Chat with us, powered by LiveChat
AUTORIZOVANÝ ORIGINÁLNÍ VÝROBEK
DODÁNÍ DO 24 HODIN
PODPORA PROSTŘEDNICTVÍM CHATU, E-MAILU A TELEFONU
BEZPLATNÁ HORKÁ LINKA +4969 - 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD

2 039,00 Kč *

včetně DPH.

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10104
 • P73-00354
 • Výhody

  - Rychlé dodání
  - Autorizovaný originální výrobek
  - Odeslání do 24 hodin
  - Chat, e-mailová a telefonická podpora
Microsoft Windows Server 2008 R2 Systém Windows Server 2008 je přímým nástupcem serverové...více
Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD"

Microsoft Windows Server 2008 R2

Systém Windows Server 2008 je přímým nástupcem serverové verze 2003 společnosti Microsoft. "Longhorn", jak je systémový software neoficiálně nazýván, obsahuje nejen řadu vylepšení oproti svému staršímu předchůdci, ale také nové funkce, které odpovídají současným obchodním požadavkům, včetně virtualizace.

Systém Windows Server 2008 představuje spolehlivý základ pro vytvoření podnikové sítě, která nabízí bezpečné rozhraní k centrálnímu serveru a samozřejmě integruje mnoho koncových zařízení. Díky grafickému uživatelskému rozhraní je ovládání systému Windows Server snadné i pro začátečníky. Operační systém (OS) lze navíc ovládat také myší a klávesnicí, takže znalost složitých příkazů je zbytečná.

Mezi nejdůležitější funkce patří kromě Windows Portable Devices, Point of Service for .NET a RemoteApp také Hyper-V, která umožňuje virtualizaci celých serverových systémů. Prostředí PowerShell, které je založeno na frameworku .NET Framework, je nyní součástí standardní výbavy serveru 2008 a vylepšeno bylo také clusterování při selhání. Součástí je také IIS 7.0, nová verze Internetové informační služby, včetně podpory PHP, SSL a HTML.

Windows Server 2008 je tedy efektivní serverový operační systém, jehož různé edice vyhovují individuálním požadavkům větších i menších firem. Software nabízí všechny předpoklady pro to, aby správci a IT odborníci optimalizovali flexibilitu a spolehlivost vlastní serverové infrastruktury a zároveň poskytli robustní aplikační nebo webovou platformu, na jejímž základě mohou vývojáři poskytovat různé aplikace a služby.

Microsoft Windows Server 2008 je k dispozici ve verzích Standard, Enterprise a Datacenter v 32bitové i 64bitové architektuře, z nichž edice Standard je k dispozici u společnosti Wiresoft za přijatelnou cenu. Verze Standard je speciálně navržena pro použití v malých a středních podnicích, aniž by byly obětovány základní funkce.

Důležité funkce a optimalizace systému Microsoft Windows Server 2008 Standard

Díky funkcím dostupným v systému Windows Server 2008 Standard mají zejména společnosti různých velikostí k dispozici všechny důležité a účinné nástroje pro nastavení a údržbu robustního serverového operačního systému v oblasti správy, ochrany a přenosu dat. Kromě integrace systému Windows Vista zvyšují výkonné virtualizační nástroje efektivitu týmové práce a nabízejí lepší kontrolu nad firemními i domácími sítěmi.

Vyšší zabezpečení díky systému Windows Server Standard 2008

Systém Windows Server 2008 Standard proto obsahuje také mnoho nových funkcí zabezpečení, které zlepšují ochranu serveru a spravovaných dat. Například integrovaná brána firewall v novém modulu snap-in nástrojů pro vzdálenou správu serverů obsahuje řadu upravených zásad a nastavení.

Mezi bezpečnostní nástroje patří také řadič domény pouze pro čtení, který se používá zejména v potenciálně nezabezpečených lokalitách, a integrovaná ochrana přístupu k síti NAP (Network Access Protection). Funkce správy NAP představuje něco jako karanténní systém pro nezabezpečené klienty. Je založen na serveru NPS (Network Policy Server), který klade na každého klienta, který chce přistupovat k serveru Windows, určité požadavky, jejichž splnění je podmínkou pro to, aby se tento klient mohl přihlásit do podnikové sítě. Za tímto účelem umožňují strategie izolace DC oddělené vytváření a správu logických sítí v rámci fyzických sítí, takže přístupy mohou být povoleny pouze registrovaným klientům.

Pro šifrování dat v systému Server 2008 je k dispozici nástroj BitLocker. Nástroj BitLocker je v souladu s předpisy Sarbanes-Oxley a HIPAA (Health Insurance Portability and Accountability Act) pro zabezpečení podnikových dat. Nástroj BitLocker zašifruje za tímto účelem celý systém. Ty součásti, které jsou spuštěny ještě před jádrem, jsou zabezpečeny kontrolou integrity (Kernel Integrity Check).

Souhrnně lze říci, že všechny tyto funkce systému Windows Server 2008 Standard umožňují provoz spolehlivého a zároveň bezpečného serverového operačního systému.

Mezi další funkce, které stojí za zmínku, patří:

Hyper-V pro virtualizaci serverových systémů

Hyper-V pro Windows Server 2008 nyní umožňuje firmám virtualizovat, aniž by se musely spoléhat na programy třetích stran. Nástroj, který se skládá z hypervizoru, umožňuje na jednom fyzickém serveru zřídit několik virtuálních serverů. Server tak může zastávat několik rolí, které lze spravovat i odděleně. Hyper-V se spravuje prostřednictvím konzoly MMC (Microsoft Management Console). V clusterovém provozu lze Hyper-V použít také pro živé migrace, při nichž lze virtuální počítače přesouvat za provozu.

Tato virtualizační technologie funguje na počítačích s procesory x64 i x86 a podporuje také překlad síťových adres (NAT) a ochranu přístupu k síti (NAP). Hyper-V tak přispívá i k šetření typických podnikových zdrojů, jako jsou provozní náklady a spotřeba energie, které se díky tomu výrazně snižují.

Prostředí Windows PowerShell

Windows Server 2008 je první operační systém společnosti Microsoft, který obsahuje shell příkazového řádku (interpret příkazového řádku) Windows PowerShell. Prostředí PowerShell je založeno na frameworku .NET verze 2.0; uživatel s ním může interaktivně spouštět příkazy na příkazovém řádku srovnatelné například s programem Windows Script Host, cmd.exe nebo Unix. Pro složitější skripty shellu je zde k dispozici také skriptovací jazyk PowerShell.

Služba Active Directory v systému Windows Server 2008

Služba Active Directory, adresářová služba systému Microsoft Windows Server pro správu prostředků a uživatelů, je od verze Windows Server 2008 rozdělena do pěti rolí:

 • Služba Active Directory Domain Services (AD DS) jako centrální součást pro správu domény a prostředků
 • ADLDS (Active Directory Lightweight Directory Services) pro připojení služeb, které vyžadují informace odpovídající protokolu LDAP (Lightweight Directory Access Protocol)
 • Služba Active Directory Federation Services (ADFS) pro webové ověřování uživatelů mimo infrastrukturu AD-DS
 • Služba správy práv Active Directory (ADRMS) k ochraně prostředků před neoprávněnými uživateli
 • Služba ADCS (Active Directory Certificate Services) pro poskytování infrastruktury veřejných klíčů

Předchozí typy DCO ve službě Active Directory byly doplněny o řadič domény pouze pro čtení (RODC). Řadič domény jen pro čtení má omezenou funkčnost, a proto se nespravují žádná hesla, takže jej lze používat jako řadič domény zejména v nezabezpečených oblastech.

Clusterování s podporou převzetí služeb při selhání

Ve verzi Enterprise Edition obsahuje systém Windows Server 2008 funkci failover clustering v uzlech clusteru operačního systému. Cluster s podporou převzetí služeb při selhání podporuje tabulku oddílů GUID (GPT) s maximálním počtem 128 oddílů a dynamické přidávání prostředků, což dále zlepšuje vysokou dostupnost serveru.

Terminálové služby v systému Windows Server 2008

Terminálové služby byly v systému Windows Server 2008 také rozšířeny o různé funkce. Mezi ně patří podpora více monitorů a rozlišení až 1 920 × 1 200 pixelů, poskytování programů v terminálové relaci prostřednictvím aplikace RemoteApp, přenosných zařízení Windows a Microsoft Point of Service pro .NET. Terminálové služby také umožňují současné používání místních a vzdálených aplikací na jednom počítači.

Intuitivní uživatelské rozhraní

Systém Windows Server 2008 Standard přesvědčí intuitivně použitelnou pracovní plochou a možností volby mezi několika režimy: Pomocí správce serveru máte neustálý přehled o aktuálním stavu systému a můžete jej používat ke správě centrálních funkcí. Integrované rozhraní WMI poskytuje také hostitelské funkce pro skripty pro správu a pomocí již zmíněného prostředí PowerShell můžete používat existující skripty ve formátu bat nebo vbs, zatímco konzola Microsoft Management Console (MMC) umožňuje používat různé programy pro správu prostřednictvím modulů snap-in.

Kromě toho je možné nainstalovat systém Windows Server 2008 také jako tzv. základní verzi; v tomto případě je vynecháno grafické uživatelské rozhraní a obsahuje pak pouze nejnutnější funkce. Základní verze nejen spotřebovává méně prostředků, ale také nabízí menší prostor pro útoky díky menšímu počtu nainstalovaných součástí, včetně rolí serveru.

Systémové požadavky pro Windows Server 2008 Standard

Vzhledem k většímu počtu funkcí ve srovnání s předchozí verzí platí při použití systému Windows Server 2008 následující vyšší systémové požadavky:

 • Procesor: minimálně 1 GHz (procesor x86) nebo 1,4 GHz (procesor x64) - doporučeno: 2 GHz nebo více
 • Paměť: alespoň 512 MB RAM - doporučeno: 2 GB RAM nebo více
 • Paměť 32bitových systémů: maximálně 4 GB
 • Paměť 64bitových systémů: maximálně 32 GB
 • Pevný disk: alespoň 10 GB volného místa; pro plnou instalaci se doporučuje 40 GB, pro instalaci jádra serveru stačí 10 GB
 • Jednotka: DVD-ROM
 • Rozlišení: rozlišení Super VGA 800 × 600 nebo vyšší

Licenční model systému Windows Server 2008

Licencování systému Windows Server 2008 závisí na počtu procesorů na fyzickém serveru, na kterém je operační systém používán - také virtuálně. Každá serverová licence umožňuje provozovat Windows Server Software 2008 Standard na jednom fyzickém a jednom virtuálním serveru.

Licence serveru zahrnuje také práva správce pro správu a poskytování funkcí.

Abyste mohli jako uživatelé přistupovat k systému Windows Server Standard, jsou proto nutné další licence pro klientský přístup (CAL). Samostatná pravidla platí také pro přístup prostřednictvím externího konektoru systému Windows Server 2008. Veškeré další informace o licencích CAL pro systém Windows Server 2008 naleznete na příslušné stránce produktu společnosti Wiresoft.

Licence Microsoft Server 2008 Standard za speciální cenu prostřednictvím společnosti Wiresoft

Společnost Wiresoft nabízí originální serverové licence pro Microsoft Server 2008 Edition Standard za mimořádně výhodnou koncovou cenu. To znamená, že výhody nákupu licencí od společnosti Wiresoft využijete nejen pro tyto, ale i pro všechny ostatní softwarové licence: Všechny softwarové produkty Microsoft, které jsou u nás k dispozici, jsou jednorázové licence zakoupené od evropských společností.

Při nákupu jste jako zákazník v naprostém bezpečí, protože podle rozhodnutí Evropského soudního dvora je nákup a další prodej softwarových produktů, mezi které patří i serverové licence a licence pro klientský přístup, zcela legální.

Všechny tyto licence jsou navíc 100% použitelné, protože jsme důkladně zkontrolovali jejich pravost a použitelnost.

Mnoho našich zákazníků může potvrdit výhody nabídky levných licencí společnosti Wiresoft, kterou doplňuje naše kompetentní poradenství ohledně nejhospodárnějšího licencování systému Windows Server ve firmě. Pokud máte jakékoli dotazy týkající se individuálního licencování s Microsoft Server 2008 Edition, neváhejte nás kontaktovat:

Čtěte, pište a diskutujte o recenzích...více
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2008 R2 STANDARD"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Naposledy zobrazené