Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE
Microsoft Windows Server 2016 Standard 2-Core Windows Server 2016 Standard je určen pro potřeby virtualizace a IT menších firem a je serverovou verzí Windows 10. Díky balíčku se dvěma jádry lze flexibilně rozšířit stávající serverové...
1 075,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE
Microsoft Windows Server 2016 Datacenter 2-Core Windows Server 2016 Datacenter nabízí všechny požadavky, aby plně vyhověl požadavkům velkých organizací a firem na vysoký stupeň virtualizace s ohledem na používané servery a poskytované...
5 933,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 16-CORE
Microsoft Windows Server 2016 Standard 16-Core Microsoft Windows je již zhruba třicet let zaveden na trhu počítačů jako operační systém Standard a je používán nejen soukromými osobami, ale také ve vývoji a výzkumu. Kromě běžné verze...
6 093,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 16JÁDROVÝ MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 16JÁDROVÝ
Microsoft Windows Server 2016 Datacenter 16-Core Asi nejznámější operační systém na světě, tedy Microsoft Windows, se používá nejen v soukromém sektoru a umožňuje svým uživatelům surfovat, upravovat dokumenty a pracovat s různými daty....
30 461,90 Kč *

Windows Server 2016: Komplexní přehled

Úvod

Kategorie Windows Server 2016 poskytuje hluboký ponor do rozmanitého světa tohoto významného operačního systému od společnosti Microsoft. Systém Windows Server 2016 jako přímý nástupce systému Windows Server 2012 přinesl do prostředí serverových operačních systémů množství inovativních funkcí, vylepšení a inovací. Tento obsáhlý článek poskytne důkladný přehled o systému Windows Server 2016 a podrobně upozorní na zásadní aspekty tohoto systému.

Edice systému Windows Server 2016

Windows Server 2016 Standard Edition

Edice Standard systému Windows Server 2016 poskytuje solidní základ pro podniky všech velikostí. Obsahuje základní serverové funkce a umožňuje správu fyzických nebo virtuálních serverů. Díky funkcím, jako je Nano Server a vylepšená integrace s cloudem, je tato edice vynikající volbou pro podniky, které hledají vyvážené serverové řešení.

Windows Server 2016 Datacenter Edition

Edice Datacenter je nejvyšší verzí systému Windows Server 2016 a je vhodná zejména pro datová centra a větší podniky. Nabízí pokročilé virtualizační funkce, neomezený počet virtuálních instancí a výkonnou platformu pro náročné aplikace. S touto edicí mohou podniky nasadit vysoce virtualizované prostředí a využívat funkce, jako je Hyper-V clustering.

Windows Server 2016 Essentials Edition

Edice Essentials je navržena speciálně pro menší podniky a nabízí snadnější správu uživatelů, zařízení a aplikací. Umožňuje bezproblémovou integraci s cloudovými službami, jako je Office 365, a nabízí podnikům cenově výhodný způsob, jak uspokojit jejich potřeby v oblasti IT.

Nové funkce a vylepšení

Nano Server

Windows Server 2016 představil Nano Server, ultrakompaktní a vysoce modulární možnost instalace. Nano Server je ideální pro cloudové nativní aplikace a mikroslužby, nabízí minimální plochu pro útoky a vyšší výkon. Vývojáři mohou těžit ze snížené údržby a rychlejšího nasazení.

Vylepšení Hyper-V

Virtualizační platforma Hyper-V prošla v systému Windows Server 2016 významnými vylepšeními. Podpora kontejnerů pro Windows a Linux poskytuje flexibilní a efektivní způsob nasazování aplikací a pracovních zátěží. Kromě toho vylepšení izolace virtuálních počítačů a rozšířené možnosti ukládání dat zajišťují vyšší výkon a spolehlivost ve virtualizovaných prostředích.

PowerShell 5.0

Windows Server 2016 představil prostředí PowerShell 5.0, které poskytuje rozšířené možnosti automatizace a ještě výkonnější skriptovací rozhraní. Správci mohou automatizovat a spravovat úlohy rychleji, což výrazně zvyšuje efektivitu správy serverů. PowerShell 5.0 také umožňuje správu nanoserverů a kontejnerů, což je pro moderní IT infrastruktury klíčové.

Vylepšené zabezpečení

Systém Windows Server 2016 klade velký důraz na zabezpečení, zejména v době, kdy jsou kybernetické hrozby stále sofistikovanější. Funkce jako Credential Guard, Device Guard a Just Enough Administration (JEA) chrání před hrozbami omezením přístupu ke kritickým zdrojům a oprávněním správce. Tyto funkce výrazně zvyšují kontrolu zabezpečení a pomáhají lépe chránit firemní data a infrastrukturu.

Replikace úložiště

Replikace úložiště v systému Windows Server 2016 umožňuje asynchronní replikaci svazků mezi servery a poskytuje tak efektivní řešení pro obnovu po havárii. To má zásadní význam pro organizace, které potřebují zajistit bezpečné a rychlé obnovení svých dat v případě selhání.

Životní cyklus a podpora

Systém Windows Server 2016 bude i nadále aktivně podporován a bude od společnosti Microsoft dostávat pravidelné aktualizace zabezpečení a opravy chyb. Podniky si mohou být jisty, že jejich systémy jsou dobře udržovány a chráněny, dokud běží na této verzi. Pro maximální zabezpečení a nejnovější funkce by však podniky měly zvážit přechod na novější verze systému Windows Server, jakmile budou k dispozici.

Závěr

Systém Windows Server 2016 natrvalo změnil způsob, jakým podniky spravují a nasazují serverová prostředí. Díky různým edicím, novým funkcím a vylepšením nabízí širokou škálu možností pro podniky všech velikostí. Ať už hledáte rozšířenou virtualizaci, vylepšené funkce zabezpečení nebo štíhlejší infrastrukturu, systém Windows Server 2016 nabízí nástroje a funkce, které splní vaše potřeby. Tento operační systém zůstává oporou ve světě serverových technologií a bude hrát klíčovou roli i v budoucnu. Podniky by měly zvážit upgrade na systém Windows Server 2016, aby mohly využít mnoha výhod a vylepšení, které nabízí. Se systémem Windows Server 2016 jste dobře vybaveni pro zvládání neustále se měnících požadavků na IT infrastrukturu a pro budování spolehlivého, bezpečného a výkonného serverového prostředí.