Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10071
 • R18-04281
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
241,90 Kč * 267,90 Kč * (9,71% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x uživatelská licence R2 CAL
Systém  Server se systémem Windows 
CAL Uživatel CAL R2
Rozsah dodávky Právo na užívání
Doba trvání Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server není kompatibilní(zobrazit RDS CAL )


Aby bylo možné využívat funkce dostupné v systému Microsoft Windows Server 2012 R2 - který je k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter - je pro každého uživatele kromě serverové licence vyžadována také licence pro klientský přístup: Windows Server 2012 R2 User CAL. Registrovanému uživateli uděluje příslušná přístupová práva, která pak může používat na libovolném koncovém zařízení podporujícím systém Windows.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"

Koupit použité licence CAL pro Microsoft Windows Server 2012 R2

Aby bylo možné využívat funkce dostupné v systému Microsoft Windows Server 2012 R2 - který je k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter - je kromě licence serveru vyžadována také licence pro přístup ke klientům pro každého uživatele: licence Windows Server 2012 R2 User CAL. Registrovanému uživateli uděluje příslušná přístupová práva, která pak může používat na libovolném koncovém zařízení podporujícím systém Windows.

Podle pravidel správy licencí společnosti Microsoft neobsahuje serverová licence pro Windows Server 2012 R2 žádná další uživatelská práva, takže je nutné je získat dodatečně ve formě licence User CAL. K funkcím systému Windows Server má oprávnění pouze uživatel, který je v něm zaregistrován.

Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2012 R2 jsou od společnosti Wiresoft k dispozici nejen za mimořádně výhodné ceny jako použitý software - lze je také zakoupit již za jednu licenci pro klientský přístup, což umožňuje flexibilní licencování zaměstnanců podle jejich potřeb. Použité licence pro přístup k softwaru pro systém Windows Server 2012 R2 nabízejí stejné funkce jako odpovídající licence User CAL nabízené v programu množstevních licencí společnosti Microsoft jako nové zboží - pokud jsou tam vůbec k dispozici.

Plné využití systému Windows Server 2012 R2 s použitou licencí CAL pro uživatele

Již používané licence User CAL nabízejí také všechny možnosti použití serverové verze 2012 R2, nástupce systému Windows Server 2012: Díky podpoře systému Windows 8 je také připraven pro cloud, takže lze vytvořit cloudový server a používat data prostřednictvím koncového zařízení v cloudu.

Jaké funkce a výhody jsou k dispozici v edicích Windows Server 2012 R2 Datacenter a Standard s licencí User CAL?

Verze Windows Server 2012 R2 je k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter Edition. Rozsah funkcí je stejný, liší se však různým stupněm virtualizačních funkcí:

Verze Windows Server 2012 R2 Standard Edition je určena pro firmy, které virtualizaci buď vůbec nepoužívají, nebo provozují pouze několik virtuálních počítačů, zatímco verze Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition obsahuje všechny funkce pro provoz virtualizovaného cloudového prostředí i libovolného počtu virtuálních počítačů v roli Hyper-V na použitém serveru Windows Server.

Kromě mnoha optimalizací funkcí v oblasti sítě, úložiště a správy - např. s vylepšeným přístupem a ochranou informací a také infrastruktury virtuálních ploch s uživatelským rozhraním optimalizovaným pro dotykové obrazovky - obsahuje Microsoft Windows Server 2012 R2 také serverovou funkci IP Address Management (IPAM) a následující nové funkce, které jsou k dispozici také s použitou licencí User CAL:

 • Nový, výkonnější Správce úloh
 • Internetová informační služba 8.0 se správou certifikátů s rozšířenou platností
 • SMB 3.0 pro rychlejší a snadnější přístup ke sdílení souborů
 • Hyper-V nabízí vyšší stupeň virtualizace s přístupem k virtuálním serverům na základě RDP
 • PowerShell 3.0 pro efektivní správu nastavení systému
 • Relace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol) probíhají prostřednictvím hostitele, takže není nutné přímé připojení RDP k virtuálnímu serveru
 • System Center Virtual Machine Manager 2012 R2 podporuje Windows Server 2012 R2 a Hyper-V Server 2012 R2 pro paralelní provoz
 • Virtuální počítače 2. generace podporují Secure Boot a standard UEFI systému BIOS
 • Vylepšená podpora systému Linux s dynamickou pamětí pro klienty Linuxu
 • Deduplikace dat na virtuálních pevných discích
 • Prostory úložiště připojují disky SSD a SATA
 • Systém NTFS byl doplněn o odolný souborový systém

Uživatelské licence CAL v licenčním systému společnosti Microsoft

Spolu s vydáním systému Windows Server 2012 R2 společnost Microsoft aktualizovala licenční model. V závislosti na edici je možné buď licencování podle jader serveru, takže nejsou vyžadovány žádné další licence CAL pro uživatele, nebo licencování serveru plus požadovaný počet licencí CAL (Client Access Licences). Druhá varianta licencování přístupu s licencemi User CAL je proto často výhodnějším řešením pro malé a střední podniky.

V takovém případě je každá licence serveru doplněna licencemi User CAL, které například udělují uživateli odpovídající práva k používání typických funkcí serveru Windows. Kromě těchto přístupových práv pro prostředí klient/server systému Windows Server 2012 R2 neobsahuje licence User CAL žádný další software.

Použití licencí User CAL jako používaného softwaru pro edice Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter

Licence User CAL nabízené jako použitý software v obchodě Wiresoft Shop se proto neliší od nových licencí User CAL: nabízejí stejné možnosti využívání služeb dostupných v systému Windows Server 2012 R2 ve verzi Standard nebo Datacenter Edition. Pro mnoho společností a organizací představují použité licence User CAL ekonomicky výhodnější možnost, jak vybavit zaměstnance licencí pro přístup k serveru; navíc tyto starší verze licencí CAL již obvykle nejsou nabízeny jako nové. Následující přehled shrnuje všechny výhody a speciální funkce softwaru CAL.

Které typy licencí CAL jsou k dispozici pro edice Windows Server 2012 R2 Standard a Datacenter?

Licencování klientského přístupu pro Windows Server 2012 R2 je k dispozici ve dvou typech licencí CAL:

 • Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2012 R2 - pro jednoho uživatele
 • Licence Device CAL pro Windows Server 2012 R2 - pro jedno koncové zařízení (např. počítač, notebook, tablet, telefon)

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi User CAL a Device CAL pro Windows Server 2012 R2?

Licence User CAL a licence Device CAL pro systém Windows Server 2012 R2 se neliší v dostupných funkcích a službách. Zásadní rozdíl je ve způsobu udělování oprávnění k přístupu k serveru Windows Server: Pomocí licence User CAL je jednotlivec oprávněn přistupovat ke službám serveru Windows; s tímto osobním účtem může střídavě a bez ohledu na umístění používat zcela jiná koncová zařízení, pokud jsou vybavena systémem Windows a kompatibilní verzí operačního systému. To znamená, že uživatel může například na cestách používat notebook nebo tablet, na pracovišti předtím stacionární počítač a v domácí kanceláři svůj osobní počítač nebo notebook atd. Licencování pomocí licencí User CAL proto může být výhodnější než licencování pomocí koncových zařízení, pokud zaměstnanci ve firmě často pracují na cestách a často kontrolují e-maily nebo přistupují k datům na serveru apod. - na rozdíl od pracovní situace, kdy několik uživatelů používá jedno a totéž registrované koncové zařízení.

Jaký rozsah aplikací nabízí použitá licence User CAL pro Windows Server 2012 R2 v jednotlivých edicích Standard a Datacenter?

V závislosti na tom, zda je ve firmě nainstalována standardní nebo datová verze systému Windows Server 2012 R2, jsou prostřednictvím licence User CAL k dispozici různé funkce: Datovou edici systému Windows Server 2012 R2 je možné používat s licencí User CAL pro edici Standard - k dispozici jsou však pouze omezené funkce edice Standard. Uživatelská licence CAL pro edici Datacenter nabízí rozšířený rozsah funkcí a vlastností systému Windows Server 2012 R2 Datacenter Edition. Pokud je s touto licencí User CAL přístupná edice Windows Server 2012 R2 Standard Edition, jsou k dispozici pouze funkce edice Standard Edition.

Poznámka Kompatibilita verzí licencí User CAL pro Windows Server 2012 R2

Licence User CAL pro Windows Server 2012 R2 dává registrovanému uživateli kromě práv na používání funkcí dostupných v závislosti na edici také práva na používání starších verzí Windows Serveru (downgrade). Naopak licence User CAL pro Windows Server verze 2012 R2 nezahrnuje práva pro vyšší verze serverů, jako je například 2016 (upgrade). Před nákupem licencí User CAL pro Windows Server 2012 R2 byste proto měli zvážit nejen funkce dostupné v jednotlivých edicích, ale také věnovat pozornost kompatibilitě mezi stávající licencí Windows Server a licencí pro klientský přístup.

Na co je ještě třeba brát ohled při nákupu použitých licencí User CAL pro Windows Server 2012 R2?

Jak již bylo uvedeno, licence User CAL pro Windows Server 2012 R2 licencuje pouze jednoho uživatele a vybavuje ho přístupovými právy definovanými pro danou edici. Jakmile je registrace uživatele dokončena, nelze již licenci User CAL přenést na jiného uživatele. V zásadě také není možné změnit typ CAL a použít uživatelskou CAL jako CAL zařízení.

Tato ustanovení pro uživatelské licence CAL stanovená ve správě licencí Microsoft mají zabránit neoprávněnému přístupu k systému Windows Server 2012 R2, což firmám poskytuje větší ochranu dat a zabezpečení komunikace, protože bez uživatelské licence CAL nelze přistupovat ke službám a datům serveru.

Závěr k používaným licencím CAL pro Microsoft Windows Server 2012 R2

O tom, který typ licence pro přístup ke klientům nabízí větší flexibilitu a také nákladově efektivnější licencování, se rozhoduje případ od případu. Kromě počtu licencovaných zaměstnanců přistupujících k serveru Windows Server je důležitý také počet používaných koncových zařízení: Jakmile většina uživatelů přistupuje k serveru Windows Server 2012 R2 prostřednictvím různých koncových zařízení a lokálně nezávisle, nabízí licencování pomocí licencí User CAL více výhod.

Nejlepším výchozím bodem pro výběr typu licence CAL je proto přesná znalost typických firemních procesů při používání systému Windows Server 2012 R2. Ve výše popsaném příkladu je licencování pomocí licencí User CAL pro společnost výhodnější než licencování pomocí licencí Device CAL, protože je třeba zakoupit méně klientských přístupových licencí.

Uživatelské licence CAL pro Microsoft Windows Server 2012 R2 jako použitý software v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop

Uživatelské licence CAL jako použitý software pro Windows Server 2012 R2 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již za jednu licenci - zde neplatí jinak platné předpisy Microsoftu o rozsahu licencí; jinak použitý software nenabízí žádné rozdíly v podobě nevýhod nebo omezení oproti novým licencím - také proto, že software se v zásadě nemůže opotřebovat.

Odkud pochází software používaný společností Wiresoft pro licence User CAL pro Windows Server 2012 R2?

Použité licence User CAL pro Windows Server 2012 R2 nabízené společností Wiresoft jsou originální licence z licenčního programu společnosti Microsoft; jako takové byly součástí uživatelské svazkové licence pro Windows Server 2012 R2, která byla zakoupena společností a poté prodána společnosti Wiresoft. Celé svazkové licence tak byly rozděleny na jednotlivé licence a výsledné jednotlivé uživatelské licence CAL se označují jako použitý software, ale lze je použít jako novou licenci pro přístup k systému Windows Server 2012 R2, protože je lze opětovně použít pro registraci, protože se od nových licencí neliší ani omezením funkčnosti, ani dobou používání.

Zabezpečení kupujícího pomocí použitých licencí CAL pro systém Windows Server 2012 R2

Nabídka použitého softwaru pro licence User CAL pro Windows Server 2012 R2 od společnosti Wiresoft poskytuje zákazníkům bezpečnost při licencování systému Windows Server 2012 R2! Použité uživatelské licence CAL proto obsahují obvyklé zabezpečení kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení, včetně okamžité aktivace licence pomocí platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup a používání použitých licencí CAL pro systém Windows Server 2012 R2 legální?

Při nákupu použitých licencí User CAL pro systém Windows Server 2012 R2 i při jejich používání mají zákazníci společnosti Wiresoft jistotu, že neporušují žádné právní předpisy. Použité licence User CAL pro Windows Server 2012 R2 - stejně jako další licence pro klientský přístup dostupné v obchodě Wiresoft - pocházejí z licenčních zásob společností. Při obchodování s použitými licencemi User CAL se proto uplatňuje platná judikatura, která výslovně povoluje prodej i nákup a používání použitých licencí Microsoft User CAL; to bylo několikrát jasně potvrzeno různými soudními rozhodnutími. Použitý software od společnosti Wiresoft zde také nabízí bezpečnost auditu díky kompletnímu dokladu o všech předchozích kupujících!

Přehled výhod používaných licencí CAL pro Windows Server 2012 R2

Použitý software od společnosti Wiresoft pro uživatelské licence CAL pro Windows Server 2012 R2 je nejen cenově výhodný, ale také stále dostupný zde v obchodě ve srovnání s nabídkou licencí CAL většiny poskytovatelů softwaru, i když se nejedná o aktuální verzi - tyto výhody platí i pro ostatní klientské přístupové licence a serverové licence společnosti Microsoft jako použitý software.

Licencování pomocí licencí CAL pro použité uživatele navíc eliminuje často používané stupňování, takže můžete licencovat přesný počet koncových zařízení ve vaší společnosti - podle skutečného využívání služeb systému Windows Server.

Použité licence CAL od společnosti Wiresoft nabízejí praktickou možnost doplnit i starší softwarové zásoby, protože nabídka je k dispozici pro aktuální i starší verze softwaru; to znamená, že se lze vyhnout problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny souběžným používáním různých verzí softwaru, což také snižuje náklady na nákup nového hardwaru.

Kromě licencí User CAL pro edice systému Windows Server 2012 R2 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také odpovídající licence Device CAL jako použitý software. Nabídka použitého softwaru Wiresoft pro software Microsoft navíc zahrnuje i další programy - se všemi výše uvedenými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí User CAL pro MS Windows Server 2012 R2 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 R2 USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie