Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition Windows Exchange Server 2016 nabízí spolehlivou platformu pro zasílání zpráv, s níž lze centrálně spravovat e-maily a kontakty i schůzky a úkoly. Jedná se o serverovou verzi systému Windows...
7 107,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Windows Server 2016 je osvědčenou platformou pro centrální správu e-mailů a kontaktů i schůzek a úkolů a serverovou verzí systému Windows 10. Zejména větší společnosti a instituce tak mohou těžit...
50 588,90 Kč *

Výhody serveru Microsoft Exchange Server 2016

Komunikační systém Exchange Server 2016 je důležitou součástí každé moderní společnosti při řízení a správě procesů. Výkonný serverový software komplexně přispívá ke zvýšení efektivity ve firmách: všechny kontakty a e-maily lze centrálně spravovat a přehledně archivovat. Usnadňuje také společnou práci na dokumentech, která zahrnuje správu verzí. Diferencovaná správa práv také definuje individuální přístup zaměstnanců ke schůzkám.

Microsoft Exchange Server 2016 tak nabízí maximální kontrolu a zároveň transparentnost, flexibilitu a produktivitu. Zjednodušením pracovních procesů umožňuje software šetřit čas a náklady, což zvyšuje i konkurenceschopnost.

Přehled nejdůležitějších novinek Exchange Serveru 2016

Verze Exchange Server 2016 obsahuje řadu důležitých novinek i další vývoj předchozí verze Exchange Server 2013. Hlavním cílem vývoje byla optimalizace serverové architektury, při níž byl počet serverových rolí snížen na dvě: Poštovní schránka a okrajová doprava. Kromě toho bylo zjednodušeno škálování a vylepšena podpora různých cloudových služeb.

Outlook na webu

Webový přístup k serveru Exchange Server, dříve známý jako "Outlook Web Access" nebo "Outlook Web App", byl společností Microsoft rozsáhle přepracován  a také přejmenován na "Outlook na webu".

Webové rozhraní bylo také optimalizováno tak, aby bylo možné aplikaci Outlook používat na chytrém telefonu nebo tabletu se systémem Android nebo iOS, aniž by bylo nutné nejprve instalovat aplikaci Outlook. Kromě prohlížečů Microsoft Edge a Internet Explorer 11 funguje Outlook bez větších omezení také s prohlížeči Google Chrome, Safari a Firefox.

Funkce "Sweep" zjednodušuje správu e-mailů od určitého odesílatele. Ty lze například ukládat po určitý počet dní nebo se uloží pouze poslední zpráva.

Kalendář dostal také nový vzhled a nové funkce. Patří mezi ně e-mailové připomenutí událostí v kalendáři a možnost navrhnout jiný čas pro pozvánky na schůzky.

Vylepšené vyhledávání

V serveru Exchange Server 2016 byla také přepracována architektura vyhledávání eDiscovery; nyní funguje asynchronně a decentralizovaně s využitím více serverů. Díky tomu je nyní vyhledávání mnohem rychlejší a po zadání hledaného výrazu v aplikaci Outlook 2016 nebo Outlook na webu se zobrazí návrhy založené na často používaných kontaktech, e-mailech ve schránce a předchozích vyhledáváních. Kontextové filtry, jako jsou rozsahy dat a související odesílatelé, pomáhají snadněji najít hledané informace. V aplikaci Outlook na webu je možné vyhledávat také ve vlastních kalendářích nebo v kalendářích jiných osob.

Zlepšená škálovatelnost

Další výhodou nové architektury Exchange Serveru 2016 je lepší škálovatelnost vyhledávání. Počet prohledávaných poštovních schránek byl zvýšen z 5 000 na 10 000 pro poštovní schránky a archivní schránky, takže lze současně prohledávat celkem 20 000 poštovních schránek.

Zlepšení spolupráce

V aplikaci Outlook 2016 nebo Outlook na webu lze nyní soubory uložené v cloudových službách Microsoft OneDrive pro firmy a SharePoint 2016 vložit do e-mailu jako odkaz, nikoli jako přílohu souboru jako dříve. Přístupová práva lze individuálně upravit a automaticky nastavit. Příjemce může odkazovaný soubor otevřít přímo jako přílohu.

Podpora hybridního cloudu

Exchange Server 2016 podporuje také hybridní scénáře. To znamená, že je jedno, zda je schránka umístěna na místním serveru nebo v cloudu. Místní e-mailové schránky lze používat také s cloudovými rozšířeními Exchange Online Archivace a Správa práv Azure.

Prevence ztráty dat pomocí DLP

Do zabezpečení dat byla přidána prevence ztráty dat (DLP), která je rozšířením pravidel přenosu. DLP v Exchange Serveru 2016 pomáhá chránit citlivá firemní data před neoprávněným přístupem. Data Loss Prevention obsahuje nové metody pro klasifikaci a odesílání důvěrných informací, aniž by uživatelům bránila v práci. Pokud hrozí riziko zachycení dat, uživatelé obdrží odpovídající upozornění v aplikaci Outlook i ve webové verzi. DLP také varuje uživatele, pokud obdrží zmanipulované e-maily nebo e-maily s přílohami obsahujícími malware.

Aby bylo možné používat funkce DLP pro Exchange Server 2016, je třeba

Je vyžadována licence CAL (Enterprise Client Access Licence).

Standardní protokol MAPI přes HTTP

Výchozím protokolem aplikace Outlook pro komunikaci se serverem Exchange je v serveru Exchange Server 2016 protokol MAPI přes protokol HTTP. MAPI přes HTTP zvyšuje spolehlivost a stabilitu připojení aplikace Outlook a Exchange a také viditelnost chyb při přenosu. Kromě toho Outlook naváže spojení se serverem mnohem rychleji po hibernaci nebo změně sítě. Protokol MAPI přes protokol HTTP podporuje pokračování přerušeného spojení a v případě krátkého přerušení spojení není nutné opětovné připojení.

Windows Exchange Server 2016 Standard Edition

Microsoft Exchange Server 2016 ve verzi Standard Edition umožňuje flexibilní, transparentní a nákladově efektivní komunikaci ve firmě. To zahrnuje především profesionální společnou správu a archivaci e-mailů, kontaktů a schůzek. Microsoft Exchange Server 2016 Standard podporuje až 5 databází poštovních schránek, a proto je ideální pro malé a střední firmy.

Zjednodušená architektura funkce Exchange má dvě role: Role "poštovní schránka" nabízí hlavní funkce. Přijímá požadavky klientů a uchovává databáze. Role "Edge Transport" naopak poskytuje dodatečné zabezpečení pro přenos e-mailů mezi interní sítí a Internetem. Virtualizační práva serveru Microsoft Exchange Server 2016 Standard umožňují provoz 2 virtuálních počítačů nebo 2 kontejnerů Hyper-V.

Windows Exchange Server 2016 Enterprise Edition

Nejdůležitějším rozdílem oproti edici Standard ve verzi Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Edition je možnost provozovat mnohem více databází. Na jeden server lze integrovat a spravovat až 100 databází poštovních schránek, z nichž každá může mít velikost až 2 terabajty, takže je Enterprise vhodný zejména pro větší společnosti a organizace nebo instituce.

Centrum pro správu Exchange navíc nabízí využití funkcí, jako jsou skupiny Office 365 a prevence ztráty dat. Funkce Data Loss Prevention nejenže zabraňuje předání důvěrných informací neoprávněným osobám, ale díky integrovanému inteligentnímu filtru zpráv (IMF) a technologii filtru SmartScreen také zabraňuje tomu, aby se v poštovní schránce ocitly potenciálně škodlivé zprávy.

Uživatelé navíc mohou využívat výhod centralizovaného ukládání dat a kontroly nad potřebami ukládání a požadavky na shodu s předpisy.

Ve srovnání s verzí Standard Edition má verze Enterprise Edition pro Exchange Server také rozsáhlejší virtualizační práva: umožňuje provozovat neomezený počet virtuálních počítačů a kontejnerů Hyper-V.

Nabízí také funkce Storage Spaces Direct, Storage Replica a Shielded Virtual Machines, nový síťový zásobník a OneDrive for Business pro aktualizaci, úpravy a sdílení dat v reálném čase.

Systémové požadavky pro Windows Exchange Server 2016

Abyste mohli plně a bez problémů používat Windows Exchange Server 2016, je třeba splnit určité síťové, hardwarové, softwarové a klientské požadavky.

Pro komunikaci s klientem prostřednictvím počítače je rovněž nutná instalace aplikace Microsoft Outlook. Hardware musí splňovat následující podmínky:

Lze použít následující operační systémy: Windows Server 2008 R2 Standard (SP1), Windows Server 2008 R2 Enterprise (SP1), Windows Server 2008 R2 Datacenter (RTM nebo vyšší), Windows Server 2012 Standard nebo Datacenter, Windows Server 2012 R2 Standard nebo Datacenter, Windows Server 2016 Standard nebo Datacenter.

Požadavky na procesor jsou výkonný 64bitový procesor, případně procesor AMD s podporou platformy AMD64.

Pevný disk: Kromě nejméně 30 GB místa na pevném disku na instalační jednotce je zapotřebí 500 MB pro instalaci každého jazykového balíčku Unified Messaging a také nejméně 500 MB pro databázi front.

Minimální rozlišení obrazovky: 1 024 x 768 pixelů

Které verze systému Windows Exchange Server 2016 jsou k dispozici od společnosti Wiresoft?

U společnosti Wiresoft můžete získat Microsoft Exchange Server 2016 ve dvou edicích Standard a Enterprise. Zatímco edice Standard je určena pro požadavky na poštovní schránky malých a středně velkých firem a pro domácí uživatele, edice Enterprise splňuje komplexnější potřeby větších firem nebo institucí. Kromě toho zde uživatelé mohou využívat celou řadu funkcí verze Exchange Server 2016.

Licencování systému Windows Exchange Server 2016

Při zakoupení Microsoft Exchange Server 2016 Edition neobdržíte od společnosti Wiresoft fyzický datový nosič, ale sadu licencí pro jednoho uživatele (MLK).

Po instalaci se zaregistrujte online na webu společnosti Microsoft. Všechny údaje potřebné k registraci vám poskytneme při nákupu produktu. Tímto způsobem můžete také využívat pravidelné aktualizace a být vždy v obraze.

Exchange Server 2016 již obsahuje webovou aplikaci Outlook na webu pro přístup přes prohlížeč. Abyste mohli používat všechny funkce verze pro stolní počítače, musíte si zakoupit aplikaci Microsoft Outlook. Tento klientský software můžete za rozumnou cenu získat také od společnosti Wiresoft.

Nezáleží na tom, zda si vyberete Microsoft Exchange Server 2016 Standard nebo Enterprise: Serverový software společnosti Microsoft dostupný u společnosti Wiresoft jsou výhradně originální produkty z evropského regionu. Všechny softwarové produkty společnosti Wiresoft jsou plně legální, nepoužité licence zakoupené firmami. Byly testovány společností Wiresoft, aby byla zajištěna jejich naprostá pravost a plná funkčnost. Naši předchozí zákazníci to mohou potvrdit. Máte-li jakékoli dotazy týkající se vašich softwarových potřeb, neváhejte nás kontaktovat a získat další informace.