Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2010 Standard Komunikační kanály ve firmě musí být flexibilní, jasné, transparentní a nákladově efektivní. Windows Exchange Server 2010 vás v tom podpoří a pomůže vám dosáhnout zcela nové úrovně výkonu a...
3 816,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2013 Standard Komunikační kanály ve firmě musí být flexibilní, jasné, transparentní a nákladově efektivní. Windows Exchange Server 2013 vám pomůže dosáhnout zcela nové úrovně výkonu a spolehlivosti. Exchange...
4 873,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2013 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2013 Enterprise Oproti svému předchůdci má tento produkt řadu nových služeb, funkcí a technologií, které jsou navrženy tak, aby podporovaly společnosti při navrhování jejich komunikačních kanálů. S tímto...
30 460,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition Windows Exchange Server 2016 nabízí spolehlivou platformu pro zasílání zpráv, s níž lze centrálně spravovat e-maily a kontakty i schůzky a úkoly. Jedná se o serverovou verzi systému Windows...
6 397,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Windows Server 2016 je osvědčenou platformou pro centrální správu e-mailů a kontaktů i schůzek a úkolů a serverovou verzí systému Windows 10. Zejména větší společnosti a instituce tak mohou těžit...
45 530,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2019 Standard Pro vaši společnost je obzvláště důležité, abyste měli vždy k dispozici flexibilní komunikační kanály mezi zaměstnanci a zákazníky. Primární význam má zejména bezpečný e-mailový provoz, koordinace...
8 497,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2019 Enterprise Kromě zpracování textu a tabulek hraje ve firmách důležitou roli správa e-mailů, schůzek, kontaktů a úkolů. Pro zvládnutí každodenních komunikačních úkolů je Microsoft Exchange Server 2019...
50 179,90 Kč *

Přehled verzí serveru Windows Exchange Server, které jsou v současné době k dispozici v obchodě Wiresoft

V internetovém obchodě Wiresoft najdete nejen nejnovější verzi Exchange Serveru 2019, ale také předchozí verze, pro které je obvykle k dispozici i podpora společnosti Microsoft. Díky tomu si můžete doplnit stávající serverové licence v příslušné verzi za rozumnou cenu nebo také přejít na vyšší verzi. V edicích Standard a Enterprise jsou k dispozici následující verze serveru Exchange:

Ke všem serverovým licencím pro Windows Exchange Server, které jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft, najdete také odpovídající licence pro klientský přístup, kterými můžete své zaměstnance vybavit na míru a zároveň cenově výhodně.

Chcete-li používat Windows Exchange Server jako desktopovou aplikaci, doporučuje se jako klientský software Microsoft Outlook, ačkoli není součástí žádné z verzí Exchange Serveru. Pokud nepoužíváte software Outlook, který je součástí balíku Office, můžete si také zakoupit Outlook a Microsoft Exchange Server společně od společnosti Wiresoft.

Níže najdete stručný přehled nejdůležitějších funkcí a novinek jednotlivých serverových verzí. Další podrobné informace získáte na stránkách příslušných produktů a také přímo od našeho týmu - e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím chatu.

Exchange Server 2019

Microsoft Exchange Server 2019 je aktuálně nejnovější verzí osvědčené platformy pro zasílání zpráv s rozsáhlými uživatelsky definovanými, a tudíž flexibilními funkcemi pro zasílání zpráv a celopodnikovou spolupráci. Exchange zde klade ještě větší důraz na bezpečný e-mailový provoz doplněný o rozsáhlé možnosti koordinace schůzek, plnění úkolů a správy kontaktů. Role poštovního serveru nabízí výrazné zlepšení výkonu díky funkcím Exchange Transport, Mailbox Transport Submission, Mailbox Transport Delivery a Frontend Transport. Aplikace serveru Exchange Server lze nasadit lokálně i v cloudu. Mezi klíčové funkce aplikace Exchange 2019 patří:

 • Meta Cache Database (MCD) pro zálohování metainformací, jako je struktura složek poštovní schránky, a zrychlení přístupu a vyhledávání.
 • Dynamic Database Cache (DDC) pro dynamické přizpůsobení kapacity úložiště v závislosti na situaci, zejména při vysokém pracovním zatížení.
 • Reorganizace vyhledávacího indexu - ten je nyní umístěn přímo v příslušné databázi poštovní schránky.
 • Windows Server Core nabízí zjednodušenou verzi standardního serverového systému, která usnadňuje konfiguraci a deaktivuje nepotřebné, ale na zdroje náročné služby a zároveň nabízí méně bodů útoku.
 • Pravidla klientského přístupu umožňují omezit přístup do oblasti konfigurace serverů, a to jak pro Centrum správy, tak pro PowerShell.
 • Mnoho vylepšení kalendáře, zejména pokud jde o organizaci schůzek, včetně funkcí Standard- Datum ukončení (výchozí datum ukončení), Nepředávat, Vylepšená správa kalendáře a také více možností konfigurace zpráv mimo kancelář a přiřazení zástupce prostřednictvím PowerShell.
 • OneDrive pro firmy nabízí vylepšenou spolupráci na dokumentech, integruje lokálně uložené i online soubory.

Exchange Server 2016

Microsoft Exchange Server verze 2016 nabízí vysokou míru kontroly a zároveň přehlednost v organizaci e-mailového provozu a také

Kontrolu a řízení dalších komunikačních procesů. E-maily a kontakty lze spravovat a archivovat centrálně, vylepšena byla také společná práce s dokumenty včetně správy verzí. Redukcí serverových rolí na dvě - poštovní schránky a okrajový transport - byla optimalizována serverová architektura a zároveň zjednodušeno škálování včetně lepší podpory cloudových služeb. Exchange Server 2016 má mimo jiné tyto klíčové vlastnosti:

 • Outlook on the Web je nový název pro Outlook Web Access nebo Outlook Web App. Webový přístup k serveru Exchange Server nabízí optimalizované webové rozhraní, které lze používat i bez předchozí instalace aplikace Outlook v chytrém telefonu nebo tabletu.
 • Architektura vyhledávání eDiscovery funguje asynchronně i decentralizovaně a zahrnuje několik serverů. Při zadávání vyhledávacích výrazů v aplikaci Outlook nebo Outlook na webu se zobrazují návrhy založené na často používaných kontaktech i e-mailech, kalendářích a předchozích vyhledávacích dotazech, včetně filtrů, jako jsou rozsahy dat.
 • Vylepšená škálovatelnost vyhledávání zvyšuje počet poštovních schránek a archivních schránek z 5 000 na 10 000.
 • Soubory uložené ve službě OneDrive for Business a SharePoint 2016 lze nyní jednoduše vložit jako odkaz do e-mailu a otevřít je příjemci.
 • Díky podpoře hybridních scénářů může být schránka umístěna buď na místním serveru, nebo v cloudu. Místní schránky lze také používat prostřednictvím archivace Exchange Online nebo správy práv Azure.
 • Funkce DLP (Data Loss Prevention) chrání bezpečnost dat v e-mailovém provozu, a to jak při odesílání důvěrných informací, tak při přijímání zmanipulovaných e-mailů.

Server Exchange 2013

Exchange Server 2013 nabízí řadu praktických funkcí, které zefektivňují a zpřehledňují spolupráci mezi zaměstnanci a týmy. Zvláštní pozornost byla věnována kontrole a ochraně kritických dat, aniž by byly omezeny podnikové procesy. Zároveň byla optimalizována správa poštovních schránek i kalendářů, mimo jiné i redukcí serverových rolí na tři - s: Mailbox Server, Client Access a Edge Transport. Všechny funkce Exchange Serveru lze poskytovat lokálně i v cloudu. Webová aplikace Outlook má vylepšené uživatelské rozhraní: podpora dotykových obrazovek rozšiřuje používání Exchange 2013 také na mobilní zařízení. K zásadním novinkám serverové verze 2013 patří také následující funkce:

 • Funkce inteligentního vyhledávání přispívá nejen ke zkvalitnění výsledků vyhledávání, ale také ke zlepšení komunikace v rámci firmy: Informace tak lze vyhledávat z různých zdrojů a shrnovat je.
 • Funkce Compliance-eDiscovery nabízí vylepšenou integraci aplikací Microsoft Lync 2013 a Microsoft SharePoint 2013, která nyní umožňuje prohledávat i webové schránky.
 • In-place eDiscovery zjednodušuje vyhledávání dat pomocí optimalizovaných funkcí vyhledávání a indexování, to také usnadňuje plnění požadavků na dodržování předpisů.
 • Zjednodušený přenos e-mailů pomocí role Mailbox Server, která se skládá ze služeb Front-End Transport Service (FET), Hub Transport Service (HT) a Mailbox Transport Service (MT) a nahrazuje předchozí roli Hub Transport Server. Služba Unified Messaging obsahuje funkce, které dříve vykonávala role serveru Unified Messaging.
 • Centrum správy Exchange (Exchange Admin Centre, EAC) obsahuje dřívější konzolu Exchange Management Console (EMC) a řídicí panel Exchange Control Panel (ECP); zároveň je optimalizováno pro místní i online a hybridní nasazení.
 • Funkce Journal Report Decryption poskytuje možnost chránit e-maily prostřednictvím Information Rights Management - IRM - v aplikaci Microsoft Outlook i Office Outlook Web App.
 • Data Loss Prevention - DLP - zabraňuje nejen ztrátě dat, ale také náhodnému nebo úmyslnému odeslání citlivých dat neoprávněným osobám.
 • ActiveSync Mobile Access umožňuje synchronizaci mobilních zařízení s poštovní schránkou Exchange a také přístup ke kalendářům, kontaktům a úkolům.

Server Exchange 2010

Exchange Server 2010 je oblíbená verze groupwarového softwaru společnosti Microsoft, která se stále používá v mnoha firmách jako server pro přenos e-mailů a pro správu schůzek a úkolů. Z tohoto důvodu společnost Microsoft nabízí prodlouženou podporu pro Exchange Server 2010, a to pravděpodobně až do října 2020 včetně.

Exchange Server 2010 přesvědčuje spolehlivostí, výkonem a velkým rozsahem funkcí pro e-mailový provoz - které zejména pro Outlook Web Access i správu mají četná vylepšení i rozšíření, podpořená flexibilitou při aplikaci mnoha funkcí i dodržováním předpisů. Konfigurace se provádí prostřednictvím prostředí PowerShell, zatímco webové služby řídí přístup k e-mailovým schránkám i veřejným složkám a replikaci. Mezi další funkce a inovace hodné zvláštní zmínky patří např:

 • Outlook Web Access neboli Outlook Web App - OWA - nabízí vyhledávání složek známé z aplikace Outlook a také oblíbené položky pro třídění e-mailů, včetně několika zobrazení, například pro kalendář, a také funkci archivu. Outlook 2010 lze připojit k několika účtům Exchange bez nutnosti vytvářet samostatný profil.
 • Díky archivaci e-mailů online na serveru Exchange jsou tyto e-maily přístupné odkudkoli. Ukládání e-mailů je individuálně definováno pomocí zásad doby uchovávání, což usnadňuje dodržování předpisů.
 • Služba Unified Messaging nyní nabízí jedinou schránku pro e-maily, hlasové zprávy i SMS a faxy; hlasové zprávy lze také doručovat jako e-maily pomocí funkce Speech2Text nebo je zobrazovat na smartphonu jako textové náhledy.
 • Správa uživatelů je možná buď prostřednictvím konzoly Exchange Management Console, Remote PowerShell, nebo přes Outlook Web Access. OWA k tomuto účelu nabízí vlastní rozhraní pro správu; řízení přístupu na základě rolí (RBAC) také poskytuje jednotlivým zaměstnancům definovaná práva, například pro správu distribučních skupin.
 • Funkce Mailbox Resiliency nabízí kromě obnovy po havárii také možnost vysoké dostupnosti. Funkce Database Availablity Group (DAG) také umožňuje kopírování databází Exchange mezi různými servery s replikací pomocí transakčních protokolů.
 • Organizaci e-mailových konverzací dále usnadňuje celá řada praktických funkcí; lze je organizovat jako vlákna i podle témat, přičemž funkce Conversation View e-maily vhodně třídí, funkce Ignore Conversation skrývá nedůležité e-mailové konverzace. Funkce Office Communicator OC zobrazuje stav přítomnosti kolegů a Consistent Experience sjednocuje ovládání funkcí na počítači, mobilním telefonu nebo webu. Funkce deníku umožňuje dodržovat pravidla shody.

Licenční model společnosti Microsoft pro Exchange Server s licencí serveru a licencemi CAL

Licencování verzí serveru Microsoft Exchange Server se skládá ze serverové licence a počtu požadovaných klientských přístupových licencí (CAL). Podle společnosti Microsoft je třeba dodržovat následující ustanovení:

1. Každý jednotlivý server vyžaduje vlastní serverovou licenci Exchange.

2. Serverová licence obsahuje přístupová práva pro správce, aby mohli spravovat Exchange Server - nepředstavují však práva na používání služeb Exchange.

3. Každý zaměstnanec, který chce používat funkce Exchange Serveru, musí mít pro tento účel klientskou přístupovou licenci - CAL.

4. Licence CAL pro Exchange Server jsou k dispozici ve dvou variantách: jako licence CAL vztahující se k osobě User CAL a jako licence CAL vztahující se k zařízení.

Jaké serverové licence jsou k dispozici pro edice Exchange Serveru?

Pro každou edici serveru Exchange - obvykle Standard a Enterprise - existuje samostatná serverová licence. Jejich zakoupením získáte právo implementovat příslušný serverový software na firemním serveru. Nejdůležitějším rozdílem mezi oběma edicemi je počet dostupných databází poštovních schránek:

 • Již Standard-Edition 2010 podporuje až 5 databází poštovních schránek, a proto často postačuje požadavkům malých a středních podniků.
 • Edice Enterprise s podporou až 100 databází poštovních schránek pokrývá požadavky velkých firem a organizací.

Funkční rozsah příslušné edice systému Windows Exchange Server 2010 se řídí prostřednictvím licencí pro klientský přístup. Ty tedy nejsou vázány na konkrétní edici Exchange, takže s licencí Enterprise CAL můžete používat také Exchange Standard Server a s licencí Standard Exchange Enterprise Server. Licence CAL pro edice Exchange Enterprise je takříkajíc přídavkem k licenci CAL pro edice Exchange Standard.

Další informace o licencování pomocí licencí CAL naleznete zde nebo u jednotlivých verzí Exchange Serveru v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop.

Nákup licencí a licenční poradenství pro Exchange Server u společnosti Wiresoft

V internetovém obchodě Wiresoft Online Shop najdete všechny licence popsaných serverových verzí - od Exchange 2008 až po Exchange 2019 - v edicích Standard a Enterprise jako originální licenční produkty společnosti Microsoft. Kromě toho vám nabízíme odpovídající licence pro klientský přístup, abyste mohli využívat funkce a služby příslušné edice; pohodlně si je můžete zakoupit jednotlivě a pokrýt tak své požadavky na CAL individuálním a zároveň ekonomickým způsobem.

Využijte naše speciální, snížené ceny všech serverových licencí a licencí CAL: Ty pocházejí od evropských společností, jsou nepoužité, a tudíž plně funkční. Kromě toho byly zkontrolovány společností Wiresoft, aby byla zajištěna jejich 100% pravost. Jako zákazník společnosti Wiresoft jste při nákupu licencí vždy na bezpečné straně - a navíc můžete využít naše odborné poradenství v případě jakýchkoli dotazů - v online chatu, e-mailem nebo telefonicky.