Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE USER CAL
Licence CAL pro podnikové uživatele pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru,...
962,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 ENTERPRISE DEVICE CAL
Licence CAL podnikového zařízení pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Microsoft Exchange Server Enterprise CAL 2019 je softwarový produkt, který poskytuje přístup k vlastnostem a funkcím serveru Microsoft Exchange...
962,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK DEVICE CAL
25 balíčků licencí CAL na zařízení pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro edici Standard nebo Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 je kromě serverové licence vyžadována samostatná licence pro...
14 028,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL
10 Pack Device CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro edici Standard nebo Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 je kromě serverové licence vyžadována samostatná licence pro klientský přístup pro...
5 692,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK DEVICE CAL
5 balíčků licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro edici Standard nebo Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 je kromě serverové licence vyžadována samostatná licence pro klientský přístup pro...
2 967,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 25 PACK USER CAL
25 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru, kromě...
14 028,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL
10 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru, kromě...
5 692,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL
5 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru, kromě...
2 967,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 USER CAL
Uživatelské licence CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru, kromě licence...
642,90 Kč *
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 CAL ZAŘÍZENÍ MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 CAL ZAŘÍZENÍ
Licence CAL zařízení pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software Pro Standard- nebo Enterprise-Edition Microsoft Exchange Server 2019 je kromě serverové licence vyžadována samostatná licence pro klientský přístup pro každé...
642,90 Kč *

Používání funkcí serveru Microsoft Exchange Server 2019 s licencí CAL

Pro každý server ve vlastnictví společnosti, který používá aktuální verzi serveru Exchange Server, musí být k dispozici jedna nebo více licencí, aby byl umožněn přístup k odpovídajícím funkcím a službám. Každý uživatel nebo zařízení, které má mít přístup k serveru Exchange, vyžaduje odpovídající licenci CAL (Client Access Licence) - licenci User CAL nebo licenci Device CAL. Rozhodnutí pro verzi CAL závisí na jedné straně na struktuře společnosti a na druhé straně na požadavcích na bezpečnost e-mailového provozu a ochranu vlastních dat i dat partnerů.

Jaké výhody nabízí aktuální Windows Microsoft Exchange Server 2019?

V nové verzi Exchange Serveru nabízí společnost Microsoft významná vylepšení a zdokonalení v mnoha oblastech, která dále zvyšují bezpečnost, rychlost i rozsah funkcí. Kromě uživatelů mohou správci využívat také mnoho praktických funkcí, které zlepšují a usnadňují organizaci interní i externí komunikace.

Vylepšení serveru Exchange v oblasti zabezpečení

Použití podpory jádra serveru Windows nyní nabízí menší prostor pro útoky při pokusech o neoprávněný přístup zvenčí, protože Exchange nyní běží v čistém prostředí Windows, a proto také vyžaduje údržbu menšího počtu komponent. Prostředí Exchange Management Shell a Centrum správy Exchange jsou také lépe chráněny před přístupem zvenčí.

Použitím pravidel klientského přístupu lze nyní povolit a zjednodušit správu systému Exchange z vnitřní sítě, protože odpadá nutnost používat složitá síťová pravidla a pravidla brány firewall.

Vylepšený výkonserveru Exchange

V Exchange Online byla také vylepšena vyhledávací infrastruktura pro škálování v cloudu a také spolehlivost. Díky tomu je nyní možné indexovat větší soubory a také je jednodušší správa a vyšší výkon vyhledávání. To také vede k mnohem rychlejšímu a spolehlivějšímu převzetí služeb při selhání mezi servery.

Další funkce serveru Exchange Server 2019  

Použití nejnovějšího úložného hardwaru, včetně větších pevných disků a jednotek SSD, zvyšuje celkový výkon serveru: Exchange 2019 nyní podporuje až 256 GB paměti a 48 jader procesoru. Dynamické databázové úložiště také optimalizuje aktivní využití databáze.

Kromě toho nové funkce kalendáře, lepší funkce pro práci mimo kancelář a další možnosti pro poznámky mimo kancelář a řešení nepřítomnosti zlepšují spolupráci a koordinaci schůzek, což je důležitá součást interní firemní komunikace. Zejména administrátoři mají k dispozici pouze pokročilé možnosti plánování v době nepřítomnosti zaměstnanců.

Navíc e-mailové adresy, které obsahují jiné než české znaky, mohou být díky internacionalizaci nadále odesílány a doručovány v původní podobě.

Typy licencí společnosti Microsoft pro Exchange Server 2019

Pomocí různých typů licencí společnost Microsoft reguluje individuální používání serveru Exchange Server 2019. Licenční model společnosti Microsoft rozlišuje různé typy: Především dvě serverové licence - Standard a Enterprise - pro Exchange Server jako takový, které se kvantitativně liší s ohledem na požadavky malých a velkých firem; dále dva typy licencí CAL (Client Access Licence) - jsou přiděleny buď zařízení (Device-CAL), nebo uživateli (User-CAL); a dále verze Standard a Enterprise, které konečně definují rozsah funkcí a práv příslušné licence CAL.

Serverová licence pro Microsoft ExchangeServer 2019

Microsoft Exchange Server 2019 je k dispozici ve verzích Standard a Enterprise. Funkce Exchange 2019 Standard a Enterprise jsou totožné, obě edice se liší pouze škálovatelností, tedy počtem podporovaných databází poštovních schránek.

Standardní edice Exchange Serveru 2019 podporuje maximálně 5 databází poštovních schránek, což je typicky potřeba pro malé a středně velké společnosti; Enterprise edice Exchange Serveru 2019 podporuje až 100 databází poštovních schránek - je tedy určena pro větší společnosti a organizace.

Licence CAL na uživatele a licence CAL na zařízení pro Microsoft Exchange Server 2019

Licence CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jsou k dispozici ve dvou různých verzích - jako licence User CAL a jako licence Device CAL - podle toho, zda má být k serveru oprávněn konkrétní uživatel nebo konkrétní počítač.

Která varianta CAL je pro společnost nebo instituci nejpraktičtější a nejekonomičtější, se může lišit případ od případu. Rozhodnutí o licenci Exchange Server Device CAL nebo User CAL obvykle vychází nejen z počtu zaměstnanců, ale také z nejběžnějšího způsobu práce:

Zaměstnanci, kteří pracují výhradně lokálně na své pevné pracovní stanici s vlastním počítačem, mohou lépe využít licenci Exchange Server Device CAL. Pokud je pracoviště flexibilnější nebo mobilnější a práce se proto vykonává na různých koncových zařízeních, může být výhodnější licence User CAL pro Exchange Server. Následují nejdůležitější informace o obou verzích CAL:

Licence CAL uživatele pro Exchange Server: Uživatelské licence CAL jsou určeny pouze pro jednoho uživatele. Výhoda: S licencí User CAL může tento uživatel přistupovat k serveru Exchange ze zcela jiných koncových zařízení. Může se jednat o stolní počítač v kanceláři, jiný počítač, například v domácí kanceláři, nebo dokonce notebook, který se používá mimo firmu. Pokud je tedy zaměstnanec často na cestách, např. na schůzkách se zákazníky, nebo často přednáší na místě, je uživatelská licence CAL pro Exchange Server tou nejlepší volbou.

Licence CAL zařízení pro Exchange Server: Licence Device CAL je naopak licence související se zařízením. To znamená, že přístup k serveru Exchange Server má povolen pouze určitý počítač, například NEBO osobní počítač, NEBO notebook ve firmě. V tomto případě mohou mít k příslušnému licencovanému koncovému zařízení přístup zcela jiní uživatelé, kteří chtějí využívat služby serveru Microsoft Exchange Server.

U licence Device CAL proto nezáleží na tom, který uživatel k serveru Exchange přistupuje, pokud se tak děje pouze prostřednictvím příslušného licencovaného zařízení. Licence Device Client Access je proto praktická zejména v případě proaktivního sdílení pracovních stanic.

Proč pro Microsoft Exchange Server existuje také licence Standard CAL a Enterprise CAL?

Zatímco edice Standard a Enterprise pro Exchange Server 2019 se liší pouze škálovatelností funkcí, rozdíl mezi licencemi CAL Standard a Enterprise se týká rozsahu funkcí Exchange Server 2019, které jsou v každém případě k dispozici.

Licence Enterprise CAL je takříkajíc nadstavbou licence Standard CAL a rozšiřuje ji o další funkce, jako je například Unified Messaging, integrovaná archivační funkce a DLP.

Licence Standard CAL i licence Enterprise CAL samozřejmě fungují společně s edicemi Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2019. Licenci Standard CAL lze tedy použít i v edici Enterprise serveru Exchange 2019 a naopak licenci Enterprise CAL v edici Standard.

Rozdíl mezi licencí CAL Standard a licencí CAL Enterprise pro Microsoft Exchange Server

Rozdělení na licence Standard a Enterprise CAL má jednoduchý důvod: ne každý uživatel, který pracuje se serverem Microsoft Exchange Server, potřebuje celou řadu služeb a funkcí. Pokud ne všichni zaměstnanci potřebují stejná přístupová práva.

společnosti proto mohou ušetřit peníze zakoupením jednodušší licence Standard CAL namísto složitější licence Enterprise CAL.

Pro organizace jsou licence Enterprise CAL výhodné zejména proto, že ve srovnání se standardní licencí CAL nabízejí také nové integrované funkce pro archivaci a ochranu informací. To může snížit složitost plnění požadavků na shodu s předpisy, což rovněž přispívá ke snížení nákladů. Stejně tak používání sjednocených zpráv namísto běžných systémů hlasové pošty může trvale snížit provozní náklady.

Mezi důležité funkce serveru Exchange Server 2019 patří archivace poštovních schránek prostřednictvím archivační schránky i vyhledávání mezi různými schránkami (Multi-Mailbox Search), výše zmíněná podpora dodržování směrnic prostřednictvím lepší ochrany informací (Information Protection and Control), osobní archiv i archivace ze zákonných důvodů, vylepšená ochrana proti spamu, použití přenosu e-mailů i uživatelem definovaných zásad uchovávání, archivace na místě a uchovávání na místě (In-Place Archive, resp. In-Place Hold), definované zásady uchovávání a možnost vytváření a správy poštovních schránek. In-Place Hold), definované deníky pro uživatele a distribuční seznamy a v neposlední řadě správa práv v rámci Exchange Serveru. Různé funkce sdílení upravují práva pro kalendáře, což zlepšuje koordinaci a vytváří lepší přehled, takže z každodenního pracovního života zmizí časově náročné překrývání nebo zbytečné schůzky.

Cenově výhodné licencování serverů pomocí licencí CAL od společnosti Wiresoft

Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencování serveru Microsoft Exchange Server pro vaši společnost, jednoduše nás kontaktujte. Rádi vám poradíme s optimální licenční strukturou pro Microsoft Exchange Server a poskytneme vám nabídku na míru.

Při nákupu licencí CAL pro Exchange Server ušetříte se společností Wiresoft! Společnost Wiresoft totiž prodává nevyužité, a tedy levnější individuální licence od společností, které nevyčerpaly své licenční požadavky. Tím se sníží vaše náklady na pořízení!