Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT SQL SERVER 2016 STANDARD 2-CORE MICROSOFT SQL SERVER 2016 STANDARD 2-CORE
Microsoft SQL Server 2016 Standard 2-Core Dvoujádrová edice SQL Server 2016 Standard poskytuje podnikům spolehlivou škálovatelnou i hybridní relační databázovou platformu pro vytváření inteligentních aplikací pro počítače, servery a web,...
41 949,90 Kč *
MICROSOFT SQL SERVER 2016 STANDARD MICROSOFT SQL SERVER 2016 STANDARD
Microsoft SQL Server 2016 Standard SQL Server 2016 Standard poskytuje firmám spolehlivou, škálovatelnou, hybridní databázovou platformu pro vytváření inteligentních, kritických aplikací, protože tato edice obsahuje všechny potřebné...
8 906,90 Kč *

Důležité výhody a funkce Microsoft SQL Serveru verze 2016 ve stručnosti

 • Integrace Stretch Databases poskytuje rozšířenou podporu cloudu propojením lokálních prostředí a cloudu a také možnost ukládat data OLTP v Microsoft Azure
 • Nová technologie Always Encrypted pomáhá chránit firemní data - lokálně i v cloudu
 • In-memory OLTP zvyšuje výkonnost sběru dat díky více než 100krát rychlejším dotazům a až 30krát rychlejšímu zpracování transakcí
 • Jsou podporována běžná řešení OLAP (online analytické zpracování)
 • Programovací jazyk R lze použít pro statistické analýzy s pokročilými analytickými funkcemi
 • Vyšší zabezpečení díky funkcím, jako je Always Encrypted, Dynamic Data Masking a Row-Level Security (RLS)
 • Maximalizace výkonu serveru SQL pomocí jazyka T-SQL (Transact-SQL)
 • PolyBase zjednodušuje zpracování relačních i nerelačních dat v dotazech Transact-SQL
 • Business Intelligence je k dispozici pro všechna mobilní zařízení, včetně chytrých telefonů se systémy Android a iOS, a umožňuje publikovat přehledy v aplikaci Excel 2016 pro intuitivní pochopení prostřednictvím bohatých vizualizací
 • Pokročilá Business Intelligence se službou SQL Server Reporting Services (SSRS)
 • V prostředí Microsoft Azure jsou k dispozici hybridní scénáře pro zálohování včetně vysoké dostupnosti a obnovy místních databází, včetně ukládání aktivních sekundárních replik ve skupinách dostupnosti Always On s přístupem pouze pro čtení

Přehled výhod a služeb Microsoft SQL Serveru 2016

Microsoft SQL Server 2016 je další verzí inteligentní a spolehlivé datové platformy, která podporuje produktivní týmovou práci. S SQL Serverem 2016 Standard můžete různé kritické podnikové aplikace přeměnit na inteligentní aplikace. Zde již verze 2016 Standard Edition nabízí kromě optimalizované dostupnosti až pro 24 jader také vyšší škálovatelnost. Integrace s open-source systémem R navíc umožňuje rozšířené možnosti analýzy.

Windows SQL Server 2016 tak poskytuje komplexní databázi business intelligence pro správu a analýzu dat. Všichni zaměstnanci společnosti, kteří mají buď licenci pro klientský přístup, nebo jsou oprávněni přistupovat k databázi jako takové v případě dvoujádrového licencování, mohou spouštět různé typické podnikové aplikace.

Správci ocení efektivní správu databází, protože SQL Server 2016 vyžaduje pouze minimální prostředky IT. Serverová verze navíc podporuje řadu vývojových nástrojů, které jsou určeny nejen pro lokální použití, ale také pro použití v cloudu. Za zmínku stojí zejména následující nové vlastnosti a funkce SQL Serveru verze 2016:

SQL Server 2016 nabízí ještě vyšší výkon

Kromě mnoha dalších funkcí má verze 2016 softwaru Microsoft SQL Server také optimalizovaný výkon včetně mnoha flexibilních možností nasazení. To zajišťují také integrované funkce in-memory, které nabízejí výrazné zvýšení výkonu pro všechny pracovní zátěže - a to rychlostí srovnatelnou s in-memory OLTP. Kromě toho existují další

Funkce, které rovněž zvyšují výkon SQL Serveru 2016, jako jsou In-Memory Columnstore a Query Store, a také Temporal Tables, integrovaná podpora historizace a současného poskytování dat tabulek.

Služby R pro Microsoft SQL Server

Integrací nové služby SQL Server R Services zpřístupňuje společnost Microsoft statistický jazyk R také pro SQL Server 2016. Uživatelé, kteří mají licenci pro klientský přístup, tak mohou spouštět skripty R přímo na serveru SQL Server, místo aby nejprve exportovali všechna data pro analýzu z databáze SQL a poté je importovali do R, jak tomu bylo dříve. Služby R tak nejen šetří drahocenný čas, ale nabízejí také vyšší bezpečnost, protože citlivé údaje již není třeba přenášet.

Služby kmenových dat pro efektivní správu kmenových dat

Nástroj Master Data Services (MDS) v SQL Serveru 2016 umožňuje efektivní správu sad hlavních dat společnosti nebo organizace. Pomocí MDS lze data nejen organizovat ve formě modelů, ale také definovat pravidla pro jejich aktualizaci, včetně oprávnění osob, které mohou tato data aktualizovat. Soubor hlavních dat lze také uvolnit konkrétním osobám v aplikaci Excel.

Reporting Services (SSRS) pro poskytování sestav

SSRS - SQL Server Reporting Services - podporují vytváření a správu, včetně poskytování mobilních a stránkovaných sestav, pomocí různých nástrojů a služeb. Analytické služby poskytují analytická data ze sestav Reporting a Business Services a lze je použít i pro klientské aplikace nebo nástroje Business Intelligence od jiných poskytovatelů. Funkce služby Reporting Services navíc umožňují uživateli vytvářet sestavy z různých zdrojů dat, včetně jejich publikování v různých formátech. Zaměstnanci si je mohou přečíst prostřednictvím prohlížeče na webovém portálu, e-mailem nebo dokonce na mobilním zařízení.

Vyšší úroveň zabezpečení

Verze Microsoft SQL Server 2016 nabízí také několik důležitých vylepšení v oblasti zabezpečení:

S funkcí Always Encrypted jsou obzvláště citlivé údaje, jako jsou čísla kreditních karet nebo průkazů totožnosti, chráněny a šifrovány a ukládány do databáze Azure SQL nebo SQL Server. Funkce Always Encrypted umožňuje rozlišovat mezi uživateli, kteří jsou oprávněni tato data prohlížet, a těmi, kteří je mohou pouze spravovat, ale nemají k nim přístup.

Zabezpečení na úrovni řádku (Row-Level Security, RLS) naproti tomu umožňuje zavést přesná omezení přístupu k jednotlivým datovým řádkům. RLS tak upravuje, že určitý zaměstnanec má přístup pouze k těm datovým řádkům, ke kterým má oprávnění.

Dynamické maskování dat (DDM) zjednodušuje kódování zabezpečení v aplikacích; DDM zabraňuje neoprávněným uživatelům v přístupu k důvěrným datům jejich maskováním.

SQL Server 2016 Standard Edition k dispozici od společnosti Wiresoft

Společnost Wiresoft nabízí SQL Server 2016 Edition Standard za příznivou cenu ve dvou variantách dvoujádrové licence a také Server/CAL. To zohledňuje rozdílné potřeby společností a institucí, pokud jde o škálovatelnost služeb SQL na základě výkonu serveru.

Licenční model společnosti Microsoft pro SQL Server 2016

S verzí SQL Serveru 2016 společnost Microsoft mění také takzvanou licenční metriku: vypočítává počet licencí potřebných pro server, s nímž se software SQL používá. Zatímco dříve nebylo u předchozích verzí serverů Microsoft Server důležité, kolik jader je v procesoru k dispozici, nyní je tento počet základem pro určení licenčních požadavků - v závislosti na příslušné edici serveru. Licencování jader zohledňuje rostoucí výkon procesorů díky stále většímu počtu instalovaných jader, což znamená, že lze zpracovávat stále větší pracovní zátěž.

Pro verzi SQL Server 2016 nabízí společnost Microsoft kromě dodatečných licencí na 2 jádra také licencování na server/kalkulačky pro edici Standard Edition, která je k dispozici u společnosti Wiresoft. To znamená, že i menší společnosti mají možnost využívat výkonnostní a virtualizační funkce SQL Serveru 2016 Standard, pokud výkon jejich serveru umožňuje licencování pomocí levnější alternativy Server & CAL.

Zda je licencování standardní edice SQL Serveru 2016 podle jader pro společnost výhodnější než licencování podle serveru a licencí CAL, závisí na příslušném využití ve společnosti a závisí například na počtu zaměstnanců a míře virtualizace služeb. Je možné, že je to i naopak, že licencování serveru/CAL je cenově výhodnější. Stroj s maximálně 2 procesory po 8 jádrech lze licencovat levněji s verzí SQL 2016 Server/CAL, pokud je skutečná potřeba cloudových služeb apod. nižší.

Licence pro SQL Server 2016 na server/CAL

Licence společnosti Microsoft na server/CAL se skládá z těchto součástí:

Každý server, na kterém má být spuštěna edice SQL Server 2016 Standard, v zásadě vyžaduje vlastní serverovou licenci. Aby zaměstnanci mohli využívat všechny služby a funkce serveru, musí být serverová licence doplněna dalšími licencemi pro klientský přístup - CAL. Pro každého uživatele nebo koncové zařízení je vyžadována samostatná přístupová licence - jako uživatelská licence nebo licence CAL.

Licence pro SQL Server 2016 na 2 jádra

Při licencování SQL Serveru 2016 na základě procesorových jader definuje společnost Microsoft způsob počítání podle následujících kritérií: Jedna licence na jádro se vztahuje na dvě jádra - na rozdíl od předchozího výpočtu, který počítal s jednou licencí na procesor.

Celkové požadavky na licence pro SQL Server 2016 se tedy nyní vypočítávají z počtu jader na procesor.

Je však třeba vzít v úvahu, že společnost Microsoft zavedla následující pravidlo: Pro každý server je zapotřebí nejméně 16 licencí na jádro, tj. 8 balíčků licencí na 2 jádra. Důvodem je to, že společnost Microsoft obecně nastavila tento počet jako nejnižší počet jader. To znamená, že motory se skutečným nižším počtem jader stále nemohou být licencovány za nižší cenu. Na rozdíl od licencování pomocí balíčku Server/CAL však nejsou vyžadovány žádné další licence CAL.

Koupit licence pro Microsoft SQL Server 2016 za nízkou cenu u společnosti Wiresoft

V závislosti na tom, zda si přejete zakoupit licence pro Microsoft SQL Server 2016 s produkty 2-Core nebo Server/CAL, obdržíte u společnosti Wiresoft oba licenční balíčky jako originální licence Microsoft - a to za mimořádně výhodnou cenu. Nabízíme vám totiž cenové zvýhodnění díky prodeji nevyužitých softwarových licencí, které evropské společnosti získaly zcela legálně naším prostřednictvím. Podle pravomocného rozhodnutí Evropského soudního dvora lze softwarové produkty, jako jsou serverové licence, dále prodávat. Proto si můžete být jisti, že si od společnosti Wiresoft zakoupíte plně použitelný licenční balíček, všechny licence jsme předem důkladně zkontrolovali. Naši nabídku licencí již využívá mnoho nadšených zákazníků. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencování serveru Microsoft SQL Server 2016, kontaktujte nás.