Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10409
 • 381-02250
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
2 726,90 Kč * 3 028,90 Kč * (9,97% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x Device CAL
Systém  Server Exchange
CAL Device CAL
Rozsah dodávky Právo na používání
Doba trvání Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky


Předpokladem pro přístup ke všem službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 dostupným ve verzích Standard a Enterprise je kromě vlastní serverové licence také licence pro klientský přístup ke koncovým zařízením: Exchange Server 2016 Device CAL. Pouze tato licence poskytuje konkrétnímu registrovanému počítači (PC, notebooku, tabletu, mobilnímu telefonu) odpovídající přístupová práva.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"

5 licencí CAL na zařízení pro Microsoft Exchange Server 2016 jako používaný software

Předpokladem pro přístup ke všem službám serveru Microsoft Exchange Server 2016 dostupným ve verzích Standard a Enterprise je kromě vlastní serverové licence také klientská licence pro přístup ke koncovým zařízením: licence Exchange Server 2016 Device CAL. Pouze tak získá konkrétní registrovaný počítač (PC, notebook, tablet, mobilní telefon) odpovídající přístupová práva.

V souladu s ustanoveními o správě licencí společnosti Microsoft neobsahuje serverová licence pro Exchange Server 2016 žádná další uživatelská práva, a proto je třeba je získat samostatně ve formě licence Device CAL. Zaregistrované koncové zařízení pak může k přístupu k příslušným funkcím serveru Exchange Server používat kterýkoli oprávněný uživatel.

Licence CAL pro použitá zařízení pro edice Exchange Server 2016 Standard a Enterprise jsou k dispozici za rozumnou cenu od společnosti Wiresoft - pro flexibilní licencování koncových zařízení podle potřeb jsou k dispozici i jednotlivě. Jako použitý software nabízejí tyto licence pro přístup ke koncovým zařízením stejné funkce jako licence Device CAL pro Exchange Server 2016, které jsou nově nabízeny v rámci oficiálního licenčního programu společnosti Microsoft.

Využívání široké škály funkcí Exchange Serveru 2016 s použitou licencí CAL zařízení

V moderní společnosti představuje Microsoft Exchange Server 2016 nepostradatelný základ pro řízení a správu příslušných procesů komunikačního systému. Server Exchange slouží jako rozhraní pro interní a externí komunikaci  a propojuje všechny zaměstnance a oddělení napříč lokalitami, čímž také zvyšuje efektivitu pracovních postupů: Exchange Server 2016 umožňuje centrální správu a přehlednou archivaci e-mailů a kontaktů i úkolů; integrovaná správa verzí také zlepšuje společnou práci na dokumentech. Ve verzi 2016 byl počet serverových rolí v serverové architektuře snížen na dvě: Mailbox a Edge Transport; kromě toho bylo zjednodušeno škálování poštovních schránek a optimalizována podpora cloudových služeb. Další funkce:

 • Architektura vyhledávání eDiscovery přistupuje k více serverům a pracuje asynchronně i decentralizovaně.
 • Filtry související s kontextem zlepšují vyhledávání informací.
 • Vyhledávání obsahu je lépe škálovatelné díky zvýšení počtu prohledávaných schránek a archivních schránek na celkový počet 20 000.
 • Správa odesílání dat prostřednictvím aplikace Outlook 2016 nebo Outlook on the byla mimo jiné vylepšena o individuálně přizpůsobitelná přístupová práva.
 • Podporovány jsou také hybridní scénáře pro poštovní schránky.
 • Prevence ztráty dat (DLP) ve verzi Enterprise zvyšuje zabezpečení dat, a to i u e-mailů obsahujících potenciální malware.
 • Standardní protokol MAPI aplikace Outlook prostřednictvím protokolu HTTP optimalizuje spolehlivost a stabilitu připojení Exchange.

Přehled informací o používaných licencích CAL na zařízení pro Exchange Server 2016 Standard a Enterprise Edition

Licence Device CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software se neliší od odpovídajících nových licencí Device CAL, protože nabízejí stejné možnosti využití funkcí dostupných ve verzích Exchange Server 2016 Standard a Enterprise. Použitý software pro licence CAL pro zařízení proto nabízí mnoha společnostem a institucím levnou alternativu pro vybavení koncových zařízení licencí pro přístup k serveru Exchange Server. Následující přehled vysvětluje všechny výhody a speciální funkce.

Správa licencí Microsoft s licencemi CAL pro Exchange Server 2016

Správa licencí společnosti Microsoft vysvětluje všechna ustanovení týkající se doplňkového vybavení zařízení nebo koncových zařízení s přístupovými právy pro Exchange Server 2016 ve verzích Standard a Enterprise, aby prostřednictvím nich mohli uživatelé přistupovat k e-mailům apod. Tyto licence CAL, které jsou již součástí licence serveru, jsou však určeny výhradně pro správce, a proto je nelze používat pro typické služby Exchange. Pouze licence pro klientský přístup, jako je licence Device CAL, vybaví koncové zařízení právy, aby jeden - nebo postupně několik zaměstnanců - mohlo používat funkce serveru Exchange Server. Tato licence CAL zařízení neobsahuje žádný další software kromě vyhrazených přístupových práv pro prostředí klient/server serveru Exchange Server 2016.

Jaké typy licencí CAL jsou k dispozici pro Exchange Server 2016 Standard a Enterprise Edition?

Licencování na základě licencí CAL pro Exchange Server 2016 ve verzích Standard a Enterprise umožňuje přesnou správu přístupových práv pro všechny odpovídající počítače (samostatné nebo mobilní zařízení) v organizaci. Licenční model společnosti Microsoft nabízí celkem dva typy licencí CAL pro Exchange Server 2016:

 • Licence Device CAL pro Exchange Server 2016 pro vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon)
 • Licence CAL pro Exchange Server 2016 - pro jednoho vyhrazeného uživatele

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi CAL na zařízení a licencemi CAL na uživatele pro Exchange Server 2016?

Licence Device CAL pro Exchange Server 2016 se v zásadě neliší od licence User CAL, pokud jde o dostupné funkce a služby. Výhody jednotlivých typů přístupu k serveru Exchange se však významně liší: V závislosti na počtu a vybavení pracovních stanic ve firmě a na pracovních postupech, v nichž se přistupuje k serveru Exchange, může několik zaměstnanců sdílet jedno koncové zařízení pro tento účel, aby mohli střídavě přistupovat k serveru Exchange, nebo jeden uživatel používá pro tento účel zcela jiná koncová zařízení.

Koncové zařízení se systémem Windows, kterému byl povolen přístup pomocí licence Device CAL, může používat každý zaměstnanec, který k tomu má oprávnění, aby mohl využívat dostupné služby Exchange. Například ve firmě, kde se pracuje na směny, sdílí několik zaměstnanců jedno koncové zařízení pro vybírání e-mailů apod., takže je zde potřeba méně klientských přístupových licencí než u licence User CAL.

Pokud lze toto licencované koncové zařízení používat také jako mobilní zařízení, např. notebook, tablet nebo chytrý telefon, může příslušný uživatel přistupovat k serveru Exchange také prostřednictvím přístupu k internetu bez ohledu na místo - např. na cestách, z jiného místa nebo v domácí kanceláři. Aplikace Device CAL pak nabízí také možnosti mobilního použití.

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi Device CAL pro Exchange Server 2016 ve verzích Standard a Enterprise?

Licence Device CAL pro MS Exchange Server 2016 nabízejí různé funkce v závislosti na edici Standard nebo Enterprise, v případě edice Enterprise kvůli vyšší škálovatelnosti požadavků na poštovní schránky. Exchange Server Enterprise Edition je však možné používat také s licencí Device CAL pro verzi Standard Edition - s odpovídajícími omezenými funkcemi verze Standard Edition a také s menším počtem databází poštovních schránek. Licence Device CAL pro edici Enterprise proto nabízejí s odpovídající serverovou licencí edice Enterprise rozšířený rozsah služeb a funkcí, které jsou často potřebné ve větších firmách nebo organizacích, včetně prevence ztráty dat.

Poznámka Kompatibilita verzí licencí CAL zařízení pro Exchange Server 2016

Kromě funkcí, které jsou k dispozici v závislosti na edici, licence Device CAL pro Exchange Server 2016 nejen vybavuje počítač apod. přístupovými právy právě pro tuto verzi serveru, ale také jej opravňuje k přístupu ke starším verzím Exchange, například 2013 (downgrade). Licenci Device CAL pro server verze 2016 však nelze použít pro přístup k vyšší verzi Exchange Serveru 2019 (upgrade).

Kromě funkcí dostupných v jednotlivých edicích by proto kupující licencí Device CAL pro Exchange Server měli vždy zvážit kompatibilitu mezi použitou serverovou licencí a licencemi pro klientský přístup.

Co je ještě třeba vzít v úvahu při licencování Exchange Serveru 2016 s licencemi CAL na zařízení?

Licence Device CAL pro Exchange Server verze 2016 je platná přesně pro jedno koncové zařízení a vybavuje ho odpovídajícími přístupovými právy. Po dokončení registrace již nelze licenci Device CAL přenést na jiné koncové zařízení. Je také vyloučeno změnit typ CAL, v tomto případě: použít Device CAL jako User CAL.

Účelem těchto ustanovení společnosti Microsoft o správě licencí je zabránit neoprávněnému přístupu k serveru Exchange Server 2016 a poskytnout společnosti větší bezpečnost komunikace, protože nelicencované počítače nemají přístup k e-mailovým službám a datům serveru.

Závěr k výběru licencí CAL zařízení

Který typ licence klientského přístupu pro používání Exchange Serveru 2019 nabízí společnosti více možností, se proto vždy ukáže v konkrétním případě. Kromě počtu koncových zařízení, která používají Exchange Server, hraje roli také počet uživatelů: jakmile několik zaměstnanců střídavě používá jedno koncové zařízení pro přístup k Exchange Serveru, nabízí licence Device CAL více výhod.

Přesná znalost typických firemních scénářů je proto nejlepším výchozím bodem pro výběr správného typu licence CAL pro Exchange Server 2016. Za určitých okolností je licencování pomocí licencí CAL na zařízení pro firmu výhodnější než pomocí licencí CAL na uživatele, protože je třeba zakoupit celkově méně přístupových licencí.

Použité licence CAL pro Microsoft Exchange Server 2016 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již za jednu licenci

Použité licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2016 jsou v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop k dispozici i jednotlivě - protože zde neplatí žádná ustanovení společnosti Microsoft o množstevních licencích týkající se stupňovitého licencování; navíc neexistují žádné nevýhody nebo omezení v použitelnosti použitého softwaru - nejen proto, že software se v zásadě nemůže opotřebovat. Více informací o tomto tématu najdete níže.

Odkud pocházejí licence Device CAL pro Exchange Server 2016, které společnost Wiresoft nabízí jako použitý software?

Licence Device CAL pro MS Exchange Server 2016 nabízené společností Wiresoft jako použité jsou originální licence licenčního programu společnosti Microsoft; jako použité licence Device CAL byly dříve součástí licence Device Volume Licence pro Exchange Server 2016 zakoupené společností. Společnost Wiresoft zakoupila tuto objemovou licenci a licence pro přístup k jednotlivým zařízením, které nebyly požadovány, a objemová licence byla rozdělena na jednotlivé licence. Výsledné takzvané licence CAL pro jedno zařízení se pak označují jako použitý software. Přestože jsou označeny jako licence pro použitý přístup, lze je používat stejně jako nepoužité licence pro přístup k serveru Exchange Server 2016, protože se neliší z hlediska omezení funkčnosti nebo doby používání.

Licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2016 jako používaný software nabízejí kupujícímu zabezpečení

Nabídka předprodaného softwaru společnosti Wiresoft pro licence Device CAL pro Exchange Server 2016 poskytuje zákazníkům cenově výhodnou možnost licencování pro Exchange Server 2016, protože jejich použití je bezpečné! Použité licence CAL pro zařízení od společnosti Wiresoft nabízejí také obvyklou bezpečnost kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení a okamžitou aktivací licence pomocí platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup a používání použitých licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2016 legální?

Licence CAL zařízení pro Exchange Server 2016, stejně jako další licence pro klientský přístup nabízené společností Wiresoft, pocházejí z licenčního inventáře společností. Z toho vyplývá, že obchodování s použitými licencemi CAL vychází z platné judikatury, která výslovně povoluje prodej i nákup a používání použitých licencí Microsoft; různé soudní rozsudky tuto skutečnost opakovaně jasně potvrdily.

Zákazníci společnosti Wiresoft proto mají při nákupu použitých licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2016 a jejich používání právní jistotu, protože při tom neporušují žádné právní předpisy.

Použitý software od společnosti Wiresoft nabízí také zabezpečení auditu prostřednictvím kompletního dokladu o všech předchozích kupujících!

Shrnutí všech výhod licencí Device CAL pro Exchange Server 2016 jako používaného softwaru

Použitý software uživatelských licencí CAL pro Exchange Server 2016 od společnosti Wiresoft představuje cenově výhodnou alternativu ve srovnání se srovnatelným novým softwarem od běžných poskytovatelů softwaru - tato cenová výhoda platí i pro ostatní použitý serverový software s odpovídajícími přístupovými licencemi od společnosti Microsoft.

Licencování pomocí licencí CAL pro použitá zařízení neobsahuje v době nákupu žádná číselná omezení, jak tomu obvykle bývá, takže můžete přizpůsobit licencování skutečnému využití serverových služeb přesnému počtu koncových zařízení ve vaší společnosti. Zákazníci společnosti Wiresoft tak mohou flexibilním výběrem počtu licencí snížit také náklady na licencování přístupu k zařízením pro Exchange Server.

Použité licence od společnosti Wiresoft proto představují mimořádně výhodný způsob, jak doplnit zásoby softwaru za rozumnou cenu. Dostupnost několika verzí softwaru také znamená, že se lze vyhnout problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny používáním nejednotných verzí softwaru, a tím také snížit náklady na nákup nového hardwaru. V obchodě Wiresoft Software Shop proto najdete nejen licence Device CAL pro Exchange Server 2016, ale také odpovídající licence User CAL jako použitý software a také licence pro klientský přístup k jiným verzím MS Exchange Serveru.

Nabídka použitého softwaru Wiresoft zahrnuje také software Microsoft pro použití v jiných oblastech podnikání - se všemi zmíněnými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencí Device CAL pro MS Exchange Server 2016 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2016 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie