Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10408
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
1 075,90 Kč * 1 193,90 Kč * (9,88% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 2 Core 
Zařízení 1x
Virtuální počítače Vyžaduje základní licenci
Střední Stáhnout
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Rozsah dodávky Právo na užívání


Windows Server 2016 je určen pro potřeby virtualizace a IT malých firem a je verzí 10. Díky balíčku 2 lze flexibilně rozšířit stávající licence. Standard Server WindowsCore Server

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

 

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Standard 2-Core

Windows Server 2016 Standard je určen pro potřeby virtualizace a IT menších firem a je serverovou verzí Windows 10. Díky balíčku se dvěma jádry lze flexibilně rozšířit stávající serverové licence.

Krátké informace o systému Microsoft Windows Server 2016 Standard

Se systémem Windows Server 2016 Standard získají firmy spolehlivý serverový operační systém s podporou cloudu, který je určen pro prostředí, kde se virtualizace aplikací používá jen v malé míře a kde se převážně používají fyzické servery. Oproti předchozí verzi nabízí tato verze Standard Edition také mnoho nových funkcí a vylepšení, které jsou navrženy tak, aby podporovaly přechod na cloudové prostředí a zajišťovaly bezpečnost infrastruktury díky vyšší stabilitě a lepší ochraně proti selhání sítě a úložiště. Používání systému Windows Server 2016 Standard je téměř intuitivní díky známému rozhraní systému Windows 10.

Srovnání edic: Co nabízí Windows Server 2016 Standard?

Při rozhodování o nákupu standardní edice systému Windows Server 2016 je rozhodujícím faktorem potřeba virtualizace aplikací ve firmě. Standard již poskytuje mnoho funkcí pro vývoj a provoz hyperkonvergentních infrastruktur v menší společnosti. Doplňují je služby Microsoft Azure Services, které umožňují užší propojení lokálních prostředí s cloudem s dalšími praktickými funkcemi.

Windows Server 2016 Standard nabízí nejen dostatečné předpoklady pro vytváření virtuálních sítí, ale také pro správu IT infrastruktury v datovém centru; bezpečnost dat byla pro tento účel dále posílena různými optimalizacemi.

Licencování standardní edice Windows Server 2016 s použitým softwarem

Počínaje verzí Windows Server 2016 je licencování edice Standard založeno výhradně na jádře: U každého serveru je vždy uveden minimální počet 16 jader; další jádra lze licencovat v rámci balíčků se 2 jádry - více informací níže.

Společnost Wiresoft nabízí dvoujádrový balíček Windows Server 2016 Standard jako použitý software. Především má velkou výhodu nižší ceny oproti novému zboží - při stejném rozsahu funkcí, např. v oblasti virtualizace, a stejném výkonu - navíc tato verze již obvykle není nabízena jako nová. Následující přehled obsahuje podrobné informace o funkčním rozsahu Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition a přesné licenční podmínky.

Co obsahuje Windows Server 2016 Standard Edition?

Windows Server 2016 Standard se v první řadě vyznačuje vyšším výkonem při spouštění aplikací a silnějším propojením s cloudem ve srovnání s předchozí verzí. Kromě toho jsou k dispozici nové funkce, které podporují přechod na cloudové prostředí a vytvářejí předpoklady pro virtualizaci serverů a aplikací.

S edicí Standard lze proto do určité míry vytvářet komplexní virtuální sítě, které mají vyšší stabilitu a lepší ochranu infrastruktur.

Při použití systému Windows Server 2016 Standard jako datového centra pro efektivní správu IT infrastruktury v menší firmě obsahuje tato edice mimo jiné nové serverové role a více možností pro přidělování uživatelských práv; vylepšená ochrana v případě selhání sítě nebo úložiště navíc zajišťuje vyšší bezpečnost a rychlejší obnovu.

Systém Windows Server 2016 Standard lze spustit také v jednodušší aplikaci Core - díky tomu, že se nezobrazuje grafické rozhraní pracovní plochy, lze při spouštění serverového softwaru výrazně zvýšit výkon zejména staršího hardwaru.

Důležité funkce dostupné ve verzi Standard, které se týkají především možností virtualizace aplikací, jsou podrobněji představeny níže.

Virtualizace pomocí Hyper-V

Standardní edice systému Windows Server 2016 obsahuje virtualizační práva pro 2 virtuální počítače nebo 2 kontejnery Hyper-V, pro které je k dispozici maximálně 24 TB RAM. Pro dvě další práva virtuálních počítačů je třeba znovu licencovat všechna stávající fyzická aktivní jádra.

Hyper-V nabízí různé funkce úložiště, například iniciátor iSCSI pro použití protokolu SCSI přes síť IP, dále podporu funkce Storage Spaces pro sdružování disků do logického fondu úložiště, který pak poskytuje úložné prostory (funkce Storage Spaces Direct není ve standardní edici k dispozici), a také funkci MPIO (multipath I/O) pro lepší rozložení zátěže mezi připojeními a vyšší bezpečnost při selhání - prostřednictvím převzetí služeb při selhání a vyrovnávání zátěže. V neposlední řadě zlepšuje odolnost úložiště virtuálních počítačů dostupnost clusterů Hyper-V systému Windows Server 2016 tím, že zvyšuje toleranci vůči selhání systému úložiště.

Podpora kontejnerů Windows Server pod Dockerem

Novinkou v systému Microsoft Windows Server 2016 je podpora kontejnerů Windows Server Containers a také kontejnerů Hyper-V založených na Dockeru, open source softwaru pro snadné izolované nasazení serverových a cloudových aplikací pomocí virtualizace kontejnerů, což také zjednodušuje jejich nasazení. V nástroji Docker jsou všechny potřebné komponenty k dispozici prostřednictvím hostitele kontejneru.

Nano server v systému Windows Server 2016

Kromě toho je k dispozici Nano Server, vzdáleně spravovaný serverový operační systém optimalizovaný pro kontejnery Windows Server nebo rozšíření Docker, který lze nakonfigurovat jako hostitele pro kontejnery Docker. Nano Server umožňuje vytvářet výrazně úspornější servery, protože použití virtuálního enginu šetří až 90 % úložného prostoru ve firmě. Nano Server lze také použít nejen k vytváření clusterů Hyper-V, ale také pro klasické serverové služby, jako jsou souborové servery.

Používání služeb Microsoft Azure se systémem Windows Server 2016 Standard

Ve verzi Windows Server 2016 se propojení operačního systému s cloudovou službou Microsoft Azure posouvá ještě dále. Distribuovaná datová centra tak lze ještě efektivněji a spolehlivěji propojit do vysoce výkonných a vysoce dostupných serverů a clusterů, protože Azure nabízí zvláštní výhodu komplexní hybridní infrastruktury - s jednotnými funkcemi pro identity, zabezpečení a správu všech komponent, stejně jako Cloud Witness, funkci vysoké dostupnosti pro clustery s podporou převzetí služeb při selhání, a RDS Connection Broker pro poskytování virtuálních desktopů.

Přehled serverových aplikací a komponent společnosti Microsoft dostupných v systému Windows Server 2016 Standard

Mezi serverové aplikace dostupné v systému Windows Server 2016 Standard, které lze nainstalovat pomocí Správce serveru (nebo prostředí PowerShell), patří:

 • Microsoft SQL Server: Verze 2016, 2014 až 2012
 • Microsoft System Center: Správce virtuálních počítačů 2016, Správce ochrany dat 2016, Správce operací 2016
 • Správce konfigurace (1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Exchange Server 2016
 • Project Server 2016
 • Hostitelský integrační server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype for Business Server 2015 a
 • BizTalk Server 2016

Podporovány jsou také následující komponenty:

 • .NET Framework 4.6 a 3.5
 • PowerShell
 • Šifrování jednotky BitLocker a odblokování sítě
 • BranchCache
 • Služba inteligentního přenosu na pozadí (BITS)
 • Klient pro systém souborů NFS (Network File System)
 • Cluster s podporou převzetí služeb při selhání
 • Správa zásad skupiny

Následující funkce a součásti však ve verzi Standard verze systému Windows Server 2016 NEJSOU podporovány:

 • Softwarově definované sítě (SDN)
 • Monitorování virtuálních hostitelů Hyper-V
 • Replika úložiště
 • Prostory pro ukládání přímo
 • Replika úložiště
 • Stíněné virtuální počítače
 • Nový síťový zásobník (Protocol Stack)

Minimální požadavky na software a hardware pro instalaci a provoz systému Windows Server 2016 Standard Edition

Pro zajištění bezproblémového provozu systému Windows Server 2016 Standard musí použitý hardware splňovat minimální požadavky uvedené níže. Další požadavky závisí na konfiguraci systému a případných dalších nainstalovaných aplikacích.

 • Místo na pevném disku: 32 GB
 • Paměť RAM: 512 MB (Server Core a Server Nano)
 • Instalace se stolním displejem: 2 GB
 • Systémový oddíl: 32 GB
 • Procesor: 64 bitů
 • Rychlost procesoru: 1,4 GHz
 • Grafická karta: 1 024 x 768 pixelů, podpora Super VGA
 • Síťová karta: 1 ethernetový adaptér s minimální propustností 1x v gigabitovém rozsahu

Licencování s balíčkem Windows Server 2016 Standard 2-Core Package

I při licencování serveru s Windows Server 2016 Standard Edition jako používaného softwaru je třeba dodržovat licenční předpisy společnosti Microsoft. Pro rozšířené licencování je vyžadován alespoň dvoujádrový balíček, přičemž platí následující pravidla.

Licenční podmínky společnosti Microsoft pro systém Windows Server 2016

S vydáním verze Windows Server 2016 společnost Microsoft také zásadně změnila svůj licenční model. Při licencování serveru ve standardní nebo vyšší edici se vychází z počtu jader použitého fyzického hardwaru. Platí následující ustanovení:

 • Licence na jeden server pokrývá 2 fyzická procesorová jádra.
 • Vždy se použije minimální počet 8 jader na procesor - i když má stávající hardware ve skutečnosti méně než 8 jader.
 • Kromě toho je minimální počet procesorů na jeden fyzický server 2.
 • Z toho vyplývá minimální počet 16 jader, který je licencován příslušným balíčkem, který je rovněž k dispozici u společnosti Wiresoft jako použitý software.
 • Pokud má server více než 16 jader, mohou nebo musí být licencovány balíčky pro 2 jádra systému Windows Server 2016 Standard.
 • Kromě toho musí být každý klient - uživatel nebo koncové zařízení -, který přistupuje k systému Windows Server 2016 Standard, vybaven příslušnou licencí pro klientský přístup (CAL). Tyto licence CAL pro uživatele a zařízení pro systém Windows Server 2016 jsou také k dispozici u společnosti Wiresoft za výhodné ceny jako použitý software.

Nasazení systému Windows Server 2016 Standard v prostředí virtuálního operačního systému

Instance systému Windows Server 2016 ve verzi Standard Edition lze provozovat v prostředí fyzického operačního systému - 1 běžící instance - nebo v prostředí virtuálního operačního systému - max. 2 běžící instance. Systém Windows Server 2016 lze tedy nainstalovat i do virtuálního počítače na stávajícím hostiteli, nicméně některé funkce fungují nejlépe na fyzickém hostiteli Windows Server 2016 s technologií Hyper-V.

Časté dotazy týkající se Microsoft Windows Server 2016 Standard Edition jako softwaru používaného společností Wiresoft

U použitého dvoujádrového balíčku Windows Server 2016 Standard lze serverová jádra licencovat stejně jako u nového dvoujádrového balíčku - ačkoli tento balíček se jako nový téměř nikdy nenabízí. Obecně platí, že software se stejně nemůže opotřebovat, takže použitý software od společnosti Wiresoft nabízí stejné funkce a také práva jako nepoužitá licence serveru. Níže jsou uvedeny odpovědi na často kladené otázky týkající se vlastností použitých serverových licencí systému Windows.

Jsou prodej, nákup a používání použitého softwaru společnosti Microsoft, jako je například balíček Windows Server 2016 2-Core Package, legální?

Ano: Jako zákazník společnosti Wiresoft můžete věřit, že nejen nákupem tohoto balíčku Windows Server 2016 Standard 2-Core Package, ale i jeho pravidelným používáním neporušujete žádné platné zákony. Současná legislativa povoluje jak obchodování s použitým softwarem společnosti Microsoft, tak jeho používání, protože u společnosti Wiresoft pochází z licenčních zásob společnosti. Různá soudní rozhodnutí to opakovaně jasně potvrzují.

Odkud pochází použitý software pro balíček Windows Server 2016 Standard 2-Core Package?

balíčky s 2 jádry pro Windows Server 2016 Standard u společnosti Wiresoft následně pocházejí od firem nebo organizací, které je obvykle samy zakoupily jako nové a obvykle je také skutečně používaly a poté je prodaly společnosti Wiresoft. Důvodem může být například celopodnikové používání novější verze softwaru nebo používání serverového hardwaru s menším počtem jader. Takové dvoujádrové balíčky jsou ve Wiresoft Shopu vždy nabízeny jako použitý software, i když je lze používat jako novou licenci.

Jak je to se zabezpečením kupujícího pro použitý software systému Windows Server 2016 Standard?

Tento balíček Windows Server 2016 Standard 2-Core Package, stejně jako jakýkoli jiný používaný software společnosti Wiresoft, vám nabízí obvyklou bezpečnost kupujícího díky okamžitému stažení softwarového balíčku po dokončení platby a okamžité aktivaci licence pomocí platného licenčního klíče - stejně jako u nového softwaru.

Má použitý software od společnosti Wiresoft nějaké další výhody?

Ano: Zákazníci společnosti Wiresoft mají při nákupu použitého softwaru především výhodu výrazně nižší ceny, což představuje ekonomickou výhodu, protože firmy i jednotlivci mohou doplnit nebo aktualizovat své softwarové zásoby výhodněji než s novým softwarem. Použitý software od společnosti Wiresoft tak může přispět ke snížení provozních nákladů, protože díky kompletní evidenci všech odběratelů nabízí také bezpečnost auditu!

V obchodě Wiresoft Software Shop najdete nejen dvoujádrový balíček Windows Server 2016 Standard Edition, ale také odpovídající 16jádrový balíček pro základní licencování vašeho Windows Serveru. Pokud se vaše potřeba virtualizace aplikací zvýší, můžete sáhnout po Windows Server 2016 Datacenter Edition nebo také po nejnovější verzi: Windows Server 2019, které jsou rovněž k dispozici u společnosti Wiresoft. Kromě toho v našem portfoliu použitého softwaru najdete také potřebné licence pro klientský přístup (CAL) a mnoho dalších programů Microsoft - se všemi zmíněnými výhodami společnosti Wiresoft. Máte-li jakékoli dotazy ohledně správného licencování systému Windows Server 2016 Standard s dvoujádrovými balíčky, jednoduše využijte naše kompetentní poradenství v chatu nebo e-mailem či telefonicky.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 STANDARD 2-CORE"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

MICROSOFT EXCEL 2021 MICROSOFT EXCEL 2021
2 085,90 Kč *
Kategorie