Chat with us, powered by LiveChat
PRÁVNÍ
Firemní zákazníci
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Trustmask
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

  • SW10457
  • R18-01853
  • Trvale platné
  • Všechny jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
891,90 Kč * 989,90 Kč * (9,9% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x User CAL
Systém  Windows Server 
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na užívání
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminalserver není kompatibilní(zobrazení RDS CAL  )


Každý uživatel, který chce přistupovat ke službám Server Microsoft Windows Server 2022 v edici Standard- nebo Datacenter- s jakýmkoli zařízením podporujícím Windows, potřebuje samostatnou licenci pro klientský přístup pro uživatele (User CAL), která není součástí licence Server. Jedná se o jedinou licenci, která poskytuje jednotlivým User odpovídající přístupová práva pro Server. Nezáleží na tom, zda autorizovaný User CAL používá Desktop PC, notebook, smartphone nebo tablet s operačním systémem Windows. Kupující User CAL se může svobodně rozhodnout, které koncové zařízení s podporou Windows chce použít pro přístup k Windows Server 2022.

V případě dalších dotazů týkajících se produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 USER CAL"

Microsoft Windows Server 2022 User CAL

Každý uživatel, který chce přistupovat k serverovým službám systému Microsoft Windows Server 2022 ve verzi Standard nebo Datacenter Edition pomocí libovolného zařízení se systémem Windows, potřebuje samostatnou licenci pro klientský přístup pro uživatele (User CAL), která není součástí licence serveru. Pouze tak získá jednotlivý uživatel odpovídající přístupová práva k serveru. Nezáleží na tom, zda oprávněný uživatel CAL používá stolní počítač, notebook, chytrý telefon nebo tablet s operačním systémem Windows. Kupující licence User CAL se tedy může svobodně rozhodnout, pomocí jakého koncového zařízení s podporou systému Windows chce přistupovat k serveru Windows Server 2022.

Použité licence User CAL pro nový systém Windows Server 2022 již najdete na stránkách společnosti Wiresoft! Využijte výhod nižší ceny než u licencí klientského přístupu pro uživatele, které jsou nabízeny jako novinka v obchodě se softwarem, a také výhodu, že si můžete sami určit přesný počet licencí CAL pro uživatele, které potřebujete pro přístup k softwaru Windows Server!

Neomezené používání systému Windows Server 2022 s použitou licencí User CAL

Nový software společnosti Microsoft Windows Server 2022 je založen na operačním systému Windows 10 - již ve standardní edici má mnoho nových funkcí, které nabízejí ještě větší zabezpečení, zejména pro složité sítě, a další možnosti sdílení dat, aplikací a služeb s ostatními - a v rozsáhlejší edici Datacenter Edition můžete využívat rozšířené funkce. S těmito edicemi Windows Server 2022 mohou uživatelé s licencí User CAL využívat také mnoho možností a zlepšení výkonu v hybridních scénářích, zejména s ohledem na virtualizaci a používání kontejnerů Windows.

Vyšší zabezpečení sítě díky systému Windows Server 2022

Nejdůležitějším faktorem při vytváření a správě sítí zůstává bezpečnost. V nové verzi Windows Server 2022 mají uživatelé s licencí User CAL k dispozici mnoho nových funkcí pro zlepšení ochrany dat a služeb. Kromě TLS 1.3 - nejnovější verze Transport Layer Security - k nim patří integrita kódu podle VBS (virtualisation-based security), funkce TPM 2.0 (Trusted Platform Module) a zabezpečení založené na hypervizoru (HVCI). Pro šifrování sítí RDMA prostřednictvím SMB (Server Message Block) lze použít standardy AES-128 i AES-256 a kromě jiných funkcí také Virtual OSE (Operating System Environment).

Uživatelská licence CAL také umožňuje používat další funkce, jako je Hyper-V, SDN (Software-Defined Networking), SSD (Storage Spaces Direct) a SVM (Shielded Virtual Machines) a Storage Replica, a vytvářet tak vysoce bezpečné virtualizační infrastruktury, které jsou uživatelům k dispozici v závislosti na edici Server 2022.

Správa kontejnerových platforem v systému Windows Server 2022

Licencovaní uživatelé mají také přístup k vylepšeným funkcím kompatibility aplikací při používání kontejnerů Windows v systému Windows Server 2022 a k vylepšení uživatelského rozhraní kontejnerů Windows s Kubernetes, což znamená také širší podporu a vyšší výkon. Vytváření kontejnerů bylo rovněž optimalizováno pro aplikace .NET.

Nové služby ukládání a migrace pro Windows Server 2022

Windows Server 2022 obsahuje také další funkce v rámci služby Storage Migration Services, pokud jde o možnost migrace dat a služeb: v závislosti na edici nabízí User CAL různé doplňky a vylepšení, například při migraci místních uživatelů nebo skupin a úložiště a také při migraci samostatných serverů - zde zejména také serverů Linus - a clusterů s podporou převzetí služeb při selhání.

S licencí User Client Access můžete využívat i řadu dalších vylepšení výkonu v systému Windows Server 2022, včetně standardního používání prohlížeče Microsoft Edge, vylepšení protokolu TCP (Transmission Control Protocol), RSC (Receive Segment Coalescing) a RACK (Recent ACKnowledgment) a podpory vnořené virtualizace s procesory AMD.

Další podrobnosti o výkonu systému Windows Server 2022 získáte od zástupce společnosti Wiresoft.

Jak funguje licencování v případě použitého softwaru pro licence CAL pro uživatele systému Windows Server 2022?

U použitého softwaru od společnosti Wiresoft je v zásadě třeba poznamenat, že uživatelské licence CAL pro Windows Server 2022 obsahují stejný rozsah možností přístupu k němu jako nový produkt - vždy ve vztahu k funkcím dostupným v příslušné edici. Další výhodou nákupu použitých licencí User CAL je možnost individuálně určit, kolik jednotlivých licencí pro přístup ke klientům chcete zakoupit. U použitého softwaru od společnosti Wiresoft neexistují žádná omezení z důvodu obvyklého odstupňování licencí User CAL, jak předepisuje společnost Microsoft. To znamená, že zejména živnostníci a menší firmy mohou ušetřit peníze za nákup softwaru, protože společnost Wiresoft jim umožňuje vypočítat požadavky na licence na míru.

Jak se licencuje systém Windows Server 2022 pomocí licence User CAL?

Správa licencí společnosti Microsoft předepisuje mimo jiné licencování každého jednotlivého uživatele samostatnou licencí klientského přístupu pro přístup k jedné z edic systému Windows Server 2022 - Standard nebo Datacenter. Stejně jako v případě licencování dřívějších verzí serveru musí být verze licence User CAL minimálně stejná nebo vyšší než identická verze serveru Windows, aby bylo možné přistupovat k jejím funkcím na koncovém zařízení se systémem Windows. Tato licence User CAL obsahuje pouze přístupová práva pro prostředí klient/server systému Windows Server 2022 - a neobsahuje žádný software, který je třeba nejprve nainstalovat.

Licenční model společnosti Microsoft nabízí dva typy licencí CAL pro systém Windows Server 2022:

  • Licence User CAL pro Windows Server 2022: poskytuje vyhrazenému uživateli serveru přístupová práva nezávisle na koncovém zařízení
  • Licence Device CAL pro Windows Server 2022: poskytuje přístupová práva k serveru pro vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, mobilní telefon)

Licence User CAL a Device CAL je možné licencovat i souběžně.

Jaké jsou výhody licencování pomocí licencí klientského přístupu pro Windows Server 2022?

V porovnání s licencováním na základě jádra nabízí licencování na základě licencí CAL systému Windows Server 2022 a starších verzí především možnost flexibilnější, a tedy na potřebách založené správy práv pro všechny odpovídající uživatele. Při nákupu použitých uživatelských přístupových licencí od společnosti Wiresoft již neplatí jinak předepsaná, rigidní licenční stupnice - takže si od nás koupíte přesně tolik uživatelských licencí CAL, kolik skutečně potřebujete - a ne více - a můžete si také kdykoli dokoupit další licence CAL pro jednotlivé uživatele.

Využijte kompatibilitu verzí s licencemi User CAL pro Windows Server 2022!

Licence User CAL pro Windows Server 2022 je v současné době nejaktuálnější licencí pro klientský přístup, kterou společnost Microsoft nabízí. To znamená, že dotyčnému uživateli poskytuje nejen přístupová práva k aktuálnímu systému Windows Server 2022, ale zahrnuje také přístupová práva ke starším verzím serveru, například 2019 (downgrade). Tato licence User CAL tak nabízí rozhodující výhodu oproti starším verzím licencí User CAL, které jsou v závislosti na verzi platné pouze pro daný software Windows Server a předchozí verze, ale nelze je použít pro aktuální verzi Windows Server 2022 (upgrade).

Na co je třeba dávat pozor při licencování systému Windows Server 2022 pomocí licence User CAL?

Jak již bylo uvedeno výše, s licencí User CAL získá přístupová práva k systému Windows Server 2022 pouze jeden uživatel.Nezáleží na tom, zda se jedná o použitý nebo nový software.

Jakmile je registrace uživatele v uživatelské licenci CAL dokončena, nelze licenci přenést na jiného uživatele. Je také zásadně vyloučeno změnit typ CAL, tj. použít uživatelskou CAL jako CAL zařízení. Souběžné používání licencí User CAL a licencí Device CAL pro přístup k systému Windows Server 2022 je však možné.

Tato ustanovení správy licencí společnosti Microsoft pro licence klientského přístupu slouží mimo jiné také k zabránění neoprávněného přístupu třetích stran k systému Windows Server 2022. Uživatelské licence CAL proto znamenají pro společnost a její data větší bezpečnost, protože uživatelé, kteří nemají správnou licenci, nemohou k serveru přistupovat.

Jaké jsou konkrétní výhody licence User CAL pro Windows Server 2022?

Z hlediska funkcí poskytovaných službami systému Windows Server 2022 se licence User CAL neliší od licence Device CAL. Osobní licence Client Access Licence (User CAL) však nabízí další výhody, pokud jde o možnosti přístupu k serveru Windows: Každý uživatel, který je k tomu oprávněn pomocí licence User CAL pro Windows Server 2022, může pro přístup k serveru používat libovolné licencované koncové zařízení podporující systém Windows, např. ve firmě. Zejména pokud zaměstnanec často přistupuje k serveru Windows Server na různých pracovních stanicích a místech a používá velmi různá koncová zařízení, která jsou k dispozici například lokálně, je flexibilnější než v případě licence CAL vázané na zařízení. Licence User CAL je proto velkou výhodou, pokud licencovaný uživatel nechce nebo nemůže vždy používat jedno a totéž koncové zařízení.

Zabezpečení vašeho kupujícího s použitými licencemi User CAL pro Microsoft Windows Server 2022 od společnosti Wiresoft

Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2022 jsou k dispozici v internetovém obchodě společnosti Wiresoft jako použitý software již od jedné licence pro klientský přístup. Využijte nejen nižší cenu použitého softwaru ve srovnání s novými licencemi CAL, ale také bezpečnost kupujícího a další výhody:

  • Zakoupením licence Used User CAL od společnosti Wiresoft získá zákazník originální jednu licenci, která byla dříve zakoupena společností a poté prodána společnosti Wiresoft.
  • Právním základem pro obchodování s použitými klientskými přístupovými licencemi pro Microsoft Windows Server 2022 je platná legislativa, která umožňuje prodej koncovým zákazníkům i nákup a používání.
  • Pokud byla nabízená licence User CAL již aktivována předchozím vlastníkem, byla tato licence před prodejem společnosti Wiresoft opět smazána a je opět 100% volně použitelná.
Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.