Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10437
 • 6VC-03224
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
4 169,90 Kč * 4 631,90 Kč * (9,97% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x User CAL
Systém  Server se systémem Windows
CAL RDS User CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód 
Runtime Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server Kompatibilní


Aby mohlkaždý uživatel používatslužby vzdálené plochy Windows Server 2016 , potřebuje licenci pro přístup ke klientovi RDS (zkráceně: RDS User CAL), aby mohl přistupovat k programům Windows atd. v podnikové síti lokálně a nezávisle na koncovém zařízení. Obvyklá User CAL pro Windows Server nezahrnuje práva pro vzdálený přístup; ta je třeba zakoupit zvlášť ve formě služby Vzdálená plocha User CAL. Ta dává jednomu registrovanému uživateli oprávnění k relacím vzdálené plochy.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK USER CAL"

5 balíčků - licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro Windows Server 2016 koupit použité

Aby mohl každý uživatel používat službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2016, potřebuje licenci pro přístup ke klientovi RDS (zkráceně: RDS User CAL), aby mohl přistupovat k programům systému Windows atd. v podnikové síti lokálně, nezávisle na koncovém zařízení. Běžná licence User CAL pro systém Windows Server nezahrnuje práva vzdáleného přístupu, ta je třeba zakoupit samostatně ve formě licence Remote Desktop Services User CAL. To dává jednomu registrovanému uživateli oprávnění k relacím vzdálené plochy.

Licence RDS User 2016 CAL od společnosti Wiresoft jako použitý software mají velkou výhodu v nižší ceně ve srovnání s licencemi RDS User CAL od mnoha jiných poskytovatelů licencí. Zároveň obsahují stejné funkce jako licence pro přístup uživatelů ke službě Vzdálená plocha serveru Windows, které jsou k dispozici prostřednictvím oficiálního licenčního programu společnosti Microsoft.

Jaké jsou výhody licencí VP CAL pro uživatele systému Windows Server 2016?

Služba Vzdálená plocha pro Windows Server - dříve nazývaná Terminálové služby - představuje vyhrazenou roli serveru pro uživatele nebo koncová zařízení, aby mohli využívat služby serveru Windows Server 2016 nebo jiné verze serveru, aniž by byly používané programy systému Windows nainstalovány lokálně v počítači. Licence CAL pro službu RDS 2016 upravují tento vzdálený přístup pro jednotlivé zaměstnance; prostřednictvím příslušného serveru Windows, který funguje jako hostitel, jsou programy zpřístupněny licencovanému uživateli během relace vzdálené plochy. Tento uživatel k nim pak může přistupovat z libovolného počítače, notebooku apod. samostatně (vzdáleně) nebo také v sídle firmy prostřednictvím internetového připojení s využitím své klientské přístupové licence - RDS User CAL.

Výhody licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha k systému Windows Server 2016 pro zaměstnance

Každý oprávněný uživatel, který má licenci RDS User CAL pro Windows Server 2016, tak může v rámci vzdálené relace přistupovat ke standardizovanému pracovnímu prostředí systému Windows s libovolným koncovým zařízením s připojením k internetu. Jak již bylo zmíněno, programy systému Windows se během relace vzdálené plochy spouštějí na příslušném serveru jako hostitel; uživateli se zobrazuje pouze jeho vlastní relace, protože probíhá odděleně od ostatních klientských připojení.

S licencí Licence VP CAL 2016 mohou uživatelé používat téměř jakékoli starší koncové zařízení, i když je jeho výkon nižší, protože díky službě Vzdálená plocha mají k dispozici aktuální výkon serveru Windows; s licencemi Licence VP CAL 2016 proto není poskytnutí výkonnějšího hardwaru povinnou podmínkou pro používání programů Windows v aktuálních verzích.

Výhody systému RDS CAL pro Windows Server 2016 pro správce

Kromě praktických výhod licencí RDS User CAL pro uživatele nebo koncová zařízení nabízí systém licencí RDS CAL také výhody pro správce: Licencování práv vzdáleného přístupu zefektivňuje správu všech registrovaných uživatelů a počítačů, protože ve firemní síti lze implementovaný software Windows spravovat centrálně a také jej prostřednictvím poskytovat, nemusí se kvůli tomu instalovat na každé jednotlivé koncové zařízení. Hostitelem je pouze server Windows, na kterém probíhají i aktualizace.

U licencí Licence VP CAL jsou také definována individuální práva registrovaných uživatelů, takže mohou používat server Windows pouze s vlastními přístupovými právy. Licence VP CAL na uživatele a zařízení pro Windows Server 2016 proto také výrazně snižují nároky na údržbu a poskytování pracovních stanic.

Technické informace o licencích CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro systém Windows Server 2016

Poskytování i používání licencí VP CAL pro uživatele na serveru se systémem Windows se řídí různými rolemi. Především je důležité zajistit, aby byly licence VP CAL a verze serveru kompatibilní.

Přehled serverových rolí služby Vzdálená plocha systému Windows

Při používání služby RDS systému Windows Server 2016 jsou kromě správy práv k používání pro uživatele definovány další serverové role, které společně upravují používání programů systému Windows atd. pro licencovaného uživatele nebo koncové zařízení:

 • Správce licencování vzdálené plochy reguluje používání služby RDS pro každou licenci CAL uživatele nebo ji zpřístupňuje.
 • Hostitel relací vzdálené plochy spravuje plochy nebo programy zpřístupněné autorizovanému uživateli (nebo koncovému zařízení) při každé relaci.
 • Zprostředkovatel připojení ke vzdálené ploše zajišťuje připojení k službě RDS pro relaci a také jej obnovuje v případě přerušení během relace.
 • Brána vzdálené plochy řídí přístup k ploše systému Windows ve veřejné síti prostřednictvím terminálu.
 • Webový přístup pro službu Vzdálená plocha umožňuje přístup prostřednictvím služby RDS CAL přes webový portál.

Dodržujte kompatibilitu verzí systému Windows Server s licencemi CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha 2016

Licence VP CAL - ať už pro konkrétního uživatele, nebo pro konkrétní zařízení - musí být vždy kompatibilní s verzí serveru Windows Server, se kterou je navázáno připojení. V případě služeb RDS-CAL pro uživatele systému Windows Server 2016 to znamená, že je mohou používat k přístupu k systému Windows Server 2016 i ke starší verzi systému Windows Server (downgrade). Službu RDS-CAL 2016 však nelze použít pro přístup k vyšší verzi systému Windows Server. To je možné pouze s odpovídající verzí licence CAL služby Vzdálená plocha.

Porovnání licencí CAL uživatele a licencí CAL zařízení pro službu Vzdálená plocha systému Windows Server 2016

V podstatě, jak již bylo popsáno výše: Implementace softwaru Microsoft Server 2016 nebo jiné verze je nezávislá na jeho dalším použití - jak přímo, tak pro službu Vzdálená plocha; k tomu je zapotřebí příslušná licence pro klientský přístup - RDS User CAL nebo RDS Device CAL. Veškerá přístupová práva prostřednictvím licencí klientského přístupu pro používání serveru se systémem Windows upravuje společnost Microsoft svým vlastním licenčním systémem.

Aby bylo možné přistupovat k serveru Windows a jeho službě Vzdálená plocha lokálně a nezávisle - vzdáleně - přes web, jsou kromě běžných přístupových licencí vyžadovány další licence RDS User nebo Device CAL. Systém Microsoft RDS CAL také umožňuje správcům serverů přesně spravovat všechna přístupová práva, což zajišťuje vyšší bezpečnost, protože neregistrovaní uživatelé bez takové přístupové licence (RDS User CAL) nebo koncová zařízení nemají k serveru Windows přístup.

Společnost Microsoft nabízí dva různé typy licencí CAL pro používání služby Vzdálená plocha serverů Windows:

 • Licence RDS User CAL: umožňuje přidělit vyhrazenému uživateli práva vzdáleného přístupu
 • RDS Device CAL: poskytuje práva vzdáleného přístupu k vyhrazenému koncovému zařízení (PC, notebook, tablet, mobil)

Licence CAL pro službu Vzdálená plocha 2016

Licence VP CAL pro systém Windows Server je vždy registrována výhradně na jméno jednoho vyhrazeného uživatele. Přístupová licence tedy poskytuje tomuto uživateli právo na přístup k serveru Windows Server pro relaci vzdálené plochy; výběr koncového zařízení nebo klientského počítače použitého pro přístup je volný, ale přístup je možný vždy pouze z jednoho počítače nebo podobného zařízení. Díky svobodné volbě hardwaru může oprávněný uživatel přepínat mezi stolním počítačem v sídle firmy, mobilním telefonem nebo tabletem atd. na cestách nebo např. na notebooku v domácí kanceláři, protože s licencí RDS User CAL vždy používá svůj osobní účet pro server Windows.

U licencí Licence VP CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha není vynucováno licencování vzdálené plochy. To znamená, že příslušné klientské připojení je navázáno bez ohledu na počet licencí User CAL pro službu Vzdálená plocha poskytnutých na licenčním serveru. Každý uživatel však musí mít k dispozici platnou licenci User CAL. Proto je třeba stanovit přesný počet licencí CAL pro uživatele ve společnosti a na serveru Windows nainstalovat dostatečný počet přístupových licencí, aby měl každý uživatel k dispozici jednu licenci CAL služby RDS. To se provádí pomocí

Správce licencování vzdálené plochy.

Přehled všech funkcí licencí RDS User CAL pro Windows Server 2016

 • Licence VP CAL jsou přiřazeny konkrétnímu uživateli ve službě Active Directory - namísto zařízení
 • Licence VP CAL nejsou dočasně dostupné a nelze je odvolat
 • Licenční server sleduje každou licenci CAL uživatele služby Vzdálená plocha
 • Licence CAL však nelze sledovat v rámci týmu
 • Počet definovaných uživatelských licencí CAL může být překročen - ale pak je to v rozporu s licenčním ujednáním ke vzdálené ploše

Závěr

Který typ licencí CAL pro službu Vzdálené plochy pro Windows Server 2016 nabízí ve firmě více výhod, se tedy liší případ od případu. Rozhodnutí o licencování klientského přístupu závisí na počtu zaměstnanců a také na převažujícím způsobu použití koncových zařízení: Zaměstnanci, kteří flexibilně používají různá koncová zařízení nejen interně, ale i externě a mobilně a přistupují k serveru Windows Server na různých pracovních stanicích, mají s licencí RDS User CAL více možností. Licenci RDS User CAL nelze změnit na licenci zařízení a naopak. Rozhodnutí je proto třeba učinit při nákupu!

Kupte si licence Microsoft User CAL pro službu Vzdálená plocha 2016 levně z jedné licence v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop

Licence RDS User CAL pro Windows Server 2016 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již od jedné licence - nabídka jako použitý software zahrnuje výhodnou cenu, aniž by "použitý" znamenal nevýhodu z hlediska použitelnosti.

Jaký software se používá z licencí RDS User CAL pro Windows Server 2016?

Licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro systém Windows Server 2016 nabízené v internetovém obchodě společnosti Wiresoft jsou typické přístupové licence společnosti Microsoft z jejího licenčního programu; jsou součástí objemové licence pro koncová zařízení, kterou společnost původně zakoupila. Licence pro přístup uživatelů, které společnost nepotřebovala, nebo celá objemová licence byly prodány společnosti Wiresoft a objemová licence byla rozdělena na jednotlivé licence RDS. Po zakoupení a rozdělení jsou tyto licence CAL označeny jako použitý software. To však neznamená obecné opotřebení funkcí uživatelské licence RDS ani žádné jiné omezení jejich použitelnosti, včetně časového omezení.

Jaké zabezpečení nabízí použitý software licencí CAL pro uživatele Vzdálené plochy pro Windows Server 2016?

Pro zákazníky je nákup použitých licencí RDS CAL od společnosti Wiresoft nejen levný, ale také bezpečný! Nejenže získáte licenci CAL pro jednoho uživatele pro službu Vzdálená plocha systému Microsoft Windows Server 2016 za nižší cenu než u srovnatelného nového zboží, ale navíc máte jistotu, že si ji kupující okamžitě stáhne včetně aktivace licence pomocí přiloženého platného svazkového licenčního klíče.

Všechny licence CAL pro uživatele služby Vzdálená plocha pro systém Windows Server 2016 nabízené společností Wiresoft pocházejí z licenčního inventáře společností. Zakoupení licence User CAL pro RDS nebo jiné licence pro přístup ke klientskému softwaru společnosti Microsoft jako použitého softwaru a jeho používání pro vás jako zákazníka tedy zahrnuje právní jistotu, protože nejsou porušeny žádné platné předpisy. To také opakovaně jasně potvrdila různá soudní rozhodnutí. Použitý software od společnosti Wiresoft je díky kompletnímu průkazu kupujícího také odolný vůči auditu!

Vaše výhody s použitým softwarem z licencí User CAL pro službu Vzdálená plocha 2016

Nabídka licencí User CAL pro RDS systému Windows Server 2016 a dalších licencí pro klientský přístup jako používaný software od společnosti Wiresoft je nejen levnější alternativou k obvyklým komerčním nabídkám pro zákazníky, ale také nabízí volný výběr počtu licencí CAL potřebných k licencování vzdálených služeb pro systém Windows Server.

V nabídce internetového obchodu společnosti Wiresoft máte navíc možnost zakoupit licence RDS CAL pro systém Windows Server 2016, licence RDS Device CAL a starší nebo novější verze přístupových licencí pro systém Windows Server. Zakoupením těchto licencí CAL pro starší verze systému Windows Server se vyhnete problémům s kompatibilitou nebo nákupu nového hardwaru. Využijte širokou nabídku použitého softwaru různých verzí CAL pro Windows Server u společnosti Wiresoft!

V obchodě Wiresoft Software Shop najdete licence CAL pro uživatele a zařízení pro Windows Server a další licence pro klientský přístup nebo serverové programy společnosti Microsoft - za nízké ceny jako použitý software včetně okamžitého stažení. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencí RDS User CAL pro Windows Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, jednoduše využijte naše kompetentní poradenství v chatu nebo e-mailem či telefonicky.

Další odkazy na "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT REMOTE DESKTOP SERVICES 2016 - 5 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie