Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10458
 • P71-09391
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
8 657,90 Kč * 9 618,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Core 2 Core Doplněk
Zařízení 1x
Virtuální počítače Vyžaduje základní licenci
Střední Stáhnout
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Rozsah dodávky Právo na užívání


Doplňte své licenční potřeby pro Windows Server 2022 Datacenter o 2-Core  balíčky od společnosti Wiresoft! Edice Datacenter Windows Server 2022 je speciálně navržena pro použití ve větších moderních datových centrech: nabízí téměř neomezené možnosti virtualizace a vysokou škálovatelnost - včetně stíněných virtuálních počítačů a mnoha hybridních funkcí - a kombinuje spolehlivý výkon a další vrstvy zabezpečení pro komplexní ochranu dat a aplikací v prostředích s víceCloud.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE"

Microsoft Windows Server 2022 Datacenter 2-Core

Doplňte své licenční potřeby pro Windows Server 2022 Datacenter obalíčky pro2 jádra od společnosti Wiresoft! Datacentrová edice Windows Server 2022 je speciálně navržena pro použití ve větších moderních datových centrech: nabízí téměř neomezené možnosti virtualizace a vysokou škálovatelnost - včetně virtuálních počítačů se stíněním a mnoha hybridních funkcí - a kombinuje spolehlivý výkon a další vrstvy zabezpečení pro komplexní ochranu dat a aplikací ve vícecloudových prostředích.

Serverový operační systém Windows Server 2022 Datacenter umožňuje bezpečné propojení fyzických a virtuálních sítí nebo poskytování serverů v cloudu, a proto se výborně hodí pro splnění současných požadavků moderního IT. Tato edice je založena na operačním systému Windows 10 a nabízí mnoho optimalizací stávajících funkcí i nové výkonné funkce a služby.

Důležitými faktory při rozhodování o koupi datové edice Windows Server 2022 jsou funkce Hyper-V, softwarově definované sítě (SDN), Storage Spaces Direct a Storage Replica: spolu s funkcí Shielded Virtual Machines pro provoz neomezeného počtu virtuálních počítačů se jedná o nepostradatelné funkce pro všechny společnosti, které potřebují zajistit spolehlivou virtualizační infrastrukturu. Datacenter Edition obsahuje také exkluzivní funkce, jako jsou:

 • Neomezená replika úložiště
 • Hyperkonvergovaná infrastruktura
 • Softwarově definované sítě
 • Softwarově definované úložiště

Windows Server 2022 nabízí firmám úzké propojení mezi lokálními prostředími a osvědčenými službami Microsoft Azure - ty poskytují další hybridní funkce a další vrstvy zabezpečení a také podporu pro změnu a migraci serverů včetně dat do cloudu pomocí služby Storage Migration Service.

Licencování Windows Server 2022 Datacenter je vždy založeno na počtu jader, přičemž minimální počet jader na server je 16. Větší servery lze navíc licencovat s balíčky se 2 jádry. Díky tomu můžete pohodlně a flexibilně rozšiřovat své licenční požadavky.

Na stránkách společnosti Wiresoft naleznete Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Package jako použitý software - za výrazně nižší cenu než odpovídající nový software - přičemž nabízí všechny typické funkce Datacenter s ohledem na funkčnost, výkon a zabezpečení. Následující přehled obsahuje podrobné informace o výkonných funkcích Windows Server 2022 Datacenter a licenčních podmínkách společnosti Microsoft u balíčků se dvěma jádry.

Windows Server 2022 Datacenter - pro prakticky neomezenou virtualizaci

Edice Windows Server 2022 Datacenter posouvá možnosti virtualizace - stejně jako zabezpečení dat a aplikací - na novou úroveň: kromě mnoha vylepšení a doplnění funkcí známých již z předchozí verze má možnost vytvářet softwarově definované platformy infrastruktury HCI (hyperkonvergentní), které nabízejí mnoho výhod při virtualizaci serverů a desktopů, protože se nejen snadněji implementují a spravují, ale také škálují, a tím zjednodušují poskytování i složitých infrastruktur IT.

Jakou přidanou hodnotu nabízí Windows Server 2022 Datacenter?

V podstatě Windows Server 2022 Edition Datacenter nabízí maximum možností virtualizace - proto je vhodný zejména pro firmy, kde tato funkce hraje důležitou roli vedle souvisejícího vyššího zatížení IT. Ve verzi Datacenter Edition je počet virtuálních počítačů a kontejnerů Hyper-V, které lze provozovat, neomezený, s limitem paměti RAM 24 TB. K tomu jsou k dispozici následující důležité funkce s maximální funkčností:

Rozšířená ochrana v cloudu pomocí stíněných virtuálních počítačů

Stíněné virtuální počítače (Virtual Machines) umožňují vytvářet vysoce zabezpečené virtualizační infrastruktury. Virtuální servery jsou tedy zabezpečeny tak, aby data a aplikace uložené ve veřejném cloudu byly spolehlivě chráněny před neoprávněným přístupem nebo použitím. Stávající virtuální počítače lze také převést na stíněné virtuální počítače a vytvořit chráněné virtuální počítače se systémem Linux. Stíněné virtuální počítače lze instalovat pomocí Správce serveru, v Centru správy systému Windows nebo pomocí prostředí PowerShell.

Softwarově definované sítě

Funkce softwarově definovaných sítí (SDN) vsystému  Windows Server 2022  umožňuje centrální konfiguraci fyzických (například směrovačů, přepínačů a bran) i virtuálních síťových zařízení a prvků (například virtuálních přepínačů Hyper-V, virtualizace sítě Hyper-V a bran RAS) a jejich dynamickou správu. Stávající zařízení kompatibilní s SDN lze využít k dosažení vyšší integrace mezi fyzickou a virtuální sítí, protože síťové vrstvy již nejsou vázány na síťová zařízení. Windows Server 2022 Datacenter Edition nabízí možnost vzájemného a bezproblémového propojení dvou sítí a také monitorování brány firewall.

Díky SDN je možné například:

 • Dynamické vytváření, zabezpečení a propojování sítí
 • Definice zásad pro řízení fyzických a virtuálních sítí
 • Zásady škálování sítě
 • Urychlení nasazení pracovních zátěží
 • Minimalizace bezpečnostních rizik sítě
 • Šifrované sítě pro bezpečné šifrování virtuálních sítí pomocí technologie DTLS (Datagram Transport Layer Security)

Softwarově definované úložiště

Softwarově definované úložiště (SDS) vsystému  Windows Server 2022  odděluje hardware úložiště od softwaru úložiště. To umožňuje spravovat, škálovat a poskytovat datová úložiště nezávisle na základním hardwaru úložiště. Lze jej také snadno vyměnit nebo rozšířit beze změny provozních procesů, což rovněž přispívá k efektivitě nákladů.

Replika úložiště

V systému Windows Server 2022 Datacenter je funkce Replika úložiště k dispozici bez omezení. Podporuje synchronní i asynchronní replikaci dat, čímž účinně zabraňuje jejich ztrátě na úrovni souborového systému. Zatímco synchronní replikace zrcadlí data ve fyzických lokalitách se zabezpečeným svazkem, asynchronní replikace mezi lokalitami probíhá prostřednictvím síťových linek s vyšší latencí. Připravenost na katastrofy a zotavení po nich (DR) také minimalizuje riziko výpadku.

Prostory úložiště Direct (S2D)

Prostor Storage Spaces Direct spojuje místní datová úložiště serverů do virtuálního clusteru. Jeho uzly mohou propojovat různé fyzické nosiče dat nebo systémy nosičů dat; komunikace mezi nimi probíhá prostřednictvím protokolu SMB. S2D tak nabízí zvýšenou bezpečnost při selhání, takže v případě většího počtu může selhat i několik uzlů clusteru, aniž by byl postižen samotný cluster.

Kromě jednoduché implementace a správy softwarově definovaných úložných systémů (SDS) umožňuje Storage Spaces Direct také vytvářet škálovatelné, vysoce dostupné úložné systémy, přičemž serverové úložiště lze využívat nezávisle na jeho hardwaru, a tedy efektivněji.

Další nové funkce systému Windows Server 2022

Kromě těchto exkluzivních funkcí Windows Server 2022  Datacenter Edition jsou firmám k dispozici také následující důležité funkce:

Komplexní analýza pomocí nástroje System Insights

S podporou modelu strojového učení nabízí Windows Server 2022  funkci prediktivní analýzy System Insights. To umožňuje nahlédnout do fungování lokálně nasazených serverů analýzou jejich ukazatelů výkonu a událostí a vytvářet přesné předpovědi, které mohou pomoci snížit úsilí spojené s reaktivní správou instancí systému Windows Server, a tím přispět ke snížení provozních nákladů.

Podpora Kubernetes a Linuxu

V systému Windows Server 2022 jsou nyní Kubernetes a Linux lépe podporovány: Kontejnery Linux a Windows spravované pomocí Kubernetes lze tedy používat i souběžně. Pro Kubernetes jsou k dispozici také nové funkce, jako je síťování kontejnerů, a byly zde vylepšeny jednotlivé obrazy.

Vyšší ochrana dat a sítě díky službám Azure

Spolehlivá ochrana nejen dat, ale i síťové infrastruktury je ve firmách stále důležitější. Windows Server 2022 nabízí výkonné funkce, jako je Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) s Exploit Guard a Domain Controller.

Hybridní funkce dostupné v Windows Server 2022  zde umožňují lepší ochranu místních Active Directorů i snadnější využívání služeb Microsoft Azure - užší spolupráce mezi službami Windows Server a Azure tak umožňuje snadnou synchronizaci dat nebo zálohování dat, mimo jiné s:

 • Zálohování Azure
 • Obnovení webu Azure
 • Správa aktualizací Azure
 • Zakázaná hesla služby Azure AD
 • Ochrana hesel Azure AD a
 • Síťový adaptér Azure

Tím se propojí místní server v cloudu Azure s virtuální sítí Azure. Asistent pro migraci úložiště také usnadňuje migraci serverů včetně dat do cloudu, přičemž jako úložiště může fungovat Azure File Sync.

Požadavky na hardware pro spuštění systému Windows Server 2022 Datacenter

Software Windows Server 2022 je založen na systému Windows 10. Pro zajištění bezproblémového a bezpečného provozu Windows Server 2022 Datacenter musí použitý hardware splňovat minimální požadavky uvedené níže. Skutečné požadavky závisí také na konfiguraci příslušného systému a nainstalovaných aplikacích.

 • Místo na pevném disku: 32 GB
 • Úložný prostor RAM: 512 MB
 • Paměť pro zobrazení na stolním serveru: 2 GB
 • Architektura procesoru: x64
 • Rychlost procesoru: 1,4 GHz / 64 bitů
 • Grafická karta s podporou Super VGA: 1 024 x 768 pixelů
 • Síťová karta: 1x Ethernet s minimální propustností v rozsahu GBit/s

Licencování se systémem Windows Server 2022 Datacenter 2-Core

Při licencování serverů s Windows Server 2022 Datacenter je třeba dodržovat licenční předpisy společnosti Microsoft, a to i v případě použitého softwaru, který jako základ pro výpočet používá počet jader. Platí následující ustanovení:

Obecné licenční podmínky společnosti Microsoft pro Windows Server 2022 Datacenter

Serverový software společnosti Microsoft, například Windows Server 2022 Datacenter, je vždy zpočátku licencován na základě fyzického hardwaru. Kromě počtu fyzických jader procesorů se počítá také počet virtuálních serverů. Serverová licence se vztahuje vždy na dvě fyzická procesorová jádra. Licenční předpisy společnosti Microsoft jsou založeny na minimálním počtu 8 jader na procesor - bez ohledu na to, zda má stávající hardware méně než 8 jader. Kromě toho musí být na každém fyzickém serveru alespoň 2 procesory = 16 jader.

Pokud má Windows Server ve firmě vyšší počet jader než 16, lze je také flexibilně licencovat pomocí 2-Core Packages for Windows Server 2022 Datacenter.

Další licenční požadavky pro Windows Server 2022 Datacenter

V prostředí Hyper-V jsou licencovány všechny procesory, které odpovídají fyzickým procesorovým jádrům. Zejména edice Windows Server Datacenter umožňuje spouštět neomezený počet instancí Hyper-V. Předpokladem je, jak již bylo uvedeno, že všechna odpovídající procesorová jádra serveru již byla licencována.

Pro instance Linuxu ve verzi Datacenter Edition není vyžadována žádná licence.

Kromě licence serveru Windows musí být všichni klienti - uživatelé a koncová zařízení -, kteří přistupují k Windows Server 2022  , vybaveni také licencí pro klientský přístup (CAL). Licence CAL pro uživatele a zařízení jsou také k dispozici u společnosti Wiresoft za rozumné ceny.

Časté dotazy k používanému softwaru Wiresoft pro Microsoft Windows Server 2022 Datacenter

Balíček 2-Core pro Windows Server 2022 Datacenter nabízený společností Wiresoft jako použitý software se svou použitelností neliší od odpovídající nové, nepoužité serverové licence - nejen proto, že software se obecně neopotřebovává. Přesto se často objevují další dotazy týkající se použitých licencí serverů Windows - na tyto dotazy odpovídáme níže.

Odkud pochází použitý software jako Windows Server 2022 Datacenter 2-Core?

Software Windows Server 2022 Datacenter nabízený společností Wiresoft jako použitý, například balíček 2-Core , pochází od organizací nebo společností, které jej obvykle zakoupily jako nový, případně jej také používaly a později prodaly společnosti Wiresoft. Po prodeji společnosti Wiresoft nebo s nabídkou v obchodě se proto označuje jako použitý software, přičemž jej lze používat jako novou licenci.

Jsou prodej, nákup a používání použitého softwaru Windows Server 2022 Datacenter legální?

Ano: U společnosti Wiresoft se můžete spolehnout, že jak nákup použitého softwaru, jako je Windows Server 2022 Datacenter 2-Core, tak i jeho vlastní oficiální používání neporušuje žádné platné zákony, protože běžná jurisdikce povoluje nejen obchod s použitým softwarem Microsoft, ale i jeho používání, pokud software pochází z licenčních zásob společnosti. Různá soudní rozhodnutí v této věci tuto skutečnost opakovaně jasně potvrdila.

Má použitá licence Windows Server 2022 Datacenter 2-Core také obvyklou ochranu kupujícího?

Ano: Použitý software, jako je nabízený Windows Server 2022 Datacenter 2-Core Package, vám jako zákazníkovi společnosti Wiresoft nabízí stejné výhody jako srovnatelný nový serverový software: Máte obvyklou jistotu kupujícího díky okamžitému stažení po zakoupení a můžete okamžitě aktivovat serverovou licenci pomocí přiloženého platného licenčního klíče.

Má použitý software jako Windows Server 2022 Datacenter 2-Core další výhody?

Použitý software nabízí zákazníkům společnosti Wiresoft především velkou ekonomickou výhodu, protože mohou své zásoby softwaru aktualizovat mnohem levněji než u nového zboží, a tak je pohodlně udržovat aktuální. Použitý software od společnosti Wiresoft tak může přispět ke snížení provozních nákladů, protože díky kompletní evidenci všech kupujících nabízí také bezpečnost auditu!

V obchodě Wiresoft Software Shop najdete nejen dvoujádrové balíčky edice Windows Server 2022 Datacenter jako levný použitý software, ale také odpovídající 16jádrové balíčky pro základní licencování. Pokud máte nižší požadavky na virtualizaci, najdete zde také Windows Server 2022 Standard Edition - stejně jako předchozí verze Windows Server 2022  - a příslušné požadované licence pro klientský přístup (CAL). Široké portfolio používaného softwaru společnosti Wiresoft zahrnuje také mnoho dalších programů Microsoft - se všemi zmíněnými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencování Windows Server 2022 Datacenter nebo jakékoli jiné edice, neváhejte se obrátit na naše odborné poradenství prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2022 DATACENTER 2-CORE"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie