Chat with us, powered by LiveChat
AUTORIZOVANÝ ORIGINÁLNÍ VÝROBEK
DODÁNÍ DO 24 HODIN
PODPORA PROSTŘEDNICTVÍM CHATU, E-MAILU A TELEFONU
BEZPLATNÁ HORKÁ LINKA +4969 - 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL

MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL

3 034,00 Kč *

včetně DPH.

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

 • SW10058
 • 359-06096
 • Výhody

  - Rychlé dodání
  - Autorizovaný originální výrobek
  - Odeslání do 24 hodin
  - Chat, e-mailová a telefonická podpora
Koupit Device CAL pro Microsoft SQL Server 2014 jako použitý software Aby bylo možné používat...více
Informace o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL"

Koupit Device CAL pro Microsoft SQL Server 2014 jako použitý software

Aby bylo možné používat standardní verzi serveru Microsoft SQL Server 2014 - která je rovněž k dispozici u společnosti Wiresoft - je kromě licence serveru SQL Server vyžadována další licence pro přístup ke koncovému zařízení, pomocí kterého má být server SQL Server zpřístupněn: licence SQL Server 2014 Device CAL. Registrovaný počítač (PC, notebook, tablet) je vybaven odpovídajícími přístupovými právy, aby mohl využívat všechny služby serveru, a mohou jej pak střídavě používat různí zaměstnanci.

Správa licencí společnosti Microsoft nabízí tuto možnost licencování SQL Serveru 2014 plus přístupových licencí ve formě licence Device CAL, zejména ve verzi Standard Edition. Přístup k funkcím serveru SQL Server je pak povolen pouze koncovému zařízení zaregistrovanému tímto způsobem.

Licence Device CAL pro SQL Server 2014 lze nalézt u společnosti Wiresoft za rozumnou cenu jako použitý software. Tyto licence s použitým přístupem se svými možnostmi použití neliší od licencí CAL, které byly dříve nabízeny v rámci programu objemových licencí společnosti Microsoft - pro tuto verzi serveru SQL Server již také nejsou k dispozici. Licence CAL pro použitá zařízení lze u společnosti Wiresoft zakoupit již od jedné licence pro klientský přístup, což umožňuje flexibilní licencování koncových zařízení, která mají přistupovat ke službám SQL Serveru 2014, na základě potřeb. Tuto licenci SQL Server 2014 Device CAL lze použít i pro přístup k funkcím předchozí verze SQL Server 2012.

Použití použitých licencí CAL zařízení pro SQL Server 2014

S licencemi Device CAL pro verzi SQL Server 2014, nástupce SQL Serveru 2012, kterou společnost Wiresoft nabízí jako používaný software, jsou data používaná prostřednictvím koncového zařízení s podporou systému Windows dostupná také v cloudu atd. - více o nejdůležitějších funkcích níže.

Stručný přehled funkcí SQL Serveru 2014, které jsou k dispozici s licencí Device CAL v edici Standard

Microsoft SQL Server 2014 je komplexní databázové řešení, které je nástupcem SQL Serveru 2012 a reaguje na stále důležitější trend cloudových služeb s ještě vyšším výkonem. Za tímto účelem byl optimalizován provoz v kritických prostředích díky novým a rozšířeným funkcím pro in-memory a cloud business intelligence a ještě vyšší škálovatelnosti včetně podpory různých scénářů hybridního cloudu. SQL Server 2014 nabízí ještě silnější propojení s cloudovou platformou Azure pomocí virtuálního stroje Azure pro zálohování a obnovení po havárii.

Ve standardní edici SQL Serveru 2014 pro malé a střední firmy a s nižšími nároky na virtualizaci jsou k dispozici všechny důležité nástroje pro správu dat a funkce business intelligence pro provoz kritických podnikových aplikací a zároveň se minimalizuje potřeba zdrojů IT a maximalizuje efektivita.

Uživatelé navíc mohou využívat nové funkce zabezpečení a možnosti dotazování pro vývoj a nasazení robustních aplikací pro informační platformu založenou na cloudu. V závislosti na edici jsou k dispozici funkce in-memory OLTP, Column Store Index a StreamInsight a také nové datové nástroje SQL Server Data Tools for Business Intelligence (SSDT).

Licence Device CAL pro SQL Server 2014 lze použít i pro SQL Server verze 2012

Uživatelům, kteří chtějí přejít ze starší verze SQL Serveru 2012 na SQL Server 2014, nabízí licence Device CAL SQL 2014 také možnost přístupu k této předchozí verzi.

Správa licencí Microsoft s licencemi pro klientský přístup k SQL Serveru 2014

Po vydání SQL Serveru 2014 nabízí licenční model společnosti Microsoft pro edici Standard vedle základního licencování serveru také alternativní možnost licencování serverové licence a doplňkových licencí CAL na zařízení, kdy je třeba zakoupit různý počet klientských přístupových licencí v závislosti na velikosti společnosti. Tato varianta licencování přístupu s doplňkovými licencemi Device CAL je často levnější alternativou pro malé a střední firmy s menším serverem.

Které typy licencí CAL jsou k dispozici pro SQL Server 2014 Edition Standard?

Pro licencování klientského přístupu k serveru SQL Server 2014 jsou k dispozici dva typy licencí CAL:

 • Licence Device CAL pro SQL Server 2014 - pro jedno koncové zařízení (např. počítač, notebook, tablet)
 • Licence User CAL pro SQL Server 2014 - pro jednoho uživatele

Pouze s jedním ze dvou typů licencí CAL je možné používat funkce serveru SQL Server 2014, čistá licence SQL Serveru nestačí. Tyto licence CAL neobsahují žádný jiný software než přístupová práva pro prostředí klient/server serveru SQL Server 2014.

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi CAL zařízení a licencemi CAL uživatele pro SQL Server 2014?

Licence Device CAL pro SQL Server 2014 se od odpovídajících licencí User CAL liší pouze formou, jakou je uděleno oprávnění k přístupu k SQL Serveru: Licence Device CAL vybavuje konkrétní koncové zařízení s operačním systémem Windows přístupovými právy k serveru SQL Server a službám a datům, které jsou jeho prostřednictvím dostupné, zatímco v případě licence User CAL jsou tato práva udělena jednotlivému uživateli; koncové zařízení pak může používat kterýkoli oprávněný uživatel, a to například střídavě při práci na směny.

Pokud licencovaným koncovým zařízením není stacionární počítač ve firmě, ale mobilní notebook nebo tablet, lze služby SQL Serveru využívat i lokálně nezávisle, např. na cestách nebo v domácí kanceláři. Na rozdíl od licence Device CAL nabízí licence User CAL jiné možnosti v pracovní situaci, kdy většina uživatelů střídavě a pravidelně používá k tomuto účelu různá koncová zařízení.

Použité licence CAL na zařízení pro SQL Server 2014 Edition Standard s výhodou dostupnosti - za výhodnou cenu

Zejména menší firmy a organizace nepoužívají nejnovější verzi SQL Serveru, např. z cenových důvodů, ale mohou potřebovat další klientské přístupové licence - zde mají použité licence Device CAL nejen ekonomickou výhodu, ale jsou často jediným řešením, jak vybavit koncová zařízení vhodnou přístupovou licencí pro SQL Server 2014, protože tuto verzi již Microsoft a prodejci obvykle nenabízejí. Pak je zde řešením použitý software od společnosti Wiresoft, který doplňuje stávající potřebu starších přístupových licencí pro koncová zařízení.

V následujícím přehledu jsou opět shrnuty všechny výhody a speciální vlastnosti používaných licencí CAL zařízení.

U licencí CAL zařízení pro SQL Server 2014 je třeba zvážit také kompatibilitu verzí

Licence Device CAL pro SQL Server 2014 opravňuje nejen k přístupu k SQL Serveru 2014, ale také ke starší verzi SQL Serveru 2012 (downgrade). Ty však nezahrnují přístup k následné vyšší verzi SQL Serveru 2016.

Při nákupu licencí CAL zařízení pro SQL Server 2014 Standard Edition je proto třeba věnovat pozornost také kompatibilitě mezi licencí SQL Serveru používanou na pracovišti a licencemi pro klientský přístup, které jsou pro ni vyžadovány.

Na co je ještě třeba brát ohled při používání použitých licencí CAL na zařízení pro SQL Server 2014?

Následující licenční ustanovení společnosti Microsoft se vztahují také na použité starší licence CAL zařízení, například na přístupovou licenci pro SQL Server 2014: Jakmile je určité koncové zařízení zaregistrováno s licencí Device CAL pro SQL Server 2014, nelze již licenci pro přístup klienta přenést na jiný počítač. V zásadě je také vyloučeno změnit typ licence CAL a použít licenci CAL zařízení jako licenci CAL uživatele za účelem registrace konkrétního uživatele.

Tato ustanovení ve správě licencí Microsoft slouží také k zabránění neoprávněného přístupu třetích stran k serveru SQL Server 2014, takže data společnosti a její komunikace mohou být lépe chráněna.

Rozhodnutí o použitých licencích CAL na zařízení pro Microsoft SQL Server 2014

Oba typy používaných licencí pro klientský přístup k SQL Serveru 2014 nabízejí flexibilní možnosti využití příslušného SQL Serveru ve firmě. Abyste zjistili nejvhodnější typ licence CAL pro vaši firmu, je důležité znát nejen počet koncových zařízení, která jsou jejím prostřednictvím licencována, ale také počet zaměstnanců, kteří mají k serveru SQL Server přistupovat.

Licence CAL na zařízení mají větší výhodu, pokud různí uživatelé pravidelně a střídavě používají licencované koncové zařízení - i lokálně nezávisle - pro přístup ke službám SQL Serveru 2014, protože nepotřebují jediný počítač, který by používali výhradně sami. V situaci popsané jako příklad má licencování pomocí použitých licencí CAL na zařízení nejen více výhod při používání, ale je také nákladově efektivnější, protože je zde třeba zakoupit méně licencí pro přístup klientů. Tým společnosti Wiresoft vám rád poradí s nákupem licencí CAL.

Jaké licence CAL na zařízení používá společnost Wiresoft pro Microsoft SQL Server 2014?

Použité licence CAL na zařízení pro SQL Server 2014 se od odpovídajících nových licencí neliší žádnými nevýhodami ani omezeními - software se totiž nemůže opotřebovat. Ve srovnání s novým softwarem mají tyto výhody:

Původ použitých licencí CAL pro SQL Server 2014 u společnosti Wiresoft

Použité licence Device CAL pro SQL Server 2014 nabízené společností Wiresoft jsou originální licence a pocházejí z licence Device Volume Licence, jak je definována v licenčním programu společnosti Microsoft, která byla dříve zakoupena společností a následně prodána společnosti Wiresoft. Při nákupu se objemové licence obvykle rozpouštějí do jednotlivých licencí, výsledné licence CAL pro jednotlivá zařízení jsou nabízeny jako použitý software a lze je použít jako novou licenci pro registraci koncového zařízení. Obvyklá licenční měřítka společnosti Microsoft již neplatí.

Použitý software se zabezpečením kupujícího - také pro licence Device CAL pro SQL Server 2014

Ať už se jedná o licence CAL na zařízení pro SQL Server 2014, uživatelské licence CAL nebo jiné typy licencí CAL - při nákupu použitého softwaru společnosti Wiresoft mají zákazníci stejné výhody jako u nových licencí: bezpečnost kupujícího díky okamžitému stažení po dokončení nákupu a okamžité aktivaci licence pomocí dodaného platného klíče k objemové licenci.

Je nákup a také použití použitých licencí CAL na zařízení pro SQL Server 2014 legální?

Zákazníci společnosti Wiresoft si mohou být jisti, že při nákupu i používání použitých licencí Device CAL pro SQL Server 2014 v koncovém zařízení neporušují žádné zákony: Použité licence CAL na zařízení pro SQL Server 2014, stejně jako další licence pro klientský přístup nabízené v obchodě Wiresoft, pocházejí z licenčních skladů společností. Z tohoto důvodu se jak obchod s použitým softwarem, tak jeho skutečné používání opírá o platnou judikaturu, která obojí umožňuje; to již bylo potvrzeno několika soudními rozhodnutími. Kromě toho má použitý software od společnosti Wiresoft také auditní zabezpečení díky úplnému prokázání všech kupujících!

Přehled všech výhod používaných licencí CAL na zařízení pro SQL Server 2014

Licence CAL na zařízení od společnosti Wiresoft jsou k dispozici nejen pro použitou verzi SQL Server 2014, ale také pro licence klientského přístupu pro novější verze serverových programů; nabídka použitého softwaru společnosti Wiresoft je k dispozici také pro další serverový software společnosti Microsoft a odpovídající licence klientského přístupu.

S Wiresoftem máte výhodu, že můžete za výhodnou cenu doplnit své starší zásoby softwaru o použité licence CAL. Vyhnete se tak problémům s kompatibilitou, které mohou vzniknout při souběžném používání různých verzí softwaru, a také nákladům na nákup nového hardwaru.

Zakoupíte pouze přesný počet přístupových licencí, který odpovídá vašim skutečným licenčním požadavkům na používání služeb SQL 2014 Server.

V obchodě s použitým softwarem Wiresoft Software Shop najdete licence Device CAL pro SQL Server 2014 Edition Standard a také odpovídající licence User CAL a další edice SQL Serveru. Nabídka použitého softwaru společnosti Wiresoft zahrnuje také mnoho dalších programů společnosti Microsoft - se všemi výhodami uvedenými v této souvislosti. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencování pomocí licencí Device CAL pro SQL Server 2014 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Čtěte, pište a diskutujte o recenzích...více
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT SQL SERVER 2014 DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Naposledy zobrazené