Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT POWERPOINT 2010 MICROSOFT POWERPOINT 2010
Microsoft PowerPoint 2010 Ke stažení Microsoft PowerPoint 2010 (tvorba prezentací) Vytvářejte profesionální prezentace pomocí aplikace Microsoft PowerPoint 2010. Usnadněte si tvorbu individuálních šablon pomocí rozsáhlých možností...
385,90 Kč *
MICROSOFT POWERPOINT 2013 MICROSOFT POWERPOINT 2013
Microsoft PowerPoint 2013 - klasický software Office jako samostatný program PowerPoint je typickou součástí balíků Microsoft Office a je nepostradatelný pro vytváření přesvědčivých prezentací, které se konají živě nebo také...
466,90 Kč *
MICROSOFT POWERPOINT 2016 MICROSOFT POWERPOINT 2016
Microsoft PowerPoint 2016 jako samostatný program Office Microsoft PowerPoint je všestranný program, který umožňuje vytvářet přesvědčivé prezentace a přednášky a srozumitelně prezentovat informace. Verze PowerPoint 2016 představuje další...
994,90 Kč *
MICROSOFT POWERPOINT 2019 MICROSOFT POWERPOINT 2019
Microsoft PowerPoint 2019 jako samostatný program Microsoft PowerPoint je klasický softwarový program, pomocí kterého lze navrhovat přesvědčivé vizualizace informací a vytvářet názorné prezentace. V aplikaci PowerPoint 2019 je k...
1 219,90 Kč *
MICROSOFT POWERPOINT 2021 MICROSOFT POWERPOINT 2021
Microsoft PowerPoint 2021 jako samostatný program Microsoft PowerPoint je klasický program pro navrhování přesvědčivých vizualizací informací a vytváření názorných prezentací. S aplikací PowerPoint 2021 je k dispozici nejnovější verze...
2 149,90 Kč *

Microsoft PowerPoint: Komplexní prezentační software

Úvod do aplikace Microsoft PowerPoint

Tento software je jednou z předních aplikací pro tvorbu prezentací na světě a pro firmy, vzdělávací instituce i jednotlivce představuje důležitý nástroj pro vizuální sdělování myšlenek, informací a příběhů. V tomto článku vám poskytneme ucelený přehled o aplikaci Microsoft PowerPoint a upozorníme na mnoho funkcí a aplikací tohoto výkonného softwaru.

Historie aplikace Microsoft PowerPoint

Program Microsoft PowerPoint byl poprvé vyvinut v roce 1987 společností Forethought, Inc. a vydán pod názvem "Presenter". V roce 1987 společnost Forethought koupila společnost Microsoft a software byl přejmenován na "PowerPoint". Od té doby prošel PowerPoint pozoruhodným vývojem a stal se nepostradatelnou aplikací pro prezentace.

Význam aplikace PowerPoint ve světě podnikání

Aplikace PowerPoint měla zásadní vliv na svět podnikání, protože umožnila společnostem předávat složité informace ve srozumitelných prezentacích. PowerPoint je všestranný nástroj, který výrazně zlepšuje komunikaci a předávání znalostí v organizacích - od prodejních prezentací přes firemní zprávy až po školení a marketingové kampaně.

Uživatelské rozhraní

Uživatelské rozhraní je navrženo tak, aby bylo uživatelsky přívětivé a intuitivní. Ve výchozím zobrazení najdete na levé straně lištu s prezentacemi, kde se zobrazují náhledy prezentací. Na pravé straně jsou možnosti formátování a přehled snímků. Uprostřed obrazovky se nachází hlavní pracovní plocha, kde můžete vytvářet a upravovat prezentace.

Vytváření prezentací

Rozvržení a design snímků

Aplikace PowerPoint nabízí širokou škálu rozvržení snímků a šablon designu, které usnadňují vytváření profesionálně vypadajících prezentací. Můžete si vybrat z připravených rozvržení nebo si vytvořit vlastní prezentace podle svých potřeb.

Přidávání textu a obsahu

Přidávání textu, obrázků, grafiky a multimediálního obsahu do prezentací je pomocí aplikace PowerPoint jednoduché. Můžete formátovat text, ořezávat obrázky, vytvářet diagramy a vkládat videa, abyste své sdělení předali jasně a poutavě.

Animace a přechody

Jednou ze silných stránek aplikace PowerPoint jsou animace a přechodové efekty. Můžete animovat text, obrázky a objekty, aby vaše prezentace byla dynamičtější a poutavější. Přechodové efekty umožňují plynulý přechod mezi jednotlivými snímky.

Prezentace a promítání

Prezentace na obrazovce

Aplikace PowerPoint poskytuje uživatelsky přívětivé zobrazení prezentace na obrazovce, které umožňuje efektivně ovládat prezentaci během předvádění. Můžete zobrazovat poznámky, používat časovače a plynule přecházet mezi jednotlivými snímky.

Zobrazení prezentace

Kromě zobrazení prezentace nabízí aplikace PowerPoint několik zobrazení, například zobrazení předlohy snímku, zobrazení stránky s poznámkami a zobrazení výkladu. Tato zobrazení usnadňují úpravy a přizpůsobení prezentace.

Sdílení prezentací a publikování online

Software umožňuje sdílet a publikovat prezentace online. Prezentace můžete ukládat do cloudu a přistupovat k nim z různých zařízení nebo je publikovat na sociálních sítích a webových stránkách.

Spolupráce a integrace

Integrace s kancelářskými aplikacemi

Aplikace PowerPoint je bezproblémově integrována do ekosystému sady Microsoft Office. Můžete snadno importovat obsah z aplikací Word a Excel a vkládat do prezentací grafy, tabulky a text.

Spolupráce v reálném čase

Prezentace můžete upravovat a komentovat v reálném čase s ostatními uživateli. To umožňuje efektivní spolupráci, zejména v týmech a projektových skupinách.

Pokročilé funkce a integrace

Makra a VBA

Aplikace PowerPoint podporuje makra a programování v jazyce Visual Basic for Applications (VBA). To umožňuje automatizaci úloh a vytváření vlastních funkcí a doplňků.

Integrace aplikací třetích stran

Aplikaci PowerPoint lze rozšířit o aplikace a rozšíření třetích stran, které poskytují další funkce a integrace. To umožňuje přizpůsobit software konkrétním požadavkům.

Zabezpečení a ochrana osobních údajů

Aplikace PowerPoint poskytuje funkce pro zabezpečení prezentací a ochranu citlivých informací. Můžete nastavit hesla, šifrovat dokumenty a řídit oprávnění, abyste zajistili ochranu svých dat.

Dostupnost a ceny

Aplikace PowerPoint je součástí sady Microsoft Office a je k dispozici v různých cenových modelech, včetně předplatného Office 365 a možností jednorázového nákupu. Je k dispozici pro operační systémy Windows i Mac a nabízí širokou škálu funkcí pro uživatele s různými potřebami.

Závěr

Aplikace Microsoft PowerPoint je nezbytným softwarem pro vytváření a prezentaci obsahu v různých scénářích, od obchodních jednání až po vzdělávací účely. Díky rozsáhlým funkcím pro tvorbu, úpravy a prezentace obsahu, bezproblémové integraci do ekosystému Microsoft Office a možnostem spolupráce a zabezpečení je tento software všestranným nástrojem, který zásadně změnil způsob sdílení informací a myšlenek. Díky neustálým aktualizacím a novým funkcím zůstává PowerPoint předním softwarem pro prezentace a bude i nadále hrát důležitou roli ve světě vizuální komunikace.