Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10459
 • P73-08330
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
12 826,90 Kč * 14 250,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 16 Core
Zařízení 1x
Virtuální počítače 2x
Střední Stáhnout
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Rozsah dodávky Ke stažení + licence


Windows Server 2022 je nový serverový operační systém od . Je založen na 10 a nabízí ještě větší zabezpečení a možnosti sdílení dat, aplikací a , což splňuje nejvyšší požadavky. S odpovídající přístupovou licencí (Client Licence), s 2022 licencí mohou dva virtuální počítače používat hostitele Hyper-V pro virtualizaci. Standard Microsoft Windows Services Access User Microsoft Windows Server Standard Plus

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Standard - vyšší zabezpečení sítí

Windows Server 2022 Standard je nový serverový operační systém společnosti Microsoft. Je založen na systému Windows 10 a nabízí ještě větší zabezpečení a možnosti sdílení dat, aplikací a služeb, které splňují nejvyšší požadavky. S odpovídající licencí Client Access Licence mohou uživatelé s licencí Microsoft Windows Server 2022 Standard používat dva virtuální počítače a hostitele Hyper-V pro virtualizaci.

Systém Windows Server 2022 Standard byl rozšířen o mnoho nových funkcí, zejména v oblasti zabezpečení, a stávající funkce byly rozšířeny nebo vylepšeny. Patří mezi ně mimo jiné aktivace nejnovější verze protokolu TLS (Transport Layer Security): 1.3, nové šifrování AES-256 pro SMB a také podpora šifrování přes sítě RDMA prostřednictvím SMB Direct pomocí AES-128.

Kromě toho jsou rozšířeny možnosti integrace a správy hybridních funkcí, četná vylepšení Centra správy systému Windows a zlepšení výkonu kontejnerů systému Windows a protokolů UDP a TCP, optimalizace úložiště pro Storage Spaces Direct a standardní prohlížeč Microsoft Edge.

Standardní edice Windows Server 2022 s operačním systémem Windows 10 nabízí mnoho možností virtualizace, zejména pro menší datová centra, která spolehlivě chrání data a aplikace ve vícecloudových prostředích díky lepší škálovatelnosti, vysokému výkonu a účinným bezpečnostním funkcím.

Licencování systému Windows Server 2022 Standard Edition je opět založeno na jádrech, přičemž minimální počet jader na server je 16.

U společnosti Wiresoft můžete již nyní najít Windows Server 2022 Standard za nízké ceny jako použitý software - bez jakýchkoli omezení výkonu této edice z hlediska virtualizace, zabezpečení nebo výkonu. Další informace o všech vlastnostech a funkcích Windows Server 2022 Standard Edition a o licencování naleznete v následujícím přehledu - nebo se obraťte přímo na zástupce společnosti Wiresoft.

Co je nového v systému Windows Server 2022 Standard? Přehled nejdůležitějších funkcí

Nová verze serverového operačního systému společnosti Microsoft Windows Server 2022 vychází z Windows 10, což je patrné i na první pohled, takže uživatelé najdou všechny funkce na známém místě. Nový Windows Server 2022 také získává 10 let podpory produktu od společnosti Microsoft v podobě podpory a aktualizací.

Oproti předchozí verzi přináší Windows Server 2022 mnoho novinek ve třech důležitých oblastech: Bezpečnost, aplikační platforma a migrace.

Zabezpečení v systému Windows Server 2022 Standard

Díky novému vícevrstvému zabezpečení nabízí Windows Server 2022 komplexní ochranu, kterou podnikové servery nyní naléhavě potřebují k zajištění dostupnosti dat a služeb. K tomu slouží mimo jiné tyto nové funkce a vylepšení:

 • TPM 2.0 (Trusted Platform Module 2.0) poskytuje hardwarově zabezpečené úložiště kryptografických klíčů a dat a také měření integrity systému, včetně ověřování legitimity nebo důvěryhodnosti kódu při spuštění serveru Windows. Tato hardwarová důvěryhodnost se mimo jiné používá také při šifrování disků pomocí nástroje BitLocker.
 • Ochranu firmwaru zajišťují serverové procesory Secured Core, které podporují ověření při spuštění pomocí technologie DRTM (Dynamic Root of Trust for Measurement) a izolovaný přístup ovladačů do paměti prostřednictvím ochrany DMA (Direct Memory Access).
 • Servery Secured Core podporují také integritu kódu podle standardu VBS (zabezpečení založené na virtualizaci) a prostřednictvím HVCI (zabezpečení založené na hypervizoru). Hardwarové virtualizační funkce používané VBS tak vytvářejí bezpečnou oblast pracovní paměti, která je izolovaná od operačního systému, čímž chrání server zejména před riziky, která představují například útoky při těžbě kryptoměn.
 • VBS dále umožňuje použití funkce Credential Guard, kdy jsou informace pro přihlášení uživatele uloženy ve virtuálním kontejneru, ke kterému nemá operační systém přímý přístup.
 • V systému Windows Server 2022 Standard jsou nyní ve výchozím nastavení povoleny protokoly HTTPS a TLS 1.3, aby bylo zajištěno bezpečné připojení. TLS1.3 (Transport Layer Security) je nejnovější verze nejpoužívanějšího bezpečnostního protokolu na internetu, který slouží k šifrování dat a zajišťuje bezpečný komunikační kanál mezi dvěma koncovými body.
 • Zabezpečený systém DNS v systému Windows Server 2022 Standard podporuje funkci DoH (DNS-over-HTTPS), která šifruje dotazy DNS pomocí protokolu HTTPS, čímž zabraňuje odposlechu a manipulaci s daty DNS, a přispívá tak k zabezpečení provozu.
 • Protokol SMB (Server Message Block) v systému Windows Server 2022 nyní používá pro šifrování standardy AES-256-GCM a AES-256-CCM, které se automaticky použijí, jakmile je navázáno spojení s jiným počítačem, který je rovněž podporuje.
 • Šifrování pomocí SMB Direct a RDMA (Remote Direct Memory Access) v systému Windows Server 2022 poskytuje vyšší šířku pásma a nižší latenci mimo jiné pro přímé úložiště, repliku úložiště, Hyper-V a SQL Server.
 • Kromě toho umožňují clustery s podporou převzetí služeb při selhání v systému Windows Server 2022 podrobnou kontrolu šifrování sdílených svazků clusteru (CSV) a vrstvy sběrnice úložiště (SBL).

Kontejnerové aplikace v systému Windows Server 2022 Standard

Při používání kontejnerů Windows dochází také k četným optimalizacím platformy, například v oblasti kompatibility aplikací a uživatelského rozhraní kontejnerů Windows s Kubernetes.

 • Velikost bitové kopie kontejnerů systému Windows byla snížena až o 40 %, čímž se prodloužila doba spouštění o 30 % a zvýšil se výkon.
 • Použití Kubernetes bylo zjednodušeno mimo jiné lepší podporou kontejnerů pro hostitelské procesy při konfiguraci uzlů, IPv6 a také implementací síťových politik pomocí open source aplikace Calico.
 • Kromě toho bylo aktualizováno Centrum správy systému Windows, aby se zjednodušilo vytváření kontejnerů pro aplikace .NET.

Ukládání a migrace v systému Windows Server 2022 Standard

Mnohá vylepšení služby Migrace úložiště v systému Windows Server 2022 mimo jiné usnadňují migraci úložiště do systému Windows Server i z jiných zdrojových úložišť do Azure. Za tímto účelem nabízí orchestrátor Storage Migration Server v systému Windows Server 2022 následující možnosti:

 • Migrace místních uživatelů nebo skupin do systému Windows Server
 • Migrovat úložiště do clusterů s podporou převzetí služeb při selhání a z nich a migrovat mezi samostatnými servery a clustery s podporou převzetí služeb při selhání
 • Migrace úložiště ze serverů Linux pomocí Samby
 • Migrace na sítě Azure
 • Migrace ze serverů NetApp CIFS nebo polí NetApp FAS na Windows Server

Další funkce:

 • Přizpůsobitelná rychlost opravy úložiště poskytuje větší kontrolu nad procesem synchronizace dat: zdroje tak mohou být přiděleny na opravu kopií dat (odolnost) nebo na provoz aktivních pracovních zátěží (výkon). Klastry tak lze spravovat pružněji a efektivněji.
 • Sběrnice cache úložiště nyní poskytuje úložiště na samostatných serverech, zlepšuje výkon čtení a zápisu a zvyšuje efektivitu připojením rychlejších médií, jako je NVMe nebo SSD, k pomalejším médiím, jako je HDD.
 • Komprese SMB odstraňuje nutnost ruční komprese souborů při jejich přenosu po síti, což umožňuje například rychlejší přenosy ve vytížených sítích.

Další vylepšení v systému Windows Server 2022 Standard

Nová verze Windows Server 2022 navíc obsahuje celou řadu individuálních optimalizací, které rovněž zvyšují výkon:

 • Podpora vnořené virtualizace na procesorech AMD v systému Windows Server 2022 poskytuje více možností hardwarového prostředí pro provoz Hyper-V na virtuálním počítači Hyper-V.
 • Microsoft Edge je ve výchozím nastavení součástí systému Windows Server 2022. Edge je založen na otevřeném kódu Chromium a nabízí vyšší zabezpečení než Internet Explorer, který nahrazuje.
 • Výkon protokolu TCP (Transmission Control Protocol) byl zlepšen použitím protokolu TCP HyStart++, který snižuje ztráty paketů, a protokolu RACK (Recent ACKnowledgment), který snižuje časové prodlevy při opakovaných přenosech (RTO).
 • RSC (Receive Segment Coalescing) poskytuje optimalizace pro virtuální přepínače v Hyper-V, takže pakety mohou být v síti hypervizoru spojovány a zpracovávány jako větší segmenty. Tím se sníží počet cyklů procesoru a zlepší výkon síťového provozu.

Požadavky na hardware pro spuštění systému Windows Server 2022 Standard

Windows Server 2022 je založen na operačním systému Windows 10. Aby bylo možné využívat všechny funkce serverové aplikace a zajistit bezpečnost, musí základní hardware splňovat všechny minimální požadavky uvedené níže. Další požadavky závisí na konfiguraci příslušného systému a na dalších nainstalovaných aplikacích.

 • Procesor: 1,4 GHz 64bitový
 • Paměť: 512 MB (2 GB pro server s možností instalace stolního displeje)
 • HDD: 32 GB volného místa na pevném disku
 • BIOS: systém UEFI se zabezpečeným spouštěním (UEFI 2.3.1c) pro některé funkce
 • Grafická karta a monitor: 1 024 x 768 pixelů

Licencování systému Windows Server 2022 Standard

Licencování serveru s novým systémem Windows Server 2022 Standard Edition probíhá rovněž jako licencování použitého softwaru v souladu s licenčními pravidly společnosti Microsoft, přičemž základem pro výpočet licenčních požadavků je počet jader. Platí následující ustanovení:

 • Windows Server 2022 Standard Edition je obecně licencován na základě použitého fyzického hardwaru. Za tímto účelem se kromě počtu fyzicky dostupných jaderných procesorů zohledňuje i počet virtuálních serverů.
 • Serverová licence se vždy vztahuje na 2 fyzická procesorová jádra.
 • Podle licenčních podmínek společnosti Microsoft se vždy vychází z minimálního počtu 8 jader na procesor, a to i v případě, že skutečně existující hardware má méně než 8 jader.
 • U každého fyzického serveru se předpokládají alespoň 2 procesory, což znamená minimální počet 16 jader.
 • Servery s více než 16 jádry musí být dodatečně licencovány s odpovídajícími balíčky pro Windows Server 2022 Standard.

Další ustanovení, např. pro licencování instancí Hyper-V a klientů - uživatelů i koncových zařízení - přistupujících k systému Windows Server 2022 Standard, vám poskytne pracovník společnosti Wiresoft. Odpovídající licence/CAL pro Windows Server 2022 Standard jsou rovněž k dispozici u společnosti Wiresoft.

Kupte si Microsoft Windows Server 2022 Standard jako použitý software v obchodě Wiresoft Software Shop

Aktuální 2021 vydaná edice MS Windows Server Standard 2022 je již nabízena jako použitý software v obchodě Wiresoft Software Shop. Cena použitého softwaru je nižší než cena odpovídající nové edice Windows Server Standard 2022. Při nákupu použitého softwaru od společnosti Wiresoft můžete využít těchto výhod:

 • Při zakoupení produktu Microsoft Windows Server 2022 Standard od společnosti Wiresoft obdržíte originální jednu licenci, která byla dříve zakoupena společností a prodána společnosti Wiresoft.
 • Při dalším prodeji je tato licence MS Windows Server 2022 Standard označena jako použitá, přičemž označení "použitá" neznamená žádné omezení funkčnosti softwaru Windows Server ani to, že tato licence již byla použita.
 • Pokud první kupující již nainstaloval nebo aktivoval software MS Windows Server 2022 Standard, byla licence při prodeji společnosti Wiresoft opět smazána, takže příslušná softwarová licence je opět 100% volně k dispozici.
 • Nabízená licence MS Windows Server 2022 Standard, stejně jako ostatní použité licence Microsoft nabízené k prodeji společností Wiresoft, nejsou ani omezeně použitelné, ani časově omezené zkušební verze, neobsahují již aktivovaný licenční klíč, ale jedná se o softwarový produkt autorizovaný po zakoupení pouze pro vás.
 • Všechny použité licence zakoupené společností Wiresoft a nabízené k dalšímu prodeji, jako je například MS Windows Server Standard 2022, byly před prodejem rovněž testovány z hlediska jejich plné použitelnosti.
 • Právním základem pro další prodej použité licence Microsoft Windows Server 2022 Standard je platný zákon, který umožňuje prodej a nákup i používání použitého softwaru.
 • Ihned po úspěšném dokončení nákupu máte aplikaci MS Windows Server 2022 Standard k dispozici prostřednictvím elektronické dodávky softwaru (ESD).
 • Při nákupu použité licence, například standardní edice Windows Server 2022 od společnosti Wiresoft, si tak můžete být jisti, že vždy kupujete a používáte legální a originální produkt společnosti Microsoft.

Máte-li jakékoli další dotazy ohledně nákupu Microsoft Windows Server 2022 Standard jako použitého softwaru nebo jiné edice MS Windows Server 2022, jakož i starších verzí MS Windows Server nebo jiného softwaru Microsoft, neváhejte nás kontaktovat e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím chatu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 STANDARD 16-CORE"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie