktuálnější verzí osvědčené relační datové platformy společnosti Microsoft; poskytuje všechny nejnovější...
201 196,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD 2-CORE
Microsoft SQL Server 2019 Standard 2-Core Verze SQL Server 2019 Standard 2-Core je v současné době nejaktuálnější verzí spolehlivé relační datové platformy společnosti Microsoft, která se používá po celém světě, protože poskytuje všechny...
50 588,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2019 STANDARD
Microsoft SQL Server 2019 Standard SQL Server 2019 Standard Edition je součástí nejnovější verze systému pro správu relačních dat od společnosti Microsoft; spojuje všechny důležité databázové, reportovací a analytické funkce potřebné pro...
12 113,90 Kč *

Inovativní funkce v SQL Serveru 2019

Inteligentní software od společnosti Microsoft nabízí také řadu inovativních funkcí pro zpracování dat: Kromě seskupování (přiřazování do skupin) dat se týkají také monitorování, tj. různých typů systematického zaznamenávání (logování, měření), a také zpracování dotazů nebo záznamů při vyhledávání.

V nové edici SQL Serveru stojí za zmínku zejména inteligentní zpracování dotazů (IQP), které výrazně urychluje zpracování dotazů a je efektivní zejména při zpracování většího množství dat. Zároveň se zvýšila rychlost mnoha databázových operací a přibyly další funkce.

Níže je uveden podrobný přehled nejdůležitějších novinek v Microsoft SLQ Server Edition 2019:

Virtualizace dat pomocíBig DataClusteru dostupná v SQL Serveru 2019

Stále více společností disponuje rozsáhlými a neustále se rozšiřujícími sbírkami dat. Díky funkci Big Data Cluster je nyní v SQL Serveru 2019 k dispozici kompletní prostředí, které využívá technologie umělé inteligence k získání přehledu o všech datových sadách téměř v reálném čase. Big Data Clusters mimo jiné poskytují všechny nástroje potřebné k trénování a nasazení modelů strojového učení.

SQL Server 2019 Big Data Cluster (BDC) je linuxový kontejnerový cluster SQL Serveru a Apache Spark nasazený v Kubernetes nebo Azure Kubernetes Services (AKS).

Funkce PolyBase, která byla představena již v SQL Serveru 2016 a slouží ke zpracování dotazů Transact SQL z externích zdrojů dat, byla nyní rozšířena mimo jiné na Oracle, MongoD a Terradata pro přístup k určitým externím zdrojům dat pro ukládání.

Použití jazyka Java v serveru SQL Server 2019

Verze SQL Server 2019 nyní poprvé nabízí možnost používat kód v jazyce Java v rámci systému pro správu databází. Vývojáři nyní mohou využívat výhod integrace prostředí Java Runtime. Zkompilovaný kód v jazyce Java lze nyní spustit na serveru SQL Server, aniž by bylo nutné jej nejprve migrovat ke zpracování. Integrace dalších programovacích jazyků je možná i v novém SQL Serveru 2019 na základě rozšíření SQL Server Language Extensions.

Zabezpečení enkláv pro šifrovaná data pomocí Secure Enclaves

SQL Server 2019 rozšiřuje možnost šifrování dat z klienta do DBMS pomocí Secure Enclaves od funkce Always Encrypted představené v SQL Serveru 2016. Tato data pak nemohou zobrazit ani správci databáze s rozšířenými právy.

Různá vylepšení výkonu v serveru SQL Server 2019

Nový Microsoft SQL Server 2019 navíc nabízí mnoho vylepšení výkonu, která jsou přínosem nejen pro uživatele, ale i pro správce:

Inteligentní zpracování dotazů: Díky inteligentnímu zpracování dotazů (IQP) jsou ve vydání SQL Server 2019 k dispozici také různé optimalizace zpracování dotazů, které znamenají nárůst rychlosti zejména při zpracování velkého množství dat.

Inteligentní výkon: Takzvaný inteligentní výkon znamená další zvýšení rychlosti provádění databázových operací. Některé z nich jsou automaticky dostupné interně nebo je musí nejprve aktivovat správce databáze.

Snímek databáze: Pomocí snímku databáze vytvoří správce databáze virtuální snímek databáze. Tento snímek pak může být použit jako ilustrace hodnocení nebo zprávy. Pokud se původní databáze změní, lze snímek použít k dokumentaci odchylek od předchozího stavu.

Sledování plánů provádění (statistika posledního plánu dotazu): Díky tomu SQL Server poskytuje správci databáze aktuální přehled o plánech provedení posledních dotazů. 

Infrastruktura Lightweight Query Profiling Infrastructure (LWP): LWP byla opět vylepšena a nyní je ve výchozím nastavení aktivována ve Studiu pro správu SQL Serveru pro statistiky živých dotazů.

Zrychlené obnovení databáze (ADR): urychluje obnovení databáze po restartu nebo rozsáhlém vrácení transakcí.

Licenční modely pro Microsoft SQL Server 2019 u společnosti Wiresoft

V SQL Serveru 2019 společnost Microsoft pokračuje v možnosti licencování jádra, která je k dispozici od verze serveru 2016. V závislosti na edici SQL Server 2019 - Standard nebo Enterprise - jsou k dispozici různé možnosti získání vhodných serverových licencí.

Přehled edic SQL Serveru 2019

U společnosti Wiresoft si můžete zakoupit následující edice serveru 2019:

SQL Server 2019 Standard Edition: Verze Standard je určena zejména pro malé a střední firmy.

Ve standardní verzi máte na výběr mezi licencováním na server/CAL (tj. serverové licence a přístupové licence) a možností podle jader (zde nejsou vyžadovány žádné další přístupové licence).

SQL Server 2019 Enterprise Edition: Verze Enterprise je určena pro středně velké firmy a zejména velké společnosti nebo organizace. Licence se uděluje podle příslušného počtu jader. Licencování na server/CAL zde obecně není k dispozici.

Rozdíl mezi licencováním podle serveru/CAL a podle jader

Zatímco licencování podle serveru/CAL se řídí obvyklým známým schématem, u licencování podle jádra se počet požadovaných licencí odvíjí od počtu jader. To znamená změnu tzv. licenční metriky, tj. způsobu, jakým se počítá příslušná potřeba licencí.

Zatímco dříve nebylo důležité, kolik jader procesor obsahuje, nyní je tento počet rozhodující pro stanovení licenčních požadavků.

Licencování jader má tedy zohlednit nyní neustále rostoucí počet jader na procesor, což znamená, že lze zvládnout i stále větší pracovní zátěž.

Licencování SQL Serveru 2019 podle serveru/CAL

Licenční model Server/CAL je společnosti Microsoft známý i pro jiné edice serverů. Provádí se podle obvyklých požadavků:

Zde každý server, na kterém má být spuštěna instance SQL Serveru, vyžaduje standardní serverovou licenci. Kromě toho je pro každého uživatele nebo zařízení, které přistupuje k licencovanému serveru SQL, vyžadována odpovídající přístupová licence (CAL) stejné nebo novější verze serveru, tj. uživatelská licence nebo licence CAL zařízení.

S licencí 2019 CAL je možný přístup jak k serveru SQL Server 2019, tak k serveru SQL Server 2017.

Který typ licencování je pro společnost výhodnější, závisí na tom, kolik uživatelů nebo koncových zařízení je třeba licencovat: Licence User CAL jsou vhodnější, pokud chce oprávněný uživatel přistupovat k serveru z různých zařízení, zatímco licence Device CAL jsou výhodnější, pokud různí uživatelé přistupují k serveru vždy prostřednictvím určitého zařízení.

Licencování serveru SQL Server 2019 podle jader

Podle Microsoftu je nyní model licencování na jádro v cloudu běžným postupem, protože se tak sjednocuje licencování Windows Serveru i Azure. Zjednodušuje také mobilitu licencí, například s Azure Hybrid Use Benefit. To znamená, že hybridní použití a nasazení cloudu lze nyní lépe zmapovat pro poskytování softwaru.

Při licencování v cloudu se jedna licence na jádro vztahuje na dvě jádra, místo jedné licence na procesor jako dříve. Celkový požadavek na licenci tedy vyplývá z příslušného počtu jader na procesor. Na jeden server je nastaveno minimálně osm licencí, přičemž na každý procesor je licencováno nejméně osm jader. Všechna fyzická jádra serveru proto potřebují vlastní licenci jádra.

Společnost Microsoft také zavedla následující pravidla:

Pro každý jednotlivý procesor je zapotřebí nejméně 8 licencí na jádro.

Kromě toho je pro každý jednotlivý server vyžadováno nejméně 16 licencí na jádro.

Licence jádra potřebné pro každý server jsou k dispozici pouze ve dvou balíčcích: SQL Server Standard 2-Core nebo SQL Server Enterprise 2-Core.

Která standardní licence je v konkrétním případě levnější, zda serverová/CAL, nebo dvoujádrová, závisí na typu stroje: stroje s maximálně dvěma procesory s osmi jádry mohou mít levnější licenci SQL Standard Server/CAL. Vzhledem k minimálnímu počtu osmi jader stanovenému společností Microsoft nelze počítače s menším počtem jader licencovat levněji.

Při licencování na základě jádra pak nejsou vyžadovány žádné přístupové licence (CAL).

Licence Microsoft SQL Server 2019 za nízkou cenu u společnosti Wiresoft

Nezáleží na tom, zda chcete pokrýt licenční potřeby své společnosti pomocí produktu Microsoft SQL Server 2019 Standard nebo Enterprise, ať už jde o licenci Server/CAL nebo dvoujádrovou licenci: U společnosti Wiresoft obdržíte tyto produkty společnosti Microsoft výhradně jako originální licenční práva. Licence Microsoft jsou u společnosti Wiresoft obzvláště výhodné, protože nabízíme nepoužité licence softwaru od evropských společností - a to zcela legálně. Proto si můžete být jisti, že všechny licence od společnosti Wiresoft byly zkontrolovány z hlediska originality a použitelnosti. To potvrzuje i mnoho nadšených zákazníků. V případě dotazů týkajících se licencování serveru Microsoft SQL Server 2019 nás neváhejte kontaktovat