Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
Pro filtrování nebyly nalezeny žádné výsledky!
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 16-CORE MICROSOFT WINDOWS SERVER 2019 STANDARD 16-CORE
Microsoft Windows Server 2019 Standard 16-Core Pohodlně si licencujte Windows Server 2019 Standard Edition s 16-Core balíčkem od společnosti Wiresoft! Standardní edice Windows Server 2019 již pokrývá typické možnosti nasazení menších...
8 000,90 Kč *
2 z 2

Microsoft Windows Server: Operační systém pro profesionální sítě

Úvod do systému Windows Server

Microsoft Windows Server je operační systém speciálně navržený pro použití na serverech. Jako robustní a škálovatelné řešení podporuje společnosti všech velikostí při správě jejich síťových prostředí, databází, aplikací a mnoha dalších věcí. Windows Server tvoří platformu pro řadu kritických podnikových aplikací a nabízí širokou škálu služeb, které zvyšují produktivitu a bezpečnost v oblasti IT.

Čím je Windows Server výjimečný?

Systém Windows Server je známý svým snadným používáním, zabezpečením a kompatibilitou s celou řadou aplikací. Díky integrovaným virtualizačním funkcím, výkonným nástrojům pro správu a úzké integraci s cloudovou platformou Microsoft Azure představuje univerzální páteř mnoha IT infrastruktur.

Základní funkce systému Windows Server

Služba Active Directory

Jednou ze základních funkcí systému Windows Server je služba Active Directory (AD), která slouží jako centrální nástroj pro správu a ověřování uživatelů. Umožňuje správcům spravovat uživatelské účty a skupiny a prosazovat zásady v celé síti.

Zásady skupin

Zásady skupin v systému AD pomáhají konfigurovat nastavení a oprávnění uživatelů a počítačů v síti a umožňují tak jemnou kontrolu nad prostředím IT.

Aktualizační služby systému Windows Server (WSUS)

Služba WSUS je důležitou funkcí pro údržbu systému Windows Server. Umožňuje správcům spravovat aktualizace produktů Microsoft a bezpečně je distribuovat na servery a pracovní stanice v síti.

Správa zabezpečení

Centrální správou aktualizací pomocí služby WSUS lze rychle odstranit bezpečnostní mezery a zajistit integritu serverového prostředí.

Bezpečnost a spolehlivost

Funkce zabezpečení

Systém Windows Server nabízí komplexní funkce zabezpečení, jako je pokročilá detekce hrozeb, bezpečná správa identit a ochrana přístupu. Tato opatření chrání před vnějšími útoky a interním narušením bezpečnosti.

Windows Defender

Integrovaný antivirový program Windows Defender a pokročilá detekce hrozeb pomáhají chránit server před malwarem a dalšími hrozbami.

Budoucnost se systémem Windows Server

Hybridní a cloudové technologie

S rostoucím přechodem od lokálních infrastruktur ke cloudu nabízí Windows Server řešení pro hybridní prostředí, která propojují místní servery s cloudovými službami, jako je Azure.

Integrace se službou Azure

Služby Azure rozšiřují funkčnost systému Windows Server, například o řešení zálohování nebo pokročilé analytické služby. To umožňuje firmám pružně a dynamicky reagovat na změny na trhu.

Systém Windows Server zůstává ve světě IT oporou, protože poskytuje stabilitu, zabezpečení a škálovatelnost. Tento text poskytuje srozumitelný pohled na rozmanité funkce systému Windows Server a jeho význam pro moderní podnikové sítě.

Kategorie