Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 DEVICE CAL
Microsoft Exchange Server 2010 DEVICE CAL Každý uživatel nebo zařízení přistupující k serveru Exchange Server vyžaduje přístupovou licenci (CAL). Licence CAL jsou k dispozici ve variantách User CAL (pro přístup licencovaného uživatele) a...
241,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2010 USER CAL
Microsoft Exchange Server 2010 USER CAL Každý uživatel nebo zařízení, které přistupuje k serveru Exchange Server, vyžaduje přístupovou licenci (CAL). Licence CAL jsou k dispozici ve variantách User CAL (pro přístup licencovaného...
241,90 Kč *

Exchange Server 2010 - přehled nejdůležitějších funkcí

Verze 2010 serveru Microsoft Exchange Server obsahuje četná vylepšení v aplikaci Outlook Web Access i ve správě a zvýšený výkon, ale také několik nových funkcí, které zvyšují flexibilitu v přístupu k e-mailovému provozu, vyhledávání a dále se týkají také ochrany dat a dodržování předpisů atd. Exchange 2010 se konfiguruje pomocí prostředí PowerShell; přístup k poštovním schránkám, složkám a replikace dat se řídí pomocí webových služeb. Aplikace Outlook 2010 je k dispozici jako klient pro server Exchange Server 2010; to také umožňuje používat funkci archivace v serveru Exchange Server 2010.

Webový přístup aplikace Outlook v serveru Exchange Server 2010

Outlook Web Access - oficiální název "Outlook Web App" - OWA - poskytuje množství praktických funkcí: patří mezi ně především vyhledávací složky známé z aplikace Outlook pro třídění e-mailů a také oblíbené položky. Zobrazení v OWA jsou také založena na aplikaci Outlook a nabízejí například několik možností zobrazení kalendáře. Aplikaci Outlook 2010 lze také připojit k několika účtům Exchange bez nutnosti vytvářet samostatný profil - bez ohledu na to, zda jsou na stejném nebo jiném serveru. Pro každou poštovní schránku je k dispozici samostatná složka "Odeslané položky".

Organizace e-mailových konverzací

Pro přehledné uspořádání e-mailových konverzací nabízí aplikace Outlook Web Access 2010 řadu praktických funkcí, pomocí kterých lze tyto srovnatelné diskusní skupiny přehledně seskupovat do vláken a třídit podle témat.

 • Funkce Zobrazení konverzace třídí všechny e-maily na určité téma, zatímco funkce
 • ignorovat konverzaci umožňuje ignorovat určité e-mailové konverzace.
 • MailTips varuje při odesílání e-mailů do rozsáhlých distribučních seznamů, abyste vynechali nerelevantní příjemce, nebo externí příjemce, abyste zvýšili bezpečnost důležitých informací.
 • Náhled hlasové pošty zobrazuje hlasovou poštu v textové podobě již v náhledu aplikace Outlook a
 • pomocí pravidel pro příjem hovorů lze nastavit jednotlivá pravidla pro hlasovou poštu Exchange pro přesměrování hovorů.
 • Na druhé straně funkce Office Communicator (OC) zobrazuje stav přítomnosti kolegů a umožňuje zasílání okamžitých zpráv.
 • Konzistentní prostředí sjednocuje ovládání funkcí v počítači, mobilním telefonu nebo na webu pro aplikace Outlook Mobile a Outlook Web Access  .
 • Funkce žurnálování v serveru Exchange Server také umožňuje dodržování právních a organizačních požadavků díky zaznamenávání cílených e-mailových zpráv.

Archivace e-mailů v aplikaci Outlook 2010

V aplikaci Exchange 2010 jsou e-maily poprvé archivovány online v aplikaci Outlook 2010 na serveru Exchange - lze je tedy prohlížet odkudkoli, kde je přístup k poštovní schránce. Správci mohou také definovat pokyny pro dobu uchovávání během ukládání; tím se zabrání náhodnému vymazání, což nejen usnadňuje vyhledávání e-mailů, ale také dodržování pravidel pro dodržování předpisů.

Pouze jedna schránka se službou Unified Messaging

Služba Unified Messaging poskytuje jedinou schránku pro přístup k e-mailu, hlasové poště, SMS a faxu, což správcům usnadňuje správu všech uživatelů. Pokud jsou hlasové zprávy doručeny do schránky, může je funkce Speech2Text doručit také jako e-mail - a na smartphonu ve formě textového náhledu.

Jednodušší správa práv

serveru Exchange Server 2010 lze uživatele a jejich práva spravovat buď pomocí Konzoly pro správu Exchange, prostřednictvím vzdáleného prostředí PowerShell, nebo pomocí aplikace Outlook Web Access. Ten poskytuje správcům vlastní rozhraní pro správu a díky řízení přístupu na základě rolí (RBAC) jim umožňuje přidělovat jednotlivým zaměstnancům další práva. Jedná se především o úkoly, které lze delegovat, jako je správa distribučních skupin nebo sledování e-mailů.

Odolnost poštovních schránek a lepší vysoká dostupnost

Funkce Mailbox Resiliency v Exchange Serveru 2010 se třemi součástmi Local Continuous Replication, Standby Continuous Replication a Cluster Continuous Replication nabízí zjednodušené zotavení po havárii a také možnost vysoké dostupnosti. Pomocí funkce Database Availablity Group (DAG) mohou správci kopírovat databáze Exchange mezi různými servery; replikace probíhá prostřednictvím protokolů transakcí.

Licenční systém společnosti Microsoft pro Windows Exchange Server 2010

Licenční model společnosti Microsoft nabízí různé varianty a typy licencí pro všechny verze a edice serveru Exchange Server 2010. Různé předpisy a specifikace se mohou rychle stát nepřehlednými a často se zdají být na první pohled nesrozumitelné. Níže proto najdete stručný přehled s vysvětlivkami.

V zásadě se nejprve rozlišuje mezi:

 • Licence na server
 • Přístupové licence pro klienty

Serverové licence - pokud nejsou založeny na jádře - se kupují nezávisle na klientských přístupových licencích. Pouze ty opravňují uživatele k používání serveru Exchange. Licence serveru obsahuje pouze 2 přístupové licence pro správce, které obsahují pouze práva pro správu.

Které serverové licence jsou k dispozici pro Exchange Server 2010?

Pro každou serverovou edici Exchange 2010 - Standard a Enterprise - existuje samostatná serverová licence. Jejich zakoupením získáte příslušné právo na implementaci daného serverového softwaru na firemním serveru:

 • Verze Standard - je určena pro potřeby malých a středních podniků s maximálně 5 databázemi poštovních schránek.
 • Enterprise Edition - pokrývá požadavky velkých společností a organizací s až 100 databázemi poštovních schránek.

Serverovou licenci doplňují klientské přístupové licence (CAL) - všechny rozdíly a zvláštní vlastnosti těchto licencí jsou vysvětleny níže.

Licence klientského přístupu pro Windows Exchange Server 2010

Aby mohli uživatelé používat typické funkce a služby Exchange 2010 pro jednu z dostupných serverových edic, potřebují zvláštní typ licence: licenci Client Access Licence - zkráceně CAL. Licenční model společnosti Microsoft používá licence CAL, které na jedné straně určují, jaké funkce a možnosti škálování nabízejí standardní a podnikové licence CAL, a na druhé straně způsob přístupu k nim.

Jaký je rozdíl mezi licencemi CAL Standard a licencemi CAL Enterprise pro Microsoft Exchange Server 2010?

U systému Windows Exchange Server 2010 i u jiných verzí se funkční rozsah příslušné edice řídí pomocí licencí CAL. Nejsou tedy spojeny s konkrétní edicí Exchange. To znamená, že můžete používat také Exchange Standard Server s licencí Enterprise CAL nebo Enterprise Exchange Server s licencí Standard CAL. Licence Enterprise CAL je svým způsobem doplňkem ke standardní licenci CAL.

Největším rozdílem je - jak již bylo zmíněno - především škálovatelnost poštovního serveru, ale kromě toho lze některé funkce používat nebo přizpůsobovat pouze v omezené míře s licencí Standard CAL a některé funkce Enterprise jsou deaktivovány.

Rozlišení přístupových licencí pro jednotlivé edice Exchange Serveru 2010 nabízí uživatelům možnost využívat funkce a služby, které jsou skutečně potřebné, v závislosti na požadavcích ve firmě. Je to proto, že ne každé pracovní prostředí využívá celou škálu funkcí nebo maximální škálovatelnost. Jednotlivci nebo menší společnosti tak ušetří peníze za nákup licencí, pokud již standardní licence pro přístup ke klientům splňují všechny požadavky.

Jaké jsou rozdíly mezi dvěma přístupovými licencemi (CAL) pro Exchange Server 2010?

Jak již bylo zmíněno výše, kromě rozdílů v rozsahu funkcí a škálovatelnosti existuje také další možnost volby pro licence klientského přístupu pro Exchange Server ve verzích Standard a Enterprise: konkrétně mezi licencemi CAL založenými na uživateli (User CAL) a licencemi CAL založenými na zařízeních (Device CAL). Rozdíl zde není v právech nebo funkcích, ale v tom, zda je licencována osoba nebo koncové zařízení se systémem Windows. Tyto alternativy v licencování jsou typickou zvláštností společnosti Microsoft, která se vztahuje i na přístupové licence pro jiné serverové licenční produkty. V této souvislosti je třeba upozornit na následující skutečnosti:

 • Licenci CAL uživateleani licenci CAL zařízení nelze po aktivaci přenést na jiného uživatele nebo osobu.
 • Licenci CAL uživatele nelze v zásadě použít jako licenci CAL zařízení a vyloučen je i opačný případ (licence CAL zařízení se použije jako licence CAL uživatele).
 • Pro přístup k serveru Exchange Server je však možné používat oba typy licencí CAL souběžně nebo je kombinovat.

Alternativy nabízené v licenčním modelu společnosti Microsoft zohledňují typické scénáře přístupu k serveru ve společnosti. V závislosti na úkolech nebo projektech používají někteří zaměstnanci server trvale - a to i mimo svou firmu nebo instituci; jiní naopak potřebují služby serveru jen v určitou dobu nebo jen zřídka. Následující srovnání shrnuje typické výhody licencí User CAL a Device CAL.

 • Licence User CAL je výhodná, pokud jednotlivý zaměstnanec přistupuje ke službám serveru Exchange často nebo trvale - a navíc také střídavě na různých pracovištích, například na pracovišti firmy, na jiných místech firmy, v domácí kanceláři nebo na cestách. K tomu používají také velmi různá koncová zařízení, např. stacionární firemní počítač, notebook nebo chytrý telefon.
 • Licence Device CAL nabízí výhody pro pracovní metody, které nevyžadují neustálý přístup k serveru Exchange, nebo když různí uživatelé sdílejí jednu pracovní stanici PC nebo jiné koncové zařízení - například notebook; to může být případ práce na směny, individuálních projektů nebo případů, kdy je třeba typické služby Exchange používat jen nepravidelně.

V mnoha společnostech se potřeba přístupu k serveru Exchange Server prostřednictvím licence CAL liší podle jednotlivých oddělení nebo podle pracovních míst. V tomto případě je nejrozumnějším typem licencování kombinace klientských přístupových licencí pro uživatele a pro koncová zařízení. Před nákupem licencí CAL je proto výhodné získat přehled o tom, které typy potřebujete a kolik jich potřebujete - s ohledem na typické pracovní procesy a pracovní zátěž ve firmě.

Rádi s vámi budeme spolupracovat na určení nejpraktičtějšího a zároveň ekonomicky nejvýhodnějšího licencování. Jednoduše použijte jednu z níže uvedených možností kontaktu.

Další požadavky na používání Exchange Serveru 2010 s licencemi CAL

Abyste mohli využívat všechny funkce serveru Microsoft Exchange Server 2010, měli byste zajistit, aby byl váš server vybaven správným a vhodným softwarem. Exchange Server 2010 běží pouze na serverech se systémem Windows Server 2008 nebo vyšším a můžete si vybrat mezi verzemi Windows Server 2008 Standard a Enterprise nebo Datacenter.

Vaše licencování Exchange Serveru 2010 s licencemi CAL u společnosti Wiresoft

Pokud jde o cenově výhodné licencování serverových licencí a licencí pro klientský přístup k systému Windows Exchange Server 2010, jakož i k jiným verzím Exchange nebo jiným softwarovým produktům Windows Server, je společnost Wiresoft vaším důvěryhodným partnerem - jak pro nákup, tak pro poradenství.

V našem internetovém obchodě najdete licence CAL na zařízení a licence CAL na uživatele pro Exchange Server jako levné jednotlivé licence - můžete tak pokrýt nebo rozšířit své individuální potřeby a zároveň využít snížené konečné ceny.

Všechny licence CAL, které najdete v naší nabídce pro software Microsoft, jsou výhradně originální, nepoužité licence CAL pro zařízení nebo uživatele z evropského regionu, které jsme zakoupili od společností a předem zkontrolovali jejich absolutní pravost a použitelnost.

Jako zákazník společnosti Wiresoft vždy využíváte cenovou výhodu ve srovnání s mnoha jinými poskytovateli klientských přístupových licencí - a zároveň jste vždy na bezpečné straně zákona. Mnoho zákazníků již využívá všech výhod nabídky CAL u společnosti Wiresoft. To zahrnuje naše odborné a kompetentní poradenství, ať už jde o licence Exchange Serveru nebo jiné přístupové licence k softwaru Windows. Společně s vámi vytvoříme balíček softwarových licencí na míru.