Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2014 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2014 STANDARD
SQL Server 2014 Standard Microsoft SQL Server 2014 je významná verze produktu s mnoha novými funkcemi: Spolehlivost pro kritické aplikace s vyšší dostupností, bleskově rychlé dotazy a pokročilé funkce zabezpečení pro kritické pracovní...
7 936,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2014 ENTERPRISE MICROSOFT SQL SERVER 2014 ENTERPRISE
SQL Server 2014 Enterprise Microsoft SQL Server 2014 poskytuje informační platformu s podporou cloudu, která pomáhá organizacím uvolnit průlomové poznatky napříč celou organizací a rychle vytvářet řešení a šířit data lokálně i ve...
106 290,90 Kč *

Microsoft SQL Server 2014 - výkonný software pro komplexní správu databází a virtualizaci

Microsoft SQL Server 2014 získají firmy výkonný systém pro správu a ukládání dat, který je zpřístupní online i pro desktopové aplikace. SQL Server 2014 se zcela zaměřuje na trend směřující ke cloudu - a tedy i na odpovídající vyšší výkon. Provoz v kritických podnikových prostředích byl proto výrazně optimalizován, k čemuž přispívají i nové nebo rozšířené funkce in-memory a cloud BI; kromě toho i vyšší škálovatelnost a možnost vytváření nebo podpory hybridních cloudových scénářů. V této souvislosti nabízí verze SQL Server 2014 silnější propojení s cloudovou platformou Azure, k dispozici je také zálohování a zotavení po havárii pomocí Azure Virtual Machine. SQL Server 2014 lze alternativně používat on-premise, pro aplikace čistě v Azure nebo pro hybridní cloudová řešení.

Stejně jako bylo zavedeno u předchozí verze systému pro správu relačních databází společnosti Microsoft, nabízí licencování SQL Serveru 2014 opět alternativu mezi licencemi na bázi jádra (podle výpočetního výkonu) a formou serverových licencí plus licencí pro přístup uživatelů nebo zařízení (CAL).

Microsoft SQL Server 2014 je k dispozici u společnosti Wiresoft v edicích Standard a Enterprise pro komplexní podnikové využití. Již v edici Standard poskytuje SQL Server 2014 základní funkce pro správu dat a BI, s nimiž mají i firmy menší velikosti a s menší potřebou virtualizace aplikačních služeb k dispozici všechny základní nástroje, které kritické podnikové aplikace vyžadují.

SQL Server 2014 Enterprise Edition poskytuje koncovým uživatelům nejkomplexnější sadu nástrojů a funkcí pro poskytování škálovatelných, vysoce dostupných aplikací SQL Server.

Obě edice Standard a Enterprise poskytují univerzální serverová řešení pro podniky všech velikostí, která vyžadují minimální IT zdroje a zároveň poskytují maximální efektivitu.

Efektivní práce se službami SQL Server 2014

Systém SQL Server se skládá z několika komponent, které společnost Microsoft nazývá Services a které usnadňují komplexní použití funkcí i správu. SQL Server 2014 obsahuje následující serverové komponenty:

  • Databázový engine
  • Analytické služby
  • Služby pro vytváření zpráv
  • Integrační služby
  • Služby kmenových dat

Databázový stroj SQL Serveru

Databázový stroj SQL Serveru nebo databázový modul poskytuje základní funkce pro SQL Server 2014. Patří mezi ně zpracování i ukládání, replikace a zálohování dat. Tento databázový modul obsahuje také různé nástroje pro správu a poskytování relačních a XML dat a také server DQS (Data Quality Services), který rovněž spolupracuje s integračními službami.

Analytické služby

Tato analytická komponenta serveru Microsoft SQL Server 2014 Standard poskytuje řadu nástrojů, s jejichž pomocí mohou uživatelé vytvářet a spravovat dotazy OLAP (Online Analytical Processing) - např. pro analýzy trendů, prognózy prodeje, rozpočtové výpočty nebo finanční výkazy. Patří sem také aplikace pro dolování dat (data mining), které slouží ke statistickým výpočtům pro identifikaci trendů nebo vzorců v analyzovaných datech.

Služby reportingu

Služby Reporting Services v SQL Serveru 2014 umožňují vytvářet sestavy v nejrůznějších formách: buď jako matice, grafy, nebo ve volné formě. Tyto sestavy lze také snadno a efektivně spravovat a nasazovat. Reportovací služby také poskytují rozšiřitelnou platformu pro vývoj vlastních aplikací pro tvorbu reportů.

Integrační služby

Díky integračním službám (SSIS) poskytuje SQL Server 2014 skupinu grafických nástrojů i programovatelných objektů, které slouží buď k přesunu, kopírování, nebo transformaci dat. Díky pevně stanoveným rolím, které jsou k dispozici v katalogové databázi SSIS, jsou integrační služby velkým ulehčením zejména pro administrátory.

Hlavní datové služby

Služby Master Data Services (zkráceně MDS) poskytují efektivní a bezpečné řešení pro správu domén i zákazníků, účtů a produktů a zároveň zajišťují bezpečnost transakcí. K tomuto účelu lze použít verze dat MDS pro správu hierarchií i obchodních pravidel. Služby Master Data Services podporuje také speciální doplněk pro aplikaci Excel.

Důležité novinky v SQL Serveru 2014 - pro optimalizovanou analýzu dat

Microsoft SQL Server 2014 poskytuje uživatelům informační platformu schopnou pracovat v cloudu, která nabízí řadu důležitých nástrojů a funkcí, s jejichž pomocí mohou firmy poskytovat spolehlivá řešení a aplikace i pro cloud. Patří mezi ně funkce OLTP v paměti a také funkce Column Store Index a StreamInsight, které podporují také strategii hybridního cloudu se službou SQL Azure, podrobněji popsanou níže.

Datové nástroje SQL Serveru pro Business Intelligence

Dalšími novinkami v SQL Serveru 2014 jsou kromě vysoké dostupnosti a škálovatelnosti také nové datové nástroje SQL Server Data Tools for Business Intelligence (SSDT). Šablony projektů BI podporují kromě služeb Analysis Services, Integration Services a Reporting Services také Visual Studio 2013.

In-memory technologie s OLTP v edici Enterprise

V nové verzi SQL stojí za zmínku zejména integrovaná in-memory technologie OLTP - Online Transaction Processing - v edici Enterprise. Tato funkce - ohlášená společností Microsoft jako "Project Hekaton" - je skutečným turbem, které přispívá k výraznému zvýšení výkonu SQL Serveru 2014. Jedná se o in-memory databázi, která podporuje pracovní zátěže OLTP zabudované v Microsoft SQL Server 2014. In-memory OLTP doplňuje možnosti in-memory, které jsou již k dispozici pro datové sklady a business intelligence.

Paměťové funkce OLTP, které jsou k dispozici v systému Hekaton, zvyšují výkon aplikací SQL Serveru bez nutnosti další optimalizace. Hekaton je k dispozici pouze ve verzi Enterprise, takže společnosti, které si cení rychlého výkonu, by měly sáhnout po této edici.

Paměťově optimalizované indexy xVelocity ColumnStore a skupiny dostupnosti AlwaysOn

Pouze v edici Enterprise jsou k dispozici také aktualizovatelné indexy ColumnStore, s jejichž pomocí lze data ukládat, spravovat a načítat ve sloupcovém formátu.

V neposlední řadě zde SQL Server 2014 nabízí také skupiny dostupnosti AlwaysOn, které podporují až 8 sekundárních replik, včetně 2 synchronních sekundárních replik.

Microsoft SQL Server 2014 - Systémové požadavky

Paměť: min. 1 GB RAM, doporučeno 4 GB nebo více

Procesor: min. 1 GHz pro 32bitové systémy nebo 1,4 GHz pro 64bitové systémy, doporučeno 2 GHz

Místo na pevném disku: min. 6 GB, také v závislosti na nainstalovaných součástech SQL Serveru 2014

Operační systém: Windows Server 2012 a Windows Server 2012 R2 ve 32bitové, resp. 64bitové verzi

Edice a licencování systému Windows SQL Server 2014 u společnosti Wiresoft

SQL Server 2014 je ve společnosti Wiresoft nabízen ve dvou hlavních edicích, které splňují různé požadavky organizací a jednotlivců na funkce a výkon:

  • Edice Enterprise SQL Serveru 2014 je vhodná zejména pro kritické aplikace, které vyžadují vysoký výkon v paměti i zabezpečení při zachování vysoké dostupnosti.
  • Edice Standard serveru SQL Server 2014 již nabízí komplexní funkce pro aplikace střední vrstvy a datové sklady datových skladů (data marts).

Nový licenční model společnosti Microsoft pro SQL Server 2014

Nová tzv. licenční metrika společnosti Microsoft se vztahuje i na verzi SQL Server 2014.

Ta v závislosti na příslušné edici serveru definuje, jaké možnosti licencování se nabízejí pro používání softwaru SQL.

U starších verzí serverů Microsoft dříve nezáleželo na tom, kolik jader má procesor. Nyní je však jejich počet základem pro definování licenčních požadavků pro určité edice SQL Serveru. Důvodem je zvýšený počet jader, který dále zvyšuje výkon procesorů, a tím i rostoucí pracovní zátěž. Licencování jader tak určitým způsobem odpovídá vyššímu škálování výkonu.

Edice Standard serveru SQL Server verze 2014 je - na rozdíl od jiných edic, například Enterprise - k dispozici nejen jako dvoujádrová licence, ale také s licencováním na server/CAL. Tímto způsobem společnost Microsoft zohledňuje nižší nároky menších a středních firem na výkon a škálovatelnost služeb. I ony tak mohou využívat výkon a cloudové funkce SQL Serveru 2014 a ustoupit od obvykle levnější alternativy licencování pomocí serverů a licencí CAL.

Chcete-li tedy zjistit, která forma licencování SQL Serveru 2014 Standard Edition je pro vaši společnost nebo organizaci nejvhodnější, měli byste určit a analyzovat typické pracovní zátěže a na základě toho vybrat vhodnou edici nebo v případě Standard správnou formu licence. To závisí také na počtu vašich zaměstnanců a požadované virtualizaci služeb. Ačkoli je zde často cenově výhodnější volbou licencování podle serverů/CAL, v některých případech může být výhodné zvolit licencování podle jader. Níže naleznete stručné vysvětlení obou možností licencování pro SQL Server 2014. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně nejvýhodnější formy pro vaši společnost nebo požadavky, neváhejte se na nás obrátit a poradíme vám.

Licencování SQL Serveru verze 2014 s dvoujádrovými balíčky

Podle společnosti Microsoft je licencování SQL Serveru 2014 na bázi jádra založeno na následujících kritériích: Licence na jedno jádro platí vždy pro dvě jádra - namísto jedné licence na procesor jako v minulosti. Společnost Microsoft však zavedla další kritérium, takže jediný počet jader na procesor neodpovídá počtu požadovaných licencí na jádro; platí spíše následující: Minimální počet jader je vždy 16, bez ohledu na to, zda je jádro vybaveno menším počtem jader.

Vždy je tedy nutné zakoupit alespoň 16 licencí na jádra, tj. 8 balíčků licencí na 2 jádra. Další licence ve formě licencí CAL pak nejsou vyžadovány. Motory s nižším počtem jader než 16 tedy nelze licencovat za nižší cenu.

Licencování serveru/CAL pro SQL Server 2014 Standard

Při licencování pomocí serverové licence a licencí pro klientský přístup (CAL) jsou nutné tyto dvě součásti: Server nejprve potřebuje vlastní licenci pro SQL Server Edition 2014 Standard. Ta zahrnuje i práva správce, ale aby zaměstnanec mohl využívat služby a funkce serveru, musí mít další licenci pro přístup ke klientovi. Zde si můžete vybrat mezi licencí CAL pro uživatele nebo pro koncové zařízení - nazývá se User nebo Device CAL. Obě jsou také k dispozici u společnosti Wiresoft za speciální cenu.

Microsoft SQL Server 2014 za výhodnou cenu u společnosti Wiresoft

U společnosti Wiresoft můžete získat SQL Server 2014 ve verzích Standard i Enterprise jako originální licence Microsoft. Využijete zejména cenového zvýhodnění, které vám Wiresoft poskytuje u těchto i dalších licencí softwaru Microsoft. Všechny nabízené produkty Microsoft jsou nepoužité licence, které pocházejí od evropských společností, lze je 100% používat - a byly námi pořízeny zcela legálně. Protože podle rozhodnutí Evropského soudního dvora je přeprodej nebo nákup softwarových produktů, jako jsou serverové licence, povolen. To znamená, že si můžete být jisti, že od společnosti Wiresoft kupujete plně použitelný licenční balíček, jehož pravost jsme důkladně zkontrolovali. Mnoho zákazníků důvěřuje nabídce licencí společnosti Wiresoft a odbornému poradenství, které poskytujeme. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se konkrétních licencí pro Microsoft SQL Server 2014, neváhejte se na nás obrátit.