Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK USER CAL
25 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software Aby mohl každý uživatel přistupovat ke službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 ve verzích Standard a Enterprise, potřebuje kromě vlastní...
12 665,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK USER CAL
10 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software Aby mohl každý uživatel přistupovat ke službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 ve verzích Standard a Enterprise, potřebuje kromě vlastní...
5 132,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL
25 licencí CAL na zařízení pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software Předpokladem pro přístup ke všem službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 dostupným ve verzích Standard a Enterprise je kromě vlastní serverové...
12 665,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 10 PACK DEVICE CAL
10 licencí CAL na zařízení pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software Předpokladem pro přístup ke všem službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 dostupným ve verzích Standard a Enterprise je kromě vlastní serverové...
5 132,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
5 licencí CAL na zařízení pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software Předpokladem pro přístup ke všem službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 dostupným ve verzích Standard a Enterprise je kromě vlastní serverové...
2 726,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 USER CAL
Uživatelské licence CAL pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software Aby mohl každý uživatel přistupovat ke službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 ve verzích Standard a Enterprise, potřebuje kromě vlastní serverové...
562,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 DEVICE CAL
Licence CAL zařízení pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software Předpokladem pro přístup ke všem službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 dostupným ve verzích Standard a Enterprise je kromě vlastní serverové licence...
562,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL
5 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software Aby mohl každý uživatel přistupovat ke službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 ve verzích Standard a Enterprise, potřebuje kromě vlastní...
2 726,90 Kč *

Výhody licence CAL pro Microsoft Exchange Server 2016

Groupware Exchange Server 2016 tvoří důležitý základ pro řízení a správu procesů v moderních společnostech. Exchange Server 2016 funguje jako interní i externí rozhraní: propojuje všechny zaměstnance a oddělení napříč lokalitami.Mnoho integrovaných nástrojů tohoto výkonného serverového softwaru přispívá k trvalému zvýšení efektivity procesů ve firmě: Komunikaci usnadňuje zejména centrální správa a přehledná archivace všech kontaktů a e-mailů. Umožňuje také společnou práci na projektových dokumentech, kterou zlepšuje i správa verzí.

Tyto funkce doplňuje diferencovaná správa práv pro individuální přístup jednotlivých zaměstnanců ke schůzkám a projektům.

Microsoft Exchange Server 2016 tak zvyšuje flexibilitu a produktivitu firemních procesů a zároveň nabízí maximální transparentnost a umožňuje komplexní kontrolu. Pracovní procesy jsou zjednodušeny, takže Exchange Server 2016 pomáhá nejen šetřit čas a náklady, ale také zvyšuje konkurenceschopnost.

Windows Exchange Server 2016 - přehled nejdůležitějších novinek

Oproti předchozí verzi Windows Exchange Server 2013 obsahuje Windows Exchange Server 2016 řadu důležitých inovací a dalšího vývoje. V popředí byla optimalizace serverové architektury: počet serverových rolí byl snížen na dvě: Poštovní schránka a okrajová doprava. Zjednodušilo se také škálování funkcí a zlepšila se podpora různých cloudových služeb.

Nové funkce a označení "Outlook na webu"

Webový přístup k serveru Exchange Server 2016 byl společností Microsoft rozsáhle přepracován. V rámci toho byl také přejmenován na "Outlook na webu" (dříve známý jako "Outlook Web Access" nebo "Outlook Web App").

V rámci tohoto procesu bylo také optimalizováno webové rozhraní, které lze nyní bez problémů používat na chytrém telefonu nebo tabletu se systémem Android nebo iOS bez nutnosti předchozí instalace aplikace Outlook. Aplikaci Outlook nyní již nelze používat pouze s prohlížeči Microsoft Edge a Internet Explorer 11; bez větších omezení lze používat také prohlížeče Google Chrome, Safari a Firefox.

Nová funkce "Sweep" zjednodušuje správu e-mailů. Ve vztahu ke konkrétnímu odesílateli lze například určit, kolik dní se mají e-maily odesílatele ukládat nebo že se má ukládat pouze poslední zpráva.

Kromě nového vzhledu získal kalendář také nové funkce: Kromě e-mailových připomenutí událostí v kalendáři je k dispozici také možnost navrhnout například jiný čas pro pozvánky na schůzky.

Zlepšená škálovatelnost vyhledávání

Důležitou výhodou architektury vyhledávání eDiscovery v serveru Exchange Server 2016 je lepší škálovatelnost vyhledávání. Nyní je decentralizovaná a využívá několik serverů. Díky tomu je výrazně rychlejší. Při zadávání vyhledávaného výrazu v aplikaci Outlook 2016 nebo v aplikaci Outlook na webu navíc program vytváří návrhy na základě často používaných kontaktů, e-mailů v poštovní schránce a také předchozích vyhledávacích dotazů. Kontextové filtry, jako je rozsah dat nebo podobní odesílatelé, vám navíc pomohou snadněji najít hledané informace. Aplikace Outlook na webu také umožňuje uživatelům vyhledávat ve vlastním kalendáři nebo v kalendáři třetí strany.

Počet prohledávaných poštovních schránek byl zvýšen z 5 000 na 10 000 a totéž platí pro archivní poštovní schránky, takže lze současně prohledávat celkem 20 000 schránek.

Vylepšená spolupráce v aplikaci Outlook

Soubory uložené v cloudových službách Microsoft OneDrive pro firmy a SharePoint 2016 lze nyní v aplikaci Outlook 2016 a Outlook on the Web zahrnout do e-mailu jako odkaz, nikoli jako přílohu jako dříve. Přístupová práva příjemce lze individuálně upravit. Příjemce pak může odkazovaný soubor otevřít přímo jako přílohu.

Podpora hybridních cloudových služeb

Exchange Server 2016 nyní podporuje také hybridní scénáře. Poštovní schránka tak může být umístěna na místním serveru nebo v cloudu. A díky cloudovým rozšířením Exchange Online Archiving a Azure Rights Management lze používat i místní e-mailové schránky.

Licenční systém společnosti Microsoft pro Exchange Server 2016

Licenční model společnosti Microsoft upravuje individuální používání serveru Exchange Server verze 2016 prostřednictvím různých možností licencování. Na jedné straně se rozlišuje podle rozsahu služeb a funkcí licencovaného serveru Exchange Server: dvě serverové licence Standard a Enterprise nabízejí nejen různý rozsah funkcí, ale také různé škálování služeb.

Na druhou stranu se licence CAL pro Exchange Server 2016 liší podle toho, jak je definováno oprávnění k přístupu k serveru: práva jsou přiřazena buď jednotlivým koncovým zařízením jako licence CAL pro zařízení, nebo jednotlivým uživatelům jako licence CAL pro uživatele.

Pro tento účel má tato verze Exchange také dvě edice licencí CAL, které lze nazvat Standard CAL a Enterprise CAL. Obě edice Exchange Serveru lze kombinovat s příslušným typem licence CAL. To znamená, že můžete použít licenci Enterprise CAL s verzí Standard nebo licenci Standard CAL s verzí Enterprise.

Serverové licence pro Microsoft Exchange Server 2016

Microsoft Exchange Server 2016 je od společnosti Wiresoft k dispozici ve verzích Standard a Enterprise. Hlavní rozdíl mezi nimi je ve škálovatelnosti: zatímco verze Standard Edition je omezena na pět databází na server, verze Enterprise Edition nabízí škálovatelnost až 100 databází na server. Kromě toho má tato edice rozsáhlejší práva pro virtualizaci a komplexnější ochranu dat.

Přístupové licence pro Microsoft Exchange Server 2016

Licence klientského přístupu pro Microsoft Exchange Server verze 2016 jsou k dispozici ve dvou různých variantách - jako licence User CAL a jako licence Device CAL - které se liší pouze typem přístupu k příslušnému serveru: jako uživatel nebo jako zařízení.

Která varianta CAL je nejpraktičtější, se může lišit společnost od společnosti nebo instituce od instituce. Roli hraje nejen počet zaměstnanců přistupujících k serveru, ale také způsob, jakým se tak děje:

Pokud zaměstnanci používají Exchange Server pravidelně na pevné pracovní stanici prostřednictvím počítače nebo notebooku, je lepším řešením licence Device CAL.

Pokud je však pracoviště zaměstnance flexibilní nebo mobilní, takže k serveru přistupuje z různých koncových zařízení, a tedy i z různých míst, bude těmto potřebám lépe vyhovovat licence User CAL. Rozdíly mezi oběma verzemi CAL jsou vysvětleny níže.

Licence Device CAL pro Exchange Server je výhradně licence týkající se zařízení. Oprávňuje konkrétní koncové zařízení k přístupu k serveru Exchange, tj. může to být POUZE počítač NEBO notebook. To znamená, že služby serveru Exchange Server 2016 mohou používat různí uživatelé, kteří mají oprávnění k přístupu k licencovanému koncovému zařízení. Zařízení CAL je proto praktické, pokud ve firmě střídavě používají počítač různí zaměstnanci.

Licence User CAL pro Exchange Server umožňuje přístup pouze jednomu uživateli. Protože se jedná o kvaziosobní licenci, může tento uživatel přistupovat k serveru Exchange z jakéhokoli koncového zařízení, které je toho schopno. To znamená, že uživatel není vázán na stacionární pracovní stanici, jako je stolní počítač v kanceláři, ale může používat i jiný počítač, například v domácí kanceláři, nebo notebook na služebních cestách. Pokud tedy zaměstnanec často pracuje mimo domov a chce mít přístup k firemnímu serveru, je uživatelská licence CAL pro Exchange Server praktičtější volbou. Kromě toho zde lze přidělit jednotlivá práva.

Rozdíl mezi licencí CAL Standard a licencí CAL Enterprise pro Microsoft Exchange Server

Jak již bylo zmíněno, standardní a podnikové edice serveru Windows Exchange Server 2016 se liší jak z hlediska škálovatelnosti, tak z hlediska rozsahu funkcí.

Licence Standard CAL i licence Enterprise CAL umožňují používat edice Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2016. Licence Standard CAL v zásadě poskytuje přístup i k edici Enterprise serveru Exchange Server 2016 - a naopak licence Enterprise CAL poskytuje přístup i k edici Standard. Rozdíl mezi licencí Standard CAL a licencí Enterprise CAL se týká rozsahu dostupných funkcí serveru Exchange Server 2016. Zatímco licence Standard CAL je jakousi základní přístupovou licencí, licence Enterprise CAL je takříkajíc doplňkem s rozšířenými funkcemi.

Výhody rozdílu mezi licencí Standard CAL a licencí Enterprise CAL pro Microsoft Exchange Server

Rozlišení mezi licencemiStandard CAL a Enterprise CAL má jednoduchý důvod: ne každý uživatel, který pracuje se serverem Microsoft Exchange Server 2016, potřebuje celou řadu služeb a funkcí. Společnosti proto ušetří peníze nákupem standardní licence CAL, která pokrývá všechny potřeby uživatele.

Zejména větší společnosti a organizace naopak využívají rozšíření Enterprise CAL. Nejdůležitějším rozdílem licence CAL pro edici Enterprise oproti licenci CAL pro edici Standard je možnost provozovat výrazně vyšší počet databází. To znamená, že na jednom serveru lze spravovat až 100 databází poštovních schránek, každou o velikosti až 2 terabajty.

Kromě toho nabízí licence Enterprise CAL s centrem Exchange Admin Center využití funkcí, jako je prevence ztráty dat (DLP): Na jedné straně prevence ztráty dat zabraňuje předání kritických informací neoprávněným osobám, na druhé straně integrovaný inteligentní filtr zpráv (IMF) a technologie filtrování SmartScreen zabraňují tomu, aby se zprávy potenciálně obsahující škodlivý software vůbec dostaly do poštovní schránky. Licence CAL edice Enterprise má navíc rozsáhlejší práva pro virtualizaci: umožňuje provozovat neomezený počet virtuálních počítačů a kontejnerů Hyper-V.

Kromě toho nabízí také podnikové funkce Storage Spaces Direct, Storage Replica a Shielded Virtual Machines a OneDrive for Business pro úpravy, aktualizaci a sdílení dat v reálném čase.

Licencování Exchange Serveru 2016 pomocí licencí CAL od společnosti Wiresoft

S Wiresoftem můžete pokrýt své individuální požadavky na licence CAL pro zařízení a uživatelské licence CAL pro Windows Exchange Server 2016 za rozumnou cenu. Licence Microsoft Client Access Licences, které jsou k dispozici u Wiresoftu, jsou výhradně originální a nepoužité evropské licence CAL pro zařízení nebo uživatele, které Wiresoft zakoupil od společností a předem zkontroloval jejich pravost.

Jako zákazník společnosti Wiresoft můžete u těchto licencí využít i cenové zvýhodnění. Mnoho zákazníků již využívá nabídku licencí společnosti Wiresoft. Chcete-li získat další informace o naší nabídce licencí CAL pro Windows Exchange Server 2016, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme, jaká forma licencování je pro vás nejlepší a nejvýhodnější.