Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL
Koupit použité licence CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2012 Aby bylo možné využívat obě funkce dostupné ve verzích systému Microsoft Windows Server 2012 - které jsou k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a...
241,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL
Koupit použité licence CAL pro Microsoft Windows Server 2012 Aby bylo možné využívat funkce dostupné ve verzích Microsoft Windows Server 2012 a 2012 R2 - které jsou k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter - je...
241,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 DEVICE CAL
Koupit použitou licenci CAL zařízení pro Microsoft Windows Server 2012 R2 Aby bylo možné využívat služby dostupné v edicích Microsoft Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter, je kromě serverové licence vyžadována také odpovídající...
241,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL
Koupit použité licence CAL pro Microsoft Windows Server 2012 R2 Aby bylo možné využívat funkce dostupné v systému Microsoft Windows Server 2012 R2 - který je k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter - je kromě...
241,90 Kč *

Využití výhod systému Windows Server 2012 / 2012 R2

Windows Server 2012 R2 nabízí celou řadu výhod, které ještě lépe podporují mobilní práci v cloudu a správu dat a uživatelů. Patří mezi ně:

Flexibilní tým pracující s licencí CAL pro Windows Server 2012 R2

Systém Windows Server 2012 nabízí ideální serverovou platformu pro produktivní a efektivní týmovou práci. Díky zpřístupnění příslušných dat i pro mobilní zařízení, která mají příslušnou přístupovou licenci, a díky komplexním virtualizačním technologiím rozšiřuje Windows Server 2012 R2 flexibilní a zároveň bezpečnou práci z různých míst. Systém Windows Server 2012 R2 zjednodušuje správu dokumentů i schůzek a kontaktů a umožňuje tak hladký průběh práce.

Využívejte výhody cloudu se systémem Windows Server 2012 R2

Se systémem Windows Server 2012/R2 lze cloudové aplikace a online služby používat ještě efektivněji a produktivněji než dříve. Všechny důležité síťové komponenty mohou být vzájemně propojeny - pro optimální a zároveň bezpečný přenos dat. S licencí User CAL nebo Device CAL mohou uživatelé kdykoli přistupovat k funkcím a vlastnostem serveru, které potřebují při práci.

Správci ušetří čas díky automatizovaným funkcím správy a zkrátí se také doba odstávek. A díky Správci serveru je správa webového serveru Windows možná prakticky odkudkoli, aniž byste ztratili přehled.

Přehled výhod systému Windows Server 2012 R2

  • Vyšší virtualizace s Hyper-V díky silnějšímu připojení ke cloudu
  • Zálohování dat pomocí služby Microsoft Windows Azure v cloudu Azure Cloud
  • PowerShell 3.0 umožňuje efektivní správu nastavení systému
  • SMB 3.0 nabízí ještě rychlejší přístup k souborům
  • Disky SSD a SATA lze kombinovat do úložných poolů a sdílet je
  • Vyšší dostupnost díky odolnému souborovému systému (ReFS)
  • Moderní uživatelské rozhraní optimalizované pro dotykové obrazovky
  • Efektivnější správce úloh díky efektivnějším procesům

Licenční systém společnosti Microsoft

Současně s vydáním systému Windows Server 2012 R2 a dalších softwarových edic pro servery společnost Microsoft aktualizovala svůj licenční model. Společnost Microsoft nyní v závislosti na edici rozlišuje mezi licencováním podle jader, pro které nejsou vyžadovány žádné další přístupové licence, a licencováním podle serveru a počtu klientských přístupových licencí (CAL) v závislosti na společnosti. Tato hodnota se vypočítá ze součtu uživatelů nebo koncových zařízení (PC, notebook atd.), kterým má být povolen přístup. Existuje tedy možnost volby mezi licencováním jedné osoby nebo jednoho zařízení - nazývá se User CAL nebo Device CAL.

Licencování pomocí licencí CAL není k dispozici pro každou edici serveru; zařízení nebo uživatelé mohou zpravidla získat licence pro klientský přístup v závislosti na typu serverového softwaru pro příslušnou standardní edici (kromě další možnosti licencování na základě jádra).

V pozadí tohoto licenčního modelu společnosti Microsoft je rozdílná škálovatelnost jednotlivých edic serverů. To odráží rozdílné požadavky firem a organizací na výkon serverového softwaru i na rozsah používaných funkcí a vlastností.

Zde vysvětlená varianta přidělování práv pomocí licencí CAL na základě přístupu je pro menší a střední firmy výhodnějším řešením - za předpokladu, že využívají pouze standardní nebo základní funkce serverové verze - než licencování podle jader, kdy se jako základ pro výpočet licenčních nákladů používá výpočetní výkon strojů používaných ve firmě.

Zakupte si licence CAL pro uživatele a zařízení pro edice Windows Server 2012 a 2012 R2 za rozumnou cenu od společnosti Wiresoft

Pro legální používání příslušných funkcí a služeb edice Windows Server 2012 nebo Server 2012 R2 (edice Standard nebo Datacenter Server 2012 R2 je k dispozici u společnosti Wiresoft) je třeba zakoupit odpovídající počet licencí pro klientský přístup. Licenční model společnosti Microsoft totiž odděluje licenci pro implementaci serverového softwaru od licence pro jeho použití uživatelem nebo koncovým zařízením. Každý uživatel ve firmě nebo organizaci, který chce mít přístup k funkcím serverového softwaru systému Windows z edic 2012 a 2012 R2, proto potřebuje licenci pro klientský přístup.

Licence CAL je vždy jediná licence, která umožňuje přístup k licencované verzi systému Windows Server pouze uživateli nebo koncovému zařízení, které je jí vybaveno. Tím se zabrání přístupu jiných zařízení nebo uživatelů, kteří nemají odpovídající licenci CAL, ke službám a datům serveru. Díky tomu mohou společnosti chránit svá citlivá data zejména před neoprávněnými zaměstnanci nebo cizími osobami. Klientská přístupová licence proto nabízí také vyšší úroveň zabezpečení.

Rozdíly mezi licencemi User CAL a licencemi Device CAL pro systém Windows Server 2016 / 2016 R2

Licenční model společnosti Microsoft rozlišuje licence CAL založené na uživateli a licence CAL založené na zařízení. Výhodou tohoto rozlišení mezi licencí na koncové zařízení a uživatelskou licencí je flexibilní a zároveň na potřebách založené přidělování práv ve společnosti. Jakmile je přístupová licence přidělena konkrétnímu uživateli nebo koncovému zařízení, nelze ji přenést na jiného uživatele nebo koncové zařízení. Stejně tak není možné licencovat zařízení s uživatelskou licencí CAL a naopak. Na druhou stranu lze oba typy licencí kombinovat pro přístup k serveru Windows ve firmě.

společnosti Wiresoft najdete licence Client Access pro serverovou verzi 2012 R2, která je rovněž k dispozici za rozumnou cenu: jak licence pro uživatele, tak licence pro jednotlivá zařízení. Rozhodnutí o upřednostňované variantě licence mohou ovlivnit níže popsané faktory.

Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2012 a 2012 R2

Jedna (1) licence User CAL pro Windows Server 2012/R2 poskytuje přístup k funkcím serveru přesně jednomu (1) uživateli. Licence pro přístup uživatele ke klientovi není vázána přesně na jedno zařízení, ale uživatel s licencí může k serveru přistupovat střídavě z různých zařízení.

Výhodou licence User CAL je tedy to, že umožňuje flexibilní přístup k serveru ze zcela různých míst - stacionárních nebo mobilních: buď z libovolného počítače na pracovišti ve firmě, NEBO z libovolného mobilního koncového zařízení (např. notebooku nebo tabletu) - na pracovišti, v domácí kanceláři nebo na jiném místě, které podporuje systém Windows. S licencí User CAL je tedy možné používat verze systému Windows Server 2012 bez ohledu na umístění.

Licence Device CAL pro Windows Server 2012 a 2012 R2

Licence VP CAL pro systém Windows Server naproti tomu představuje oprávnění k přístupu týkající se výhradně zařízení. Místo osoby má přístupová práva k serveru Windows Server pouze jedno (1) koncové zařízení. Na typu zařízení opět nezáleží, pokud je založeno na systému Windows: funkce systému Windows Server 2012 nebo 2012 R2 lze používat s jakýmkoli počítačem NEBO notebookem nebo tabletem, kterému byla udělena přístupová práva prostřednictvím licence Device CAL. Nezáleží na tom, zda je koncové zařízení používáno lokálně, ve firmě nebo mobilně. Každý zaměstnanec, který k němu má přístup, tak může automaticky přistupovat i k licencovanému serveru s licencí Device CAL. To je výhodné zejména v případě, že jedno koncové zařízení sdílí více uživatelů.

Rozhodování mezi licencí CAL zařízení a licencí CAL uživatele

Při nákupu licencí pro klientský přístup se tedy rozhodnutí pro typ licence - Device CAL nebo User CAL - odvíjí od převažujícího typu využití serverových služeb ve firmě, aby se ušetřily náklady na licencování.

Pokud většina zaměstnanců používá služby serveru Windows lokálně z firemní pracovní stanice, například v rámci projektů nebo při práci na směny, je levnější vybavit je licencemi Device CAL.

Pokud naopak zaměstnanci přistupují k serveru z různých koncových zařízení - nejen stacionárních, ale i mobilních, v místě sídla firmy, na cestách a v domácí kanceláři - pak je vybavení licencemi User CAL výhodnější i z hlediska ceny.

Za určitých okolností nabízí kombinace licencí CAL na zařízení a licencí CAL na uživatele pro systém Windows Server největší výhody. Jak již bylo uvedeno, formulář CAL nelze změnit.

Koupit licence CAL pro zařízení a uživatele pro Windows Server 2012 a 2012 R2 za rozumnou cenu u společnosti Wiresoft

Společnost Wiresoft poskytuje komplexní poradenství ohledně vašich individuálních požadavků na licence pro přístup uživatelů a zařízení a nabízí licence CAL pro Windows Server 2012 a 2012 R2 jako jednotlivé licence za mimořádně výhodné ceny. S námi tak můžete zcela flexibilně pokrýt nebo doplnit své individuální požadavky na licence CAL pro Windows Server a navíc ušetřit. V případě jakýchkoli dotazů týkajících se licencování licencí CAL na zařízení a uživatele pro Microsoft Server 2012 a následnou verzi 2012 R2 nás prosím kontaktujte.

Licence Microsoft Server Client Access dostupné od společnosti Wiresoft jsou originální produkty společnosti Microsoft a nepoužité evropské verze licencí CAL pro zařízení nebo uživatele. Získali jsme je legálně od firem a jejich pravost jsme přesně zkontrolovali. Jako zákazník společnosti Wiresoft máte oproti novým produktům cenovou výhodu. Mnoho našich zákazníků již využívá finanční výhody nákupu licencí od společnosti Wiresoft. Pro další informace o naší nabídce licencí CAL pro Windows Server 2012 a Windows Server 2012 R2 a další edice serverů Microsoft nás neváhejte kontaktovat.