Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 STANDARD
Microsoft Exchange Server 2016 Standard Edition Windows Exchange Server 2016 nabízí spolehlivou platformu pro zasílání zpráv, s níž lze centrálně spravovat e-maily a kontakty i schůzky a úkoly. Jedná se o serverovou verzi systému Windows...
6 397,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 ENTERPRISE
Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Windows Server 2016 je osvědčenou platformou pro centrální správu e-mailů a kontaktů i schůzek a úkolů a serverovou verzí systému Windows 10. Zejména větší společnosti a instituce tak mohou těžit...
45 530,90 Kč *

Koupit Microsoft Exchange Server 2016 - efektivní serverový software pro firmy a organizace

Exchange Server 2016 je nástupcem Exchange Serveru 2013 a serverové verze Windows 10. Tato osvědčená platforma pro zasílání zpráv slouží k centrální správě e-mailů a kontaktů a také schůzek a úkolů. Menší i větší firmy a instituce mohou využívat mnoho praktických nástrojů pro flexibilní, na míru šité aplikace podporující týmovou spolupráci.

Microsoft Exchange Server 2016 je k dispozici u společnosti Wiresoft ve dvou edicích: Standard a Enterprise. Zatímco Exchange Server 2016 Standard vyhovuje potřebám poštovních schránek malých a středních podniků, Exchange Server 2016 Enterprise se ideálně hodí pro potřeby velkých podniků, které vyžadují větší počet databází poštovních schránek.

Výhody se serverem Microsoft Exchange Server 2016

Komunikační systém Exchange Server 2016 je důležitou součástí každé moderní společnosti při kontrole a řízení procesů. Výkonný serverový software komplexně přispívá ke zvýšení efektivity ve firmách: Všechny kontakty a e-maily lze centrálně spravovat a přehledně archivovat. Usnadňuje také společnou práci na dokumentech, jejíž součástí je správa verzí. Diferencovaná správa práv také definuje individuální přístup zaměstnanců ke schůzkám.

Microsoft Exchange Server 2016 tak nabízí maximální kontrolu a zároveň přehlednost, stejně jako flexibilitu a produktivitu. Zjednodušením pracovních procesů umožňuje software šetřit čas a náklady, což zvyšuje i konkurenceschopnost.

Přehled nejdůležitějších novinek serveru Exchange Server 2016

Verze Exchange Server 2016 obsahuje řadu důležitých inovací i další vývoj předchozí verze Exchange Server 2013. Hlavním cílem vývoje byla optimalizace serverové architektury, při níž byl počet serverových rolí snížen na dvě: Mailbox a Edge Transport. Kromě toho bylo zjednodušeno škálování a vylepšena podpora různých cloudových služeb.

Outlook na webu

Webový přístup k serveru Exchange, dříve známý jako "Outlook Web Access" nebo "Outlook Web App", byl společností Microsoft rozsáhle přepracován na adrese  a také přejmenován na "Outlook on the Web".

Webové rozhraní bylo také optimalizováno tak, aby bylo možné Outlook používat na chytrém telefonu nebo tabletu pod operačním systémem Android nebo iOS, aniž by bylo nutné nejprve instalovat aplikaci Outlook. Kromě prohlížečů Microsoft Edge a Internet Explorer 11 funguje Outlook bez větších omezení také v prohlížečích Google Chrome, Safari a Firefox.

Funkce "Sweep" zjednodušuje správu e-mailů od konkrétního odesílatele. Ty lze například ukládat po definovaný počet dní, nebo se uloží pouze poslední zpráva.

Nový vzhled a nové funkce získal také kalendář. Patří mezi ně e-mailové připomenutí událostí v kalendáři a možnost navrhnout jiný čas pro pozvánky na schůzky.

Vylepšené vyhledávání

V serveru Exchange Server 2016 byla také přepracována architektura vyhledávání eDiscovery; nyní pracuje asynchronně a decentralizovaně, s využitím více serverů. Díky tomu je nyní vyhledávání mnohem rychlejší a při zadání hledaného výrazu v aplikaci Outlook 2016 nebo Outlook on Web se zobrazují návrhy založené na často používaných kontaktech, e-mailech ve schránce a předchozích vyhledáváních. Kontextové filtry, jako jsou rozsahy dat a související odesílatelé, pomáhají snadněji najít hledané informace. V aplikaci Outlook on the Web je také možné vyhledávat ve vlastních kalendářích nebo v kalendářích jiných osob.

Vylepšená škálovatelnost

Další výhodou nové architektury serveru Exchange Server 2016 je lepší škálovatelnost vyhledávání. Počet poštovních schránek, které lze prohledávat, byl zvýšen z 5 000 na 10 000 pro poštovní schránky i archivní schránky, takže celkem lze současně prohledávat 20 000 schránek.

Vylepšená spolupráce

V aplikaci Outlook 2016 nebo Outlook on the Web lze nyní soubory uložené v cloudových službách Microsoft OneDrive for Business a SharePoint 2016 vkládat do e-mailu jako odkaz, nikoli jako přílohu jako dříve. Přístupová práva lze individuálně upravit a automaticky nastavit. Příjemce může odkazovaný soubor otevřít přímo jako přílohu.

Podpora hybridního cloudu

Exchange Server 2016 podporuje také hybridní scénáře. To znamená, že je jedno, zda je schránka umístěna na místním serveru, nebo v cloudu. Místní e-mailové schránky lze používat i s cloudovými rozšířeními Exchange Online Archiving a Azure Rights Management.

Prevence ztráty dat pomocí DLP

Do zabezpečení dat byla přidána prevence ztráty dat (DLP), která je rozšířením transportních pravidel. DLP v Exchange Serveru 2016 pomáhá chránit citlivá firemní data před neoprávněným přístupem. Prevence ztráty dat obsahuje nové metody klasifikace a odesílání důvěrných informací, aniž by uživatelům bránila v práci. V případě rizika zachycení dat obdrží uživatelé odpovídající upozornění v aplikaci Outlook i ve webové verzi. DLP také varuje uživatele, pokud obdrží zmanipulované e-maily nebo e-maily s přílohami obsahujícími malware.

Aby bylo možné používat funkce DLP pro Exchange Server 2016, je třeba

Enterprise Je vyžadována licence CAL (Client Access Licence).

Standardní protokol MAPI prostřednictvím protokolu HTTP

Výchozím protokolem aplikace Outlook pro komunikaci se serverem Exchange je v serveru Exchange Server 2016 protokol MAPI přes HTTP. Protokol MAPI přes HTTP zvyšuje spolehlivost a stabilitu spojení aplikace Outlook a serveru Exchange a také viditelnost chyb při přenosu. Kromě toho Outlook naváže spojení se serverem mnohem rychleji po hibernaci nebo změně sítě. MAPI přitom podporuje pokračování přerušeného spojení přes HTTP; v případě krátkého přerušení spojení není nutné opětovné připojení.

Windows Exchange Server 2016 Standard Edition

Microsoft Exchange Server 2016 v edici Standard umožňuje flexibilní, transparentní a nákladově efektivní komunikaci ve firmě. To zahrnuje především profesionální společnou správu a archivaci e-mailů, kontaktů a schůzek. Microsoft Exchange Server 2016 Standard podporuje až 5 databází poštovních schránek, a je proto ideální pro malé a střední firmy.

Zjednodušená architektura funkcí Exchange má dvě role: Role "poštovní schránka" nabízí hlavní funkce. Přijímá požadavky klientů a uchovává databáze. Role "Edge Transport" naproti tomu poskytuje dodatečné zabezpečení přenosu e-mailů mezi interní sítí a internetem. Virtualizační práva serveru Microsoft Exchange Server 2016 Standard umožňují provoz 2 virtuálních počítačů nebo 2 kontejnerů Hyper-V.

Windows Exchange Server 2016 Enterprise Edition

Nejdůležitějším rozdílem mezi Microsoft Exchange Server 2016 Enterprise Edition a Standard Edition je možnost provozovat mnohem více databází. Na jeden server lze integrovat a spravovat až 100 databází poštovních schránek, každou o velikosti až 2 terabajty, takže Enterprise je vhodný zejména pro větší společnosti a organizace nebo instituce.

Centrum pro správu Exchange navíc nabízí využití funkcí, jako jsou skupiny Office 365 a prevence ztráty dat. Funkce prevence ztráty dat nejen zabraňuje předání důvěrných informací neoprávněným osobám, ale díky integrovanému inteligentnímu filtru zpráv (IMF) a technologii filtrování SmartScreen také zabraňuje tomu, aby se v poštovní schránce ocitly potenciálně škodlivé zprávy.

Kromě toho uživatelé využívají výhod centralizovaného ukládání dat a také kontroly potřeb úložišť a požadavků na shodu s předpisy.

Oproti edici Standard má edice Enterprise pro Exchange Server také rozsáhlejší práva pro virtualizaci: umožňuje provozovat neomezený počet virtuálních strojů a kontejnerů Hyper-V.

Nabízí také funkce Storage Spaces Direct, Storage Replica a také Shielded Virtual Machines, nový síťový zásobník a OneDrive for Business pro aktualizaci, úpravy a sdílení dat v reálném čase.

Systémové požadavky pro Windows Exchange Server 2016

Aby bylo možné systém Windows Exchange Server 2016 plně a bez problémů používat, je třeba splnit určité síťové, hardwarové, softwarové a klientské požadavky.

Pro komunikaci klientů prostřednictvím pracovní plochy je také nutná instalace aplikace Microsoft Outlook. Hardware musí splňovat následující podmínky:

Lze použít následující operační systémy: Windows Server 2008 R2 Standard (SP1), Windows Server 2008 R2 Enterprise (SP1), Windows Server 2008 R2 Datacenter (RTM nebo vyšší), Windows Server 2012 Standard nebo Datacenter, Windows Server 2012 R2 Standard nebo Datacenter, Windows Server 2016 Standard nebo Datacenter.

Požadavky na procesor jsou výkonný 64bitový procesor, případně procesor AMD s podporou platformy AMD64.

Pevný disk: Kromě nejméně 30 GB místa na pevném disku na instalační jednotce je požadováno 500 MB pro instalaci každého hlasového balíčku Unified Messaging a také nejméně 500 MB pro databázi front.

Minimální rozlišení obrazovky: 1 024 x 768 pixelů

Které verze systému Windows Exchange Server 2016 jsou k dispozici od společnosti Wiresoft?

Microsoft Exchange Server 2016 je u společnosti Wiresoft k dispozici ve dvou edicích Standard a Enterprise. Zatímco edice Standard je určena pro požadavky na poštovní schránky malých až středních firem a také pro uživatele z domácích kanceláří, edice Enterprise splňuje komplexnější potřeby větších firem nebo institucí. Uživatelé zde navíc mohou využívat celou řadu funkcí verze Exchange Server 2016.

Licencování systému Windows Exchange Server 2016

Při zakoupení edice Microsoft Exchange Server 2016 neobdržíte od společnosti Wiresoft fyzický datový nosič, ale sadu licencí MLK (Single User Medialess License Kit).

Po instalaci se zaregistrujete online na webu společnosti Microsoft. Všechny údaje potřebné k registraci vám poskytneme při nákupu produktu. Tímto způsobem také využijete pravidelných aktualizací a budete mít vždy aktuální informace.

Exchange Server 2016 již obsahuje webovou aplikaci Outlook on the Web pro přístup přes prohlížeč. Abyste mohli využívat všechny funkce desktopové verze, musíte si zakoupit aplikaci Microsoft Outlook. Tento klientský software můžete za rozumnou cenu získat také u společnosti Wiresoft.

Nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro Microsoft Exchange Server 2016 Standard nebo Enterprise: Serverový software Microsoft dostupný u společnosti Wiresoft jsou výhradně originální produkty z evropského regionu. Všechny softwarové produkty Wiresoft jsou plně legální nevyužité licence zakoupené firmami. Byly testovány společností Wiresoft z hlediska absolutní pravosti a plné funkčnosti. To mohou potvrdit naši předchozí zákazníci. Neváhejte nás kontaktovat pro více informací, pokud máte jakékoli dotazy týkající se vašich softwarových potřeb.