Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD
Microsoft Windows Server 2008 Windows Server 2008 je přímým nástupcem verze serveru 2003 společnosti Microsoft. "Longhorn", jak zní neoficiální název systémového softwaru, obsahuje nejen řadu vylepšení oproti svému staršímu předchůdci,...
1 283,90 Kč *
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD
Microsoft Windows Server 2008 R2 Windows Server 2008 je přímým nástupcem verze serveru 2003 společnosti Microsoft. "Longhorn", jak zní neoficiální název systémového softwaru, obsahuje nejen řadu vylepšení oproti svému staršímu...
1 283,90 Kč *

Microsoft Windows Server 2008: Éra serverových technologií

Úvod do systému Windows Server 2008

Windows Server 2008 představuje významnou etapu ve vývoji produktové řady Windows Server společnosti Microsoft. S jeho vydáním přišla řada vylepšení a nových funkcí, které mají značný význam pro podniky a odborníky v oblasti IT a ovlivňují serverové technologie i dnes.

Čím je systém Windows Server 2008 výjimečný?

Jako nástupce systému Windows Server 2003 stavěl Windows Server 2008 na stávajících funkcích a zároveň zaváděl inovativní funkce, jako je vylepšené zabezpečení, správa a virtualizační funkce, které položily základy pro budoucí vývoj.

Klíčové vlastnosti systému Windows Server 2008

Vylepšení zabezpečení a správy

Systém Windows Server 2008 představil možnost instalace řadiče domény pouze pro čtení (RODC) a jádra serveru, které poskytly nové způsoby zabezpečení a správy serverů.

Řadič domény pouze pro čtení (RODC)

Řadič RODC nabízel bezpečný způsob poskytování služeb služby Active Directory pro vysoce rizikové weby tím, že neumožňoval přístup k Active Directory pro zápis.

Pokroky v oblasti virtualizace

Se systémem Windows Server 2008 byla poprvé představena virtualizační technologie Hyper-V jako nedílná součást operačního systému.

Hyper-V

Technologie Hyper-V zahájila novou éru virtualizace systému Windows tím, že zlepšila efektivitu využívání prostředků a zároveň zvýšila izolaci virtuálních počítačů.

Nové síťové funkce

Ochrana přístupu k síti (NAP) a vylepšená brána terminálových služeb byly jen některé ze síťových funkcí, které byly v systému Windows Server 2008 vylepšeny.

Ochrana přístupu k síti (NAP)

NAP byla nová bezpečnostní funkce, která kontrolovala zdravotní stav síťových klientů před tím, než jim byl povolen přístup k síťovým prostředkům, a poskytovala tak další obrannou linii proti nezabezpečeným zařízením.

Význam systému Windows Server 2008 v současnosti

Dědictví a údržba

Systém Windows Server 2008 oficiálně dosáhl konce svého životního cyklu, což znamená, že společnost Microsoft již nenabízí pravidelnou podporu. Pro organizace je důležité přejít na novější verze, aby se minimalizovala bezpečnostní rizika.

Podpora a migrace

Organizace by měly přejít na novější verze, aby i nadále dostávaly bezpečnostní aktualizace a technickou podporu a zároveň mohly využívat nejnovější technologie.

Windows Server 2008 byl průlomovým produktem, který připravil půdu pro budoucí inovace v oblasti serverových technologií. Předkládaný text kategorie poskytuje ucelený přehled o tomto systému, jeho klíčových funkcích a jeho významu v dnešní době.

Kategorie