Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2019 Standard Pro vaši společnost je obzvláště důležité, abyste měli vždy k dispozici flexibilní komunikační kanály mezi zaměstnanci a zákazníky. Primární význam má zejména bezpečný e-mailový provoz, koordinace...
9 440,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise Kromě zpracování textu a tabulek hraje ve firmách důležitou roli správa e-mailů, schůzek, kontaktů a úkolů. Pro zvládnutí každodenních komunikačních úkolů je Microsoft Exchange Server 2019...
55 753,90 Kč *

Osvědčené výhody s Microsoft Exchange Server 2019

Pomocí takzvané role serveru poštovních schránek sdružuje Exchange Server transportní cesty, jako je Exchange Transport, Mailbox Transport Submission, Mailbox Transport Delivery a Frontend Transport, čímž výrazně zvyšuje výkon procesoru.

Efektivní správa a organizace e-mailů, schůzek a úkolů

Inteligentní schránka zajišťuje vyšší produktivitu a efektivitu zaměstnanců. Díky možnosti personalizace a rozsáhlé funkci vyhledávání lze rychle najít nejen e-maily, ale také kontakty, schůzky a úkoly. S Microsoft Exchange Server 2019 Standard máte všechna důležitá data na dosah ruky. Osvědčený e-mailový klient Microsoft Outlook nabízí známé rozhraní systému Windows.

Zabezpečení s jádrem systému Windows Server 2019

Windows Server Exchange 2019 běží na jádře Windows Server 2019, a nabízí tak nejspolehlivější a také nejdůvěryhodnější platformu pro vaši infrastrukturu pro zasílání zpráv. Efektivnější využití dostupných systémových zdrojů, jako jsou procesorová jádra, paměť a úložiště, zvyšuje produktivitu. Díky použití nejnovějších šifrovacích a hashovacích algoritmů je ochrana vašich dat ještě lepší. Správa rutinních úkolů je ještě snazší. A Outlook Mobile poskytuje bezpečný mobilní přístup k Exchange Online na cestách.

Přehled nejdůležitějších novinek Microsoft Exchange Server 2019

Nové a vylepšené technologie, funkce a služby v nejnovějších edicích systému Windows Server nyní lépe pomáhají uživatelům a organizacím přesunout těžiště jejich práce z komunikace na spolupráci. Díky tomu Exchange Server 2019 také pomáhá snížit celkové náklady na vlastnictví - nasazením aplikací Exchange Serveru jak lokálně, tak v cloudu.

To je doplněno vyšším výkonem, zvýšenou bezpečností při ochraně před útočníky a rozšířenými možnostmi správy pro správce serverů.

Exchange Server 2019 běží na jádře Windows Server 2019, což z něj činí jednu z nejbezpečnějších a nejspolehlivějších platforem pro infrastrukturu pro zasílání zpráv ve vaší organizaci.

Inovace v Microsoft Exchange Serveru 2019 přinášejí výhody koncovým uživatelům i správcům:

Databáze Meta Cache (MCDB)

Exchange 2019 nabízí organizacím možnost používat databázi Meta Cache při provozu vlastního fyzického serveru s disky SSD. Tento automatizační skript zálohuje metainformace, například strukturu složek poštovní schránky, a urychluje přístup i vyhledávání. Kromě toho umožňuje správcům vytvořit prostor pro více uživatelů v instanci serveru. Použití MCDB tak přispívá ke snížení nákladů.

Dynamická mezipaměť databáze (DDC)

Dynamická mezipaměť databáze v serveru Exchange 2019 umožňuje dynamicky přizpůsobovat kapacitu úložiště dané situaci. To znamená, že dostupná kapacita úložiště může být lépe využita i při změně počtu aktivních databází a Exchange Server má také vyšší rychlost.

Index vyhledávání

V serveru Exchange Server 2019 byl index vyhledávání zcela přeorganizován. Zatímco v předchozích verzích byl oddělen od databáze poštovní schránky, nyní se nachází přímo v ní. Tato inovace má dvě rozhodující výhody: Na jedné straně se výrazně zjednodušuje správa a na druhé straně se zvyšuje rychlost vyhledávání.

Jádro serveru Windows

S jádrem Windows Server Core umožňuje Exchange Server Edition všem správcům zjednodušit standardní verzi serverového systému. Jednodušší design usnadňuje konfiguraci a nepotřebné služby, které spotřebovávají prostředky, lze neutralizovat. Kromě toho nabízí jádro systému Windows Server Core také vyšší bezpečnost, protože na jedné straně má méně bodů útoku pro narušitele a na druhé straně je výrazně sníženo nebezpečí zavedení chyb ohrožujících bezpečnost.

Pravidla přístupu klientů

Díky pravidlům přístupu klientů poskytuje nová verze Exchange správcům rozšířené možnosti omezení přístupu do oblasti konfigurace serverů. To se týká nejen samotného Centra správy, ale také prostředí PowerShell, které je zodpovědné za konfiguraci, správu a automatizaci systémů.

Správci mohou pomocí aktuálních pravidel klientského přístupu kontrolovat připojení k serveru Exchange na základě IP adresy, určitého typu ověřování a vlastností uživatele - také v závislosti na zemi nebo regionu - a v případě potřeby jej blokovat přímo prostřednictvím serveru, aniž by se museli spoléhat na bránu firewall. Podobně mohou pomocí pravidel přístupu klienta povolit definovaným uživatelům používat prostředí PowerShell po určitou dobu.

Rozšíření kalendáře

S verzí Exchange 2019 těží koncový uživatel zejména z nových praktických funkcí, které se týkají kalendáře, zde především organizace schůzek:

  • Výchozí datum ukončení. Tato funkce se týká organizace opakovaných schůzí v přiměřeném počtu.
  • Nepřeposílat. Tato funkce umožňuje organizátorovi zabránit účastníkům schůzky v předávání požadavků dalším příjemcům.
  • Vylepšená správa kalendáře. To umožňuje správcům zrušit schůzky organizované osobou, která například odjíždí na dovolenou nebo opustila společnost.
  • Konfigurace zpráv mimo kancelář nyní zahrnuje tři další možnosti: Blokování vlastního kalendáře po určitou dobu; Odmítnutí všech žádostí o schůzku odeslaných během určitého časového období; Odmítnutí všech žádostí o schůzku odeslaných během tohoto časového období.
  • Kalendář - rutina Remove-CalendarEvents: Umožňuje správcům zrušit schůzky organizované uživatelem, který opustil společnost.
  • Přiřazení oprávnění proxy serveru prostřednictvím prostředí PowerShell: Tato funkce umožňuje správcům přiřadit oprávnění proxy serveru.
  • Internacionalizace e-mailových adres (EAI): To umožňuje přeposílání nebo přenos e-mailových adres obsahujících jiné než české znaky.

Zlepšená spolupráce na dokumentech

Nová serverová verze zahrnuje také možnost nahrávání a ukládání souborů do služby OneDrive pro firmy, přičemž v seznamu naposledy použitých souborů zohledňuje místní i online soubory.

Funkce, které již nejsou v Exchange 2019 podporovány

V nové edici Server již nejsou podporovány některé staré známé funkce předchozích verzí Exchange.

Sjednocené zasílání zpráv

Se serverem Exchange 2019 již společnost Microsoft nenabízí službu Unified Messaging (UM). Místo toho je nyní k dispozici Skype pro firmy, který má srovnatelný rozsah funkcí. Firmy ji pak mohou využít k přechodu na cloudovou hlasovou poštu.

Protokol TLS

Verze 2019 podporuje protokol TLS až od verze 1.2, a nabízí tak vyšší zabezpečení pomocí šifrovacího protokolu.

Systémové požadavky pro Windows Exchange Server 2019

Úspěšná instalace Exchange Serveru 2019 vyžaduje určité síťové, hardwarové, softwarové a klientské požadavky. Kromě toho může být nutné zohlednit určité scénáře koexistence s dřívějšími verzemi Exchange, aby bylo možné zajistit bezproblémový provoz.

Pro komunikaci s klienty se doporučuje aplikace Microsoft Outlook. Kromě prohlížečů Internet Explorer 11 a Microsoft Edge jsou podporovány také prohlížeče Google Chrome, Mozilla Firefox a Safari.

Požadavky na hardware pro Exchange Server 2019

Aby bylo možné novou verzi Exchange bez problémů používat, měl by počítač disponovat 64bitovými procesory Intel nebo AMD a 200 MB volného místa na systémové jednotce; na jednotce s databází fronty zpráv je navíc potřeba 500 MB volné paměti.

Scénáře koexistence podporované systémem Exchange 2019

Exchange 2019 částečně podporuje starší verze Exchange, například hybridní nasazení se všemi klienty Office 365 aktualizovanými na nejnovější verzi Office 365. Průvodce hybridní konfigurací (HCW) ze serveru Exchange Server 2013 používaný pro hybridní konfiguraci je převeden na cloudovou aplikaci.

Dále jsou podporovány následující jmenné prostory DNS (Domain Name System): sousední, nesousední, samostatné i jednodílné domény.

Které verze systému Windows Exchange Server 2019 jsou k dispozici od společnosti Wiresoft?

Microsoft Exchange Server 2019 je od společnosti Wiresoft k dispozici ve dvou verzích: Standard a Enterprise. 

Windows Exchange Server 2019 Standard Edition

Verze Standard je navržena tak, aby splňovala potřeby poštovních schránek malých a středně velkých firem a domácích uživatelů. Podporuje až pět databází poštovních schránek a nabízí řadu praktických funkcí pro správu a organizaci týmové spolupráce.

Windows Exchange Server 2019 Enterprise Edition

Edice Enterprise je ideální pro velké podniky, které potřebují větší počet databází poštovních schránek. Podporuje až 100 databází poštovních schránek. Tento software pro groupware a e-mailový server nabízí optimální produktivitu: Všichni zaměstnanci mohou současně přistupovat ke všem poskytnutým datům, spravovat je a upravovat. Kompletní e-mailový provoz včetně správy schůzek je organizován bez námahy. Verze Exchange Server 2019 Enterpreis je určena pro firmy, univerzity i školy a veřejnou správu.

Flexibilní licencování systému Windows Exchange Server 2019

Licenci na Microsoft Exchange Server 2019 Standard můžete používat jako serverové řešení ve vlastním datovém centru i v cloudu. Společnost Microsoft vám v každém případě poskytne vhodné hostitelské řešení. Pro licencování můžete použít příslušnou online službu společnosti Microsoft nebo vlastní server.

Při zakoupení Microsoft Exchange Server 2019 neobdržíte od společnosti Wiresoft fyzický datový nosič, ale sadu licencí pro jednoho uživatele (MLK). Po úspěšné instalaci se zaregistrujte online na webu společnosti Microsoft. Licenci na Microsoft Exchange Server 2019 pak můžete používat bez časového omezení.

Všechny údaje potřebné k registraci vám rádi poskytneme při nákupu. Pokud chcete používat standardní klientský software Outlook, musíte si jej v případě potřeby objednat zvlášť. Samozřejmě můžete používat také aplikaci Outlook na webu, která je součástí edice. Díky tomu můžete využívat pravidelné aktualizace softwaru a zůstat vždy aktuální.

Licence Microsoft Exchange Server Standard nebo Enterprise: Všechny produkty společnosti Microsoft dostupné od společnosti Wiresoft obsahují výhradně originální licenční práva z evropského regionu. Společnost Wiresoft nabízí k prodeji softwarové licence zakoupené společnostmi, které však dříve nebyly používány, a to zcela legálně. Všechny licence byly zkontrolovány společností Wiresoft z hlediska pravosti a funkčnosti. To potvrzuje mnoho našich nadšených zákazníků. Pro další informace nás prosím kontaktujte.