Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10454
 • P71-09391
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
72 078,90 Kč * 80 086,90 Kč * (10% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 16 Core
Zařízení 1x
Virtuální počítače Neomezené
Střední Stáhnout
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Rozsah dodávky Ke stažení + licence


Windows Server 2022 je nový serverový operační systém určený zejména pro větší společnosti. Tato verze serverového softwaru, založená na 10, nabízí ještě větší zabezpečení a možnosti poskytování a sdílení dat, aplikací a v komplexních sítích, a splňuje tak nejvyšší požadavky. Edice navíc nabízí více možností integrace a správy hybridních funkcí a také virtualizaci a různá vylepšení výkonu pro kontejnery . Datacenter Microsoft Windows Services Datacenter Windows

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter - vylepšené zabezpečení pro velké sítě

Windows Server 2022 Datacenter je nový serverový operační systém společnosti Microsoft určený zejména pro větší společnosti. Tato verze serverového softwaru s operačním systémem Windows 10 nabízí ještě větší zabezpečení a možnosti poskytování a sdílení dat, aplikací a služeb v komplexních sítích, a splňuje tak nejvyšší požadavky. Datacenter Edition navíc nabízí více možností integrace a správy hybridních funkcí a také virtualizaci a různá vylepšení výkonu kontejnerů Windows.

Ústředním tématem systému Windows Server 2022 Datacenter Edition je zabezpečení sítě. Nabízí zde mnoho nových funkcí i rozšíření a optimalizace stávajících funkcí. Patří mezi ně použití TLS 1.3, nejnovější verze zabezpečení transportní vrstvy, a také nová podpora šifrování přes sítě RDMA prostřednictvím SMB Direct pomocí AES-128 a AES-256.

Datacenter Edition systému Windows Server 2022 nabízí zejména velkým datovým centrům rozšířené možnosti virtualizace dat a aplikací: lepší škálovatelnost, ještě vyšší výkon a účinné bezpečnostní funkce, které je spolehlivě chrání v prostředí s více cloudy.

Licencování systému Windows Server 2022 Datacenter Edition je rovněž založeno na jádrech, přičemž každý server musí mít minimálně 16 jader. Přístup uživatelů je zajištěn licencí CAL (client access license).

U společnosti Wiresoft již najdete Windows Server 2022 Datacenter Edition za výhodnou cenu jako použitý software - s plným výkonem, pokud jde o možnosti virtualizace, výkon a zabezpečení. Další informace o nových vlastnostech a funkcích systému Windows Server 2022 Datacenter Edition naleznete v následujícím přehledu - a také se obraťte přímo na zaměstnance společnosti Wiresoft.

Co je nového v systému Windows Server 2022 Datacenter?

Nová verze serverového operačního systému společnosti Microsoft Windows Server 2022 je stejně jako její předchůdce opět založena na systému Windows 10, což znamená, že uživatelé najdou i po vizuální stránce známé desktopové rozhraní se všemi funkcemi dostupnými na obvyklém místě. Nový serverový software Windows 2022 získává od společnosti Microsoft také desetiletou podporu produktu v podobě podpory a aktualizací.

Oproti předchozí verzi nabízí serverový software Windows Server 2022 mnoho novinek ve třech důležitých oblastech: zabezpečení, aplikační platforma a migrace dat.

Zejména edice Windows Server 2022 Datacenter opět nabízí výhodu s Hyper-V, SDN, Storage Spaces Direct a Storage Replica a podporu Shielded Virtual Machines pro vytváření vysoce zabezpečených virtualizačních infrastruktur, s:

 • Podpora neomezeného počtu virtuálních počítačů a jednoho hostitele Hyper-V na jednu licenci
 • Neomezená replikace úložiště pro synchronní i asynchronní replikaci svazků mezi servery nebo clustery pro obnovu po havárii
 • Hyperkonvergovaná infrastruktura pro softwarově definovanou konsolidaci počítačových, úložných a síťových funkcí v clusteru
 • Virtuální prostředí operačního systému (OSE)
 • Stíněné virtuální stroje (SVM)
 • Softwarově definované sítě (SDN)
 • Softwarově definované úložiště (SDS)

Další funkce systému Windows Server 2022 Datacenter Edition

Kromě toho existuje řada dalších funkcí, které zohledňují zvýšené požadavky na provoz složitých sítí.

Vyšší zabezpečení v systému Windows Server 2022 Datacenter

Systém Windows Server 2022 má nyní nové vrstvené zabezpečení, které poskytuje podnikovým serverům komplexní ochranu dat a služeb. K tomu slouží mimo jiné tyto nové funkce a vylepšení:

 • TPM 2.0 (Trusted Platform Module) poskytuje hardwarové úložiště pro kryptografickou ochranu klíčů, včetně měření integrity systému a ověřování důvěryhodnosti kódu při spuštění serveru Windows. Tento modul se používá také při šifrování disků pomocí nástroje BitLocker.
 • Zabezpečené jádro serverových procesorů poskytuje ochranu firmwaru s technologií DRTM (Dynamic Root of Trust for Measurement), která podporuje měření a ověřování spouštění, a ochranu DMA (Direct Memory Access) pro izolovaný přístup ovladače do paměti.
 • Servery Secured Core navíc podporují integritu kódu podle VBS (zabezpečení založené na virtualizaci) i HVCI (zabezpečení založené na hypervizoru). VBS využívá různé hardwarové virtualizační funkce k vytvoření zabezpečené oblasti paměti, která je izolovaná od běžného operačního systému, a chrání tak server před riziky spojenými s útoky na těžbu kryptoměn.
 • VBS také podporuje funkci Credential Guard, která ukládá přihlašovací údaje uživatele do virtuálního kontejneru, k němuž nemá operační systém přímý přístup.
 • Ve výchozím nastavení jsou v systému Windows Server 2022 Datacenter povoleny protokoly HTTPS a TLS 1.3, které umožňují navazovat zabezpečená připojení. TLS1.3 (Transport Layer Security) je nejnovější verze nejpoužívanějšího bezpečnostního protokolu na internetu pro šifrování dat, který zajišťuje bezpečný komunikační kanál mezi dvěma koncovými body.
 • Zabezpečený systém DNS podporuje šifrování dotazů DNS pomocí protokolu HTTPS (DNS-over-HTTPS), aby se zabránilo odposlechu a manipulaci s daty DNS, což rovněž přispívá k zabezpečení datového provozu.
 • Protokol SMB (Server Message Block) používá k šifrování protokoly AES-256-GCM a AES-256-CCM, které se v systému Windows Server 2022 používají automaticky, jakmile je navázáno spojení s jiným počítačem, který tyto standardy rovněž podporuje.
 • Šifrování pomocí SMB Direct a RDMA (Remote Direct Memory Access) nabízí vyšší šířku pásma i nižší latenci v systému Windows Server 2022 pro přímé úložiště, repliku úložiště, Hyper-V a SQL Server.
 • Clustery s podporou převzetí služeb při selhání v systému Windows Server 2022 umožňují diferencované řízení šifrování pro CSV (sdílené svazky clusteru) a SBL (Storage Bus Layer).

Kontejnerové platformy v systému Windows Server 2022 Datacenter

Při používání kontejnerů systému Windows jsou v systému Windows Server 2022 Datacenter k dispozici také různé optimalizace, například v oblasti kompatibility aplikací a uživatelského rozhraní kontejnerů systému Windows s Kubernetes.

 • U kontejnerů systému Windows byla velikost obrazu zmenšena až o 40 %, čímž se doba spuštění prodloužila o 30 % a zvýšil se výkon.
 • Použití Kubernetes bylo rozšířeno o širší podporu v hostitelských procesech pro konfiguraci uzlů i IPv6 , stejně jako o implementaci síťových politik pomocí open source softwaru Calico.
 • Aktualizace Centra správy systému Windows nyní zjednodušuje vytváření kontejnerů pro aplikace .NET.

Úložiště a migrační služby v systému Windows Server 2022 Datacenter Edition

Mezi mnohá vylepšení systému Windows Server 2022 patří i vylepšení služby Storage Migration Services, která usnadňuje migraci úložišť do systému Windows Server i z jiných zdrojových úložišť do Azure. Orchestrátor serveru pro migraci úložiště systému Windows Server 2022 nyní nabízí následující možnosti:

 • Migrace místních uživatelů nebo skupin do systému Windows Server
 • Migrace úložiště z clusterů s podporou převzetí služeb při selhání nebo do nich
 • Migrace mezi samostatnými servery a clustery s podporou převzetí služeb při selhání
 • Migrace úložiště ze serverů Linux pomocí open source aplikace Samba
 • Migrace do sítí Microsoft Azure
 • Migrace serverů NetApp CIFS i polí FAS do systému Windows Server

Další funkce:

 • V případě opravy úložiště nyní umožňuje přizpůsobitelná rychlost lepší kontrolu nad synchronizací dat: prostředky lze volitelně přidělit na opravu kopií dat (odolnost) nebo na spouštění aktivních pracovních úloh (výkon). To umožňuje pružnější a efektivnější správu clusterů.
 • Sběrnice cache úložiště poskytuje úložiště na samostatných serverech a propojuje rychlejší média, jako je SSD nebo NVMe, s pomalejšími, jako je HDD, čímž zvyšuje výkon čtení a zápisu, a tím i efektivitu.
 • Nová komprese SMB odstraňuje nutnost ruční komprese souborů při jejich přenosu po síti, což umožňuje rychlejší přenosy ve vytížených sítích.

Jednotlivá vylepšení v systému Windows Server 2022 Datacenter

Kromě již uvedených vylepšení nabízí nová verze Windows Server 2022 celou řadu dalších optimalizací, které rovněž zvyšují výkon serverů:

 • Podpora vnořené virtualizace u procesorů AMD nyní poskytuje více možností v prostředích pro provozování Hyper-V na virtuálním počítači Hyper-V (VM).
 • Microsoft Edge nahrazuje Explorer. Edge je založen na otevřeném zdrojovém kódu Chromium, a proto nabízí vyšší zabezpečení než Internet Explorer.
 • U protokolu TCP (Transmission Control Protocol) došlo ke zlepšení výkonu díky použití protokolu TCP HyStart++, který snižuje ztráty paketů, a díky protokolu RACK (Recent ACKnowledgment), který snižuje časové prodlevy při opakovaných přenosech (RTO).
 • Funkce RSC (Receive Segment Coalescing) optimalizuje výkon virtuálních přepínačů v Hyper-V tím, že v síti hypervizoru kombinuje pakety a zpracovává je jako větší segmenty. Tím se mimo jiné snižuje počet cyklů procesoru a zlepšuje se také výkon síťového datového provozu.

Požadavky na hardware pro provoz systému Windows Server 2022 Datacenter

Windows Server 2022 je založen na operačním systému Windows 10. Aby bylo možné plně využívat všechny funkce této verze serveru a zajistit bezpečnost serveru, musí základní hardware splňovat minimální požadavky uvedené níže. Další požadavky závisí na konfiguraci příslušného systému a na dodatečně instalovaných aplikacích.

 • Procesor: 1,4 GHz 64bitový
 • Paměť RAM: 512 MB nebo 2 GB pro server s možností instalace "desktop display"
 • HDD: 32 GB volného místa na disku
 • Grafická karta a monitor: 1 024 x 768 pixelů
 • Také pro BIOS: systém UEFI se zabezpečeným spouštěním (UEFI 2.3.1c) pro některé funkce

Licencování systému Windows Server 2022 Datacenter

Licencování serveru se systémem Windows Server 2022 Datacenter Edition se provádí také pro použitý software v souladu s licenčními předpisy společnosti Microsoft, přičemž jako měřítko pro výpočet licenčních požadavků se používá počet jader. Platí následující ustanovení:

 • Software Windows Server 2022 Datacenter je vždy licencován na základě skutečně používaného fyzického hardwaru. Kromě počtu fyzicky přítomných jader procesorů se zohledňuje také počet virtuálních serverů.
 • Licence na jeden server pokrývá 2 fyzická procesorová jádra.
 • Podle licenčních podmínek společnosti Microsoft se vždy vychází z minimálního počtu 8 jader na procesor, a to i v případě, že by skutečně existující hardware měl mít méně než 8 jader.
 • Na každém fyzickém serveru jsou vždy použity alespoň 2 procesory, což znamená minimální počet 16 jader.
 • U serverů s více než 16 jádry je třeba další jádra licencovat pomocí příslušných balíčků Windows Server 2022 Datacenter.

Další informace, např. o licencování instancí Hyper-V a klientů - uživatelů a koncových zařízení -, kteří přistupují k datovému centru Windows Server 2022, vám poskytne pracovník společnosti Wiresoft. Odpovídající licence/CAL pro Windows Server 2022 Datacenter jsou rovněž k dispozici u společnosti Wiresoft.

Kupte si Microsoft Windows Server 2022 Datacenter jako použitý software v obchodě Wiresoft Software Shop

Aktuální verze MS Windows Server Datacenter 2022 Edition je již k dispozici jako použitý software v obchodě Wiresoft Software Shop. Cena tohoto použitého softwaru je nižší než cena srovnatelného nového softwaru Windows Server Datacenter 2022. Při nákupu použitého softwaru od společnosti Wiresoft můžete využít těchto výhod:

 • Při nákupu systému Microsoft Windows Server 2022 Datacenter od společnosti Wiresoft zákazníci obdrží původní jednu licenci, kterou si dříve zakoupili a následně prodali společnosti Wiresoft.
 • Při dalším prodeji je tato licence serveru MS Windows Server 2022 Datacenter označena jako použitá, přičemž "použitá" neznamená žádné omezení funkčnosti tohoto softwaru Windows Server nebo že byla skutečně použita.
 • Pokud již předchozí vlastník nainstaloval nebo aktivoval tento software MS Windows Server 2022 Datacenter, byla příslušná licence před prodejem společnosti Wiresoft opět smazána, takže příslušná softwarová licence je opět 100% volně k dispozici.
 • Nabízená licence MS Windows Server 2022 Datacenter Software, stejně jako ostatní použité licence Microsoft nabízené k prodeji společností Wiresoft, nejsou ani omezeně použitelné, ani časově omezené testovací verze, neobsahují tedy aktivovaný licenční klíč, ale jedná se o softwarový produkt, který je po zakoupení autorizován pouze pro vás.
 • Všechny takové použité licence softwaru, které společnost Wiresoft nejprve zakoupila a poté nabídla k dalšímu prodeji, jako je například tento MS Windows Server Datacenter 2022, byly před prodejem rovněž testovány z hlediska plné použitelnosti.
 • Právním základem pro další prodej použitého softwaru Microsoft Windows Server 2022 Datacenter je platný zákon, který umožňuje prodej i nákup a používání použitého softwaru.
 • Ihned po úspěšném dokončení nákupu je aplikace Windows Server 2022 Datacenter k dispozici prostřednictvím služby Electronic Software Delivery (ESD).
 • Při nákupu použité licence, například datové edice Windows Server 2022 od společnosti Wiresoft, si tak můžete být jisti, že vždy kupujete a používáte originální a legální produkt společnosti Microsoft.

Máte-li jakékoli další dotazy týkající se nákupu Microsoft Windows Server 2022 Datacenter jako použitého softwaru nebo jiné edice MS Windows Server 2022, jakož i starších verzí MS Windows Server nebo jiného softwaru Microsoft, neváhejte nás kontaktovat e-mailem, telefonicky nebo prostřednictvím chatu. 

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 16-CORE"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie