Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10407
 • 381-02255
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
2 967,90 Kč * 3 296,90 Kč * (9,98% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 5x User CAL
Systém  Server Exchange
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na používání
Doba trvání Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky


Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru, kromě licence serveru také samostatnou licenci pro klientský přístup: Exchange Server 2019 User CAL. Ta sama o sobě vybavuje konkrétní registrovanou osobu odpovídajícími přístupovými právy.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"

5 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software

Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru, kromě licence serveru také samostatnou licenci pro klientský přístup: licenci Exchange Server 2019 User CAL. To samo o sobě vybavuje konkrétní registrovanou osobu příslušnými přístupovými právy.

Je to proto, že podle podmínek definovaných ve Správě licencí společnosti Microsoft nejsou v licenci na Exchange Server 2019 Standard nebo Enterprise zahrnuta žádná další uživatelská práva, takže je nutné je zakoupit dodatečně ve formě licence User CAL. Registrovaní uživatelé tak mohou využívat všechny funkce Exchange Serveru prostřednictvím koncového zařízení dle vlastního výběru.

Použité licence CAL pro Exchange Server 2019 Standard a Enterprise Edition jsou u společnosti Wiresoft k dispozici nejen za výhodnou cenu, ale také jednotlivě v jednotlivých množstvích. Použité licence User CAL nabízejí stejné funkce jako licence User Client Access Licenses nabízené jako nové v oficiálním licenčním programu Microsoft Volume Licensing Program pro Exchange Server 2019.

Využívejte všechny nové funkce MS Exchange Serveru 2019 s používanými licencemi CAL pro uživatele

Windows Exchange Server 2019 běží také na Windows Server 2019 Core a poskytuje spolehlivou a bezpečnou platformu pro podnikové infrastruktury pro zasílání zpráv. Jednotlivé edice Exchange, například Standard a Enterprise, nabízejí kromě komplexní komunikace s velkým důrazem také všechny funkce pro podporu spolupráce. K tomuto účelu jsou mimo jiné k dispozici následující nové funkce a vlastnosti:

 • Meta Cache Database (MCDB) zabezpečuje metainformace, jako jsou struktury složek poštovních schránek, a také urychluje přístup k obsahu a vyhledávání.
 • Dynamická mezipaměť databáze (DDC) zvyšuje rychlost serveru Exchange Server a nabízí lepší využití úložné kapacity díky dynamickému přizpůsobení aktuálním požadavkům.
 • Vyhledávací index se nyní nachází v databázi poštovní schránky, což zjednodušuje správu a zvyšuje rychlost vyhledávání.
 • Pomocí serveru Windows Server Core je také možné provozovat standardní verzi serverového systému zjednodušeným způsobem, což usnadňuje konfiguraci a poskytuje větší zabezpečení proti narušitelům.
 • Pomocí pravidel přístupu klienta jsou k dispozici další možnosti omezení přístupu do oblasti konfigurace serveru Exchange Server.
 • Spolupráce na dokumentech je výrazně vylepšena možností zpřístupnit soubory ve službě OneDrive pro firmy.
 • Nová vylepšení kalendáře usnadňují organizaci schůzek: např. vylepšená správa kalendáře, funkce jako výchozí datum ukončení, nepřeposílat a různé možnosti konfigurace zpráv mimo kancelář.

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server Standard- a Enterprise-Edition 2019 jako používaný software - přehled nejdůležitějších faktů

Uživatelské licence CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software se nijak neliší od nového, mají stejné možnosti přístupu jako nový software a mohou využívat funkce dostupné v serverech Exchange Server 2019 edice Standard a Enterprise. Použité licence User CAL jsou proto cenově dostupnějším způsobem, jak zaměstnancům poskytnout licenci pro přístup k serveru Exchange Server, zejména pro malé a střední podniky a organizace, a navíc umožňují licencování na míru.

Obecné informace o správě licencí Microsoft Exchange Server 2019 s licencemi CAL

U edic Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2019 se správa licencí společnosti Microsoft stará o dodatečné licencování uživatelů s přístupovými právy, aby zaměstnanci mohli přistupovat k e-mailům atd. Licence CAL, které jsou součástí licence serveru, jsou totiž určeny pouze pro správce IT a nelze je používat pro typické služby Exchange. Pouze licence pro klientský přístup k licenci User CAL dává zaměstnanci práva používat funkce serveru Exchange Server - na jakémkoli koncovém zařízení s podporou Windows. Licence User CAL neobsahuje žádný jiný software než osobní přístupová práva k prostředí klient/server serveru Exchange Server 2019.

Jaké jsou výhody licencí User CAL pro Exchange Server 2019 Standard- a edice Enterprise?

Licencování na základě licencí CAL pro edice Standard- a Enterprise serveru Exchange Server 2019 umožňuje přesnou správu přístupových práv na vyžádání pro všechny zaměstnance v organizaci. Licenční model společnosti Microsoft nabízí pro tento účel dva typy licencí CAL pro Exchange Server 2019:

 • Licence User CAL pro Exchange Server 2019 - platí vždy pro jednoho vyhrazeného uživatele
 • Licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 - platí pro jedno vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon) Přístupová práva k serveru

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi User CAL a Device CAL pro Exchange Server 2019?

Licence User CAL pro Exchange Server 2019 nabízí stejné možnosti použití jako licence Device CAL. Rozdíl však spočívá v příslušných možnostech přístupu k serveru Exchange, což přináší různé výhody. Kromě počtu zaměstnanců ve firmě a vybavení jejich pracovních stanic počítačem nebo podobným zařízením hraje roli také pracovní postup, jakým uživatelé přistupují k serveru Exchange: V některých malých a středních firmách k němu mohou uživatelé přistupovat prostřednictvím zcela odlišných koncových zařízení, zatímco v jiném pracovním prostředí sdílí několik zaměstnanců jedno koncové zařízení, a tak se v přístupu k serveru Exchange střídají, aby vyvolali e-maily atd.

Každý jednotlivý zaměstnanec s přístupovými právy k licenci User CAL proto může k přístupu ke službám Exchange používat libovolné koncové zařízení s podporou Windows. K serveru Exchange tak lze přistupovat lokálně a nezávisle buď pomocí vlastního mobilního počítače nebo chytrého telefonu - např. na cestách nebo domaOffice -, ale zejména pomocí jakéhokoli jiného zařízení dostupného na místě prostřednictvím přístupu k internetu.

Uživatelská licence CAL proto nabízí dobré možnosti mobilního využití, protože licencovaný uživatel má neomezený výběr přístupu - vždy za předpokladu, že použité koncové zařízení podporuje Windows.

Rozdíl v možnostech použití licencí CAL pro Exchange Server 2019 pro edice Standard a Enterprise

Verze Standard a Enterprise pro MS Exchange Server 2019 se kromě funkčních vylepšení pro Enterprise liší především škálovatelností příslušných požadavků na poštovní schránky. V zásadě je však možné používat i edici Enterprise s uživatelskou licencí CAL pro edici Standard - pak je však k dispozici nejen omezená funkčnost edice Standard, ale také odpovídající menší počet databází poštovních schránek. Uživatelské licence CAL pro edici Enterprise proto nabízejí větší rozsah funkcí za předpokladu, že je nainstalována licence Enterprise Server.

Zajištění kompatibility verzí licencí User CAL pro Exchange Server 2019

Kromě výše uvedených možností v závislosti na edici poskytuje licence User CAL pro jednu z edic Exchange Serveru 2019 uživateli nejen přístupová práva pro tuto verzi serveru, ale také přístupová práva pro starší verze Exchange, například 2016 (downgrade). Licence User CAL verze serveru 2019 tak nabízí výhodu oproti licencím User CAL starších verzí, které lze použít i pro přístup k předchozím verzím serveru Exchange Server, nikoli však k verzi Exchange Server 2019 (upgrade).

Licence User CAL pro Exchange Server verze 2019 je sice nejvyšší aktuálně dostupná, ale kromě obsažených funkcí specifických pro danou edici byste vždy měli zvážit kompatibilitu licence serveru a licence pro přístup ke klientům.

Co byste měli zvážit při licencování Exchange Serveru 2019 s licencí User CAL?

Jak již bylo zmíněno, použitá licence User CAL poskytuje jednomu uživateli přístupová práva k serveru Exchange Server 2019. Po dokončení registrace uživatele nelze tuto licenci CAL přenést na jinou osobu. Stejně tak to vylučuje změnu typu CAL a použití uživatelské CAL jako CAL zařízení.

Tato omezení ve Správě licencí Microsoft jsou navržena tak, aby zabránila jakémukoli nesprávnému přístupu ke službám Exchange Serveru 2019. Poskytují tak větší bezpečnost společnosti a její komunikace, protože cizí nebo nelicencované osoby nemají přístupová práva k využívání e-mailových služeb a dalších dat na serveru.

Závěr k licencím User CAL pro Exchange Server 2019

Který typ licence klientského přístupu pro Windows Exchange Server 2019 nabízí více výhod při používání v organizaci, se tedy liší případ od případu. Zde hraje rozhodující roli především převažující typ přístupu prostřednictvím existujících koncových zařízení: jakmile zaměstnanci pravidelně střídají mobilní koncová zařízení nebo různá samostatná zařízení, např. na různých pracovištích, pro přístup k serveru Windows, nabízí osobní uživatelská licence CAL více výhod, protože k tomuto účelu mohou vždy použít svůj osobní účet.

Zda je licencování pomocí licencí User CAL pro Exchange Server 2019 pro společnost výhodnější než pomocí licencí Device CAL, protože je pak zapotřebí méně licencí, tedy vyplývá z typického pracovního postupu společnosti. Znalost této skutečnosti je optimálním základem pro výběr licence CAL při nákupu použitých licencí klientského přístupu pro Exchange Server 2019.

Uživatelské licence CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jsou k dispozici za jednu licenci v internetovém obchodě Wiresoft

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2019 jsou v internetovém obchodě Wiresoft k dispozici již od jedné licence pro klientský přístup - protože případná ustanovení společnosti Microsoft o objemových licencích neplatí po označení jako "použité", jinak nejsou s použitelností spojeny žádné nevýhody - nejen proto, že software se v zásadě nemůže opotřebovat.

Původ licencí User CAL pro Exchange Server 2019 jako používaný software ve společnosti Wiresoft

Tyto uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2019 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou originální licence, protože jsou nabízeny i jinde v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; rozdíl je v tom, že uživatelské licence CAL od společnosti Wiresoft byly dříve součástí objemové licence pro Exchange Server 2019 pro uživatele, které si společnost kdysi zakoupila jako předchozí vlastník. Společnost Wiresoft dále prodávala kompletní svazkové licence User nebo dokonce jednotlivé přístupové licence User a svazkové licence byly rovněž rozděleny na jednotlivé licence. Tyto výsledné jednotlivé licence User CAL jsou pak označeny jako použitý software. I přes toto označení jako použité licence je však lze používat jako nové licence pro přístup ke službám Exchange Serveru 2019, protože se od nich neliší ani omezením funkčnosti, ani životností.

Záruka kupujícího s licencemi User CAL pro Exchange Server 2019 jako použitý software

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2019 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou pro naše zákazníky nejen cenově dostupnou formou licencování Exchange Serveru 2019, ale jejich používání je také bezpečné a legální! Tyto uživatelské licence CAL společnosti Wiresoft vám proto jako zákazníkovi nabízejí také jinak obvyklou bezpečnost kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení včetně okamžité aktivace licence prostřednictvím platného svazkového licenčního klíče.

Je legální kupovat a používat použité licence User CAL pro Exchange Server 2019?

Jak licence User CAL, které si můžete zakoupit u společnosti Wiresoft pro Exchange Server 2019, tak všechny ostatní licence pro klientský přístup nabízené v obchodě pocházejí z firemních licenčních zásob. Prodej i nákup použitých licencí CAL se proto opírá o platnou judikaturu, která výslovně povoluje obchodování s použitými licencemi Microsoft, což bylo opakovaně jasně potvrzeno i různými soudními rozhodnutími.

To znamená, že jako kupující použitých licencí User CAL pro Exchange Server 2019 a také jako uživatel máte právní jistotu, protože ani společnost Wiresoft, ani vy při tomto procesu neporušujete žádná právní ustanovení.

Další výhoda: Každý použitý software od společnosti Wiresoft je díky kompletním dokladům o všech předchozích kupujících také auditovatelný!

Shrnutí: Všechny výhody softwaru Wiresoft pro uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2019

Ve společnosti Wiresoft vám použité licence User CAL pro Exchange Server 2019 nabízejí levnou alternativu srovnatelnou s novými licencemi od mnoha tradičních dodavatelů softwaru - to platí i pro přístupové licence pro jiné servery od společnosti Microsoft.

Neexistují žádná další omezení týkající se licencování, například minimální počet licencí CAL pro uživatele, které je třeba zakoupit, takže můžete licencovat své zaměstnance přizpůsobeným a flexibilním způsobem podle skutečného využití serverových služeb. To také umožňuje zákazníkům společnosti Wiresoft snížit náklady na licence pro přístup uživatelů k serveru Exchange Server.

V obchodě Wiresoft Software Shop najdete nejen uživatelské přístupové licence pro Exchange Server 2019, ale také licence CAL zařízení a odpovídající klientské přístupové licence pro aktuální předchozí verze MS Exchange Serveru jako používaného softwaru, ale také softwarové licence včetně příslušných požadovaných přístupových licencí pro mnoho dalších programů Microsoft Server. S použitými licencemi od společnosti Wiresoft tak máte ekonomickou možnost doplnit své zásoby softwaru i v jiných oblastech podnikání, a vyhnout se tak nákladům na nový hardware i problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny používáním nejednotných verzí softwaru.

Kromě serverových a klientských přístupových licencí najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také další programy společnosti Microsoft - se všemi typickými výhodami, které nabízí použitý software. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí User CAL pro MS Exchange Server 2019 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 5 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie