Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 25 PACK DEVICE CAL
25 Pack - Device CALs for Remote Desktop Services for Windows Server 2016 koupit použitý Aby bylo možné používat službu Vzdálená plocha (RDS) systému Windows Server 2016, je pro každého uživatele vyžadována příslušná licence RDS Client...
20 361,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 10 PACK DEVICE CAL
10 Pack - Device CALs for Remote Desktop Services for Windows Server 2016 koupit použitý Aby bylo možné používat službu Vzdálená plocha (RDS) systému Windows Server 2016, je pro každého uživatele vyžadována příslušná licence RDS Client...
8 257,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
5 balíčků - licence CAL na zařízení pro službu Vzdálená plocha pro Windows Server 2016 koupit použité Aby bylo možné používat službu Vzdálená plocha (RDS) systému Windows Server 2016, je pro každého uživatele vyžadována příslušná licence...
4 169,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 25 PACK USER CAL
25 balíčků - Licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2016 koupit použité Aby mohl každý uživatel používat službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2016 , potřebuje licenci pro přístup ke klientovi RDS...
20 361,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 10 PACK USER CAL
10 Pack - Licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2016 koupit použité Aby mohl každý uživatel používat službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2016 , potřebuje licenci pro přístup ke klientovi RDS...
8 257,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK USER CAL
5 balíčků - licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2016 koupit použité Aby mohl každý uživatel používat službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2016 , potřebuje licenci pro přístup ke klientovi RDS...
4 169,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 USER CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 USER CAL
Remote Desktop Services Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2016 koupit použité Aby mohl každý uživatel používat Remote Desktop Services serveruWindows Server 2016 , potřebuje licenci RDS Client Access License (zkráceně RDS User...
883,90 Kč *
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 DEVICE CAL MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 DEVICE CAL
Licence CAL na zařízení pro Remote Desktop Services na Windows Server 2016 koupit použité Aby bylo možné používat Remote Desktop Services (RDS) serveru Windows Server 2016, je pro každého uživatele vyžadována odpovídající licence RDS...
883,90 Kč *

Výhody služby Microsoft Remote Desktop Services 2016

Službu Vzdálená plocha 2016 od společnosti Microsoft lze poskytovat buď jako relační desktopy, nebo jako infrastrukturu virtuálních ploch (VDI), přičemž je možná i kombinace obojího. Při virtualizaci desktopů na základě relace sdílejí uživatelé virtuální počítač, což je výhodné zejména pro aplikace orientované na úkoly. VDI je naopak vhodné zejména pro projekty, kde hraje roli bezpečnost prostředí a dat.

Přehled výhod služby Vzdálená plocha 2016

  • Terminálový server s licencí RDS 2016 může být používán mnoha koncovými zařízeními s aktuální licencí User CAL nebo Device CAL: např. počítači se systémem Windows nebo Apple, tablety a chytrými telefony a také tenkými klienty.
  • Starší počítače využívají silný výpočetní výkon terminálového serveru a mohou tak využívat i všechny služby služby RDS 2016.
  • Úsilí IT se snižuje díky centrální údržbě terminálového serveru, což zvyšuje dostupnost a zároveň snižuje náklady.
  • Optimalizuje se potřeba softwarových licencí.
  • Zvyšuje se také bezpečnost dat před neoprávněným přístupem a malwarem.
  • Prostřednictvím RemoteApps mají uživatelé přístup pouze k aplikacím, které jim byly uvolněny.
  • Prostřednictvím sítě VPN je služba RDS 2016 terminálového serveru dostupná i na cestách. Lze tak snadno vytvořit flexibilní pracovní místa.
  • Kontejnery Windows Server jsou k dispozici v systému Windows Server 2016.

Vysoká škálovatelnost a dostupnost

Služba RDS 2016 také snižuje nároky na správu terminálových serverů ve srovnání se sítěmi klient-server. Správci i uživatelé s licencí CAL mohou využívat výhod škálovatelnosti a individuálně definovatelné automatizace služby Windows Server 2016 RDS. K jednomu pracovnímu prostředí lze připojit několik serverů, a zvýšit tak výkon a spolehlivost technologie Hyper-V a poskytovat desktopy a aplikace bez ohledu na umístění. Lze s ním používat i systém Linux.

Automatizační nástroje, jako je Desired State Configuration a PowerShell, usnadňují správu správcům a šetří tak i jejich čas. Hybridní cloudová řešení služby Vzdálená plocha 2016 jsou ideální pro scénáře ukládání, zálohování, obnovení a virtuální počítače. Pravidla kvality služby lze použít k určení aplikací, které mají mít prioritu.

Vysoká flexibilita a poskytování služby Vzdálená plocha 2016

Virtualizační prostředí RDS 2016 nabízí vysokou míru flexibility při poskytování aplikací jednotlivým uživatelům: zaměstnanci mohou po přihlášení používat programy nainstalované na terminálovém serveru také prostřednictvím ThinClients nebo ZeroClients. Prostřednictvím aplikace RemoteApp jsou jednotlivé aplikace zpřístupněny na ploše uživatele, což umožňuje nejen definovat individuální přístup k jednotlivým službám, ale také nabízí výhodu zejména pro práci v bezpečném vzdáleném prostředí.

Službu Vzdálená plocha 2016 lze používat i se staršími počítači prostřednictvím licence CAL

Díky službě RDS 2016 je výpočetní výkon serveru Windows stejně dostupný na všech pracovních stanicích bez ohledu na rychlost jednotlivých koncových zařízení. Díky virtualizaci aplikací mohou služby Vzdálené plochy plně využívat i starší počítače s licencí klientského přístupu.

Lepší ochrana dat

Vysoká úroveň zabezpečení služby Vzdálená plocha 2016 také snižuje rizika, která mohou vzniknout nesprávnou obsluhou uživateli. Vícevrstvý bezpečnostní systém detekuje útoky a zabraňuje jim. Kromě nástroje Windows Defender nabízí systém Windows Server 2016 také detektory, které hlásí narušení a minimalizují možné škody. Kromě šifrování virtuálních počítačů přispívají k zajištění bezpečnosti citlivých dat i další nástroje. Patří mezi ně funkce Credential Guard, která chrání přihlašovací údaje, a funkce jako Just Enough Administration a Just-In-Time Administration. Hyper-V, virtualizační technologii založenou na hypervizoru od společnosti Microsoft, lze použít k izolaci zvláště citlivých aplikací.

Spuštění kontejnerů systému Windows Server pomocí služby Vzdálená plocha 2016

Kontejnery Windows Server byly integrovány také do verze Windows Server 2016. Jsou založeny na open source platformě Docker a jsou k dispozici jako kontejnery Windows Server nebo Hyper-V. Kontejnery umožňují izolovaný provoz aplikací na fyzických a virtuálních počítačích nebo v prostředí Hyper-V. Spravují se buď pomocí klienta Docker, nebo v prostředí PowerShell.

Licence klientského přístupu pro službu Vzdálená plocha 2016

Abyste mohli jako uživatelé používat všechny aplikace poskytované se službou RDS 2016, je nutná licence CAL (Client Access Licence), a to buď licence CAL pro uživatele, nebo licence CAL pro zařízení. To znamená, že všechny služby, včetně technologií VDI (Virtual Desktop Infrastructure), lze používat všude, kde je k dispozici internet.

Licenční systém společnosti Microsoft je založen na licencích klientského přístupu pro uživatele, a to nejen pro Windows Server 2016, ale také pro službu Vzdálená plocha. Použití (na licenci) softwaru je tedy nezávislé na jeho implementaci. Operační systém Windows Server poskytuje ve výchozím nastavení pouze dvě práva vzdáleného přístupu, která lze použít pouze pro správu serveru. Uživatelé je nesmějí používat. Licenční podmínky společnosti Microsoft stanoví, že pro přístup k definovaným službám je pro uživatele nebo koncové zařízení vyžadována licence RDS CAL. Toto pravidlo platí také v případě, že uživatel chce přistupovat k serveru Windows prostřednictvím softwaru třetí strany; i to vyžaduje odpovídající licenci RDS. Tato omezení znamenají také dodatečné zabezpečení dat, protože neoprávněné třetí strany nebo narušitelé k nim nemají přístup.

Rozdíly mezi licencemi CAL uživatele a licencemi CAL zařízení pro službu RDS 2016

Společnost Microsoft jako obvykle nabízí dvě různé formy licencování služby Windows Remote Desktop Services 2016. V závislosti na tom, zda se zaměřujeme na uživatele, nebo na zařízení, se jedná o licence User CAL nebo Device CAL. To znamená, že přístup ke službě Vzdálená plocha je povolen buď jednomu uživateli, nebo jednomu koncovému zařízení. Mezi oběma typy licencí nelze přepínat.

Licence User CAL je vždy určena pro jednoho konkrétního uživatele bez ohledu na použité zařízení. Tento uživatel tak může přistupovat ke službám serveru ze zcela jiných zařízení prostřednictvím licence User CAL. Nezáleží na tom, zda tak činí ze svého stolního počítače na pracovišti v kanceláři, nebo z jiného počítače, např. na jiném místě nebo v domácí kanceláři, nebo z notebooku, když je na cestách.

Licence Device CAL je licence závislá na zařízení, vázaná na konkrétní zařízení, např. stolní počítač v kanceláři NEBO notebook, bez ohledu na jeho uživatele. To znamená, že každý uživatel, který je oprávněn používat toto licencované koncové zařízení, může také používat služby Vzdálené plochy, které jsou pro něj poskytovány.

Který typ CAL je pro společnost nejvhodnější, se samozřejmě může lišit případ od případu. Na jedné straně zde hraje roli počet zaměstnanců v podniku, kteří RDS používají, a na straně druhé převažující způsob práce: Pokud například různí zaměstnanci používají aplikace a služby systému Windows na stacionárním počítači na pracovišti NEBO střídavě na notebooku, je vhodnější formou licencování licence Device CAL.

RDS-CAL 2016 je fyzicky přiřazen každému zařízení a je sledován licenčním serverem bez ohledu na členství v Active Directory. Systémy RDS-CAL nelze přetížit.

Pokud zaměstnanec používá aplikace RDS 2016 pravidelně, ale flexibilně, tj. s různými zařízeními a z různých míst, tj. také v domácí kanceláři nebo na cestách, je zde praktičtějším typem licence User CAL.

Služba RDS-CAL je přiřazena uživateli ve službě Active Directory a je sledována licenčním serverem. Licence VP CAL nelze sledovat v rámci pracovní skupiny. RDS-CAL pro uživatele mohou být také přetížené.

Lze také doporučit kombinaci licencí CAL uživatele a licencí CAL zařízení.

Máte-li jakékoli dotazy ohledně licenčních potřeb pro službu Microsoft Remote Desktop Services 2016, jednoduše nás kontaktujte - rádi vám sestavíme licenční balíček na míru - včetně výhodné nabídky.

Doplňte své potřeby CAL pro RDS 2016 za rozumnou cenu s Wiresoftem

Zakoupením licencí CAL pro uživatele a zařízení pro službu Microsoft Remote Desktop Services 2016 u společnosti Wiresoft ušetříte! Máte možnost buď doplnit stávající licence licencemi CAL pro službu RDS 2016, nebo provést upgrade ze starší verze serveru Microsoft Server na verzi 2016. S licencemi CAL pro uživatele nebo zařízení můžete těžit z univerzálních možností virtualizace a škálovatelnosti, které vám nabízí společnost Microsoft, a z výhodných cen, které vám nabízí společnost Wiresoft ve srovnání s jinými poskytovateli. Je to proto, že všechny naše produkty Microsoft jsou originálními licenčními právy, která pocházejí z evropského regionu a byla námi legálně získána od společností jako nevyužité softwarové licence. Jejich pravost a funkčnost byla testována společností Wiresoft - mnoho našich nadšených zákazníků potvrzuje výhodnost nákupu licencí CAL pro službu Vzdálená plocha 2016 od společnosti Wiresoft. Pro více informací nás jednoduše kontaktujte.