Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2010 Standard Komunikační kanály ve firmě musí být flexibilní, jasné, transparentní a nákladově efektivní. Windows Exchange Server 2010 vás v tom podpoří a pomůže vám dosáhnout zcela nové úrovně výkonu a...
4 239,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2013 Standard Komunikační kanály ve firmě musí být flexibilní, jasné, transparentní a nákladově efektivní. Windows Exchange Server 2013 vám pomůže dosáhnout zcela nové úrovně výkonu a spolehlivosti. Exchange...
5 414,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise Oproti svému předchůdci má tento produkt řadu nových služeb, funkcí a technologií, které jsou navrženy tak, aby podporovaly společnosti při navrhování jejich komunikačních kanálů. S tímto...
33 844,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition Windows Exchange Server 2016 nabízí spolehlivou platformu pro zasílání zpráv, s níž lze centrálně spravovat e-maily a kontakty i schůzky a úkoly. Jedná se o serverovou verzi systému Windows...
7 107,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Windows Server 2016 je osvědčenou platformou pro centrální správu e-mailů a kontaktů i schůzek a úkolů a serverovou verzí systému Windows 10. Zejména větší společnosti a instituce tak mohou těžit...
50 588,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2019 Standard Pro vaši společnost je obzvláště důležité, abyste měli vždy k dispozici flexibilní komunikační kanály mezi zaměstnanci a zákazníky. Primární význam má zejména bezpečný e-mailový provoz, koordinace...
9 440,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise Kromě zpracování textu a tabulek hraje ve firmách důležitou roli správa e-mailů, schůzek, kontaktů a úkolů. Pro zvládnutí každodenních komunikačních úkolů je Microsoft Exchange Server 2019...
55 753,90 Kč *

Přehled verzí serveru Windows Exchange Server, které jsou v současné době k dispozici v obchodě Wiresoft

V internetovém obchodě Wiresoft najdete nejen nejnovější verzi Exchange Serveru 2019, ale také předchozí verze, pro které je obvykle k dispozici i podpora společnosti Microsoft. To vám umožní doplnit stávající serverové licence v příslušné verzi za rozumnou cenu nebo také přejít na vyšší verzi. Ve verzích Standard a Enterprise jsou k dispozici následující verze Exchange:

Ke všem serverovým licencím pro Windows Exchange Server, které jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft, najdete také odpovídající klientské přístupové licence, kterými můžete své zaměstnance vybavit na míru a zároveň cenově výhodně.

Chcete-li používat systém Windows Exchange Server jako desktopovou aplikaci, doporučuje se jako klientský software Microsoft Outlook, který však není součástí žádné z verzí Exchange Serveru. Pokud nepoužíváte software Outlook, který je součástí balíku Office, můžete si také zakoupit Outlook a Microsoft Exchange Server společně od společnosti Wiresoft.

Níže najdete stručný přehled nejdůležitějších funkcí a inovací jednotlivých verzí serverů. Další podrobné informace získáte na stránkách příslušných produktů a také přímo od našeho týmu - e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím chatu.

Exchange Server 2019

Microsoft Exchange Server 2019 je v současnosti nejaktuálnější verzí osvědčené platformy pro zasílání zpráv s rozsáhlými uživatelsky definovanými, a tudíž flexibilními funkcemi pro zasílání zpráv a celopodnikovou spolupráci. Exchange zde klade ještě větší důraz na bezpečný e-mailový provoz doplněný o komplexní možnosti koordinace schůzek, plnění úkolů a správy kontaktů. Role serveru poštovních schránek nabízí výrazné zlepšení výkonu s funkcemi Exchange Transport, Mailbox Transport Submission, Mailbox Transport Delivery a Frontend Transport. Aplikace Exchange Serveru lze nasadit lokálně i v cloudu. Mezi klíčové funkce aplikace Exchange 2019 patří:

 • Meta Cache Database (MCD) pro zálohování metainformací, jako je struktura složek poštovní schránky, a pro urychlení přístupu a vyhledávání.
 • Dynamická mezipaměť databáze (DDC) pro dynamické přizpůsobení kapacity úložiště v závislosti na situaci, zejména při vysokém pracovním zatížení.
 • Reorganizace vyhledávacího indexu - ten se nyní nachází přímo v příslušné databázi poštovní schránky.
 • Jádro systému Windows Server Core nabízí zjednodušenou verzi standardního serverového systému, která usnadňuje konfiguraci, deaktivuje nepotřebné, ale na prostředky náročné služby a nabízí méně bodů útoku.
 • Pravidla přístupu klientů umožňují omezit přístup do oblasti konfigurace serverů, a to jak pro Centrum správy, tak pro prostředí PowerShell.
 • Mnoho vylepšení kalendáře, zejména v oblasti organizace schůzek, včetně výchozího data ukončení, funkce Nepředávat, vylepšené správy kalendáře a více možností konfigurace zpráv mimo kancelář a přiřazení zástupce prostřednictvím prostředí PowerShell.
 • OneDrive pro firmy nabízí lepší spolupráci na dokumentech a integruje lokálně uložené i online soubory.

Exchange Server 2016

Microsoft Exchange Server verze 2016 nabízí vysokou míru kontroly a zároveň transparentnost při organizaci e-mailového provozu i při práci s elektronickou poštou

Kontrola a řízení dalších komunikačních procesů. E-maily a kontakty lze spravovat a archivovat centrálně a zlepšila se také společná práce na dokumentech včetně správy verzí. Zredukováním serverových rolí na dvě - poštovní schránka a přenos na hraně - se optimalizovala serverová architektura a zároveň se zjednodušilo škálování, včetně lepší podpory cloudových služeb. Exchange Server 2016 má mimo jiné tyto klíčové funkce:

 • Outlook na webu je nový název pro aplikaci Outlook Web Access nebo Outlook Web App. Webový přístup k serveru Exchange nabízí optimalizované webové rozhraní, které lze používat i bez předchozí instalace aplikace Outlook do chytrého telefonu nebo tabletu.
 • Architektura vyhledávání eDiscovery funguje asynchronně i decentralizovaně a zahrnuje několik serverů. Při zadávání vyhledávacích výrazů v aplikaci Outlook nebo Outlook na webu se zobrazují návrhy na základě často používaných kontaktů, e-mailů, kalendářů a předchozích vyhledávacích dotazů, včetně filtrů, jako jsou rozsahy dat.
 • Vylepšená škálovatelnost vyhledávání zvyšuje počet poštovních schránek a archivních schránek z 5 000 na 10 000.
 • Soubory uložené ve službě OneDrive pro firmy a SharePoint 2016 lze nyní jednoduše vložit jako odkaz do e-mailu a otevřít je příjemci.
 • Díky podpoře hybridních scénářů může být poštovní schránka umístěna buď na místním serveru, nebo v cloudu. Místní poštovní schránky lze používat také prostřednictvím archivace Exchange Online nebo správy práv Azure.
 • Funkce DLP (Data Loss Prevention) chrání bezpečnost dat v e-mailovém provozu, a to jak při odesílání důvěrných informací, tak při přijímání zmanipulovaných e-mailů.

Exchange Server 2013

Exchange Server 2013 nabízí řadu praktických funkcí, které zefektivňují a zpřehledňují spolupráci mezi zaměstnanci a týmy. Zvláštní pozornost byla věnována kontrole a ochraně kritických dat, aniž by byly omezeny obchodní procesy. Zároveň byla optimalizována správa poštovních schránek i kalendářů, mimo jiné i tím, že se počet serverových rolí snížil na tři - s: Mailbox Server, Client Access a Edge Transport. Všechny funkce serveru Exchange lze poskytovat lokálně i v cloudu. Webová aplikace Outlook má vylepšené uživatelské rozhraní: podpora dotykových obrazovek rozšiřuje používání aplikace Exchange 2013 i na mobilní zařízení. K zásadním novinkám serverové verze 2013 patří také následující funkce:

 • Funkce inteligentního vyhledávání přispívá nejen ke zlepšení kvality výsledků vyhledávání, ale také ke zlepšení komunikace v rámci společnosti: Informace tak lze získat z různých zdrojů a shrnout je.
 • Funkce Compliance-eDiscovery nabízí vylepšenou integraci aplikací Microsoft Lync 2013 a Microsoft SharePoint 2013, která nyní umožňuje prohledávat také webové poštovní schránky.
 • In-place eDiscovery zjednodušuje vyhledávání dat pomocí optimalizovaných funkcí vyhledávání a indexování, což také usnadňuje plnění požadavků na dodržování předpisů.
 • Zjednodušený přenos e-mailů pomocí role serveru poštovních schránek, která se skládá ze služby Front-End Transport Service (FET), služby Hub Transport Service (HT) a služby Mailbox Transport Service (MT) a nahrazuje předchozí roli serveru Hub Transport Server. Služba Unified Messaging obsahuje funkce, které dříve vykonávala role serveru Unified Messaging.
 • Centrum pro správu Exchange (EAC) zahrnuje předchozí konzolu Exchange Management Console (EMC) a řídicí panel Exchange (ECP) a zároveň je optimalizováno pro místní i online a hybridní nasazení.
 • Dešifrování zpráv časopisu poskytuje možnost chránit e-maily prostřednictvím správy práv k informacím (IRM) v aplikaci Microsoft Outlook i ve webové aplikaci Office Outlook.
 • Prevence ztráty dat - DLP - zabraňuje nejen ztrátě dat, ale také náhodnému nebo úmyslnému odeslání citlivých dat neoprávněným osobám.
 • Služba ActiveSync Mobile Access umožňuje synchronizaci mobilních zařízení s poštovní schránkou Exchange a také přístup ke kalendářům, kontaktům a úkolům.

Exchange Server 2010

Exchange Server 2010 je oblíbená verze groupwarového softwaru společnosti Microsoft, která se stále používá v mnoha firmách jako server pro přenos e-mailů a pro správu schůzek a úkolů. Z tohoto důvodu společnost Microsoft nabízí prodlouženou podporu pro Exchange Server 2010, a to pravděpodobně až do října 2020 včetně.

Exchange Server 2010 přesvědčí spolehlivostí, výkonem a velkým rozsahem funkcí pro e-mailový provoz - které, zejména pro Outlook Web Access a správu, mají četná vylepšení a rozšíření, podpořená flexibilitou při použití mnoha funkcí i dodržováním předpisů. Konfigurace se provádí pomocí prostředí PowerShell, zatímco webové služby řídí přístup k e-mailovým schránkám i veřejným složkám a replikaci. Mezi další funkce a inovace, které si zaslouží zvláštní zmínku, patří:

 • Outlook Web Access neboli Outlook Web App - OWA - nabízí vyhledávací složky známé z aplikace Outlook a oblíbené položky pro třídění e-mailů, včetně několika zobrazení, například pro kalendář, a také funkci archivu. Aplikaci Outlook 2010 lze připojit k několika účtům Exchange bez nutnosti vytvářet samostatný profil.
 • Archivací e-mailů online na serveru Exchange k nim získáte přístup odkudkoli. Ukládání e-mailů je individuálně definováno pomocí zásad doby uchovávání, což usnadňuje dodržování předpisů.
 • Služba Unified Messaging nyní nabízí jedinou schránku pro e-maily, hlasové zprávy i SMS a faxy; hlasové zprávy lze také doručovat jako e-maily pomocí funkce Speech2Text nebo zobrazovat na smartphonu jako textové náhledy.
 • Správa uživatelů je možná buď prostřednictvím Konzoly pro správu Exchange, prostředí Remote PowerShell, nebo prostřednictvím aplikace Outlook Web Access. OWA k tomuto účelu nabízí vlastní rozhraní pro správu; řízení přístupu na základě rolí (RBAC) také poskytuje jednotlivým zaměstnancům definovaná práva, například pro správu distribučních skupin.
 • Funkce Odolnost poštovních schránek nabízí kromě obnovení po havárii také možnost vysoké dostupnosti. Funkce Database Availablity Group (DAG) také umožňuje kopírování databází Exchange mezi různými servery s replikací pomocí protokolů transakcí.
 • Organizaci e-mailových konverzací dále usnadňuje celá řada praktických funkcí; lze je organizovat jako vlákna i podle témat, zobrazení konverzací e-maily vhodně třídí, ignorování konverzací skrývá nedůležité e-mailové konverzace. Funkce Office Communicator OC zobrazuje stav přítomnosti kolegů a funkce Consistent Experience sjednocuje ovládání funkcí na počítači, mobilním telefonu nebo webu. Funkce deníku umožňuje dodržovat pravidla shody.

Licenční model společnosti Microsoft pro Exchange Server s licencí serveru a licencemi CAL

Licencování verzí serveru Microsoft Exchange Server se skládá z licence serveru a počtu požadovaných licencí klientského přístupu (CAL). Podle společnosti Microsoft je třeba dodržovat následující ustanovení:

1. Každý jednotlivý server vyžaduje vlastní licenci serveru Exchange.

2. Licence serveru obsahuje přístupová práva pro správce, aby mohli spravovat server Exchange Server - tato práva však nepředstavují práva pro používání služeb Exchange Services.

3. Každý zaměstnanec, který chce používat funkce serveru Exchange Server, musí mít k tomuto účelu licenci pro klientský přístup - CAL.

4. Licence CAL pro Exchange Server jsou k dispozici ve dvou variantách: jako licence CAL pro uživatele a jako licence CAL pro zařízení.

Které serverové licence jsou k dispozici pro edice Exchange Serveru?

Pro každou edici Exchange Serveru - obvykle Standard a Enterprise - existuje samostatná serverová licence. Jejich zakoupením získáte právo implementovat příslušný serverový software na firemním serveru. Nejdůležitějším rozdílem mezi oběma edicemi je počet dostupných databází poštovních schránek:

 • Již verze Standard Edition 2010 podporuje až 5 databází poštovních schránek, a proto často postačuje požadavkům malých a středních podniků.
 • Verze Enterprise s podporou až 100 databází poštovních schránek pokrývá požadavky velkých společností a organizací.

Rozsah funkcí příslušné edice systému Windows Exchange Server 2010 je řízen prostřednictvím licencí pro klientský přístup. Nejsou tedy vázány na konkrétní edici Exchange, takže s licencí Enterprise CAL můžete používat také Exchange Standard Server a s licencí Standard CAL Exchange Enterprise Server. Licence CAL pro edice Exchange Enterprise je takříkajíc doplňkem licence CAL pro edice Exchange Standard.

Další informace o licencování pomocí licencí CAL naleznete zde nebo u jednotlivých verzí Exchange Serveru v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop.

Nákup licencí a licenční poradenství pro Exchange Server u společnosti Wiresoft

V internetovém obchodě Wiresoft Online Shop najdete všechny licence popsaných verzí serverů - od Exchange 2008 po Exchange 2019 - ve verzích Standard a Enterprise Edition jako originální licenční produkty společnosti Microsoft. Kromě toho vám nabízíme odpovídající klientské přístupové licence, abyste mohli využívat funkce a služby příslušné edice; můžete si je pohodlně zakoupit jednotlivě a pokrýt tak své požadavky na CAL přizpůsobeným a zároveň ekonomickým způsobem.

Můžete využít našich speciálních, snížených cen všech serverových licencí a licencí CAL: Pocházejí od evropských společností, jsou nepoužívané, a tudíž plně funkční. Kromě toho byly zkontrolovány společností Wiresoft, aby byla zajištěna jejich 100% pravost. Jako zákazník společnosti Wiresoft jste při nákupu licencí vždy na bezpečné straně - a navíc můžete využít naše odborné poradenství v případě jakýchkoli dotazů - v online chatu, e-mailem nebo telefonicky.