Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10452
 • 9EA-00122
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
5 933,90 Kč * 6 591,90 Kč * (9,98% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 2 Core 
Zařízení 1x
Virtuální počítače Vyžaduje základní licenci
Střední Stáhnout
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Rozsah dodávky Právo na užívání


Windows Server 2016 2 nabízí všechny předpoklady k tomu, aby plně vyhověl požadavkům velkých organizací a firem na vysoký stupeň virtualizace s ohledem na použité a poskytované ; jedná se o verzi 10. Balíček 16 tvoří základ pro licencování s edicí . Datacenter Core Server Services Server Windows Core Server Datacenter

Máte-li další dotazy k výrobku, obraťte se na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2016 Datacenter 2-Core

Windows Server 2016 Datacenter nabízí všechny požadavky, aby plně vyhověl požadavkům velkých organizací a firem na vysoký stupeň virtualizace s ohledem na používané servery a poskytované služby; jedná se o serverovou verzi Windows 10. Základem pro licencování serverů s edicí Datacenter je balíček 2-Core Package.

Nejdůležitější fakta o Microsoft Windows Server 2016 Datacenter ve zkratce

Se systémem Windows Server 2016 Datacenter získávají firmy spolehlivý serverový operační systém s mnoha výkonnými technologiemi a funkcemi, které podporují virtualizaci aplikací. Oproti předchozí verzi nabízí tato Datacenter Edition kromě mnoha vylepšení a optimalizací především mnoho nových exkluzivních funkcí, které zajišťují také lepší zabezpečení síťových infrastruktur díky vyšší stabilitě a optimalizované ochraně proti výpadkům atd. Díky známému rozhraní systému Windows 10 je používání systému Windows Server 2016 Datacenter téměř intuitivní.

Co nabízí Windows Server 2016 Datacenter Edition?

Hlavním rozhodovacím kritériem pro nákup Windows Server 2016 Datacenter Edition je stále rostoucí potřeba virtualizace pro vývoj a provoz složitých hyperkonvergentních infrastruktur. Za tímto účelem nabízí tato edice Datacenter mnoho exkluzivních funkcí, které mohou využívat společnosti s mnoha virtuálními systémy a vysokými požadavky na IT vedle velkých pracovních zátěží. Patří mezi ně Storage Spaces Direct (S2D) a Storage Replica, Shielded Virtual Machines (Shielded VM), Software Defined Networking (SDN) a nový Protocol Stack, které jsou podrobněji popsány níže.

V systému Windows Server 2016 Datacenter jsou k dispozici také služby Microsoft Azure Services, které umožňují ještě těsnější propojení místních prostředí s cloudem pomocí dalších praktických funkcí.

Licencování edice Windows Server 2016 Datacenter s použitým softwarem

Po vydání verze Windows Server 2016 je licencování edice Datacenter založeno pouze na jádře: U každého serveru se předpokládá minimální počet 16 jader; další jádra lze licencovat také pomocí příslušných balíčků pro 2 jádra - více informací níže.

Společnost Wiresoft nabízí tento 16jádrový balíček pro Windows Server 2016 Datacenter jako použitý software. Oproti novým produktům kupující těží především z jejich nižší ceny - bez omezení v rozsahu funkcí, např. v použití virtuálních počítačů nebo výkonu - a tato starší verze serveru se již obvykle nenabízí jako nová. Podrobné informace o funkčním rozsahu Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition a přesné licenční podmínky naleznete v následujícím přehledu.

Windows Server 2016 Datacenter Edition - všechny výhody a exkluzivní funkce

Se systémem Windows Server 2016 Datacenter Edition získají velké společnosti, které vyvíjejí a nasazují vysoce virtualizovaná prostředí nebo hyperkonvergované infrastruktury, výkonný serverový software, který splňuje všechny požadavky. Integrované funkce a vlastnosti využívají inovativní technologie společnosti Microsoft, které zajišťují stabilní a spolehlivé aplikace.

Datacenter Edition je přesvědčivá nejen v oblasti sítě, ale nabízí také mnoho výhod v oblasti zabezpečení a ukládání dat. Má tak potřebnou flexibilitu pro přizpůsobení složitějších IT infrastruktur ve firmách současným i budoucím obchodním požadavkům digitálního věku. Umožňuje tak nasazení nákladově efektivnějších virtuálních úložišť, webových a aplikačních platforem a softwarově definovaných sítí (SDN), které jsou doplněny o zlepšení správy a automatizace serverů a zabezpečení a přístupu k datům.

V systému Windows Server 2016 Datacenter podporuje vytváření stabilních síťových struktur, které lépe odolávají většímu zatížení a narušení, mnoho exkluzivních funkcí, včetně: Shielded Virtual Machines, Storage Spaces Direct a Software Defined Networking (SDN), stejně jako Storage Replica a nový síťový zásobník (Protocol Stack), doplněné o novinky pro failover clustering v Hyper-V, které jsou zde představeny.

Stíněné virtuální počítače (Shielded VM)

Stíněné virtuální stroje nabízejí vysokou úroveň ochrany v sítích proti krádeži nebo zneužití kritických dat používaných v kritických podnikových aplikacích, pokud jsou například outsourcovány do veřejného cloudu. Stíněné virtuální počítače používají k tomuto účelu strážní síť, která se skládá ze služby HGS (Host Guardian Service) a strážních hostitelů.

Softwarově definované sítě (SDN)

Pomocí softwarově definovaných sítí lze centrálně konfigurovat a dynamicky spravovat fyzická (např. směrovače, přepínače) i virtuální síťová zařízení (např. brány). SDN lze také použít k zabezpečení sítí a urychlení poskytování pracovních zátěží a softwarově definované sítě lze také použít k definování a škálování zásad pro řízení fyzických i virtuálních sítí.

Prostory úložiště Direct (S2D)

S2D neboli Storage Spaces Direct umožňuje kombinovat datová úložiště na různých místních serverech se systémem Windows do virtuálního úložného clusteru. S2D usnadňuje vytváření i správu škálovatelných, vysoce dostupných softwarově definovaných úložných systémů.

Replika úložiště

Kromě S2D slouží replikace úložiště v systému Windows Server 2016 Datacenter k minimalizaci výpadků díky připravenosti na havárie a k praktickému vyloučení ztráty dat na úrovni souborového systému. Řešení Storage Replica podporuje jak synchronní replikaci, při níž jsou data zrcadlena ve fyzických lokalitách se svazky zabezpečenými proti výpadku, tak asynchronní replikaci, při níž jsou data zrcadlena mezi lokalitami prostřednictvím regionálních oblastí pomocí síťových linek s vyšší latencí.

Další bezpečnostní funkce

Díky novým vrstvám zabezpečení, které jsou k dispozici v systému Windows Server 2016, lze ještě lépe identifikovat hrozby pro IT struktury ve společnosti a okamžitě zahájit vhodná protiopatření. Zvýšila se také ochrana virtuálních počítačů, mimo jiné díky optimalizovanému řízení přístupu a integraci více vrstev ochrany, což snížilo bezpečnostní riziko.

Vylepšené zabezpečení v edici Datacenter Server zajišťuje také přístup Microsoft Zero Trust prostřednictvím oddělení hostitele a virtuálního počítače, přičemž prostředky používané ve sdíleném prostředí jsou chráněny chráněnými virtuálními počítači. Služba Microsoft Host Guardian identifikuje důvěryhodné hostitele a prostřednictvím správy Just in Time a Just Enough lze také definovat pravidla pro omezení přístupu správce.

Další funkce systému Windows Server 2016 Datacenter Edition

Oproti předchozí verzi nabízí Windows Server 2016 Datacenter ještě více možností virtualizace aplikací díky lepší integraci kontejnerů. Ty jsou doplněny dalšími funkcemi, jako jsou Nano Server a Azure Services, které jsou rovněž stručně popsány.

Využití systému Windows Server 2016 Datacenter jako datového centra pro správu IT infrastruktury je navíc optimalizováno mimo jiné díky novým dostupným serverovým rolím a dalším možnostem přidělování uživatelských práv. Systém Windows Server 2016 Datacenter lze také spustit v aplikaci se zmenšeným jádrem, aby se zvýšil výkon na starším hardwaru tím, že se nezobrazí grafické rozhraní pracovní plochy.

Možnosti virtualizace pomocí technologie Hyper-V

Edice Datacenter systému Windows Server 2016 obsahuje virtualizační práva pro neomezený počet virtuálních počítačů a kontejnerů Hyper-V. Funkce úložiště dostupné v Hyper-V zahrnují iniciátor iSCSI pro použití protokolu SCSI v síti IP, výše zmíněný Storage Spaces Direct, vícecestný I/O (MPIO) pro zvýšení odolnosti díky lepšímu rozložení zátěže a VM Storage Resiliency pro zlepšení dostupnosti clusterů Hyper-V díky zvýšené odolnosti proti selhání úložného systému.

Podpora kontejnerů Windows Server pod Dockerem

Microsoft Windows Server 2016 podporuje kontejnery Windows Server Containers nebo Hyper-V založené na open source softwaru Docker, což usnadňuje nasazení serverových a cloudových aplikací prostřednictvím kontejnerové virtualizace, včetně jednoduššího nasazení.

Nano server v systému Windows Server 2016

Nano Server je vzdáleně spravovaný serverový operační systém, který umožňuje vytvářet mnohem úspornější servery, protože použití virtuálního enginu může ušetřit až 90 % úložného prostoru v podnikové serverové struktuře. Nano Server je optimalizován pro kontejnery Windows Server Containers nebo Docker, a proto jej lze nakonfigurovat pro hostování kontejnerů Docker - kromě toho jej lze použít pro klasické serverové služby, jako jsou souborové servery.

Používání služeb Microsoft Azure s datovým centrem Windows Server 2016

Ve verzi Windows Server 2016 nabízí ještě těsnější propojení operačního systému s cloudovými službami Microsoft Azure, které umožňuje ještě efektivněji a spolehlivěji propojit distribuovaná datová centra do vysoce výkonných a vysoce dostupných serverů a clusterů. Velkou výhodou Azure je poskytnutí homogenní hybridní infrastruktury - včetně bezpečnostních prvků a správy.

Přehled dalších serverových aplikací a komponent společnosti Microsoft, které lze použít se systémem Windows Server 2016 Datacenter

Následující přehled nabízí výběr serverových aplikací a komponent, které jsou k dispozici v edici Windows Server 2016 Datacenter Edition; lze je nainstalovat pomocí Správce serveru nebo prostředí PowerShell.

Aplikace, včetně:

 • Microsoft SQL Server: Verze 2016, 2014 až 2012
 • Microsoft System Center: Správce virtuálních počítačů 2016, Správce ochrany dat 2016, Správce operací 2016
 • Správce konfigurace (1606)
 • SharePoint Server 2016
 • Exchange Server 2016
 • Project Server 2016
 • Hostitelský integrační server 2016
 • Visual Studio Team Foundation Server 2017
 • Skype for Business Server 2015 a
 • BizTalk Server 2016

Výběr podporovaných komponent:

 • .NET Framework 4.6 a 3.5
 • PowerShell
 • Šifrování jednotky BitLocker a odblokování sítě
 • BranchCache
 • Služba inteligentního přenosu na pozadí (BITS)
 • Klient pro systém souborů NFS (Network File System)
 • Cluster s podporou převzetí služeb při selhání
 • Správa zásad skupiny

Minimální požadavky na software a hardware pro instalaci a provoz systému Windows Server 2016 Datacenter Edition

Aby byl zajištěn bezproblémový provoz systému Windows Server 2016 Datacenter Edition, musí použitý hardware splňovat minimální požadavky uvedené níže. Další požadavky závisí na konfiguraci systému nebo na dalších nainstalovaných aplikacích.

 • Místo na pevném disku: 32 GB
 • Pracovní paměť (RAM): 512 MB
 • Instalace se stolním displejem: 2 GB
 • Systémový oddíl: 32 GB
 • Procesor: 64 bitů
 • Rychlost procesoru: 1,4 GHz
 • Grafická karta: 1 024 x 768 pixelů, Super VGA
 • Síťová karta: 1 adaptér Ethernet s minimální propustností v rozsahu gigabitů 1x

Licencování serveru s 16jádrovým balíčkem Windows Server 2016 Datacenter

Při licencování serveru s použitým softwarem Windows Server 2016 Datacenter Edition je třeba dodržovat obvyklá předepsaná licenční pravidla společnosti Microsoft. Pro každé základní licencování serveru je vyžadován alespoň jeden 16jádrový balíček a je třeba dodržovat níže uvedené pokyny.

Ustanovení licenční příručky společnosti Microsoft pro licencování systému Windows Server 2016

S vydáním verze Windows Server 2016 společnost Microsoft také od základu aktualizovala svůj licenční model. Počet jader použitého fyzického hardwaru je nyní základem pro výpočet počtu licencí pro server s edicí Datacenter. Platí následující ustanovení:

 • Jedna serverová licence pokrývá 2 fyzická procesorová jádra.
 • Vždy se použije minimální počet 8 jader na procesor, a to i v případě, že stávající hardware má méně než 8 jader.
 • Minimální počet procesorů na jeden fyzický server jsou 2.
 • Proto je vždy stanoven minimální počet 16 jader, která jsou licencována s příslušným 16jádrovým balíčkem.
 • Pokud má server více než 16 jader, lze je dodatečně licencovat pomocí balíčků pro 2 jádra.
 • Kromě toho je nutné, aby byl každý klient - bez ohledu na to, zda se jedná o uživatele nebo koncové zařízení - vybaven také platnou licencí pro přístup klienta (CAL) pro přístup k datovému centru systému Windows Server 2016. Licence CAL pro uživatele a zařízení pro systém Windows Server 2016 jsou k dispozici také od společnosti Wiresoft jako použitý software.

Verze Windows Server 2016 navíc obsahuje právo na downgrade pro použití odpovídajících starších verzí Windows Server.

Práva k používání systému Windows Server 2016 Datacenter v prostředí virtuálního operačního systému

V instanci Datacenter Edition systému Windows Server 2016 lze ve fyzickém prostředí operačního systému provozovat 1 běžící instanci - naproti tomu v prostředí virtuálního operačního systému je počet instancí neomezený.

Za předpokladu, že jsou licencována všechna fyzická jádra serveru, obsahuje edice Datacenter systému Windows Server 2016 neomezená virtualizační práva: na licencovaném serveru lze tedy provozovat libovolný počet prostředí operačního systému a libovolný počet kontejnerů Hyper-V.

Často kladené dotazy k softwaru společnosti Wiresoft Microsoft Windows Server 2016 Datacenter Edition as

Software se obecně na rozdíl od hardwaru neopotřebovává a u použitého softwaru od společnosti Wiresoft máte jistotu, že nabízí stejné funkce a také práva jako nová licence serveru. Serverová jádra lze tedy licencovat s použitým 16jádrovým balíčkem Windows Server 2016 Datacenter stejně jako s novým. Odpovědi na všechny další běžné otázky týkající se funkcí a práv na používání použitých licencí systému Windows Server naleznete zde:

Existují nějaké právní problémy při prodeji nebo nákupu a používání použitého softwaru společnosti Microsoft, jako je například balíček Windows Server 2016 16-Core Package?

U použitého softwaru Wiresoft máte jako zákazník jistotu, že nákupem balíčku Windows Server 2016 Datacenter 16-Core Package ani jeho oficiálním používáním neporušujete žádné platné zákony. Současná judikatura povoluje jak obchodování s použitým softwarem společnosti Microsoft, tak jeho používání, pokud pochází z licenčních zásob společnosti, jako je tomu v případě použitého softwaru společnosti Wiresoft. Tuto skutečnost opakovaně jasně potvrzují i různá soudní rozhodnutí.

Odkud pochází použitý software pro balíček Windows Server 2016 Datacenter 16-Core Package společnosti Wiresoft?

Balíčky 16 jader pro Windows Server 2016 Datacenter nabízené společností Wiresoft pocházejí, jak již bylo vysvětleno výše, od různých společností, které si software většinou zakoupily samy a většinou jej skutečně používaly a později jej prodaly společnosti Wiresoft. Častým důvodem prodeje je přechod na novější verzi softwaru nebo používání serverového hardwaru s menším počtem jader, takže jsou v důsledku toho k dispozici přebytečné serverové licence. 16jádrové balíčky jsou v obchodě Wiresoft Shop vždy nabízeny jako použitý software, i když jsou nepoužité a lze je používat jako novou licenci.

Existuje zabezpečení kupujícího s použitým softwarem Windows Server 2016 Datacenter?

Balíček Windows Server 2016 Datacenter 16-Core Package nebo jakýkoli jiný používaný software společnosti Wiresoft vám jako zákazníkovi nabízí obvyklou bezpečnost kupujícího - na jedné straně okamžité stažení softwarového balíčku po dokončení platby a na druhé straně okamžitou aktivaci licence pomocí platného licenčního klíče - stejně jako u nového softwaru.

Má použitý software od společnosti Wiresoft další výhodu?

Ano, a je jich několik: Zákazníci společnosti Wiresoft mají především výhodu nižší ceny při nákupu použitého softwaru; to umožňuje společnostem nebo organizacím buď hospodárněji doplnit své softwarové zásoby, nebo je aktualizovat na nejnovější verzi než u nového softwaru. Na druhou stranu starší programy Microsoft Server se jako nové téměř nenabízejí nebo se již nenabízejí vůbec, což se stává problémem při dodatečném licencování, pokud se chcete vyhnout upgradu. Použitý software od společnosti Wiresoft tak může přispět i ke snížení provozních nákladů, protože díky kompletní evidenci všech odběratelů nabízí i bezpečnost auditu!

V obchodě Wiresoft Software Shop proto najdete nejen 16jádrový balíček Windows Server 2016 Datacenter Edition, ale také 16jádrový balíček pro ostatní edice a novější verze Windows Serveru, stejně jako 2jádrové balíčky pro základní licencování vašeho Windows Serveru. Pokud chcete používat nejnovější technologie společnosti Microsoft pro virtualizaci, můžete si pořídit vyšší verzi Windows Server 2019 Datacenter Edition, která je k dispozici i z druhé ruky od společnosti Wiresoft. V našem portfoliu použitého softwaru najdete kromě mnoha dalších programů Microsoft také nezbytně nutné licence pro klientský přístup (CAL) se všemi zmíněnými výhodami společnosti Wiresoft. Pokud máte jakékoli dotazy ohledně správného licencování systému Windows Server 2016 Datacenter s 16jádrovými balíčky, jednoduše využijte naši kompetentní radu v chatu nebo e-mailem či telefonicky.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2016 DATACENTER 2-CORE"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie