Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10412
 • 381-02255
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
2 726,90 Kč * 3 028,90 Kč * (9,97% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x User CAL
Systém  Exchange Server
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na užívání
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky


Pro přístup ke službám Server Microsoft Exchange Server 2016 v edicích Standard a Enterprise potřebuje každý uživatel kromě vlastní serverové licence také osobní klientskou přístupovou licenci: Exchange Server 2016 User CAL . Pouze na základě toho získá konkrétní osoba registrovaná pro tento účel příslušná přístupová práva.

Máte-li další dotazy k výrobku, obraťte se na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"

5 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software

Aby mohl každý uživatel přistupovat ke službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 ve verzích Standard a Enterprise, potřebuje kromě vlastní serverové licence také osobní klientskou licenci pro přístup: licenci Exchange Server 2016 User CAL. Pouze na základě toho získá konkrétní osoba registrovaná pro tento účel příslušná přístupová práva.

Podle pravidel společnosti Microsoft pro správu licencí nezahrnuje licence pro Exchange Server 2016 Standard nebo Enterprise žádná další uživatelská práva, která je proto nutné zakoupit samostatně ve formě licence User CAL. Registrovaný uživatel pak může používat příslušné funkce Exchange Serveru prostřednictvím volně zvoleného koncového zařízení.

Použité licence CAL pro Exchange Server 2016 Standard a Enterprise Edition jsou k dispozici za rozumnou cenu od společnosti Wiresoft - i jednotlivě pro flexibilní licencování podle potřeb. Tento použitý software nabízí stejné funkce jako licence User Client Access Licenses pro Exchange Server 2016, které jsou nově nabízeny v rámci oficiálního programu Microsoft Volume Licensing Program.

Používání všech funkcí MS Exchange Server 2016 s použitou licencí User CAL

Exchange Server 2016 tvoří základ pro řízení a správu procesů komunikačního systému v moderní společnosti. Propojuje zaměstnance a oddělení napříč lokalitami jako interní a externí rozhraní a zvyšuje efektivitu procesů: Díky serveru Exchange Server 2016 lze kontakty i e-maily centrálně spravovat a přehledně archivovat; společná práce na dokumentech se tak mimo jiné zlepšuje díky správě verzí. Optimalizovaná serverová architektura snižuje počet serverových rolí na dvě: poštovní schránka a přenos na hraně; bylo také zjednodušeno škálování a zlepšena podpora různých cloudových služeb. Další funkce:

 • Architektura vyhledávání eDiscovery nyní využívá více serverů, takže pracuje asynchronně a decentralizovaně.
 • Kontextové filtry usnadňují vyhledávání hledaných informací.
 • Vylepšená škálovatelnost vyhledávání zvyšuje počet prohledávatelných poštovních schránek i archivních schránek na celkových 20 000.
 • Aplikace Outlook 2016 nebo Outlook na webu umožňuje lepší správu při odesílání dat, včetně přizpůsobených přístupových práv.
 • Podpora scénářů hybridních poštovních schránek.
 • Funkce DLP (Data Loss Prevention) zajišťuje lepší zabezpečení dat a také při přijímání e-mailů se škodlivým softwarem.
 • Výchozí protokol aplikace Outlook - MAPI přes HTTP - zvyšuje spolehlivost a stabilitu připojení k Exchange.

Přehled licencí CAL pro Exchange Server 2016 Standard- a Enterprise Edition jako používaný software

Licence User CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software se v zásadě neliší od srovnatelných nových licencí CAL: obsahují stejné možnosti jako tyto licence, které umožňují využívat služby dostupné v jednotlivých edicích Exchange Serveru 2016 Standard a Enterprise. V případě licencí User CAL je proto pro mnoho společností a organizací cenově výhodnou alternativou, jak zaměstnancům poskytnout licenci pro přístup k serveru Exchange Server. Všechny výhody a speciální funkce jsou vysvětleny v následujícím přehledu.

O správě licencí Microsoft pro Exchange Server 2016 s licencemi CAL

Správa licencí společnosti Microsoft obsahuje ustanovení pro dodatečné licencování uživatelů s přístupovými právy ve verzích Standard a Enterprise serveru Exchange 2016 pro přístup k e-mailu atd. Licence CAL, které jsou již součástí licence serveru, jsou určeny pouze pro správce a nelze je používat pro služby typu Exchange. Pouze licence pro klientský přístup, jako je licence User CAL, tak dává zaměstnanci osobní práva k používání funkcí Exchange Serveru - na jakémkoli koncovém zařízení s podporou Windows. Tato licence User CAL neobsahuje kromě osobních přístupových práv pro prostředí klient/server serveru Exchange Server 2016 žádný další software.

Jaké licence CAL jsou k dispozici pro Exchange Server 2016 Standard- a edice Enterprise?

Licencování na základě licencí CAL pro edice Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2016 umožňuje spravovat přístupová práva pro všechny zaměstnance v organizaci. Licenční model společnosti Microsoft nabízí dva typy licencí CAL pro Exchange Server 2016:

 • Licence User CAL pro Exchange Server 2016 - platí pro jednoho vyhrazeného uživatele
 • Licence Device CAL pro Exchange Server 2016 - platí pro jedno vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon) Přístupová práva k serveru

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi User CAL a Device CAL pro Exchange Server 2016?

Licence User CAL pro Exchange Server 2016 nabízí v podstatě stejné funkce jako licence Device CAL - obě se však liší v příslušných možnostech přístupu k serveru Exchange Server. Z toho vyplývají různé výhody:

Každý zaměstnanec, který má oprávnění k přístupu pomocí licence User CAL, může k využívání služeb Exchange používat libovolné koncové zařízení podporující Windows. Neexistují ani žádná omezení s ohledem na místo, pokud je k dispozici připojení k internetu, takže je možné přistupovat k serveru Exchange lokálně nezávisle buď pomocí vlastního mobilního počítače nebo chytrého telefonu na cestách a domaOffice, nebo také prostřednictvím jiného počítače dostupného na místě.

Uživatelská licence CAL proto nabízí dobré možnosti mobilního použití, protože uživatel s licencí si může vybrat, které koncové zařízení bude používat, a může se k ní přihlásit i na počítači třetí strany.

Kromě počtu zaměstnanců a vybavení pracovních stanic počítačem nebo podobným zařízením hraje ve firmě roli také pracovní postup, jakým uživatelé přistupují k serveru Exchange: Zejména v malých a středních podnicích mohou uživatelé často sdílet několik různých koncových zařízení a používat je k přístupu k serveru Exchange Server, aby mohli získávat a spravovat e-maily.

Jaké jsou rozdíly v licencích CAL pro Exchange Server 2016 pro edice Standard a Enterprise?

Uživatelské licence CAL pro MS Exchange Server 2016 se liší v závislosti na edicích Standard a Enterprise určitými funkčními vylepšeními a také škálovatelností edice - typické požadavky na poštovní schránky pro Enterprise. Je však možné používat serverové služby edice Enterprise s licencí User CAL pro edici Standard - v tomto případě má uživatel k dispozici odpovídající omezené funkce edice Standard a také menší počet databází poštovních schránek. Uživatelské licence CAL pro edici Enterprise proto ve spojení s licencí Enterprise Server nabízejí větší rozsah funkcí, které jsou vyžadovány zejména ve větších firmách a organizacích nebo institucích; mimo jiné zahrnují prevenci ztráty dat.

Věnujte pozornost kompatibilitě verzí licencí User CAL pro Exchange Server 2016

Kromě výše uvedených možností v závislosti na edici poskytuje licence User CAL pro některou z edic Exchange Serveru 2016 uživateli nejen přístupová práva přesně pro tuto verzi serveru, ale zahrnuje také přístupová práva pro starší verze Exchange, například 2013 (downgrade). Licenci User CAL pro verzi serveru 2016 však nelze použít pro přístup k vyšší verzi Exchange Serveru 2019 (upgrade).

Proto byste při nákupu licencí User CAL měli kromě dostupných funkcí specifických pro danou edici vždy věnovat pozornost kompatibilitě použité serverové licence a licencí pro klientský přístup.

Co je třeba vzít v úvahu při licencování Exchange Serveru 2016 s licencemi User CAL?

Jak již bylo zmíněno, licence User CAL verze 2016 vybavuje přesně jednoho uživatele osobními přístupovými právy pro Exchange Server 2016. Po dokončení registrace tohoto uživatele již nelze tuto licenci CAL přenést na jinou osobu. Je také vyloučeno změnit typ CAL, v tomto případě: použít User CAL jako Device CAL.

Tato ustanovení o správě licencí Microsoft mají zabránit jakémukoli nesprávnému přístupu ke službám Exchange Serveru 2016. Poskytují také větší bezpečnost organizace a její komunikace, protože nelicencované osoby nemají právo používat e-mailové služby a přistupovat k datům na serveru.

Závěr k licencím User CAL pro Exchange Server 2016

Který typ licence CAL pro Windows Exchange Server 2016 nabízí více výhod pro konkrétní nasazení v organizaci, se tedy může lišit případ od případu. Rozhodující roli hraje převažující typ přístupu prostřednictvím používaných koncových zařízení: Jakmile většina zaměstnanců střídavě používá k přístupu k serveru Windows Exchange Server různá mobilní koncová zařízení nebo samostatná zařízení, která mohou být umístěna na různých pracovištích nebo mimo společnost, nabízí licence User CAL vázaná na osobu více výhod, protože uživatel si může svobodně vybrat počítač a musí používat pouze svůj osobní účet.

Znalost typického pracovního postupu společnosti je proto výchozím bodem pro výběr správného typu licence CAL pro Exchange Server 2016. Pro společnost může být proto licencování pomocí licencí User CAL nákladově efektivnější než pomocí licencí Device CAL, protože je zapotřebí celkově méně licencí.

Použité uživatelské licence CAL pro Microsoft Exchange Server 2016 - k dispozici za jednu licenci v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2016 jsou v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop k dispozici také jako licence s přístupem k jednomu klientovi - případná ustanovení společnosti Microsoft o objemovém licencování týkající se stupňovitosti se na použité licence nevztahují; jinak s nimi nejsou spojeny žádné nevýhody nebo omezení použitelnosti - nejen proto, že software se v zásadě nemůže opotřebovat.

Odkud pochází software používaný společností Wiresoft pro licence User CAL pro Exchange Server 2016?

Uživatelské licence CAL pro MS Exchange Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použité jsou originální licence společnosti Microsoft, protože jsou rovněž nabízeny v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; jediný rozdíl mezi nimi spočívá v tom, že použité uživatelské licence CAL byly dříve součástí objemové licence pro Exchange Server 2016, kterou dříve získala jako vlastník evropská společnost. Tyto nepotřebné uživatelské objemové licence nebo individuální uživatelské přístupové licence společnost Wiresoft dále prodala společnosti Wiresoft, přičemž společnost Wiresoft tyto objemové licence rozpustila do jednotlivých licencí. Tyto výsledné licence CAL pro jednoho uživatele jsou označeny jako použitý software, přestože jsou označeny jako použité licence, lze je používat jako nové licence pro přístup k serveru Exchange Server 2016, protože se od nich neliší ani omezením funkčnosti, ani dobou používání.

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2016 jako používaný software nabízejí zabezpečení kupujícího

Licence User CAL pro Exchange Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou pro zákazníky cenově výhodnou formou licencování Exchange Serveru 2016, protože jejich použití je bezpečné a legální! Použité uživatelské licence CAL proto obsahují také obvyklé zabezpečení kupujícího: s okamžitým stažením po dokončení nákupu včetně okamžité aktivace licence prostřednictvím platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup a používání použitého softwaru s licencemi User CAL pro Exchange Server 2016 legální?

Licence User CAL pro Exchange Server 2016 nabízené společností Wiresoft, stejně jako všechny ostatní licence pro klientský přístup, pocházejí z licenčního inventáře různých společností. Při obchodování s použitými licencemi CAL tedy platí platná jurisdikce, která výslovně povoluje nákup a prodej i používání použitých licencí Microsoft, což bylo opakovaně jasně potvrzeno různými soudními rozhodnutími.

Zákazníci společnosti Wiresoft tak mají s použitými licencemi User CAL pro Exchange Server 2016 právní jistotu jako kupující i jako uživatelé, protože při tomto procesu neporušují žádné právní předpisy.

Další výhoda: Použitý software od společnosti Wiresoft je díky kompletnímu dokladu o všech předchozích kupujících také odolný vůči auditu!

Přehled všech výhod licencí User CAL pro Exchange Server 2016 jako používaného softwaru

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2016 jako použitý software od společnosti Wiresoft jsou cenově výhodnou alternativou ve srovnání se srovnatelnými novými produkty od běžných poskytovatelů softwaru - tato výhoda platí i pro odpovídající přístupové licence pro další serverový software od společnosti Microsoft.

Při licencování pomocí použitých licencí CAL také neexistují žádná omezení, jako je například stupnice, v níž je třeba zakoupit uživatelské licence CAL, takže můžete licencovat přesný počet zaměstnanců přizpůsobený skutečnému využití serverových služeb. Zákazníci společnosti Wiresoft tak mohou díky flexibilnímu přizpůsobení snížit náklady na licence pro přístup uživatelů k serveru Exchange Server.

V obchodě se softwarem Wiresoft najdete uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2016 i licence CAL pro zařízení, oba typy klientských přístupových licencí jako použitý software pro jiné verze MS Exchange Serveru a také softwarové licence a přístupové licence pro mnoho dalších populárních programů Microsoft Server. Použité licence společnosti Wiresoft proto představují ekonomický způsob, jak za rozumnou cenu doplnit zásoby softwaru v jiných oblastech podnikání, čímž se také předejde problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny používáním nejednotných verzí softwaru, a sníží se tak náklady na nový hardware.

Kromě různých typů serverových licencí najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také další programy Microsoft jako použitý software - se všemi výše uvedenými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí User CAL pro MS Exchange Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie