Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10401
 • 359-06555
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
11 544,90 Kč * 12 826,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x Device CAL
Systém  SQL Server 
CAL Device CAL
Rozsah dodávky ID licence + Autentifikační kód 
Runtime Neomezené
Jazyky Všechny jazyky


Při licencování Microsoft SQL Server 2017 v edici Standard je navíc vyžadována klientská přístupová licence v podobě SQL Server 2017 Device CALs pro používání souvisejícího Services: ta poskytuje pěti jednotlivým registrovaným koncovým zařízením přístupová práva k SQL Server. Je to proto, že při této formě serverové licence pro SQL 2017 Server neobsahuje serverová licence žádná skutečná uživatelská práva; ta je třeba zakoupit zvlášť, např. ve formě Device CAL pro koncové zařízení. To znamená, že koncové zařízení je oprávněno přistupovat k serveru SQL Server pouze prostřednictvím vlastního serveru Device CAL .

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL"

5x licence CAL na zařízení pro MS SQL Server 2017 jako používaný software

Při licencování serveru Microsoft SQL Server 2017 ve verzi Standard Edition je pro používání souvisejících služeb navíc vyžadována licence pro klientský přístup ve formě licencí SQL Server 2017 Device CAL: ta poskytuje pěti jednotlivým registrovaným koncovým zařízením přístupová práva k serveru SQL Server. Je to proto, že při této formě licencování serveru/CAL pro SQL 2017 Server neobsahuje serverová licence žádná skutečná uživatelská práva; ta je třeba získat zvlášť, např. ve formě licence Device CAL pro koncové zařízení. Toto zařízení je proto oprávněno přistupovat k serveru SQL Server pouze prostřednictvím vlastní licence Device CAL.

Licence Device CAL pro SQL Server 2017 jako použitý software od společnosti Wiresoft jsou zde cenově výhodnější než nabídky nového zboží a jejich výhodou je také to, že jsou k dispozici i jednotlivě. Licence pro klientský přístup k použitým zařízením pro SQL Server 2017 mají stejné funkce jako nové licence dostupné v oficiálním licenčním programu společnosti Microsoft.

Využívejte všechny výhody MS SQL Server Standard 2017 s použitou licencí Device CAL

Kromě mnoha optimalizací obsahuje SQL Server 2017 Standard Edition také další funkce a vlastnosti, které již menším a středně velkým firmám nabízejí větší flexibilitu při využívání systémově důležitých dat a také komplexní ochranu proti neoprávněnému přístupu k nim, přičemž všechny tyto funkce jsou již k dispozici s použitou licencí Device CAL. Tato výkonná verze datové platformy společnosti Microsoft má také všechny důležité databázové, reportovací a analytické funkce, které splňují všechny požadavky na moderní, vysoce výkonný systém správy relačních databází (RDMS). S licencí klientského přístupu pro SQL Server 2017 můžete mimo jiné využívat pokročilé analýzy v databázi s využitím R a Pythonu, včetně interaktivních vizualizací. Kromě zlepšení výkonu služeb Master Data Services (MDS) a Reporting Services (SSRS) jsou zahrnuty také následující funkce:

 • Nové funkce databázového stroje včetně vylepšeného výkonu se sestavami CLR a adaptivních spojů při adaptivním zpracování dotazů
 • Vylepšení služby SQL Server Analysis Services (SSAS) o možnosti instalace tabulkových modelů a funkce Get Data for Power Query
 • Integrační služby SQL Serveru 2017 (SSIS) s optimalizovaným škálováním a zjednodušeným spouštěním na více počítačích, jakož i s podporou vysoké dostupnosti pro škálovací master
 • Použití systému Linux s SQL Serverem 2017 a aplikacemi v jazyce Java prostřednictvím ovladače pro připojení k databázi Java
 • Služby strojového učení SQL Serveru nahrazují služby SQL Server R Services s podporou jazyka Python

Použité licence CAL zařízení pro SQL Server Standard Edition 2017

V porovnání s nepoužitou licencí se použitá licence Device CAL od společnosti Wiresoft neliší z hlediska funkčnosti, aby bylo možné používat všechny služby SQL Serveru 2017 Standard Edition. Díky tomuto licencování na server/CAL mohou zejména malé a střední firmy ušetřit:

Licencování SQL Serveru 2017 pomocí serverových licencí a licencí CAL

Licencování SQL Serveru 2017 pomocí serverové licence a doplňkových licencí CAL pro zařízení definuje společnost Microsoft v licenčních pravidlech jako alternativní možnost pro edici Standard: tento licenční model se obvykle označuje jako licencování Server/CAL. Na rozdíl od základního licencování rozlišuje správa licencí Microsoft mezi licencí serveru SQL a doplňkovými licencemi jednotlivých koncových zařízení (nebo uživatelů): Při licencování serveru/CAL tedy každý server, na kterém má být spuštěna instance SQL Serveru, vyžaduje standardní licenci SQL Serveru 2017 a samostatnou přístupovou licenci (Device CAL) pro licencovaný SQL Server pro každé vyhrazené koncové zařízení. Ačkoli jsou součástí licence serveru dvě licence CAL, mají pouze práva správce!

Pouze běžná licence Device CAL opravňuje počítač, notebook atd. k používání funkcí serveru SQL Server verze 2017. Licence klientského přístupu pro koncová zařízení neobsahuje žádný další software, který by bylo třeba ještě nainstalovat, ale pouze přístupová práva v prostředí klient/server pro SQL Server 2017.

Je třeba dodržet kompatibilitu verzí licencí CAL zařízení a licencí SQL Serveru

S licencí Device CAL pro SQL Server 2017 získá koncové zařízení přístupová práva pro SQL Server 2017 a také pro starší verze SQL Serveru, např. 2016 (downgrade). Koncové zařízení vybavené licencí Device CAL pro SQL Server 2017 však nemůže přistupovat k vyšší verzi SQL Serveru, například 2019 (upgrade). Při nákupu licencí Device CAL pro SQL Server 2017 byste proto měli vždy věnovat pozornost kompatibilitě licence serveru a licence přístupu. Společnost Wiresoft zde také nabízí použité licence CAL na zařízení pro předchozí a následné verze serveru SQL Server 2017.

Proč existuje alternativní možnost licencování s licencemi CAL pro verzi SQL Server 2017 Standard Edition?

Pro standardní edice SQL Serveru verze 2017 nabízí společnost Microsoft kromě licencování podle jader také licencování zařízení nebo uživatelů na základě licencí CAL. Tato forma licencování přístupu k SQL Serveru zohledňuje hardware malých a středních podniků, jejichž SQL Server má často nižší výkon a pro jejich potřeby postačuje pouze jedno nebo několik jader. V tomto případě je licencování serveru/CAL s nákupem klientských licencí pro přístup k zařízení často levnější než licencování serveru podle jader.

Kromě licence SQL Serveru jsou v licenčním modelu společnosti Microsoft nabízeny dva typy licencí CAL pro přístup k serveru SQL Server 2017:

 • Licence SQL Server 2017 Device CAL: poskytuje přístupová práva k serveru SQL Server na vyhrazeném koncovém zařízení s operačním systémem Windows (počítač, notebook, tablet, telefon)
 • Licence SQL Server 2017 User CAL: uděluje přístupová práva k serveru SQL Server vyhrazenému individuálnímu uživateli

Na co byste měli pamatovat při licencování SQL Serveru 2017 pomocí licencí CAL na zařízení?

Licence Device CAL uděluje přístupová práva k serveru SQL Server 2017 jednomu koncovému zařízení (zařízení). Po dokončení registrace již nelze tato práva přenést na jiný počítač. Není také možné změnit typ CAL pro Device CAL - ze Device na User CAL. Tato omezení zabraňují zneužití licencí Device CAL a zároveň poskytují vyšší bezpečnost, protože zabraňují neoprávněnému přístupu k serveru SQL Server společnosti z interních i externích zdrojů.

Jaké jsou výhody licencí Device CAL pro SQL Server 2017?

Funkce licence Device CAL se v zásadě neliší od licence User CAL pro SQL Server 2017. Typické možnosti v každém případě však lze spatřovat v typu běžného přístupu k serveru SQL Server: společnosti se liší například počtem pracovních stanic a také pracovním postupem, ve kterém je server SQL Server používán: V malých a středních podnicích často používá mnoho zaměstnanců k přístupu k serveru SQL Server střídavě jedno koncové zařízení, zatímco v jiných pracovních prostředích to dělá jeden uživatel prostřednictvím zcela jiných koncových zařízení.

Licence zařízení pro SQL Server 2017, která je vázána na jedno koncové zařízení s operačním systémem Windows - namísto na konkrétního uživatele, tak nabízí různé způsoby přístupu k SQL Serveru: Pokud je licencovaným koncovým zařízením mobilní notebook nebo tablet, může příslušný uživatel přistupovat k serveru SQL Server i samostatně - např. na cestách nebo v domácí kanceláři - a nejen na pracovišti ve firmě. Zařízení CAL lze proto používat i na cestách.

Závěr

Zda licence Device CAL pro SQL Server 2017 nabízí lepší možnosti použití, závisí na typickém pracovním postupu ve firmě. To má vliv na rozhodování při nákupu vhodné licence pro klientský přístup k SQL Serveru 2017, protože jak již bylo uvedeno výše, licenční systém společnosti Microsoft neumožňuje následnou změnu licence Device CAL na licenci User CAL a naopak.

Kromě hlavního využití licencovaných koncových zařízení je třeba zohlednit také počet zaměstnanců: Protože jakmile různí zaměstnanci střídavě používají jeden a tentýž počítač k přístupu k serveru SQL Server, bez ohledu na to, zda je používán interně nebo mobilně, nabízí licencování na základě zařízení více výhod.

Zakupte si libovolný počet použitých licencí CAL pro Microsoft SQL Server 2017 v internetovém obchodě společnosti Wiresoft

Licence Device CAL pro SQL Server 2017 jsou v internetovém obchodě Wiresoft k dispozici již od jedné licence, protože na použitý software se nevztahují ostatní předpisy o objemových licencích - aniž by označení "použitý" znamenalo nějaké nevýhody při používání licencí Device CAL.

Co jsou licence CAL zařízení pro SQL Server 2017 jako použité licence?

Licence CAL pro zařízení (a také jiné typy licencí CAL) pro SQL Server 2017, které společnost Wiresoft nabízí jako použité licence, jsou běžné použitelné přístupové licence pro jedno koncové zařízení, jak jsou také nabízeny v licenčním programu společnosti Microsoft; rozdíl oproti nim spočívá v tom, že dříve patřily ke svazkové licenci pro SQL Server 2017 pro koncové zařízení, kterou zakoupila společnost, která nepotřebné jednotlivé přístupové licence nebo také kompletní svazkovou licenci dále prodala společnosti Wiresoft. Společnost Wiresoft tuto svazkovou licenci rozdělila, převedla na jednotlivé licence a výsledné licence CAL zařízení označila jako použitý software. Jak již bylo zmíněno, použité zařízení CAL je i přes toto označení stejně použitelné jako nové, protože nedochází k opotřebení softwaru, ale ani k žádnému jinému omezení funkčnosti nebo životnosti.

Proč jsou použité licence CAL zařízení pro SQL Server 2017 bezpečné?

Použitý software, jako jsou licence Device CAL pro SQL Server u společnosti Wiresoft, je pro naše zákazníky nejen cenově výhodný, ale je také stejně bezpečný jako nový - bez skrytých omezení nebo rizik! Po dokončení platby je vám okamžitě k dispozici prostřednictvím okamžitého stažení a okamžité aktivace licence pomocí přiloženého svazkového licenčního klíče, včetně obvyklého zabezpečení kupujícího.

Odkud se berou licence Device CAL pro SQL Server 2017?

Licence Device Client Access pro SQL Server 2017 nabízené společností Wiresoft pocházejí ze zásob licencí společností a organizací. Pro tyto případy tedy platí platná jurisdikce, která výslovně povoluje obchodování s použitým softwarem s licencemi Microsoft CAL, což bylo opakovaně potvrzeno i různými soudními rozhodnutími.

Co to znamená pro vás jako zákazníka společnosti Wiresoft?

Nákup použitých licencí CAL pro SQL Server 2017 nebo jiných licencí pro klientský přístup nabízených společností Wiresoft i jejich používání poskytují právní jistotu, protože ani vy, ani společnost Wiresoft neporušujete žádné právní předpisy. 

Vaše výhody při nákupu použitých licencí CAL pro SQL Server 2017

Licence Device CAL pro SQL Server 2017 jako použitý software od společnosti Wiresoft s jinými přístupovými licencemi nabízejí zákazníkům ze všech těchto důvodů levnou alternativu k nabídkám většiny ostatních poskytovatelů licencí, a to právě proto, že pro licence Device CAL neexistují žádná omezení vyplývající z rozsahu licencí. To vám dává možnost volby při licencování služeb SQL Serveru tak, aby odpovídaly skutečnému využití ve vaší firmě, což také snižuje náklady na licencování serverů.

V internetovém obchodě Wiresoft najdete nejen licence Device CAL jako přístupové licence k použitému softwaru, ale také odpovídající licence User CAL pro SQL Server 2017 - včetně přístupových licencí z jiných verzí MS SQL Serveru s potřebnými serverovými licencemi. To také snižuje případné náklady na pořízení novějších koncových zařízení nebo riziko problémů s kompatibilitou kvůli různým verzím softwaru.

Kromě licencí Device CAL pro SQL Server 2017 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také licence pro klientský přístup a serverové licence pro další servery společnosti Microsoft - i zde se všemi výhodami použitého softwaru. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí Device CAL pro SQL Server 2017 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT SQL SERVER 2017 - 5 PACK DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie