Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10404
 • 359-06557
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
11 544,90 Kč * 12 826,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x User CAL
Systém  SQL Server 
CAL User CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód 
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky


Pro přístup k Microsoft SQL Server 2017 Standard edici je v případě serverového/CAL licencování kromě serverové licence vyžadována i klientská přístupová licence, např. ve formě User CAL , s níž konkrétní uživatel získá svá osobní přístupová práva k SQL Server. Důvodem je, že při této variantě licencování serveru SQL 2017 nejsou uživatelská práva součástí licence serveru, takže je nutné je zakoupit zvlášť ve formě User CAL licence pro uživatele. Uživatel je tedy oprávněnpřistupovat k  SQL Server pouze prostřednictvím tohoto,volba koncového zařízení je volná.

V případě dalších dotazů týkajících se produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"

5x User CAL pro MS SQL Server 2017 - levnější než použitý software

Pro přístup k serveru Microsoft SQL Server 2017 Standard Edition je kromě serverové licence pro licencování Server/CAL vyžadována i klientská přístupová licence, např. ve formě licence User CAL: díky ní získá pět konkrétních uživatelů svá osobní přístupová práva k serveru SQL Server. Je to proto, že v této variantě licencování serveru SQL 2017 nejsou uživatelská práva součástí licence serveru, takže je nutné je zakoupit zvlášť, a to formou licence User CAL pro uživatele. Uživatel je tedy oprávněn přistupovat k serveru SQL pouze jeho prostřednictvím, volba koncového zařízení je volná.

Uživatelské licence CAL pro SQL Server 2017 jsou od společnosti Wiresoft k dispozici jako použitý software, což jim poskytuje cenovou výhodu oproti novým produktům; jejich výhodou je také to, že jsou v obchodě k dispozici jako jednotlivé licence. Tyto licence pro klientský přístup používaných uživatelů k SQL Serveru 2017 se funkčně neliší od nepoužívaných licencí dostupných v oficiálním licenčním programu společnosti Microsoft.

Používání funkcí MS SQL Server Standard 2017 s použitou licencí User CAL

Oproti předchozí verzi obsahuje SQL Server 2017 Standard Edition nejen některé optimalizace, ale také mnoho nových vlastností a funkcí, a nabízí tak i menším a středním firmám flexibilní možnosti využití příslušných dat, např. pro ERP a další systémy řízení zboží, a navíc komplexní ochranu proti neoprávněnému přístupu - to vše je jim k dispozici s použitou licencí User CAL.

Tato výkonná verze datové platformy společnosti Microsoft má všechny databázové, reportovací a analytické funkce, které splňují typické požadavky současných firem na výkonný relační systém správy databází. S uživatelskou licencí klientského přístupu pro SQL Server 2017 je nyní kromě pokročilé analýzy v databázi pomocí R k dispozici i Python, včetně možností interaktivní vizualizace. Navíc mnoho vylepšení výkonu, včetně služeb Master Data Services (MDS) a Reporting Services (SSRS), a také následující funkce:

 • Další funkce databázového stroje se zvýšeným výkonem díky sestavám CLR
 • Adaptivní spojení pro adaptivní zpracování dotazů
 • Vylepšená služba SQL Server Analysis Services (SSAS) s novými možnostmi instalace pro tabulkové modely
 • Získání dat pro dotaz Power Query
 • Integrační služby SQL Serveru 2017 (SSIS) nabízejí optimalizované škálování včetně podpory vysoké dostupnosti a zjednodušené spouštění na více počítačích
 • Použití systému Linux
 • Použití aplikací Java s ovladačem pro připojení k databázi Java
 • Služby strojového učení SQL Serveru nahrazují předchozí služby SQL Server R Services, včetně podpory jazyka Python

Jaké jsou používané licence User CAL pro SQL Server Standard Edition 2017?

Licence CAL pro použité uživatele, jak je nabízí společnost Wiresoft, se z hlediska funkčnosti neliší od dosud nepoužité licence, pokud uživatelé využívají služby SQL Serveru 2017 Standard Edition. Díky licencování na server/CAL však mohou zejména malé a střední firmy při nákupu použitého softwaru ušetřit:

Licencování SQL Serveru 2017 Standard s licencemi serveru a licencemi CAL

V licenčních podmínkách společnosti Microsoft je jako alternativní možnost nabízeno licencování SQL Serveru 2017 pomocí serverové licence a uživatelských licencí CAL pro edici Standard: tento licenční model se nazývá licencování Server/CAL. Na rozdíl od alternativního licencování založeného na jádře se skládá z licence SQL Serveru a doplňkových klientských přístupových licencí pro příslušné uživatele (nebo jednotlivá koncová zařízení): Každý uživatel, který chce přistupovat k instanci serveru SQL Server, proto potřebuje samostatnou přístupovou licenci (User CAL). Dvě licence CAL jsou již součástí licence serveru, ale jsou vybaveny výhradně právy správce a nejsou určeny pro běžné uživatele!

Pouze běžná licence User CAL opravňuje uživatele k používání typických nástrojů a aplikací SQL Serveru verze Standard Edition 2017. Tato uživatelská licence pro klientský přístup neobsahuje žádný další software, který by bylo třeba nainstalovat, ale pouze přístupová práva v prostředí klient/server pro SQL Server 2017 Standard.

Je třeba dodržet kompatibilitu verzí licencí User CAL s licencí SQL Serveru

S licencí User CAL pro SQL Server 2017 získá koncové zařízení nejen přístupová práva pro SQL Server 2017, ale také práva pro starší verze SQL Serveru, např. 2016 (downgrade). Naopak uživatel s licencí User CAL pro SQL Server 2017 nemůže přistupovat k vyšší verzi SQL Serveru, například 2019 (upgrade). Při nákupu licencí User CAL pro SQL Server byste proto měli vždy věnovat pozornost kompatibilitě přístupové licence s licencí konkrétního serveru. Společnost Wiresoft nabízí v obchodě se softwarem také použité licence User CAL pro předchozí a následné verze serveru SQL Server 2017!

Proč společnost Microsoft nabízí alternativní možnost licencování pomocí licencí CAL pro SQL Server 2017 Standard Edition?

Pro standardní edici SQL Serveru verze 2017 nabízí společnost Microsoft licencování uživatelů nebo koncových zařízení na základě licencí CAL jako alternativu k licencování na základě jádra. Tato forma licencování přístupu k SQL Serveru zohledňuje potřeby malých a středních podniků, jejichž server má často nižší kapacitu, protože je často vybaven pouze jedním jádrem (nebo dvěma), které však pro jejich potřeby postačuje. Pak je licencování serveru/CAL obvykle levnější než licencování serveru podle jader.

Pro tento licenční model společnosti Microsoft jsou kromě licence SQL Serveru nabízeny dva typy licencí CAL pro přístup k SQL Serveru 2017 Standard:

 • Licence SQL Server 2017 User CAL: uděluje přístupová práva k serveru SQL Server vyhrazenému individuálnímu uživateli
 • Licence SQL Server 2017 User CAL: uděluje přístupová práva k serveru SQL Server vyhrazenému koncovému zařízení s operačním systémem Windows (počítač, notebook, tablet, telefon)

Co je třeba vzít v úvahu při licencování SQL Serveru 2017 Standard s licencemi User CAL?

Jak již bylo zmíněno, s licencí User CAL získá určitý zaměstnanec osobně přístupová práva k serveru SQL Server 2017 a může si libovolně vybrat, na jakém koncovém zařízení s operačním systémem Windows je bude používat. Po registraci tohoto uživatele již nelze jeho práva přenést na jiného uživatele. Uživatelskou licenci CAL také nelze použít jako licenci CAL zařízení, tj. změnit typ. Tato omezení při licencování licencí User CAL mají zabránit nesprávnému přístupu k serveru SQL Server neoprávněným nebo cizím uživatelům. Licencování serveru/CAL proto také zajišťuje bezpečnost nebo ochranu společností a jejich dat.

Jaké jsou výhody licence User CAL pro SQL Server 2017 Standard?

Licence User CAL pro SQL Server se v zásadě svými právy neliší od licence pro přístup k zařízení. Speciální možnosti nebo výhody licence User CAL se projevují především v typech přístupů k serveru SQL Server, které jsou ve firmě typické nebo časté.

Přestože je uživatelská licence pro SQL Server 2017 vázána výhradně na konkrétní osobu, nabízí jí volný výběr koncového zařízení, prostřednictvím kterého bude k SQL Serveru přistupovat, ale vždy pouze z jednoho počítače nebo podobného zařízení.

V porovnání s licencí Device CAL pro koncové zařízení má licence User CAL pro SQL Server jiný rozsah použití: licencovaný uživatel není vázán místně - za předpokladu, že jím používané koncové zařízení má přístup k internetu. To znamená, že uživatel může přistupovat k serveru SQL střídavě na svém pracovišti ve firmě a externě prostřednictvím notebooku, tabletu nebo chytrého telefonu - například na jiném místě, na cestách nebo v domácí kanceláři.

Licence User CAL pro SQL Server 2017 tak umožňují flexibilněji využívat funkce SQL Serveru takovým zaměstnancům, kteří jsou často na různých místech a využívají počítače, které jsou v každém případě k dispozici, aniž by byli závislí na vlastním koncovém zařízení, protože s licencí User CAL používají pro přístup vždy svůj osobní účet.

Závěr

Který typ licence pro klientský přístup k serveru SQL Server 2017 Standard přináší uživatelům více výhod, se proto liší případ od případu podle příslušného pracovního prostředí: počet zaměstnanců ve vztahu k převažujícímu typu použití koncových zařízení s oprávněním k přístupu: jakmile většina uživatelů používá k přístupu k serveru SQL Server různé počítače - a zejména mobilní typy, jako jsou notebooky nebo tablety - které se používají na různých místech, licence User CAL nabízejí větší flexibilitu. Jak je však uvedeno výše, rozhodnutí o typu licencování klientského přístupu musí být učiněno před nákupem, protože licenci User CAL pro SQL Server 2017 nelze následně změnit nebo vyměnit za licenci Device CAL.

Nakupujte použité licence User CAL pro Microsoft SQL Server 2017 flexibilně v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop

Uživatelské licence CAL pro SQL Server 2017 jsou v internetovém obchodě Wiresoft k dispozici již od 1 licence, protože na tento použitý software se nevztahují obvyklá pravidla pro objemové licence - další výhoda použitého softwaru.

Jaké jsou používané licence uživatelských licencí CAL pro SQL Server 2017?

Všechny licence User CAL (stejně jako licence Device CAL) pro SQL Server 2017 nabízené společností Wiresoft jako použité licence jsou běžné přístupové licence, které jsou nově nabízeny v licenčním programu společnosti Microsoft pro používání specifických funkcí serveru; jediný rozdíl oproti nim spočívá v tom, že dříve byly součástí uživatelské svazkové licence pro SQL Server 2017, kterou nejprve zakoupila společnost a poté všechny nepotřebné jednotlivé uživatelské přístupové licence nebo dokonce celou svazkovou licenci tato společnost odprodala společnosti Wiresoft. Objemová licence byla rozpuštěna a převedena na jednotlivé licence, výsledné licence CAL pro jednotlivé uživatele pak byly označeny jako používaný software. Jak již bylo uvedeno výše, takový použitý uživatelský průkaz CAL lze i přes toto označení používat úplně stejně jako "nový", a to nejen proto, že zpravidla nedochází k opotřebení softwaru, ale především proto, že není nijak omezena jeho funkčnost ani životnost.

Jsou použité licence User CAL pro SQL Server 2017 bezpečné?

Použitý software, jako jsou uživatelské licence CAL pro SQL Server, je pro zákazníky společnosti Wiresoft nejen cenově výhodný, ale nabízí také stejné zabezpečení jako nová přístupová licence - bez skrytých omezení a neidentifikovatelných rizik! Použité licence jsou vám také k dispozici okamžitě po dokončení platebního procesu prostřednictvím okamžitého stažení a okamžité aktivace licence pomocí dodaného svazkového licenčního klíče, takže i ony nabízejí obvyklou bezpečnost kupujícího.

Odkud pocházejí použité licence User CAL pro SQL Server 2017?

Všechny uživatelské licence pro klientský přístup k SQL Serveru 2017 Standard Edition nabízené v obchodě Wiresoft Software Shop pocházejí ze zásob licencí společností nebo organizací. Proto se na ně vztahuje i platná jurisdikce: ta výslovně povoluje obchodování s licencemi Microsoft CAL jako s použitým softwarem, což bylo také několikrát potvrzeno různými soudními rozhodnutími.

Co pro vás jako zákazníka společnosti Wiresoft znamená nákup použitých licencí CAL?

Nejen nákup použitých licencí User CAL pro SQL Server 2017 nebo jiných licencí nabízených společností Wiresoft, ale i jejich skutečné používání nabízí právní jistotu, protože při tomto procesu nedochází k porušení žádných právních předpisů - ani z vaší strany, ani ze strany společnosti Wiresoft.

Všechny výhody nákupu licencí CAL pro SQL Server 2017 jako použitého softwaru

Licence User CAL pro SQL Server 2017 nebo jiné přístupové licence od společnosti Wiresoft jako použitý software nabízejí zákazníkům alternativu k nabídkám většiny ostatních poskytovatelů nových licencí ze všech uvedených důvodů - také proto, že zde neexistují žádná omezení kvůli stupňovitosti licencí User CAL. Proto máte při licencování služeb SQL Serveru svobodnou volbu a můžete tak pokrýt skutečné požadavky na využití ve vaší společnosti způsobem šitým na míru, což snižuje vaše náklady v době nákupu.

V internetovém obchodě Wiresoft najdete nejen licence User CAL, ale také Device CAL pro SQL Server 2017 - a také přístupové licence pro jiné verze MS SQL Serveru včetně příslušných serverových licencí. Vyhnete se tak nákladům na pořízení nového hardwaru a také možným problémům s kompatibilitou kvůli nejednotným verzím softwaru.

Kromě licencí User CAL pro SQL Server 2017 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také serverové licence a licence pro klientský přístup k dalšímu serverovému softwaru společnosti Microsoft - se všemi výhodami používaného softwaru Wiresoft. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencování pomocí licencí User CAL pro SQL Server 2017 nebo jakéhokoli jiného produktu společnosti Microsoft, neváhejte využít naše kompetentní poradenství v chatu nebo e-mailem či telefonicky.

Další odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie