Chat with us, powered by LiveChat
AUTORIZOVANÝ ORIGINÁLNÍ VÝROBEK
DODÁNÍ DO 24 HODIN
PODPORA PROSTŘEDNICTVÍM CHATU, E-MAILU A TELEFONU
BEZPLATNÁ HORKÁ LINKA +4969 - 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL

MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL

81 289,00 Kč *

včetně DPH.

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10397
 • 359-06320
 • Výhody

  - Rychlé dodání
  - Autorizovaný originální výrobek
  - Odeslání do 24 hodin
  - Chat, e-mailová a telefonická podpora
25x Device CAL na zařízení pro MS SQL Server 2016 jako používaný software Kromě licencí na...více
Informace o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL"

25x Device CAL na zařízení pro MS SQL Server 2016 jako používaný software

Kromě licencí na Microsoft SQL Server 2016 ve verzi Standard Edition jsou pro použití vyžadovány doplňkové klientské přístupové licence, např. ve formě licencí SQL Server 2016 Device CAL; ty poskytují dvacet pět individuálních registrovaných koncových zařízení s přístupovými právy k serveru SQL Server. Důvodem je skutečnost, že při licencování Server/CAL pro SQL 2016 Server ve verzi Standard neobsahuje serverová licence žádná další uživatelská práva; ta je třeba zakoupit zvlášť, např. pro koncové zařízení ve formě licence Device CAL. Pro každé koncové zařízení je vydána jedna licence Device CAL, která dává přístup k serveru pouze počítači, který je jí vybaven.

Licence SQL Server 2016 Device CAL jako použitý software od společnosti Wiresoft mají nejen velkou cenovou výhodu oproti srovnatelným nabídkám z obchodu se softwarem, ale jsou k dispozici i jednotlivě. Mají stejné funkce jako klientské licence pro přístup k zařízením pro SQL Server 2016, které jsou k dispozici v oficiálním licenčním programu společnosti Microsoft.

Využívejte všechny výhody MS SQL Serveru 2016 i s použitou licencí Device CAL

Verze SQL Server 2016 Standard Edition nabízí funkce pro návrh i správu hybridních škálovatelných databázových platforem. Funkce obsažené v této verzi podporují mimo jiné také provádění inteligentních kritických podnikových aplikací. S licencí Device CAL mohou uživatelé využívat integraci s Hadoopem a cloudem, analýzy R a rozšířené možnosti dotazů; vylepšené zabezpečení SQL Serveru 2016 podporuje efektivní a bezpečné firemní procesy. Mezi další nové funkce a vylepšení patří:

 • Optimalizovaný výkon serveru včetně funkcí v paměti, časových tabulek pro historizaci dat, úložiště sloupců v paměti a úložiště dotazů
 • Služby SQL Server R Services včetně statistického jazyka R pro zrychlené spouštění skriptů R přímo na serveru SQL Server
 • Služby kmenových dat pro efektivní správu a poskytování sad kmenových dat
 • Služba SQL Server Reporting Services pro vytváření mobilních nebo stránkovaných sestav
 • Analytické služby pro poskytování analytických dat pro zprávy obchodních a zpravodajských služeb
 • Vylepšené zabezpečení pomocí zabezpečení na úrovni řádků (Row-Level Security - RLS), vždy šifrované a dynamické maskování dat
 • Rozšířená podpora cloudu díky integraci s databázemi Stretch Databases
 • Podpora běžných řešení OLAP (Online Analytical Processing)
 • Transact-SQL pro maximalizaci výkonu serveru SQL
 • PolyBase pro zpracování dotazů Transact-SQL z externích zdrojů dat

Licence VP CAL pro SQL Server Standard Edition 2016

Použitá licence Device CAL od společnosti Wiresoft má stejné funkce jako dříve nepoužitá licence, aby bylo možné využívat služby SQL Server 2016 Standard Edition: To znamená, že zejména malé a střední firmy mohou využívat licencování prostřednictvím služby Server/CAL, která, jak již bylo zmíněno, vyžaduje kromě serverové licence také určitý počet klientských přístupových licencí pro zařízení.

Licencování SQL Serveru 2016 pomocí serverových licencí a licencí CAL

Alternativní možnost licencování serveru SQL Server 2016 s licencí serveru a licencemi Device CAL definuje společnost Microsoft v licenčních pravidlech: tento licenční model se tam označuje jako licencování serveru/CAL. Správa licencí společnosti Microsoft rozlišuje mezi základním licencováním serveru SQL Server a doplňkovým licencováním jednotlivých koncových zařízení nebo uživatelů. Při licencování Server/CAL vyžaduje každý server, na kterém je spuštěna instance SQL Serveru, standardní serverovou licenci 2016 a pro přístup k takto licencovanému SQL Serveru samostatnou přístupovou licenci(Device CAL) pro každé vyhrazené koncovézařízení, které je určeno pro stejnou nebo vyšší verzi serveru.

Pouze licence Device CAL opravňuje počítač, notebook atd. k používání funkcí serveru SQL Server verze 2016; licence CAL dodávané s licencí serveru poskytují pouze práva správce! Tato licence klientského přístupu pro koncová zařízení neobsahuje žádný software, který by bylo nutné instalovat, ale skládá se pouze z přístupových práv v prostředí klient/server pro SQL Server 2016.

Je třeba dodržet kompatibilitu verzí SQL Server 2016 a licencí CAL zařízení

S licencí Device CAL pro SQL Server 2016 získá koncové zařízení přístupová práva nejen k SQL Serveru 2016, ale také ke starším verzím SQL Serveru, např. 2014 (downgrade). Licenci Device CAL pro SQL Server 2016 však nelze použít pro přístup k vyšší verzi SQL Serveru, například 2019 (upgrade). Při nákupu licencí Device CAL pro SQL Server 2016 byste proto měli věnovat pozornost kompatibilitě licence serveru a licence přístupu.

Proč existuje alternativní licencování pro SQL Server 2016 Standard Edition s licencemi CAL?

Pro standardní edice SQL Serveru ve verzi 2016 nabízí společnost Microsoft kromě základního licencování také licencování zařízení (koncových zařízení) nebo uživatelů na základě licencí CAL. Při tomto typu licencování přístupu k serveru se počítá zejména s malými a středními podniky, jejichž SQL Server má často nižší výkon, který však postačuje jejich potřebám. Nákup licencí pro přístup k několika zařízením je pak obvykle levnější než licencování serveru podle jader.

Kromě serverové licence nabízí licenční model společnosti Microsoft dva typy licencí CAL pro přístup k serveru SQL Server 2016:

 • Licence SQL Server 2016 Device CAL: poskytuje vyhrazenému koncovému zařízení (PC, notebook, tablet, telefon) přístupová práva k serveru
 • Licence SQL Server 2016 User CAL: poskytuje přístupová práva k serveru vyhrazenému uživateli

Na co je třeba pamatovat při licencování pomocí licencí Device CAL pro SQL Server 2016?

Pomocí licence Device CAL získá konkrétní koncové zařízení(device) přístupová práva k serveru SQL Server 2016. Po dokončení registrace již nelze později tuto registraci změnit. V zásadě není možné změnit typ CAL - z Device na User CAL nebo naopak. Tato omezení mají zabránit zneužití licencí CAL a tento systém licencování také nabízí větší bezpečnost, protože zabraňuje přístupu neoprávněných nebo cizích uživatelů k serveru společnosti.

Jaké jsou výhody licence Device CAL pro SQL Server 2016?

Funkce licence Device CAL se v zásadě neliší od licence pro přístup klienta na základě uživatele. Příslušné výhody však lze spatřovat v typu typických nebo nejčastějších přístupů k serveru SQL Server: Společnosti, ve kterých je server SQL Server používán, se mohou lišit jak počtem souvisejících pracovních stanic, tak obvyklými pracovními postupy, ve kterých je server SQL Server používán: Zejména v malých a středních podnicích zaměstnanci sdílejí jeden počítač pro odpovídající projekty nebo jej používají na směny, zatímco uživatelé v jiných pracovních prostředích pravidelně přistupují k serveru SQL prostřednictvím zcela jiných koncových zařízení.

Vzhledem k tomu, že licence zařízení pro SQL Server 2016 je vázána na jedno koncové zařízení s operačním systémem Windows - a nikoli na konkrétního uživatele, který má získat přístup k SQL Serveru - nabízí různé možnosti využití: Pokud je licencovaným koncovým zařízením například notebook nebo tablet, který se používá na cestách, může jeho příslušný uživatel přistupovat k SQL Serveru nejen na pracovišti ve firmě, ale také samostatně lokálně - například na cestách nebo v domácí kanceláři. Při použití licence Device CAL prostřednictvím počítače je přístup k serveru SQL Server samozřejmě možný pouze v místě společnosti.

Závěr

Který typ licence CAL pro SQL Server 2016 umožňuje komplexnější možnosti použití, závisí na běžném scénáři použití ve firmě. Tato informace je důležitá, protože rozhodnutí o příslušném typu licencování klientského přístupu pro SQL Server 2016 musí být učiněno při nákupu, protože licenční systém společnosti Microsoft neumožňuje následnou změnu licence Device CAL na licenci User CAL nebo naopak, a proto to vylučuje.

Je třeba vzít v úvahu hlavní využití licencovaných koncových zařízení a počet zaměstnanců: Pokud jeden a tentýž počítač používají střídavě různí zaměstnanci pro přístup k serveru SQL Server, pak licence Device CAL nabízí více výhod bez ohledu na to, zda je koncové zařízení používáno interně, externě nebo mobilně.

Zakupte si licence Device CAL pro Microsoft SQL Server 2016 již od jedné licence v internetovém obchodě Wiresoft

Licence Device CAL pro MS SQL Server 2016 jsou k dispozici také v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop jako licence pro jednoho uživatele - na použitý software se nevztahují obvyklá pravidla pro objemové licence, přičemž "použitý" neznamená nevýhodu v použitelnosti licencí Device CAL, protože software se nemůže opotřebovat.

Jaké se používají licence CAL zařízení pro SQL Server 2016?

Licence Device CAL pro SQL Server 2016 od společnosti Wiresoft jsou přístupové licence pro koncová zařízení, protože jsou také k dispozici v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; rozdíl mezi nimi je v tom, že byly kdysi součástí objemové licence pro koncová zařízení pro SQL Server 2016, kterou dříve zakoupila společnost, a jednotlivé přístupové licence pro zařízení, které tato společnost nepotřebovala, nebo kompletní objemová licence byly prodány společnosti Wiresoft. Ve společnosti Wiresoft byla objemová licence rozpuštěna a převedena na individuální licence, které označovaly licence CAL zařízení jako používaný software. Jak již bylo uvedeno, použité licence CAL zařízení jsou i přes toto označení plně použitelné, protože nedochází k opotřebení softwaru ani k jinému omezení funkčnosti nebo životnosti.

Jaké zabezpečení nabízejí kupujícím použité licence CAL na zařízení pro SQL Server 2016?

Nákup použitého softwaru, jako jsou licence Device CAL pro SQL Server od společnosti Wiresoft, je nejen cenově dostupnou alternativou, ale je stejně bezpečný! Nejenže získáte jednu licenci CAL na zařízení pro Microsoft SQL Server 2016 za nižší cenu než srovnatelný "nový" software, ale také máte obvyklou bezpečnost kupujícího po dokončení platebního procesu prostřednictvím okamžitého stažení a okamžité aktivace licence pomocí přiloženého svazkového licenčního klíče.

Odkud se berou licence CAL pro SQL Server 2016? Licence pro přístup k zařízením pro SQL Server 2016, které jsou k dispozici u společnosti Wiresoft, pocházejí ze zásob licencí různých organizací a společností. Proto se zde uplatní obvyklá jurisdikce, která výslovně povoluje obchod s použitým softwarem, což bylo také jasně potvrzeno několika soudními rozhodnutími.

Pro vás jako zákazníka společnosti Wiresoft znamená nákup použitých licencí Device CAL pro SQL Server 2016, stejně jako jakýchkoli jiných námi nabízených licencí pro klientský přístup, a jejich používání, právní jistotu, protože ani my, ani vy neporušujete žádné právní předpisy. Díky kompletnímu ověření všech kupujících ze strany společnosti Wiresoft jsou použité licence CAL rovněž odolné vůči auditu!

Vaše výhody při nákupu použitých licencí CAL pro SQL Server 2016

Použitý software od společnosti Wiresoft pro licence Device CAL pro SQL Server 2016 nebo jiné přístupové licence tak nabízí našim zákazníkům skutečně levnou alternativu k nabídkám mnoha jiných poskytovatelů, ale především také žádné omezení na přesný počet požadovaných licencí Device CAL, takže lze přesně licencovat skutečné využívání služeb SQL Serveru - na rozdíl od nepružného odstupňování licencí CAL - což snižuje náklady na licencování serverů.

Internetový obchod Wiresoft nabízí v rámci přístupových licencí k použitému softwaru nejen licence Device CAL, ale také User CAL pro SQL Server 2016 - a také další verze přístupových licencí pro MS SQL Server, včetně odpovídajících serverových licencí. Vyhnete se tak nákladům na pořízení novějšího hardwaru nebo možným problémům s kompatibilitou kvůli různým verzím softwaru.

Kromě licencí CAL na zařízení a dalších licencí CAL pro SQL Server 2016 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také licence na další software Microsoft Server včetně příslušných licencí CAL - se všemi výhodami společnosti Wiresoft pro použitý software. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí Device CAL pro SQL Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Čtěte, pište a diskutujte o recenzích...více
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT SQL SERVER 2016 - 25 PACK DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Naposledy zobrazené