Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL
10x licence CAL na zařízení pro SQL Server 2019 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat funkce nabízené serverem Microsoft SQL Server 2019, potřebuje bezpodmínečně odpovídající licenci pro klientský přístup - např. licenci SQL...
25 571,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 USER CAL
Uživatelské licence CAL pro SQL Server 2019 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat všechny služby a funkce SQL serveru Microsoft SQL Server 2019, potřebuje odpovídající licenci pro klientský přístup - SQL Server 2019 User CAL...
2 566,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 DEVICE CAL
Licence CAL zařízení pro SQL Server 2019 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat funkce nabízené serverem Microsoft SQL Server 2019, potřebuje bezpodmínečně odpovídající licenci pro klientský přístup - např. licenci SQL Server...
2 566,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL
5x licence CAL na zařízení pro SQL Server 2019 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat funkce nabízené serverem Microsoft SQL Server 2019, potřebuje bezpodmínečně odpovídající licenci pro klientský přístup - např. licenci SQL...
12 730,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL
25x licence CAL na zařízení pro SQL Server 2019 jako používaný software Aby uživatel mohl využívat funkce nabízené serverem Microsoft SQL Server 2019, potřebuje bezpodmínečně odpovídající licenci pro klientský přístup - např. licenci SQL...
64 416,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL
5x licence CAL pro SQL Server 2019 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat všechny služby a funkce SQL serveru Microsoft SQL Server 2019, potřebuje příslušnou licenci pro klientský přístup - SQL Server 2019 User CAL - s níž k...
12 730,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL
10x licence CAL pro SQL Server 2019 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat všechny služby a funkce SQL serveru Microsoft SQL Server 2019, potřebuje odpovídající licenci pro klientský přístup - SQL Server 2019 User CAL - s níž...
25 571,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL
25x licence CAL pro SQL Server 2019 jako používaný software Aby mohl uživatel využívat všechny služby a funkce SQL serveru Microsoft SQL Server 2019, potřebuje odpovídající licenci pro klientský přístup - SQL Server 2019 User CAL - s níž...
64 416,90 Kč *

Levné klientské přístupové licence (CAL) pro Microsoft SQL Server 2019 Standard

SQL Server 2019 je nejnovější verze osvědčeného serverového systému společnosti Microsoft pro komplexní zpracování a poskytování velkého množství dat. Edice Standard  SQL Server 2019 nabízí komplexní praktická řešení a aplikační možnosti, s nimiž lze urychlit a také zefektivnit mnoho podnikových procesů - a zároveň zaručit vysokou úroveň zabezpečení dat a spolehlivost aplikací.

Oproti již osvědčenému předchůdci SQL verze 2016 má Microsoft SQL Server 2019 mnoho nových inovativních funkcí připravených spolehlivě zvládnout všechny požadavky dnešní správy velkého množství dat. Kromě shody s předpisy a bezpečnosti se jedná také o komplexní ochranu a spolehlivost při provádění kritických podnikových procesů. Nové analytické funkce a vlastnosti usnadňují zpracování dat v oblasti Big Data Managementu, což je pro mnoho firem stále důležitější oblast.

 

Co nabízí SQL Server 2019?

Nový SQL Server 2019 nabízí ještě lepší dostupnost dat prostřednictvím dotazů v rekordně krátkém čase a také řadu aplikací, jako je řízená samoobslužná business intelligence a možnost interaktivních vizualizací dat, které dále zvyšují efektivitu vyhodnocování dat. Patří sem i poskytování cloudových řešení.

Zde je třeba zmínit zejména clustery pro zpracování velkých objemů dat, které lze využít k poskytování škálovatelných clusterů kontejnerů pro SQL Server a také Spark a HDFS. Jako kontejnerový orchestrátor se používá open-source řešení Kubernetes, s jehož pomocí lze poskytování kontejnerů škálovat a monitorovat podle potřeby.

Dotazování na externí zdroje dat prostřednictvím clusterů Big Data je tak možné stejně jako využití dat pro AI (umělou inteligenci), strojové učení a různé další analytické úlohy. Stejně tak lze pomocí Big Data snadno kombinovat nebo analyzovat velké a zároveň kvalitní objemy relačních dat.

Stejně tak lze pomocí serverové edice 2019 zpracovávat nejen strukturované, ale i nestrukturované datové soubory a využívat rozhraní k databázím kompatibilním s SQL Serverem, jako je například Oracle. Kromě toho je v SQL Serveru 2019 poprvé možná integrace jazyka Java. Součástí verze Standard jsou také funkce, jako je Transparent Data Encryption (TDE), která v reálném čase šifruje různá data a soubory protokolů, a Accelerated Database Recovery (ADR).

Doplňte své potřeby licence SQL Server 2019 CAL pomocí softwaru Wiresoft! S licencí CAL pro zařízení nebo uživatele od společnosti Microsoft získáte přístup ke komplexním funkcím a službám aktuální verze 2019 i edice SQL Server 2016 Standard. Z výhodného licencování pomocí licencí CAL oproti základním licencím těží zejména malé a střední firmy. V současné době nabízíme licence Microsoft pro zařízení i uživatelské licence pro verzi SQL 2019 Standard.

Přehled nové edice SQL Server 2019

S verzí SQL Server Edition 2019 získáte komplexní funkce a služby pro zpracování a ochranu velkého množství dat, přizpůsobené dnešním požadavkům, se současnou rychlou dostupností, zejména pokud jsou uložena lokálně v různých databázových systémech.

To umožňuje pracovníkům provádět složité dotazy a vyhodnocování v co nejkratším čase, na což mají zvláštní nárok. Licence s odpovídající licencí CAL zabezpečuje citlivá data před neoprávněným přístupem, ať už interním, nebo externím, což je v dnešní době komplexních útoků na databáze obzvlášť důležité.

Další funkce v SQL Serveru 2019

Oproti SQL Serveru 2016 nabízí verze 2019 v edici Standard další funkce a vlastnosti, které ovlivňují zpracování, virtualizaci a ochranu kritických a složitých datových svazků.

Nyní můžete provádět dotazy na rozsáhlé datové zásoby obsažené v datových silech, aniž by bylo nutné příslušná data nejprve přesouvat nebo replikovat. Inteligentní databázové funkce vás podpoří při aktualizaci databáze serveru SQL - ať už na pracovišti, nebo v cloudu. Riziko nekompatibility aplikací je minimalizováno, ne-li eliminováno, díky certifikaci kompatibility databází.

SQL Server 2019 také poskytuje vestavěné funkce pro klasifikaci a ochranu dat, sledování, identifikaci a varování před podezřelými akcemi. Kromě toho můžete důvěrná data nejen šifrovat, ale také s nimi provádět rozsáhlé výpočty. Správci mají možnost aktivovat uživatelsky definovaný přístup k datům pomocí rolí.

Nejdůležitější novinky verze SQL Server 2019

Díky následujícím novinkám je zpracování, virtualizace a ochrana citlivých dat ve vaší společnosti ještě komplexnější než dříve. Využijete také speciální výhody využití technologií umělé inteligence (AI). Například při vyhledávání dat lze využít úlohy AI a strojového učení.

Klastry pro zpracování velkých objemů dat

Big Data clustery nyní umožňují kombinovat strukturovaná i nestrukturovaná data pomocí frameworku Apache Spark a HDFS (Hadoop Distributed File System) a získávat tak nové informace.

Uživatelé tak mohou nasadit škálovatelné clustery SQL Serveru, HDFS a Spark kontejnerů, které jsou k dispozici v systému Kubernetes.

Pomocí clusterů SQL Server Big Data lze spouštět úlohy umělé inteligence a strojového učení na datech uložených v poolech úložišť HDFS a datových poolech.

App provisioning umožňuje poskytovat aplikace jako kontejnery. Tyto aplikace lze používat jako webové služby, aby bylo možné přistupovat k datům uloženým v clusteru Big Data.

Virtualizace databází v SQL Serveru 2019

Data uložená v jiných databázích, jako je HDFS, Oracle nebo v různých službách Azure, lze nyní snadno dotazovat pomocí virtualizace databází, aniž by bylo nutné je nejprve replikovat nebo přesouvat. SQL Server 2019 s touto edicí zavádí nové konektory ke zdrojům dat.

Inteligentní zpracování dotazů (IQP)

Inteligentní zpracování dotazů (IQP) zvyšuje výkon dotazů a urychluje procesy bez dalších změn v aplikacích.

In-Memory OLTP (online transakční zpracování)

Databáze v paměti s funkcí Online Transactional Processing poskytuje důležité funkce pro konfiguraci trvalé paměti a optimalizaci paměti metadat tempdb, což také zvyšuje výkon pro kritické pracovní úlohy.

Vždy šifrovaná se zabezpečenými enklávami

Always Encrypted chrání citlivá data zákazníků pomocí zabezpečených enkláv. Databáze na serveru SQL Server lze nyní ukládat zcela šifrovaně. Přístup k těmto datům má pouze klient a vlastník.

Rozšíření jazyka SQL Serveru

Se serverem SQL Server 2019 nyní společnost Microsoft poprvé umožňuje používat kód v jazyce Java v rámci systému pro správu databází.

ADR - Zrychlené obnovení databáze

Rychlejší obnova databází - ADR (Accelerated Database Recovery) - také výrazně zlepšuje dostupnost databází, což je výhodné zejména pro časově náročné transakce.

Jaké licence CAL jsou k dispozici pro SQL 2019? Informace o licenčním systému společnosti Microsoft

Licenční systém společnosti Microsoft je z velké části založen na licencích CAL - Client Access Licences. Tím je odděleno používání (licence) softwaru od jeho implementace ve firmě. Abyste mohli využívat služby serveru Microsoft SQL Server Standard verze 2019, potřebujete (kromě další možnosti licencování jader) odpovídající počet licencí CAL.

Licence CAL poskytuje přístup k serveru SQL pouze oprávněným uživatelům. Třetím stranám, které nemají odpovídající přístupovou licenci, je tak přístup k serveru odepřen, což však znamená i dodatečné zabezpečení a ochranu citlivých dat před neoprávněným přístupem.

Rozdíl mezi licencemi User CAL a Device CAL pro SQL Server Standard

Společnost Wiresoft nabízí pro SQL Server Standard-verze 2019 pro malé a střední firmy následující licence klientského přístupu: User CAL a Device CAL - licence týkající se uživatele, resp. zařízení. Níže uvádíme shrnutí hlavních rozdílů mezi oběma možnostmi licencování.

SQL Server User CAL

A Microsoft User CAL pro SQL opravňuje konkrétního individuálního uživatele k přístupu k aktuální verzi serveru SQL. Adresa User CAL tedy není vázána na konkrétní zařízení, ale lze ji používat například buď z počítače na pracovišti, NEBO z notebooku či jiného koncového zařízení na cestách nebo v domácí kanceláři. Díky uživatelskému licencování je používání SQL Serveru obzvláště flexibilní.

SQL Server Device CAL

Microsoft Device CAL licence je naproti tomu licence vázaná na zařízení, tj. k přístupu k serveru SQL Server je oprávněn pouze jeden počítač, například PC ve firmě NEBO notebook či jiné koncové zařízení, například tablet. Každý oprávněný uživatel může přistupovat k serveru SQL pro toto licencované zařízení. Není třeba licencovat jednotlivé uživatele.

Který typ nebo kombinace obou verzí licencí CAL je pro vaši společnost nejvhodnější, se samozřejmě může lišit případ od případu. Roli hraje počet zaměstnanců a preferovaný způsob používání ve vaší společnosti:

Pokud vaši zaměstnanci přistupují k serveru Windows SQL Server převážně na vlastní pracovní stanici, je nejvhodnějším typem licence Device CAL. Pokud zaměstnanci přistupují k serveru SQL flexibilně z různých zařízení nebo pracovních stanic (mobilní, stacionární), pak pro vás budou nejvýhodnější licence User CAL.

Licence CAL pro SQL Server 2019 zakoupíte u společnosti Wiresoft za rozumnou cenu

U společnosti Wiresoft najdete licence CAL Device nebo User CAL pro Microsoft SQL Server verze 2019 za mimořádně nízké ceny. Tímto způsobem můžete pokrýt nebo rozšířit svou potřebu příslušných licencí SQL Serveru. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencí pro Microsoft SQL Server Standard, neváhejte nás kontaktovat. Vytvoříme pro vás individuální a cenově výhodnou kombinaci licencí CAL.

Ať už se jedná o licence na zařízení SQL nebo uživatelské licence: Všechny naše licenční produkty Microsoft jsou originální a pocházejí z evropského regionu. Ve společnosti Wiresoft profitujete z nákupu nepoužívaných softwarových licencí, které jsme pro vás získali od jiných společností a zkontrolovali jejich pravost - to potvrdilo mnoho našich zákazníků. Pro další informace o naší nabídce licencí SQL Server CAL nás neváhejte kontaktovat: