Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2012 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2012 STANDARD
SQL Server 2012 Standard Silnou stránkou je zejména oblast business intelligence a kritických aplikací, stejně jako integrace cloudu podle vašich přání a potřeb. Virtualizace popisuje proces, při kterém mají koncoví uživatelé k dispozici...
6 397,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2012 ENTERPRISE MICROSOFT SQL SERVER 2012 ENTERPRISE
Microsoft SQL Server 2012 Enterprise SQL Server 2012 je významná verze produktu s mnoha novými funkcemi: Spolehlivost pro kritické aplikace s vyšší dostupností, bleskurychlými dotazy a pokročilými funkcemi zabezpečení pro kritické...
91 381,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2012 BUSINESS INTELLIGENCE MICROSOFT SQL SERVER 2012 BUSINESS INTELLIGENCE
Microsoft SQL Server 2012 Business Intelligence Koupit server: Microsoft SQL Server 2012 Business Intelligence Abyste měli neustálý přehled o svých obchodních procesech a mohli je optimalizovat, potřebujete dobrý systém správy databází....
64 736,90 Kč *

Microsoft SQL Server 2012: s mnoha funkcemi business intelligence a cloudovými funkcemi

 Microsoft SQL Server verze 2012 představuje další významný krok ve vývoji funkcí a služeb, které splňují požadavky firem na aplikace business intelligence a stále silnější propojení s cloudovými službami. Za tímto účelem nabízí SQL Server 2012 rozsáhlé optimalizace ve stávajících oblastech - doplněné o další funkce, které ještě více zefektivňují spolupráci mezi týmy.

Mezi nejdůležitější novinky SQL Serveru 2012 patří optimalizace výkonu pro služby SharePoint, které usnadňují spolupráci na projektech i koordinaci úkolů a správu. Serverová verze navíc nabízí

nabízí výkonné řešení vysoké dostupnosti s funkcí Always On Availability Groups (AG) a možností zotavení po havárii, které podporuje až devět replik dostupnosti a také několik metod převzetí služeb při selhání.

Kromě toho xVelocity dále zvyšuje výkonnost dotazů a průběžný výkon serveru SQL. 

Dalšími novinkami, které stojí za zmínku u SQL Serveru 2012, je silnější integrace cloudového řešení SQL Azure: Díky němu lze poskytovat databáze i přes internet a synchronizovat lokální databáze. SQL Azure se spravuje v prostředí SQL Server Management Studio. Nová funkce Contained Databases navíc výrazně zjednodušuje přesun databází včetně závislých objektů.

Columnstore index (Transact-SQL) zavádí Standard pro ukládání a dotazování velkých tabulek datového skladu. Columnstore index využívá ukládání a zpracování dat na bázi sloupců, čímž dosahuje až desetinásobného výkonu dotazů oproti běžnému ukládání na bázi řádků.

V neposlední řadě umožňují nové služby SQL Server Data Quality Services (DQS) vytvářet znalostní bázi, kterou lze využít k provádění důležitých úloh kvality dat, jako je standardizace a také korekce, rozšíření a deduplikace dat.

Současnému výkonu moderních serverových systémů byl přizpůsoben i licenční model společnosti Microsoft. Edice Standardserveru SQL Server 2012, která je k dispozici ve 32- i 64bitové verzi, již má připojení ke cloudu. Lze ji zakoupit buď s hlavní licencí, nebo se serverovou licencí plus licencemi CAL. Každá edice SQL Serveru 2012 má jiná pravidla pro její správné licencování. Podrobnější informace o tom naleznete níže.

SQL Server 2012 je také kompatibilní se staršími verzemi systému Windows 7 nebo 8. S licencí SQL Serveru 2012 tak získáte mimořádně výkonný serverový software, který lze využít i v mnoha dalších scénářích.

Microsoft SQL Server 2012 je u společnosti Wiresoft k dispozici v následujících edicích a za bezkonkurenční cenu:

 • SQL Server 2012 Standard
 • SQL Server 2012 Business Intelligence
 • SQL Server 2012 Enterprise

Edice SQL Server Standard již obsahuje mnoho funkcí pro využití v každodenním podnikání i rozsáhlé nástroje pro správu, s nimiž jsou splněny požadavky menších firem a organizací, a to i s ohledem na virtualizaci a zabezpečení dat

Virtualizace a zabezpečení dat.

Edice Business Intelligence rozšiřuje počet dostupných serverových edic SQL 2012 o dalšího člena. Prémiová edice, SQL Server 2012 Enterprise, nabízí koncovým uživatelům nejširší portfolio funkcí a služeb, s jejichž pomocí lze vytvářet škálovatelné a zároveň vysoce dostupné aplikace SQL serveru.

Rádi vám poradíme s nákupem edice serveru SQL Server, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a sestavíme pro vás licenční balíček serveru na míru.

Stručný přehled edic SQL Server 2012

Vedle edic známých z předchozích verzí SQL Standard - pro malé až střední firmy - a Enterprise, s celou řadou funkcí - vyvinutých pro požadavky středních až velkých firem a organizací - je novým členem rozsáhlé rodiny SQL Serveru, která zahrnuje i další edice, nová edice Business Intelligence. Jak název napovídá, edice BI byla navržena speciálně pro požadavky firem, které chtějí využívat výkonné nástroje pro typické obchodní úlohy.

Kromě 64bitové verze jeSQL Server 2012 k dispozici také ve 32bitové verzi, i když se doporučuje instalace 64bitové verze. Ve verzích Standard, Business Intelligence a Enterprise je maximální velikost databází omezena na 524 PByte (petabajtů).

Důležité funkce Business Intelligence verze SQL Server 2012

Díky rozsáhlým funkcím SQL Server BI verze 2012 mohou společnosti implementovat funkční platformu BI. K tomuto účelu nabízí rozsáhlé funkce pro tvorbu zpráv a analýzu Mezi nejdůležitější funkce BI patří následující:

 • Sémantický model BI (BISM ): Díky sémantickému modelu BI poskytuje SQL Server 2012 nástroj pro vytváření modelů v SQL Server Analysis Services (SSAS) a Powerpivot pro Excel - ten umožňuje správcům vytvářet čistě tabulkové modely.
 • Sémantické vyhledávání pro Business Intelligence : Sémantické vyhledávání rozšiřuje již existující funkci fulltextového vyhledávání v SQL Serveru o nové scénáře, které jdou nad rámec vyhledávání klíčových slov: Sémantické vyhledávání umožňuje vyhledávat podobnosti mezi dokumenty a analyzovat jejich význam.
 • SQL Server PowerPivot pro SharePoint : S nástrojem SQL Server PowerPivot je SharePoint Server propojen se serverem SQL Server 2012, aby bylo možné používat odpovídající funkce. Pomocí PowerPivot lze data uložená lokálně v tabulkách Excelu nebo databázích Access zpřístupnit ostatním uživatelům a rychle je analyzovat.
 • Analytické služby v SQL Serveru 2012 : SSAS poskytují řešení pro vytváření i zpřístupňování analytických databází, které lze následně využívat v aplikacích BI, jako jsou Excel, Performance Point, Reporting Services atd. Instanci Analysis Services lze využít k různým účelům. Instance Analysis Services je určena pro různé typy řešení: Správci si mohou vybrat mezi multidimenzionálním nebo tabulkovým řešením.
 • SQL Server Data Tools (SSDT ): SSDT je nástupcem Business Intelligence Development Studio ve verzi SQL Server 2008 R2. SQL Server Data Tools lze použít k vytváření datových skladů a správě Analysis Services v SQL Serveru 2012.
 • Sloupcové indexy : Sloupcové indexy v SQL Serveru 2012 jsou efektivním nástrojem pro typické aplikace datových skladů. Umožňují seskupovat a spravovat data a načítat je ve formátu dat založeném na sloupcích. Přitom jsou všechny sloupce propojeny dohromady a vytvářejí celkový index.
 • Služby kvality dat (DQS) : Díky službám kvality dat (DQS) jsou v SQL Serveru 2012 vylepšeny postupy, jako je čištění dat a porovnávání dat. DQS čistí a optimalizuje datové sady tím, že vyhledává a odstraňuje duplicity nebo nekonzistentní data před jejich použitím pro sestavy ve službách Reporting Services nebo datových skladech.
 • Power View : Další funkcí BI je Power View, doplněk pro SharePoint Server. Power View je webový nástroj pro tvorbu přístrojových panelů pro analýzu dat i pro tvorbu ad-hoc sestav, který umožňuje rychlou vizualizaci dat.

Současný licenční model pro SQL Server 2012 od společnosti Microsoft

Upravená licenční metrika se vztahuje na verzi SQL Server 2012. Společnost Microsoft s ní definuje typ i potřebu licencí, které jsou k dispozici pro jednotlivé edice serverů. To znamená, že existují různé možnosti licencování softwaru SQL.

Licence procesoru známá z dřívějších verzí již neexistuje. Byla nahrazena licencováním jádra, kdy musí být licencováno každé jádro všech procesorů serveru. Zatímco u starších verzí serverů Microsoft nehrál výkon serveru podle počtu jader roli při licencování, u edic SQL Server Enterprise je počet jader výchozím bodem pro výpočet licenčních požadavků. Základem pro licencování se tak stává rostoucí výkon serverů, které zvládnou vyšší pracovní zátěž, což počet jader umožňuje.

Virtuální servery mohou být mimo jiné vybaveny také serverovými/CAL licencemi. V tomto případě jsou stejně jako u edice Standard kromě serverových licencí vyžadovány další licence pro klientský přístup (CAL). Naopak u základního licencování nejsou pro přístup k serveru potřeba žádné licence CAL.

Přehled možností licencování pro SQL Server 2012

V tomto přehledu jsou uvedeny různé typy licencí pro edice SQL Serveru 2012, které jsou k dispozici u společnosti Wiresoft:

 • Standard V tomto případě je možné licencování na jádra nebo na server plus licence CAL
 • Business Intelligence Edition (BI) - tuto edici lze licencovat pouze na server plus licence CAL
 • Enterprise Edice (EE) - je možné pouze licencování na základě jádra

Licencování Standard-Edition

Edice Standardserveru SQL Server verze 2012 je jediná, která nabízí možnost volby mezi licencováním na 2 jádra a licencováním po serverech/CAL. Důvodem je skutečnost, že společnost Microsoft rozlišuje rozdílné požadavky malých a středních firem na rozdíl od větších a velkých firem, pokud jde o výkon a škálovatelnost SQL Serveru

Výkon a škálovatelnost funkcí SQL. Ty mohou díky finančně výhodnější alternativě licencování Server & CAL využít výkon a všestranné cloudové funkce SQL Serveru 2012 i ve firmě, přizpůsobené nižšímu, ale pro jejich účely obvykle zcela dostačujícímu výkonu serveru.

Ale i organizace a firmy menší velikosti někdy potřebují plný výkon SQL, který lze pokrýt pouze licencí Core. Abyste si hned na začátku pořídili správný typ licence pro edici SQL Server Standard, měli byste si

Nejprve určit typické pracovní zatížení a také počet zaměstnanců, kteří využívají služby SQL Serveru. Za určitých okolností může být výhodné zakoupit základní licence.

V následující části jsou vysvětleny rozdíly mezi oběma možnostmi licencování SQL Serveru 2012. Chcete-li zjistit, které licencování edice Standard je pro vaši společnost nejvhodnější, jednoduše nás kontaktujte pro konzultaci, a to i prostřednictvím chatu.

Licencování edice SQL Server Standard a Enterprise s dvoujádrovými balíčky

Pro licencování SQL Serveru 2012 na bázi jádra platí následující požadavky podle kritérií definovaných společností Microsoft:

 • Každá licence na jádro je platná přesně pro dvě jádra - přitom se nepočítá čistý počet jader na procesor - spíše platí také následující:
 • Minimální počet jader je vždy 16 - bez ohledu na to, zda má engine ve skutečnosti méně jader.
 • Server s nižším počtem jader než 16 nelze licencovat za nižší cenu.
 • Licence na jádra jsou k dispozici pouze ve dvou balíčcích.

To znamená: Musíte zakoupit alespoň 16 licencí na jádra = 8 balíčků licencí na 2 jádra. Dodatečné licencování pomocí licencí CAL pro uživatele nebo zařízení nelze použít.

Licence Server/CAL pro SQL Server 2012 Standard a Business Intelligence

Licencování serveru SQL Server 2012 Standard nebo Business Intelligence se serverovou licencí a dalšími licencemi pro přístup klientů (CAL) se skládá z následujících dvou složek:

 • Každý server vyžaduje vlastní licenci. Ta obsahuje přístupová práva administrátora, která jsou určena výhradně pro správu.
 • Každý zaměstnanec, který má využívat služby a funkce serveru, vyžaduje klientskou přístupovou licenci (CAL).
 • Tyto licence CAL jsou k dispozici ve dvou variantách: User CAL a Device CAL.
 • Jakmile je klientská přístupová licence vydána, nelze ji přenášet ani používat jiným než stanoveným způsobem.

Licencování Microsoft SQL Server 2012 se společností Wiresoft za mimořádně výhodnou cenu

Společnost Wiresoft nabízí verzi SQL Server 2012 v edicích Standard, Business Intelligence a Enterprise jako originální licence Microsoft za mimořádně výhodné ceny. Ceny softwaru u společnosti Wiresoft jsou tak příznivé proto, že nabízené licence jsou nevyužitá, bezplatná užívací práva, která pocházejí od evropských společností a byla námi získána zcela legálně. Nákup a další prodej softwarových produktů, jako jsou serverové licence, byl výslovně povolen rozhodnutím Evropského soudního dvora.

Můžete si proto být jisti, že od společnosti Wiresoft kupujete plně funkční licenční balíček, který je 100% použitelný a jehož pravost byla také důkladně prověřena.

Mnoho zákazníků již spoléhá na neobvyklou nabídku licencí společnosti Wiresoft, která šetří náklady - včetně odborného poradenství. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně pro vás nejvýhodnějšího licencování edic Microsoft SQL Server 2012, neváhejte se na nás obrátit.