Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10060
 • 359-06320
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
2 085,90 Kč * 2 316,90 Kč * (9,97% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x Device CAL
Systém  Server SQL 
CAL Device CAL
Rozsah dodávky ID licence + autentizační kód 
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky


Kromě licencování serveru Microsoft SQL Server 2016 v edici Standard jsou pro použití vyžadovány doplňkové licence pro klientský přístup, např. ve formě licencí SQL Server 2016 Device CAL, které poskytují jednomu registrovanému koncovému zařízení přístupová práva k serveru SQL Server. Je to proto, že s licencemi Server/CAL pro SQL 2016 Server v edici Standard neobsahuje serverová licence žádná další uživatelská práva; ta je třeba pořídit zvlášť, např. pro koncové zařízení, ve formě Device CAL. Na jedno koncové zařízení je přidělena jedna Device CAL, která dává pouze počítači, který je jí vybaven, oprávnění k přístupu k serveru.

Máte-li další dotazy k produktu, obraťte se na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL"

Licence CAL zařízení pro MS SQL Server 2016 jako používaný software

Kromě licencování serveru Microsoft SQL Server 2016 v edici Standard jsou pro použití vyžadovány další licence pro klientský přístup, např. v podobě licencí SQL Server 2016 Device CAL; ty poskytují jednomu registrovanému koncovému zařízení přístupová práva k serveru SQL Server. Při licencování Server/CAL pro SQL 2016 Server v edici Standard nezahrnuje serverová licence žádná další uživatelská práva; ta je třeba zakoupit zvlášť, např. pro koncové zařízení ve formě licence Device CAL. Pro každé koncové zařízení je vydána jedna licence Device CAL, která dává přístup k serveru pouze počítači, který je jí vybaven.

Licence SQL Server 2016 Device CAL jako použitý software od společnosti Wiresoft mají nejen velkou cenovou výhodu oproti srovnatelným nabídkám z obchodu se softwarem, ale jsou k dispozici i jednotlivě. Zároveň mají stejné funkce jako licence Device Client Access Licenses pro SQL Server 2016, které jsou k dispozici v oficiálním licenčním programu Microsoft Volume Licensing Program.

Využívejte všechny výhody MS SQL Serveru 2016 i s použitou licencí Device CAL

Edice SQL Server 2016 Standard poskytuje funkce pro návrh i správu hybridních škálovatelných databázových platforem. Funkce obsažené v této verzi podporují mimo jiné také provádění inteligentních kritických aplikací. Uživatelé s licencí Device CAL budou moci využívat výhody integrace Hadoopu a cloudu, analytiky R a pokročilých možností dotazování, zatímco vylepšené zabezpečení SQL Serveru 2016 podporuje efektivní a bezpečný provoz podniku. Mezi další nové funkce a vylepšení patří:

 • Optimalizovaný výkon serveru včetně možností ukládání do paměti, časových tabulek pro historizaci dat, úložiště sloupců v paměti a úložiště dotazů
 • Služby SQL Server R Services včetně statistického jazyka R pro zrychlené spouštění skriptů R přímo na serveru SQL Server
 • Služby kmenových dat pro efektivní správu a poskytování sad kmenových dat
 • Služba SQL Server Reporting Services pro vytváření mobilních nebo stránkovaných sestav
 • Analytické služby pro poskytování analytických dat pro zprávy obchodních a zpravodajských služeb
 • Vylepšené zabezpečení pomocí zabezpečení na úrovni řádků (Row-Level Security - RLS), vždy šifrované a dynamické maskování dat
 • Rozšířená podpora cloudu díky integraci s databázemi Stretch Databases
 • Podpora běžných řešení OLAP (Online Analytical Processing)
 • Transact-SQL pro maximalizaci výkonu serveru SQL
 • PolyBase pro zpracování dotazů Transact-SQL z externích zdrojů dat

Licence na zařízení pro SQL Server Standard-Vydání 2016

Použitá licence Device CAL od společnosti Wiresoft má stejné funkce jako dříve nepoužitá licence, aby bylo možné využívat služby serveru SQL Server 2016 Standard-Edition: To znamená, že zejména malé a střední firmy mohou využívat výhod licencování pomocí Server/CAL, které, jak již bylo zmíněno, vyžaduje kromě serverové licence také určitý počet klientských přístupových licencí pro zařízení.

Licencování SQL Serveru 2016 pomocí serverových licencí a licencí CAL

Alternativní možnost licencování serveru SQL Server 2016 s licencí serveru a licencemi Device CAL je definována společností Microsoft v licenčních pravidlech: tento licenční model se tam označuje jako licencování serveru/CAL. Správa licencí společnosti Microsoft rozlišuje mezi základním licencováním serveru SQL Server a doplňkovým licencováním jednotlivých koncových zařízení nebo uživatelů. Při licencování Server/CAL vyžaduje každý server, na kterém běží instance SQL Serveru, licenci Standard Server License 2016 a pro přístup k takto licencovanému SQL Serveru je pro každé vyhrazené koncové zařízení, které je určeno pro stejnou nebo vyšší verzi serveru, vyžadována samostatná přístupová licence(Device CAL).

Pouze licence Device CAL opravňuje počítač, notebook atd. k používání funkcí SQL Serveru verze 2016; licence CAL dodávané s licencí serveru poskytují pouze práva správce! Tato licence pro klientský přístup ke koncovým zařízením neobsahuje žádný software, který by bylo třeba instalovat, skládá se pouze z přístupových práv v prostředí klient/server pro SQL Server 2016.

Je třeba dodržet kompatibilitu verzí SQL Server 2016 a licencí CAL zařízení

S licencí Device CAL pro SQL Server 2016 získá koncové zařízení přístupová práva nejen k SQL Serveru 2016, ale také ke starším verzím SQL Serveru, např. 2014 (downgrade). Licenci Device CAL pro SQL Server 2016 však nelze použít pro přístup k vyšší verzi SQL Serveru, například 2019 (upgrade). Při nákupu licencí Device CAL pro SQL Server 2016 byste se proto měli ujistit, že licence serveru a licence přístupu jsou kompatibilní.

Proč existuje alternativní licencování pro edici SQL Server 2016 Standard s licencemi CAL?

Pro Standard-Vydání serveru SQL Server ve verzi 2016 nabízí společnost Microsoft kromě základního licencování také licencování zařízení (koncových bodů) nebo uživatelů na základě licencí CAL. Tento typ licencování přístupu k serveru je určen především pro malé a střední podniky, jejichž SQL Server má často nižší výkon, ale pro jejich potřeby je dostačující. Nákup licencí pro přístup k více zařízením je pak obvykle levnější než licencování serveru podle jader.

Kromě serverové licence nabízí licenční model společnosti Microsoft dva typy licencí CAL pro přístup k serveru SQL Server 2016:

 • Licence SQL Server 2016 Device CAL: poskytuje vyhrazenému koncovému zařízení (PC, notebook, tablet, telefon) přístupová práva k serveru
 • Licence SQL Server 2016 User CAL: poskytuje přístupová práva k serveru vyhrazenému uživateli

Na co si mám dát pozor při licencování pomocí licencí Device CAL pro SQL Server 2016?

S licencí Device CAL získá konkrétní koncové zařízení(Device) přístupová práva k serveru SQL Server 2016. Po dokončení registrace již nelze později tato práva změnit. V zásadě není možné změnit typ CAL - z Device na User CAL nebo naopak. Tato omezení mají zabránit zneužití licencí CAL a tento licenční systém také nabízí vyšší bezpečnost, protože zabraňuje přístupu neoprávněných uživatelů nebo uživatelů třetích stran k serveru společnosti.

Jaké jsou výhody licence Device CAL pro SQL Server 2016?

Funkce licence Device CAL se v zásadě neliší od licence pro přístup klienta na základě uživatele. Příslušné výhody však lze spatřovat v typu typických nebo nejčastějších přístupů k serveru SQL Server: Společnosti, ve kterých je server SQL Server používán, se mohou lišit jak počtem zapojených pracovních stanic, tak obvyklými pracovními postupy, ve kterých je server SQL Server používán: Zejména v malých a středních podnicích zaměstnanci sdílejí jeden počítač pro odpovídající projekty nebo jej používají při práci na směny, zatímco uživatelé v jiných pracovních prostředích pravidelně přistupují k serveru SQL prostřednictvím zcela jiných koncových zařízení.

Vzhledem k tomu, že licence na zařízení pro SQL Server 2016 je vázána na jedno koncové zařízení podporující Windows- a nikoli na konkrétního uživatele, aby bylo možné získat přístup k SQL Serveru, nabízí různé možnosti použití: Pokud je licencovaným koncovým zařízením například notebook nebo tablet, který je používán na cestách, může jeho příslušný uživatel přistupovat k SQL Serveru nejen na pracovišti ve firmě, ale také samostatně lokálně - např. na cestách nebo domaOffice. Při použití licence Device CAL prostřednictvím počítače je přístup k serveru SQL Server samozřejmě možný pouze v místě společnosti.

Závěr

O tom, který typ licence CAL pro SQL Server 2016 umožňuje komplexnější možnosti nasazení, proto rozhoduje běžný scénář použití ve firmě. Tato informace je důležitá, protože rozhodnutí o příslušném typu licencování klientského přístupu pro SQL Server 2016 musí být učiněno při nákupu, protože licenční systém společnosti Microsoft nepočítá s možností následné změny licence Device CAL na licenci User CAL nebo naopak, a proto ji vylučuje.

Je třeba vzít v úvahu hlavní využití licencovaných koncových zařízení a počet zaměstnanců: Pokud jeden a tentýž počítač používají střídavě různí zaměstnanci pro přístup k serveru SQL Server, pak licence Device CAL nabízí více výhod bez ohledu na to, zda je koncové zařízení používáno interně, externě nebo mobilně.

Zakupte si licence CAL pro Microsoft SQL Server 2016 již od jedné licence v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop

Licence Device CAL pro MS SQL Server 2016 jsou k dispozici také v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop jako licence pro jednoho uživatele - na použitý software se nevztahují obvyklá pravidla pro objemové licence, přičemž "použitý" neznamená nevýhodu v použitelnosti licencí Device CAL, protože software se nemůže opotřebovat.

Jaké se používají licence CAL zařízení pro SQL Server 2016?

Licence Device CAL pro SQL Server 2016 od společnosti Wiresoft jsou přístupové licence pro koncová zařízení, protože jsou také k dispozici v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; rozdíl mezi nimi je v tom, že byly kdysi součástí svazkové licence pro koncová zařízení pro SQL Server 2016, kterou dříve zakoupila společnost, a jednotlivé přístupové licence pro zařízení, které tato společnost nepotřebovala, nebo kompletní svazková licence byly odprodány společnosti Wiresoft. V případě společnosti Wiresoft byla svazková licence rozdělena a převedena na jednotlivé licence, přičemž licence CAL zařízení byly označeny jako použitý software nebo Used Software. Jak již bylo uvedeno, použité licence CAL zařízení jsou i přes toto označení plně použitelné, protože nedochází k opotřebení softwaru ani k jinému omezení funkčnosti nebo životnosti.

Jaké zabezpečení nabízejí kupujícím použité licence CAL na zařízení pro SQL Server 2016?

Nákup použitého softwaru, jako jsou licence Device CAL pro SQL Server od společnosti Wiresoft, nabízí zákazníkům nejen cenově dostupnou alternativu, ale je stejně bezpečný! Získáte tedy i jednu licenci CAL pro Microsoft SQL Server 2016 nejen za nižší cenu než srovnatelný "nový" software, ale máte také obvyklou bezpečnost kupujícího po dokončení platebního procesu prostřednictvím okamžitého stažení a okamžité aktivace licence pomocí přiloženého svazkového licenčního klíče.

Odkud se berou licence CAL pro SQL Server 2016? Licence Device Access pro SQL Server 2016 dostupné ve společnosti Wiresoft pocházejí ze zásob licencí různých organizací a společností. Proto se zde uplatní obvyklá jurisdikce, která výslovně povoluje obchod s použitým softwarem, což bylo také jasně potvrzeno několika soudními rozhodnutími.

Pro vás jako zákazníka společnosti Wiresoft znamená nákup použitých licencí Device CAL pro SQL Server 2016, stejně jako jakýchkoli jiných licencí pro klientský přístup, které nabízíme, stejně jako jejich používání, právní jistotu, protože ani my, ani vy neporušujete žádné právní předpisy. Díky úplnému prokázání všech kupujících ze strany společnosti Wiresoft jsou použité licence CAL rovněž odolné vůči auditu!

Vaše výhody při nákupu použitých licencí CAL pro SQL Server 2016

Použitý software od společnosti Wiresoft pro licence Device CAL pro SQL Server 2016 nebo jiné přístupové licence tak nabízí našim zákazníkům skutečně levnou alternativu k nabídkám mnoha jiných poskytovatelů, ale především také žádné omezení na přesný počet požadovaných licencí Device CAL, takže lze přesně licencovat skutečné využívání služeb SQL Serveru - na rozdíl od nepružného odstupňování licencí CAL - což snižuje náklady na licencování serverů.

Internetový obchod Wiresoft nabízí v sekci Použitý software přístupové licence nejen Device CAL, ale také User CAL pro SQL Server 2016 - stejně jako další verze přístupových licencí pro MS SQL Server, včetně odpovídajících serverových licencí. Vyhnete se tak nákladům na pořízení novějšího hardwaru nebo možným problémům s kompatibilitou kvůli různým verzím softwaru.

Kromě licencí CAL na zařízení a dalších licencí CAL pro SQL Server 2016 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také licence na další software Microsoft Server včetně příslušných požadovaných licencí CAL - se všemi výhodami společnosti Wiresoft pro použitý software. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí Device CAL pro SQL Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT SQL SERVER 2016 DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie