Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Zavřít filtr
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!

Co je součástí sady VMware vCloud Suite?

Balíček řešení VMware vCloud obsahuje VMware vSphere pro virtualizaci serverů včetně vSphere Enterprise Plus hypervizoru a také VMware vRealize Suite Hybrid Cloud Management Platform - s následujícími komponentami:

 • VMware vRealize Automatizace: pro infrastruktury řízené zásadami, poskytování aplikací a správu životního cyklu pro fyzická, virtuální a veřejná prostředíCloud
 • VMware vRealize Provoz: s inteligentní správou výkonu, kapacity a konfigurace, zejména pro prostředí, která obsahují komponenty od různých poskytovatelů  
 • VMware vRealize Business pro Cloud: pro automatizované měření využití aplikací a výpočet a účtování cen služeb ve virtualizovaných infrastrukturách, které obsahují komponenty od více poskytovatelů

Hlavní výhody sady vCloud Suite

vCloud Sada Suite pomáhá organizacím zajišťovat prostředky IT prostřednictvím automatizace a předdefinovaných zásad, aniž by byly ohroženy možnosti správy a kontroly. Rychlejší dostupnost stránek Services zajišťuje větší flexibilitu a agilitu, z čehož těží nejen vývojáři, ale i konkrétní obchodní jednotky:

 • Integrace privátních i veřejných cloudů pro poskytování a správu infrastrukturních a aplikačních zdrojů prostřednictvím hybridníhoCloud.
 • Softwarově definovaná infrastruktura, včetně automatizovaného poskytování centrálních zdrojů ITServices, vede k větší agilitě při poskytování zdrojů koncovým uživatelům.
 • Vyšší efektivita: Díky funkcím, jako je inteligentní umisťování pracovních zátěží a podpora dalších pokročilých operací, mohou organizace snížit náklady na IT a zároveň zvýšit výkon a škálovatelnost.
 • Možnosti pro vývojáře: Vývojáři mohou využívat zdroje pro vývoj aplikací prostřednictvím katalogu, rozhraní CLI nebo otevřených rozhraní API.

VMware vCloud Suite - edice a funkce

Sada VMware vCloud Suite je k dispozici ve třech různých edicích s různou úrovní výkonu: Standard, Advance a Enterprise. Každá edice obsahuje uživatelsky přívětivý hypervisor vSphere Enterprise Plus s vylepšeným výkonem a dostupností pro větší přehlednost. Jednotlivé edice se liší integrovanou sadou VMware vRealize Suite Edition a dalšími funkcemi.

vCloud Standard Edice

Edice Standard podporuje inteligentní řízení provozu ve firmách, které chtějí zlepšit dostupnost a výkon aplikací pomocí funkcí prediktivní analýzy včetně inteligentních funkcí upozorňování.

Nabízí:

 • vRealize Business pro Cloud Standard - pro porovnání nákladů na skupiny virtuálních počítačů v soukromém Cloud s podobnými skupinami ve veřejném Cloud
 • Log Insight - s funkcemi škálovatelné analýzy pro infrastruktury a aplikace, včetně rychlého řešení problémů
 • vRealize Operations Advanced (vROps) - platforma pro automatizovanou správu provozu IT v privátních, hybridních a multiCloud prostředích

vCloud Pokročilé vydání

Edice Advanced obsahuje všechny funkce a Services edice Standard a navíc pomáhá organizacím zvýšit agilitu, produktivitu a efektivitu jejich IT díky následujícím komponentám:

 • vRealize Automatizace Enterprise - pro samoobslužné poskytování cloudových služeb, automatizaci víceCloud s řízením a správu a zajištění infrastruktury na bázi DevOps, včetně jednotných zásad a řízení

Pro edice Standard a Advanced Edition je k dispozici také možnost přidat jako doplněk VMware vRealize Operations. Stejně tak je jako volitelná součást k dispozici VMware NSX - platforma pro virtualizaci a zabezpečení sítě.

vCloud Enterprise Edice

Edice Enterprise je nejkomplexnější verzí sady vCloud. Kromě funkcí ostatních dvou edic obsahuje možnosti Cloud pro vývojáře ve firmách, které udržují iniciativy DevOps; patří mezi ně mimo jiné automatizované poskytování a správa kompletních aplikačních stohů. Sada funkcí Enterprise zahrnuje zejména následující složku:

 • vRealize Automation Enterprise (vRA ) - výkonná a snadno použitelná platforma pro automatizaci infrastruktury, která poskytuje samoobslužné cloudy a různé funkce včetně konzistentních zásad pro automatizaci DevOps založenou na víceCloud. vRA zvyšuje efektivitu a produktivitu podnikového IT a připravuje je na budoucí výzvy díky zrychlenému uvádění na trh, vysoké použitelnosti, zabezpečení a kontrole. vRealize posiluje infrastrukturu prostřednictvím nativní správy shody, flexibilních ochranných opatření a okamžité nápravy zranitelností. Poskytuje také komplexní podporu prostřednictvím automatizované správy provozu IT na jednotné, transparentní platformě a efektivního monitorování aplikací a databází v privátních, hybridních a multiCloud prostředích.

VMware vCloud Suite - Licence

Každá VMware vCloud Suite Edition je licencována Pro CPU. Kromě toho je mnoho součástí sady vCloud Suite k dispozici také jako samostatné produkty, které jsou pak licencovány Pro virtuální počítač. Vezměte prosím na vědomí následující: Jakmile jsou tyto komponenty zakoupeny prostřednictvím sady vCloud Suite, jsou také odpovídajícím způsobem licencovány Pro CPU.

Všechny komponenty obsažené v edici vCloud se aktivují pouze jedním licenčním klíčem. Například licenční klíč pro vCloud Standard Edition se vztahuje na všechny prostředky, které jej používají - například hostitele ESXi, vCloud Automation Center a vCloud Director. Všechny virtuální počítače běžící na procesoru s touto licencí tak mohou používat všechny součásti obsažené v dané edici.

Na procesoru s licencí na jednu z edic vCloud lze spustit libovolný počet virtuálních počítačů. Pokud však mají být virtuální počítače spuštěny na procesorech, které nemají licenci na sadu vCloud, je třeba získat další individuální licence na produkty VMware, které mají být použity.