Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2012 BUSINESS INTELLIGENCE MICROSOFT SQL SERVER 2012 BUSINESS INTELLIGENCE
Microsoft SQL Server 2012 Business Intelligence Koupit server: Microsoft SQL Server 2012 Business Intelligence Abyste měli neustálý přehled o svých obchodních procesech a mohli je optimalizovat, potřebujete dobrý systém správy databází....
71 928,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2012 ENTERPRISE MICROSOFT SQL SERVER 2012 ENTERPRISE
Microsoft SQL Server 2012 Enterprise SQL Server 2012 je významná verze produktu s mnoha novými funkcemi: Spolehlivost pro kritické aplikace s vyšší dostupností, bleskurychlými dotazy a pokročilými funkcemi zabezpečení pro kritické...
101 533,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2012 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2012 STANDARD
SQL Server 2012 Standard Silnou stránkou je zejména oblast business intelligence a kritických aplikací, stejně jako integrace cloudu podle vašich přání a potřeb. Virtualizace popisuje proces, při kterém mají koncoví uživatelé k dispozici...
7 107,90 Kč *

Dalšími novinkami, které stojí za zmínku v SQL Serveru 2012, je silnější integrace cloudového řešení SQL Azure: díky němu lze databáze poskytovat také prostřednictvím internetu a synchronizovat místní databáze. Služba SQL Azure se spravuje v nástroji SQL Server Management Studio. Nová funkce Contained Databases navíc výrazně zjednodušuje přesouvání databází včetně závislých objektů.

Sloupcový index (Transact-SQL) zavádí standard pro ukládání a dotazování velkých tabulek datového skladu. Sloupcový index využívá ukládání a zpracování dat na základě sloupců a dosahuje až desetkrát vyššího výkonu dotazů než běžné ukládání na základě řádků.

V neposlední řadě umožňují nové služby SQL Server Data Quality Services (DQS) vytvářet znalostní bázi, kterou lze využít k provádění důležitých úkolů kvality dat, jako je standardizace, korekce, rozšíření a deduplikace dat.

Stejně tak byl současnému výkonu moderních serverových systémů přizpůsoben i licenční model společnosti Microsoft. Standardní edice SQL Serveru 2012, která je k dispozici ve 32- i 64bitové verzi, již připojení ke cloudu má. Tu lze zakoupit buď s hlavní licencí, nebo se serverovou licencí a licencemi CAL. Každá edice SQL Serveru 2012 má jiná pravidla pro správné licencování. Více informací o této problematice najdete níže.

SQL Server 2012 je kompatibilní i se staršími verzemi systému Windows 7 nebo 8. S licencí SQL Serveru 2012 tak získáte mimořádně výkonný serverový software, který lze využít v mnoha scénářích.

Microsoft SQL Server 2012 je u společnosti Wiresoft k dispozici v následujících edicích a za bezkonkurenční cenu:

 • SQL Server 2012 Standard
 • SQL Server 2012 Business Intelligence
 • SQL Server 2012 Enterprise

Verze SQL Server Standard již obsahuje mnoho funkcí pro každodenní použití v podnikání a také rozsáhlé nástroje pro správu, které splňují požadavky menších firem a organizací, včetně virtualizace a zabezpečení dat

Virtualizace a zabezpečení dat.

Edice Business Intelligence rozšiřuje počet dostupných serverových edic pro SQL 2012 o dalšího člena, přičemž prémiová edice SQL Server 2012 Enterprise nabízí koncovým uživatelům nejširší portfolio funkcí a služeb, s jejichž pomocí lze vytvářet škálovatelné a zároveň vysoce dostupné aplikace SQL Server.

Rádi vám poradíme s nákupem edice serveru SQL Server, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám, a sestavíme pro vás balíček serverových licencí na míru.

Stručný přehled edic SQL Serveru 2012

Vedle verzí Standard - pro malé až střední firmy - a Enterprise s celou řadou funkcí - vyvinutých pro požadavky středních až velkých firem a organizací - známých z předchozích verzí SQL, je nová Business Intelligence Edition novým členem rozsáhlé rodiny SQL Server, která zahrnuje i další edice. Jak název napovídá, edice BI byla navržena speciálně pro požadavky firem, které chtějí používat výkonné nástroje pro typické obchodní úlohy.

Kromě 64bitové verze jeSQL Server 2012 k dispozici také ve 32bitové verzi, i když se doporučuje instalovat 64bitovou verzi. Ve verzích Standard, Business Intelligence a Enterprise je maximální velikost databází omezena na 524 PByte (petabajtů).

Důležité funkce Business Intelligence verze SQL Server 2012

Díky komplexním funkcím SQL Server BI verze 2012 mohou společnosti implementovat funkční platformu BI. K tomuto účelu nabízí rozsáhlé funkce reportingu a analýzy Mezi nejdůležitější funkce BI patří:

 • Sémantický model BI (BISM ): Díky sémantickému modelu BI poskytuje SQL Server 2012 nástroj pro vytváření modelů ve službách SQL Server Analysis Services (SSAS) a Powerpivot pro Excel - druhý jmenovaný nástroj umožňuje správcům vytvářet čistě tabulkové modely.
 • Sémantické vyhledávání pro Business Intelligence : Sémantické vyhledávání rozšiřuje již existující funkci fulltextového vyhledávání v SQL Serveru o nové scénáře, které přesahují vyhledávání klíčových slov: Sémantické vyhledávání umožňuje hledat podobnosti mezi dokumenty a analyzovat jejich významy.
 • SQL Server PowerPivot pro SharePoint : Při použití SQL Server PowerPivot je server SharePoint připojen k SQL Serveru 2012, aby bylo možné používat odpovídající funkce. Pomocí nástroje PowerPivot lze data uložená lokálně v tabulkách aplikace Excel nebo v databázích Access zpřístupnit ostatním uživatelům a rychle je analyzovat.
 • Analytické služby v SQL Serveru 2012 : Služby SSAS poskytují řešení pro vytváření i zpřístupňování analytických databází, které lze následně využívat v aplikacích BI, jako je Excel, Performance Point, Reporting Services atd. Instanci Analysis Services lze využít k různým účelům. Instance Analysis Services je určena pro různé typy řešení: Správci si mohou vybrat mezi vícerozměrným a tabulkovým řešením.
 • SQL Server Data Tools (SSDT ): SSDT je nástupcem Business Intelligence Development Studio ve verzi SQL Server 2008 R2.SQL Server Data Tools lze použít k vytváření datových skladů a správě analytických služeb v SQL Serveru 2012.
 • Indexy skladu sloupců : Indexy skladu sloupců v SQL Serveru 2012 jsou účinným nástrojem pro typické aplikace datových skladů. Umožňují seskupovat, spravovat a načítat data ve sloupcovém formátu. Při tomto procesu se všechny sloupce propojí a vytvoří se celkový index.
 • Služby kvality dat (DQS) : Díky službám kvality dat (DQS) jsou v SQL Serveru 2012 vylepšeny postupy, jako je čištění dat a porovnávání dat. DQS čistí a optimalizuje datové sady tím, že vyhledává a odstraňuje duplicity nebo nekonzistentní data před jejich použitím pro sestavy ve službách Reporting Services nebo datových skladech.
 • Power View : Další funkcí BI je Power View, doplněk pro server SharePoint. Power View je webový nástroj pro analýzu dat a vytváření ad-hoc sestav, který umožňuje rychlou vizualizaci dat.

Aktuální licenční model pro SQL Server 2012 od společnosti Microsoft

Upravená licenční metrika platí pro verzi SQL Server 2012. Společnost Microsoft tak definuje typ a potřebu licencí, které jsou k dispozici pro jednotlivé edice serverů. To znamená, že existují různé možnosti licencování softwaru SQL.

Licence procesoru známá z dřívějších verzí již neexistuje. Bylo nahrazeno licencováním jader, kdy musí být licencováno každé jádro všech procesorů serveru. Zatímco u starších verzí serverů Microsoft nehrál výkon serveru na základě počtu jader roli, u edic SQL Server Enterprise je počet jader výchozím bodem pro výpočet licenčních požadavků. Základem pro licencování se tak stává rostoucí výkon serverů, které zvládnou vyšší pracovní zátěž a které je umožněno počtem jader.

Virtuální servery mohou být mimo jiné vybaveny také licencemi Server/CAL. V tomto případě jsou stejně jako u standardní edice kromě serverových licencí vyžadovány další licence pro klientský přístup (CAL). Při licencování jádra naopak nejsou pro přístup k serveru potřeba žádné licence CAL.

Přehled možností licencování pro SQL Server 2012

V tomto přehledu jsou uvedeny různé typy licencí pro edice SQL Serveru 2012 dostupné od společnosti Wiresoft:

 • Standard Edition (SE) - zde si můžete vybrat mezi licencováním na jádra nebo na server a licence CAL
 • Business Intelligence Edition (BI) - tuto verzi lze licencovat pouze na server a licence CAL
 • Enterprise Edition (EE) - je možné pouze licencování na základě jádra

Udělování licencí Standardní vydání

Standardní edice SQL Serveru verze 2012 je jediná, která nabízí možnost volby mezi licencováním na 2 jádra a licencováním podle serverů/CAL. Tato okolnost vychází ze skutečnosti, že společnost Microsoft rozlišuje mezi rozdílnými požadavky malých a středních firem a větších a velkých firem, pokud jde o výkon a škálovatelnost serveru SQL Server

Výkon a škálovatelnost funkcí SQL. Díky finančně výhodnější licenční alternativě Server & CAL mohou i tito uživatelé využívat výkon a všestranné cloudové funkce SQL Serveru 2012 ve firmě, přizpůsobené nižšímu, ale pro jejich účely obvykle zcela dostačujícímu výkonu serveru.

Ale i organizace a společnosti menší velikosti někdy potřebují plný výkon SQL, který lze pokrýt pouze základní licencí. Abyste si hned na začátku koupili správný typ licence pro edici SQL Server Standard, měli byste

Nejprve určete typické pracovní zatížení a také počet zaměstnanců, kteří využívají služby SQL Serveru. Za určitých okolností proto může být výhodné zakoupit základní licence.

V následující části jsou zdůrazněny rozdíly mezi oběma možnostmi licencování SQL Serveru 2012. Chcete-li zjistit, které licencování verze Standard Edition je pro vaši společnost nejvhodnější, jednoduše nás kontaktujte pro konzultaci, rádi si s vámi popovídáme.

Licencování SQL Serveru Standard a Enterprise Edition s dvoujádrovými balíčky

Pro licencování SQL Serveru 2012 na bázi jádra platí následující požadavky podle kritérií definovaných společností Microsoft:

 • Každá licence na jádro platí přesně pro dvě jádra - přitom se nepočítá čistý počet jader na procesor - platí také následující:
 • Minimální počet jader je vždy 16 - bez ohledu na to, zda má motor ve skutečnosti méně jader.
 • Server s nižším počtem jader než 16 nelze licencovat za nižší cenu.
 • Základní licence jsou k dispozici pouze ve dvou balíčcích.

To znamená: Musíte zakoupit nejméně 16 licencí na jádro = 8 balíčků licencí na 2 jádra. Dodatečné licencování pomocí licencí CAL pro uživatele nebo zařízení není použitelné.

Licencování serveru/CAL pro SQL Server 2012 Standard a Business Intelligence

Licencování serveru SQL Server 2012 Standard nebo Business Intelligence s licencí serveru a dalšími licencemi pro klientský přístup (CAL) se skládá z následujících dvou součástí:

 • Každý server vyžaduje vlastní licenci. Obsahuje přístupová práva správce, která jsou určena výhradně pro správu.
 • Každý zaměstnanec, který bude využívat služby a funkce serveru, potřebuje licenci pro klientský přístup (CAL).
 • Tyto licence CAL jsou k dispozici ve dvou variantách: jako licence User CAL a jako licence Device CAL.
 • Po vydání licence pro přístup klienta ji nelze přenést ani použít jiným než stanoveným způsobem.

Licencování Microsoft SQL Server 2012 u společnosti Wiresoft za mimořádně výhodnou cenu

Společnost Wiresoft nabízí verzi SQL Server 2012 ve verzích Standard, Business Intelligence a Enterprise jako originální licence Microsoft za mimořádně nízké ceny. Ceny softwaru u společnosti Wiresoft jsou tak příznivé proto, že nabízené licence jsou nevyužitá, bezplatná práva k užívání, která pocházejí od evropských společností a byla námi získána zcela legálně. Nákup a další prodej softwarových produktů, jako jsou serverové licence, byl výslovně povolen v rozhodnutí Evropského soudního dvora.

Proto si můžete být jisti, že kupujete plně funkční licenční balíček od společnosti Wiresoft, který je 100% použitelný a jehož pravost byla také důkladně zkontrolována.

Mnoho zákazníků se již spoléhá na neobvyklou nabídku licencí společnosti Wiresoft, která šetří náklady - včetně odborného poradenství. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně pro vás nejvýhodnějšího licencování edic Microsoft SQL Server 2012, neváhejte nás kontaktovat.