Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2017 DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2017 DEVICE CAL
Licence CAL zařízení pro MS SQL Server 2017 jako používaný software Při licencování serveru Microsoft SQL Server 2017 ve verzi Standard Edition je pro používání souvisejících služeb navíc vyžadována licence pro klientský přístup ve formě...
2 636,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2017 USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2017 USER CAL
Uživatelská licence CAL pro MS SQL Server 2017 - levnější než použitý software Pro přístup k serveru Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition je kromě serverové licence pro licencování Server/CAL vyžadována také klientská přístupová...
2 636,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL
5x User CAL pro MS SQL Server 2017 - levnější než použitý software Pro přístup k serveru Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition je kromě serverové licence pro licencování Server/CAL vyžadována i klientská přístupová licence, např. ve...
12 826,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 10 PACK USER CAL
10x User CAL pro MS SQL Server 2017 - levnější jako použitý software Pro přístup k Microsoft edici SQL Server 2017 Standard je v případě serverového/CAL licencování kromě serverové licence nutná i klientská přístupová licence, např. ve...
27 254,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 25 PACK USER CAL
25x User CAL pro MS SQL Server 2017 - levnější než použitý software Pro přístup k serveru Microsoft SQL Server 2017 Standard edition je kromě serverové licence pro licencování Server/CAL vyžadována i klientská přístupová licence, např....
68 651,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL
5x licence CAL na zařízení pro MS SQL Server 2017 jako používaný software Při licencování serveru Microsoft SQL Server 2017 ve verzi Standard Edition je pro používání souvisejících služeb navíc vyžadována licence pro klientský přístup ve...
12 826,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 10 PACK DEVICE CAL
10x licence CAL na zařízení pro MS SQL Server 2017 jako používaný software Při licencování serveru Microsoft SQL Server 2017 ve verzi Standard Edition je pro používání souvisejících služeb navíc vyžadována licence pro klientský přístup...
1 102,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 25 PACK DEVICE CAL
25x licence CAL na zařízení pro MS SQL Server 2017 jako používaný software Při licencování serveru Microsoft SQL Server 2017 ve standardní edici je pro používání souvisejících služeb navíc vyžadována licence pro klientský přístup ve...
68 651,90 Kč *

Přehled nových funkcí SQL Serveru 2017 Standard

SQL Server 2017 je výkonná verze osvědčené datové platformy společnosti Microsoft pro provozování všech důležitých funkcí reportování a analýzy atd. Verze Standard Edition umožňuje zejména menším, ale i středně velkým společnostem efektivně spravovat jejich individuální požadavky na systém správy relačních databází (RDMS) - to zahrnuje správu zboží i systémy CRM a ERP. Uživatelé jej mohou používat také k vytváření dat OLTP a OLAP nebo k provádění dotazů T-SQL v Hadoopu pomocí PolyBase.

Verze SQL Serveru 2017 také nabízí větší výběr jazyků než kdykoli předtím: kromě standardního systému Windows nyní umožňuje používat mimo jiné i distribuce Linuxu. IT pracovníci si tak mohou při vývoji aplikací pro běh v kontejnerech Windows, Linux a Docker vybírat z různých programovacích jazyků. Lze také použít ovladač Java Database Connectivity (JDBC).

Uživatelé s jazyky Python a R navíc mohou využívat poznatky prostřednictvím pokročilé analýzy v databázi a interaktivních vizualizací. Je možné provést až milion předpovědí za sekundu. Díky novým grafickým databázím mohou nyní uživatelé převádět nezpracovaná data do přehledných sestav, zatímco mobilní end-to-end BI (Business Intelligence) umožňuje zobrazení na různých koncových zařízeních.

Kromě toho nabízí SQL Server 2017 mnoho vylepšení a nových funkcí v Master Data Services (MDS) a Reporting Services (SSRS) pro SQL Server 2017 a také zlepšení výkonu. Následuje podrobný přehled nejdůležitějších změn a funkcí SQL Serveru 2017 Standard Edition.

Nové funkce databázového stroje v serveru SQL Server 2017

Databázový stroj v serveru SQL Server 2017 zvládne i ty nejnáročnější aplikace pro zpracování dat. Kromě vyššího výkonu nabízí SQL Server 2017 také mnoho nových funkcí databázového stroje pro komplexní analýzy a vylepšené pracovní postupy. Při adaptivním zpracování dotazů dochází k vylepšení adaptivního spojování, zpětné vazbě při přidělování paměti v dávkovém režimu a překrývání provádění funkcí hodnot tabulky s více příkazy, což rovněž šetří prostředky procesoru. Kromě toho nové dynamické seznamy pro správu spolu s automatickou optimalizací databáze zvyšují výkon; zobrazují se problémy s výkonem dotazů, vytvářejí se návrhy řešení a zjištěné problémy se automaticky odstraňují. Sestavy CLR je také možné přidat do pozitivního seznamu.

Analytické služby SQL Serveru (SSAS)

SQL Server 2017 obsahuje také mnoho důležitých aktualizací stávajících funkcí služby SQL Server Analysis Services - SSAS. V tabulkových modelech došlo k některým vylepšením, například jako výchozí možnost instalace je nově k dispozici tabulkový režim. V aplikaci Získat data v Power BI jsou pro dotazy v jazyce vzorců Power Query M podporovány stávající zdroje dat.

Integrační služby SQL Serveru (SSIS)

Funkce Scale Out v SSIS také obsahuje některá vylepšení a nové funkce v SQL Serveru 2017 a zjednodušuje provádění SSIS na více počítačích. Hlavní server Scale Out podporuje vysokou dostupnost a bylo optimalizováno zpracování protokolů o provádění pracovníků Scale Out při selhání. Katalog SSIS má nyní také další globální vlastnost pro zadání výchozího režimu při nasazování balíčků SSIS a nyní podporuje také SQL Server v systému Linux.

Používání systému Linux se serverem SQL Server 2017 Standard

K přístupu k serveru SQL Server mohou nyní uživatelé používat otevřený operační systém Linux. Rozhraní Open Database Connectivity Interface slouží k připojení k serveru SQL Server 2017 pro aplikace pro Linux i C++. Stejně tak s ovladačem pro připojení k databázi Java již nejsou žádné problémy s aplikacemi Java.

Služby strojového učení SQL Serveru

Ve verzi SQL Server 2017 byly předchozí služby SQL Server R Services přejmenovány na SQL Server Machine Learning Services. Nový název naznačuje inovaci spočívající v podpoře jazyka Python - vedle předchozího programovacího jazyka R. To znamená, že k provádění lze použít skripty R nebo Python; je také možné nainstalovat server Microsoft Machine Learning Server, který poskytuje modely R a Python. Vývojáři SQL Serveru mají s verzí 2017 přístup ke knihovnám ML a AI pro Python, které jsou k dispozici v prostředí open source.

SQL Server 2017 Edition Standard u společnosti Wiresoft

Verze SQL Server 2017 je k dispozici v různých edicích přizpůsobených příslušným požadavkům firem, institucí a vývojářů. Hlavní rozdíl mezi standardní a podnikovou edicí SQL Serveru 2017 spočívá ve výkonu a také v rozsahu funkcí. Zatímco edice Enterprise poskytuje maximální výpočetní kapacitu pro každou jednotlivou instanci, v edici Standard je tato kapacita omezena na méně než 4 sockety nebo 24 jader, případně je k dispozici určitý počet GB v závislosti na aplikaci.

Verze Standard Edition serveru SQL Server 2017 je vhodnou volbou pro základní funkce správy a business intelligence (BI) a také pro pracovní úlohy, které vyžadují minimální zdroje IT, což je typické pro malé a střední firmy.

Požadavky na hardware pro SQL Server 2017 Standard

Procesor/výkon: alespoň 2 GHz a 2 jádra

Místo na pevném disku: alespoň 6 GB

Paměť: alespoň 4 GB RAM

Operační systém:

Windows: Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 nebo Windows 8 až Windows 10

Linux: Red Hat Enterprise Linux 7.3, SUSE Linux Enterprise Server 12 SP2 nebo Ubuntu 16.04, Docker Engine 1.8+ pro nasazení kontejnerů, 3,25 GB RAM, XFS nebo EXT4

Také: .NET 4.6 pro výběr databázového stroje a služeb hlavních dat a replikace

Obrazovka: Rozlišení alespoň 800 x 600 (Super VGA)

Další požadavky závisí na konfiguraci příslušného systému a nainstalovaných aplikacích.

Licenční model pro Microsoft SQL Server 2017

S verzí SQL Serveru 2016 zavedla společnost Microsoft významnou změnu v licenční metrice pro výpočet potřeby licencí společnosti. Základem pro přesné určení licenčních požadavků pro edice Standard a zejména Enterprise je nyní počet jader. Tato novinka je určena zejména pro servery větších a velkých firem, jejichž procesory jsou mnohem výkonnější než dříve.

Pro malé nebo menší společnosti s odpovídajícím nižším výkonem serveru nabízí společnost Microsoft kromě základních licencí stále možnost kombinace serverové licence a přístupových licencí (CAL) pro SQL Server 2017 Standard Edition. Tato možnost může být pro organizaci nebo společnost výhodnější.

Licencování SQL Serveru 2017 Standard s licencemi CAL

Oddělené licencování serveru a uživatelů nebo koncových zařízení rozlišuje mezi používáním (licencí) softwaru a jeho implementací ve firmě.

Každá softwarová licence přidělená serveru jej opravňuje ke spuštění libovolného počtu instancí serverového softwaru v prostředí fyzického nebo virtuálního operačního systému.

Kromě toho potřebují zaměstnanci k využívání služeb serveru Microsoft SQL Server Standard 2017 určitý počet licencí CAL, které umožňují přístup k serveru SQL pouze těmto oprávněným uživatelům nebo koncovým zařízením. Tím se zamezí přístupu k serveru třetím stranám, které nemají žádnou z obou přístupových licencí; to znamená větší ochranu firemních dat před neoprávněným přístupem.

Rozdíl mezi licencemi User CAL a licencemi Device CAL pro SQL Server Standard 2017

Pro verzi SQL Server Standard 2017 existují dvě varianty licencí Client Access: User CAL a Device CAL - tj. licence pro uživatele a licence pro zařízení, přičemž obě jsou k dispozici u společnosti Wiresoft. Obě varianty licencí CAL pokrývají hlavní typy použití serveru SQL Server Standard. V následujícím textu najdete přehled rozdílů mezi oběma možnostmi licencování.

Uživatelská licence CAL pro SQL Server

Licence Microsoft User CAL pro SQL Server poskytuje konkrétnímu uživateli přístup k aktuální verzi SQL Serveru. Vzhledem k tomu, že licence User CAL není vázána na konkrétní zařízení, lze ji používat variabilně buď z počítače, NEBO z notebooku či jiného koncového zařízení bez ohledu na to, zda je uživatel zařízení na pracovišti ve firmě, na cestách nebo v domácí kanceláři. Uživatelské licencování umožňuje praktické využití SQL Serveru, zejména ve firemních strukturách s flexibilními pracovišti nebo různými lokalitami.

Licence Device CAL pro server SQL Server

Licence Device CAL pro Microsoft SQL Server je licence vázaná na zařízení; to znamená, že přístup je povolen pouze jednomu koncovému zařízení, které k tomu má technické požadavky: buď PC ve firmě, NEBO notebook nebo jiné koncové zařízení, např. tablet. Každý zaměstnanec, který má přístup k licencovanému koncovému zařízení, tak získá také přístupová práva pro každý standard SQL Serveru ve své organizaci.

Device CAL je proto vhodný pro počítače, které střídavě používá mnoho různých zaměstnanců.

Který typ CAL je pro vaši společnost nejvhodnější, se proto liší případ od případu. Kromě počtu zaměstnanců a převažujícího použití ve vaší společnosti hrají při výběru roli také následující faktory:

Pokud jeden nebo více zaměstnanců pravidelně přistupuje k systému Windows SQL Server 2017 především z jedné pracovní stanice, je nejvhodnější licence Device CAL. Pokud naopak konkrétní zaměstnanec přistupuje k serveru SQL flexibilně (stacionárně nebo mobilně) z různých koncových zařízení nebo pracovních stanic, je vhodnější licence User CAL. Za určitých okolností se doporučuje také kombinace licencí CAL zařízení a licencí CAL uživatele.

Kupte si licence CAL pro SQL Server 2017 za rozumnou cenu od společnosti Wiresoft

Společnost Wiresoft nabízí licence CAL pro zařízení a uživatele pro Microsoft SQL Server verze 2017 za mimořádně nízké ceny. Tímto způsobem můžete snadno pokrýt své individuální potřeby serverových licencí nebo je dokonce rozšířit. Pro všechny nabízené licence SQL CAL - ať už se jedná o licenci zařízení nebo uživatele - platí následující: Licence dostupné u společnosti Wiresoft jsou vždy originální produkty společnosti Microsoft z evropského regionu, jejichž pravost jsme pro vás zkontrolovali. Díky nákupu legálních, nepoužívaných softwarových licencí, které jsme získali od jiných společností, získáte cenové zvýhodnění. To potvrdilo mnoho našich zákazníků.

Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencování Microsoft SQL Server 2017 Standard, kdykoli nás kontaktujte. Poradíme vám s individuální kombinací CAL.