Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10590
 • P73-00354
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
1 283,90 Kč * 1 425,90 Kč * (9,96% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 16 Core 
Zařízení 1x
Virtuální počítače 2x
Střední Stáhnout
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Rozsah dodávky Ke stažení + licence


Windows Server 2008 je bezprostředním nástupcem verze z roku 2003. . "Longhorn", jak se systémovému softwaru neoficiálně říká, obsahuje nejen řadu vylepšení oproti svému staršímu předchůdci, ale také nové funkce, které splňují aktuální požadavky , a to i s ohledem na virtualizaci. Server Microsoft Business

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"

Microsoft Windows Server 2008

Windows Server 2008 je přímým nástupcem verze serveru 2003 společnosti Microsoft. "Longhorn", jak zní neoficiální název systémového softwaru, obsahuje nejen řadu vylepšení oproti svému staršímu předchůdci, ale také nové funkce, které odpovídají současným obchodním požadavkům, včetně virtualizace.

Windows Server 2008 poskytuje spolehlivý základ pro vytvoření podnikové sítě, která nabízí bezpečné rozhraní k centrálnímu serveru a samozřejmě také integruje mnoho koncových zařízení. Díky grafickému uživatelskému rozhraní se server Windows Server snadno ovládá i začátečníkům. Operační systém (OS) lze navíc ovládat i pomocí myši a klávesnice, takže není nutné znát složité příkazy.

Mezi nejdůležitější funkce patří kromě Windows Portable Devices, Point of Service for .NET a RemoteApp také Hyper-V, která umožňuje virtualizaci celých serverových systémů. Prostředí PowerShell, které je založeno na frameworku .NET Framework, je nyní součástí výchozího nastavení serveru 2008 a bylo vylepšeno clusterování s podporou převzetí služeb při selhání. Součástí je také IIS 7.0, nová verze Internetové informační služby, včetně podpory PHP, SSL a HTML.

Windows Server 2008 tak představuje efektivní serverový operační systém, jehož různé edice vyhovují individuálním požadavkům větších, ale i menších firem. Software nabízí všechny předpoklady pro to, aby správci a IT odborníci optimalizovali flexibilitu a spolehlivost vlastní serverové infrastruktury a zároveň poskytli robustní aplikační nebo webovou platformu, na jejímž základě mohou vývojáři poskytovat různé aplikace a služby.

Microsoft Windows Server 2008 je k dispozici v edicích Standard, Enterprise i Datacenter vždy jako 32bitová a 64bitová architektura, z nichž edice Standard je u Wiresoftu k dispozici za příznivou cenu. Tato edice je speciálně navržena pro použití v malých a středních firmách, aniž by byly obětovány základní funkce.

Důležité funkce a optimalizace serveru Microsoft Windows Server 2008 Standard

Díky funkcím dostupným v Windows Server 2008 Standard mají zejména firmy různých velikostí k dispozici všechny důležité a účinné nástroje pro vytvoření a údržbu robustního serverového operačního systému v oblasti správy, ochrany a přenosu dat. Kromě integrace systému Windows Vista zvyšují výkonné virtualizační nástroje efektivitu týmové práce a nabízejí lepší kontrolu nad firemními i domácími sítěmi.

Vyšší zabezpečení díky serveru Windows Server Standard 2008

Windows Server 2008 Standard proto obsahuje také mnoho nových funkcí zabezpečení, které zlepšují ochranu serveru a spravovaných dat. Například integrovaná brána firewall v novém modulu snap-in Nástroje pro vzdálenou správu serveru obsahuje řadu upravených zásad a nastavení.

Mezi další bezpečnostní nástroje patří Řadič domény pouze pro čtení, který je užitečný zejména v potenciálně nezabezpečených lokalitách, a integrovaná ochrana přístupu k síti (NAP). Funkce správy NAP představuje něco jako karanténní systém pro nezabezpečené klienty. Je založen na serveru NPS (Network Policy Server), který klade na každého klienta, který chce přistupovat k serveru Windows, určité požadavky, jejichž splnění je podmínkou pro to, aby se tento klient mohl přihlásit do podnikové sítě. Za tímto účelem umožňují strategie izolace DC oddělené vytváření a správu logických sítí v rámci fyzických sítí, takže lze povolit pouze přístupy registrovaných klientů.

K šifrování dat v systému Server 2008 je k dispozici nástroj BitLocker. Nástroj BitLocker je v souladu s předpisy Sarbanes-Oxley a HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) pro zabezpečení podnikových dat. Nástroj BitLocker šifruje celý systém. Ty součásti, které jsou spuštěny před jádrem, jsou zabezpečeny kontrolou integrity (Kernel Integrity Check).

Souhrnně lze říci, že všechny tyto funkce serveru Windows Server 2008 Standard zajišťují provoz spolehlivého a zároveň bezpečného serverového operačního systému.

Mezi další funkce, které stojí za zmínku, patří:

Hyper-V pro virtualizaci serverových systémů

Hyper-V pro Windows Server 2008 nyní umožňuje organizacím virtualizovat bez závislosti na programech třetích stran. Nástroj, který se skládá z hypervizoru, umožňuje na jednom fyzickém serveru zřídit více virtuálních serverů. Server tak může zastávat několik rolí, které lze spravovat i odděleně. Hyper-V se spravuje prostřednictvím konzoly MMC (Microsoft Management Console). V clusterovém provozu lze Hyper-V použít také pro živé migrace, při nichž lze virtuální počítače přesouvat za provozu.

Tato virtualizační technologie funguje na počítačích s procesory x64 i x86 a podporuje také překlad síťových adres (NAT) a ochranu přístupu k síti (NAP). Hyper-V tak také pomáhá šetřit typické podnikové zdroje, jako jsou provozní náklady a spotřeba energie, které se výrazně snižují.

Windows PowerShell

Windows Server 2008 je první operační systém společnosti Microsoft, který obsahuje shell (interpret příkazového řádku) Windows PowerShell. Prostředí PowerShell je založeno na frameworku .NET verze 2.0, který umožňuje uživateli interaktivně spouštět příkazy na příkazovém řádku srovnatelně jako například Windows Script Host, cmd.exe nebo Unix. Pro složitější skripty shellu je zde k dispozici také skriptovací jazyk PowerShell.

Služba Active Directory na adrese Windows Server 2008

Služba Active Directory, adresářová služba serveru Microsoft Windows Server pro správu prostředků a uživatelů, je od verze Windows Server 2008 rozdělena do pěti rolí:

 • Služba Active Directory Domain Services (AD DS) jako centrální součást pro správu domény a prostředků
 • ADLDS (Active Directory Lightweight Directory Services) pro připojení služeb, které vyžadují informace kompatibilní s protokolem LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
 • Active Directory Federation Services (ADFS) pro webové ověřování uživatelů mimo infrastrukturu AD-DS
 • Služba správy práv Active Directory (ADRMS) k ochraně prostředků před neoprávněnými uživateli
 • Active Directory Certificate Services (ADCS) pro poskytování infrastruktury veřejných klíčů

Předchozí typy DCO ve službě Active Directory byly doplněny o řadič domény pouze pro čtení (RODC). Řadič domény jen pro čtení má omezenou funkčnost, a proto se nespravují žádná hesla, takže jej lze používat jako řadič domény zejména v nezabezpečených oblastech.

Clusterování s podporou převzetí služeb při selhání

Ve verzi Enterprise Edition obsahuje Windows Server 2008 clustering s podporou převzetí služeb při selhání na uzlech clusteru operačního systému. Cluster s podporou převzetí služeb při selhání podporuje tabulku oddílů GUID (GPT) s maximálním počtem 128 oddílů a dynamické přidávání prostředků, což dále zlepšuje vysokou dostupnost serveru.

Terminálové služby na adrese Windows Server 2008

V serveru Windows Server 2008 bylo do služby Terminal Services přidáno několik funkcí. Mezi ně patří podpora více monitorů a rozlišení až 1 920 × 1 200 pixelů, poskytování programů během terminálové relace prostřednictvím aplikace RemoteApp, Windows Portable Devices a Microsoft Point of Service for .NET. Terminálové služby také umožňují současné používání místních a vzdálených aplikací na jednom počítači.

Intuitivní uživatelské rozhraní

Windows Server 2008 Standard přesvědčí intuitivně použitelnou pracovní plochou a možností volby mezi několika režimy: Pomocí správce serveru máte neustále přehled o aktuálním stavu systému a můžete prostřednictvím něj spravovat centrální funkce. Integrované rozhraní WMI poskytuje také hostitelské funkce pro skripty pro správu a pomocí výše zmíněného prostředí PowerShell můžete použít existující skripty ve formátu bat nebo vbs, zatímco konzola Microsoft Management Console (MMC) poskytuje různé programy pro správu prostřednictvím modulů snap-in.

Kromě toho je možné nainstalovat Windows Server 2008 také jako tzv. základní verzi; v tomto případě je vynecháno grafické uživatelské rozhraní a obsahuje pak pouze nejnutnější funkce. Základní verze nejen spotřebovává méně prostředků, ale také nabízí menší prostor pro útoky díky menšímu počtu nainstalovaných součástí, včetně rolí serveru.

Systémové požadavky pro Windows Server 2008 Standard

Vzhledem k většímu počtu funkcí ve srovnání s předchozí verzí platí při používání serveru Windows Server 2008 následující vyšší systémové požadavky:

 • Procesor: minimálně 1 GHz (procesor x86) nebo 1,4 GHz (procesor x64) - doporučeno: 2 GHz nebo více
 • Paměť: minimálně 512 MB RAM - doporučeno 2 GB RAM nebo více
 • Paměť 32bitových systémů: maximálně 4 GB
 • Paměť 64bitových systémů: maximálně 32 GB
 • Pevný disk: alespoň 10 GB volného místa; pro plnou instalaci se doporučuje 40 GB; pro instalaci jádra serveru se doporučuje 10 GB
 • Jednotka: DVD-ROM
 • Rozlišení: rozlišení Super VGA 800 × 600 nebo vyšší

Licenční model pro Windows Server 2008

Licencování serveru Windows Server 2008 je založeno na počtu procesorů obsažených ve fyzickém serveru, na kterém je operační systém používán, včetně virtuálních. Každá serverová licence umožňuje provozovat Windows Server Software 2008 Standard na jednom fyzickém a jednom virtuálním serveru.

Licence serveru zahrnuje také práva správce pro správu a poskytování funkcí.

Pro přístup k serveru Windows Server Standard jako uživatel jsou proto nutné další licence pro klientský přístup (CAL). Samostatná pravidla platí také pro přístup prostřednictvím externího konektoru Windows Server 2008. Veškeré další informace o licencích CAL pro Windows Server 2008 naleznete na příslušné stránce produktu společnosti Wiresoft.

Licence Microsoft Server 2008 Standard za speciální cenu prostřednictvím společnosti Wiresoft

Společnost Wiresoft nabízí originální serverové licence pro Microsoft Server 2008 Edition Standard za mimořádně nízkou koncovou cenu. Můžete tak využít výhod nákupu licencí od společnosti Wiresoft nejen pro tyto, ale i pro všechny ostatní softwarové licence: Všechny softwarové produkty Microsoft, které jsou u nás k dispozici, jsou jednotlivé licence zakoupené od evropských společností.

Při nákupu jste jako zákazník v naprostém bezpečí, protože podle rozhodnutí Evropského soudního dvora je nákup a další prodej softwarových produktů, mezi které patří i serverové licence a licence pro klientský přístup, zcela legální.

Všechny tyto licence jsou navíc 100% použitelné, protože jsme je důkladně otestovali z hlediska pravosti a použitelnosti.

Mnoho našich zákazníků může potvrdit výhody cenově dostupné nabídky licencí společnosti Wiresoft, kterou doplňuje naše odborné poradenství ohledně nejhospodárnějšího licencování serverů Windows ve firmě. Máte-li jakékoli dotazy týkající se individuálního licencování s Microsoft Server 2008 Edition, neváhejte nás kontaktovat:

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 STANDARD"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie