Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2014 ENTERPRISE MICROSOFT SQL SERVER 2014 ENTERPRISE
SQL Server 2014 Enterprise Microsoft SQL Server 2014 poskytuje informační platformu s podporou cloudu, která pomáhá organizacím uvolnit průlomové poznatky napříč celou organizací a rychle vytvářet řešení a šířit data lokálně i ve...
118 099,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2014 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2014 STANDARD
SQL Server 2014 Standard Microsoft SQL Server 2014 je významná verze produktu s mnoha novými funkcemi: Spolehlivost pro kritické aplikace s vyšší dostupností, bleskově rychlé dotazy a pokročilé funkce zabezpečení pro kritické pracovní...
8 817,90 Kč *

Efektivní práce se službami SQL Server 2014

Systém SQL Server se skládá z několika komponent, které společnost Microsoft nazývá Services a které usnadňují komplexní použití funkcí i správu. SQL Server 2014 obsahuje následující součásti serveru:

  • Databázový motor
  • Analytické služby
  • Zpravodajské služby
  • Integrační služby
  • Hlavní datové služby

Databázový engine serveru SQL Server

Databázový stroj SQL Serveru nebo databázový modul poskytuje základní funkce pro SQL Server 2014. Mezi ně patří zpracování, ukládání, replikace a zálohování dat. Tento databázový modul obsahuje také různé nástroje pro správu a poskytování relačních a XML dat a server DQS (Data Quality Services), který rovněž spolupracuje s integračními službami.

Analytické služby

Tato analytická komponenta serveru Microsoft SQL Server 2014 Standard poskytuje řadu nástrojů, pomocí kterých mohou uživatelé vytvářet a spravovat dotazy OLAP (Online Analytical Processing) - např. pro analýzy trendů, prognózy prodeje, rozpočtové výpočty nebo finanční výkazy. Patří sem také aplikace pro dolování dat, které slouží ke statistickým výpočtům s cílem identifikovat trendy nebo vzorce v analyzovaných datech.

Zpravodajské služby

Reportovací služby v SQL Serveru 2014 umožňují vytvářet sestavy v různých formách: buď jako matice, grafy, nebo ve volné formě. Tyto zprávy lze také snadno a efektivně spravovat a nasazovat. Reportovací služby také poskytují rozšiřitelnou platformu pro vývoj vlastních reportovacích aplikací.

Integrační služby

Integrační služby (SSIS) v SQL Serveru 2014 poskytují skupinu grafických nástrojů a programovatelných objektů, které slouží k přesunu, kopírování nebo transformaci dat. Díky pevně stanoveným rolím, které jsou k dispozici v databázi katalogu SSIS, jsou integrační služby velkým ulehčením zejména pro správce.

Hlavní datové služby

Služby Master Data Services (zkráceně MDS) poskytují efektivní a bezpečné řešení pro správu domén, zákazníků, účtů a produktů a zároveň zajišťují bezpečnost transakcí. Za tímto účelem lze pomocí verzí dat MDS spravovat hierarchie i obchodní pravidla. Službu Master Data Services podporuje také speciální doplněk pro aplikaci Excel.

Důležité novinky v SQL Serveru 2014 - pro optimalizovanou analýzu dat

Microsoft SQL Server 2014 poskytuje uživatelům informační platformu schopnou pracovat v cloudu, která nabízí řadu důležitých nástrojů a funkcí, s jejichž pomocí mohou firmy poskytovat spolehlivá řešení a aplikace i pro cloud. Patří mezi ně funkce OLTP v paměti a také Column Store Index a StreamInsight, které rovněž podporují hybridní cloudovou strategii s SQL Azure, podrobněji popsanou níže.

Datové nástroje SQL Serveru pro Business Intelligence

Dalšími novinkami v SQL Serveru 2014 jsou kromě vysoké dostupnosti a škálovatelnosti také nové datové nástroje SQL Server Data Tools for Business Intelligence (SSDT). Šablony projektů BI podporují kromě služeb Analysis Services, Integration Services a Reporting Services také Visual Studio 2013.

Technologie In-Memory s OLTP v podnikové verzi

V nové verzi SQL stojí za zmínku zejména integrovaný in-memory OLTP - Online Transaction Processing - ve verzi Enterprise Edition. Tato funkce, kterou Microsoft oznámil jako "Project Hekaton", je skutečným turbem, které přispívá k výraznému zvýšení výkonu SQL Serveru 2014. Jedná se o in-memory databázi, která podporuje pracovní zátěže OLTP integrované do serveru Microsoft SQL Server 2014. In-memory OLTP doplňuje možnosti in-memory, které jsou již k dispozici pro datové sklady a business intelligence.

Možnosti OLTP s rezidentní pamětí, které jsou k dispozici v systému Hekaton, zvyšují výkon aplikací SQL Server bez nutnosti další optimalizace. Hekaton je k dispozici pouze ve verzi Enterprise, takže společnosti, které si cení rychlého výkonu, by měly sáhnout po této edici.

Paměťově optimalizované indexy xVelocity ColumnStore a skupiny dostupnosti AlwaysOn

Pouze v edici Enterprise jsou k dispozici také aktualizovatelné indexy ColumnStore, pomocí nichž lze data ukládat, spravovat a vyhledávat ve formátu dat založeném na sloupcích.

V neposlední řadě nabízí SQL Server 2014 také skupiny dostupnosti AlwaysOn, které podporují až 8 sekundárních replik, včetně 2 synchronních sekundárních replik.

Microsoft SQL Server 2014 - Systémové požadavky

Paměť: min. 1 GB RAM, doporučeno 4 GB nebo více

Procesor: min. 1 GHz pro 32bitové systémy nebo 1,4 GHz pro 64bitové systémy, doporučeno 2 GHz

Místo na pevném disku: min. 6 GB, také v závislosti na nainstalovaných součástech SQL Serveru 2014

Operační systém: Windows Server 2012 a Windows Server 2012 R2 ve 32bitové a 64bitové verzi

Edice a licencování systému Windows SQL Server 2014 u společnosti Wiresoft

SQL Server 2014 je ve společnosti Wiresoft nabízen ve dvou hlavních edicích, které splňují různé požadavky organizací a jednotlivců na funkce a výkon:

  • Verze SQL Server 2014 Enterprise Edition je vhodná zejména pro kritické aplikace, které vyžadují vysoký výkon v paměti a zabezpečení při zachování vysoké dostupnosti.
  • Standardní edice SQL Serveru 2014 již nabízí komplexní funkce pro aplikace střední vrstvy a ukládání dat datových skladů (data marts).

Nový licenční model společnosti Microsoft pro SQL Server 2014

Nová tzv. licenční metrika společnosti Microsoft se vztahuje i na verzi SQL Serveru 2014.

To v závislosti na příslušné edici serveru určuje, jaké možnosti licencování jsou nabízeny pro používání softwaru SQL.

U starších verzí serverů Microsoft dříve nezáleželo na počtu jader procesoru. Nyní je však jejich počet základem pro definování licenčních požadavků pro určité edice SQL Serveru. Důvodem je zvýšený počet jader, který dále zvyšuje výkon procesorů, a tím i rostoucí pracovní zátěž. Licencování jádra tak svým způsobem odpovídá vyššímu škálování výkonu.

Standardní edice SQL Serveru verze 2014 je - na rozdíl od jiných edic, jako je Enterprise - k dispozici nejen jako dvoujádrová licence, ale také s licencí na server/CAL. Microsoft tak zohledňuje nižší nároky menších a středních firem na výkon a škálovatelnost služeb. Tímto způsobem mohou také využívat výkon a cloudové funkce SQL Serveru 2014 a vrátit se k obvykle levnější alternativě licencování pomocí licencí Server & CAL.

Abyste zjistili, která forma licencování pro SQL Server 2014 Standard Edition je pro vaši společnost nebo organizaci nejvhodnější, měli byste proto určit a analyzovat typické pracovní zatížení a na základě toho vybrat vhodnou edici nebo v případě edice Standard správnou formu licence. To závisí také na počtu vašich zaměstnanců a požadované virtualizaci služeb. Ačkoli je zde často cenově výhodnější volbou licencování serveru/CAL, v některých případech může být výhodné zvolit licencování podle jader. Níže naleznete stručné vysvětlení dvou možností licencování pro SQL Server 2014. Pokud máte dotazy ohledně nejvýhodnější formy pro vaši společnost nebo požadavky, neváhejte nás kontaktovat a poradíme vám.

Licencování SQL Serveru verze 2014 s dvoujádrovými balíčky

Podle společnosti Microsoft je licencování SQL Serveru 2014 na základě jádra založeno na následujících kritériích: Licence na jedno jádro platí vždy pro dvě jádra - namísto jedné licence na procesor jako v minulosti. Společnost Microsoft však zavedla další kritérium, takže jediný počet jader na procesor neodpovídá počtu požadovaných licencí na jádra; platí spíše následující: Minimální počet jader je vždy 16, bez ohledu na to, zda je motor vybaven menším počtem jader.

Vždy je tedy nutné zakoupit alespoň 16 licencí na jádro, tj. 8 balíčků licencí na 2 jádra. Další licence ve formě licencí CAL pak nejsou vyžadovány. Motory s nižším počtem jader než 16 proto nelze licencovat za nižší cenu.

Licencování serveru/CAL pro SQL Server 2014 Standard

Při licencování pomocí serverové licence a klientských přístupových licencí (CAL) jsou nutné tyto dvě součásti: Server nejprve potřebuje vlastní licenci pro SQL Server Edition 2014 Standard. To zahrnuje i práva správce, ale aby zaměstnanec mohl využívat služby a funkce serveru, musí mít další licenci pro klientský přístup. Zde si můžete vybrat mezi licencí CAL pro uživatele nebo pro koncové zařízení - nazývá se User nebo Device CAL. Obě jsou k dispozici také u společnosti Wiresoft za speciální cenu.

Microsoft SQL Server 2014 za výhodnou cenu u společnosti Wiresoft

U společnosti Wiresoft můžete získat SQL Server 2014 v edicích Standard i Enterprise jako originální licence společnosti Microsoft. Využijete zejména cenového zvýhodnění, které vám společnost Wiresoft poskytuje pro tyto a další licence softwaru Microsoft. Všechny nabízené produkty Microsoft jsou nepoužité licence, které pocházejí od evropských společností, lze je používat na 100 % - a byly námi získány zcela legálně. Protože podle rozhodnutí Evropského soudního dvora je povolen další prodej nebo nákup softwarových produktů, jako jsou serverové licence. To znamená, že si můžete být jisti, že kupujete plně použitelný licenční balíček od společnosti Wiresoft, jehož pravost jsme důkladně zkontrolovali. Mnoho zákazníků důvěřuje řadě licencí společnosti Wiresoft a odbornému poradenství, které poskytujeme. V případě jakýchkoli dotazů ohledně konkrétního licencování pro Microsoft SQL Server 2014 nás neváhejte kontaktovat.