Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10425
 • 381-02255
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
5 692,90 Kč * 6 324,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 10x User CAL
Systém  Server Exchange
CAL User CAL
Rozsah dodávky Právo na používání
Doba trvání Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky


Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru, kromě licence serveru také samostatnou licenci pro klientský přístup: Exchange Server 2019 User CAL. Ta sama o sobě vybavuje konkrétní registrovanou osobu odpovídajícími přístupovými právy.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL"

10 uživatelských licencí CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software

Pro edice Standard a Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 vyžaduje každý uživatel, který chce přistupovat ke službám serveru, kromě licence serveru také samostatnou licenci pro klientský přístup: licenci Exchange Server 2019 User CAL. Pouze díky tomu získá konkrétní registrovaná osoba odpovídající přístupová práva.

Je to proto, že podle ustanovení definovaných ve správě licencí společnosti Microsoft nezahrnuje licence pro Exchange Server 2019 Standard nebo Enterprise žádná další uživatelská práva, takže je třeba je získat dodatečně ve formě licence User CAL. Registrovaní uživatelé tak mohou využívat všechny funkce Exchange Serveru prostřednictvím koncového zařízení dle vlastního výběru.

Použité licence CAL pro Exchange Server 2019 Standard a Enterprise Edition jsou u společnosti Wiresoft k dispozici nejen za výhodnou cenu, ale také jednotlivě v množství. Použité licence User CAL nabízejí stejné funkce jako licence pro přístup k uživatelským klientům, které jsou nově nabízeny v rámci oficiálního licenčního programu Microsoft pro Exchange Server 2019.

Využívejte všechny nové funkce MS Exchange Serveru 2019 s používanými licencemi User CAL

Windows Exchange Server 2019 běží také na jádře Windows Server 2019 Core a poskytuje spolehlivou a bezpečnou platformu pro infrastrukturu pro zasílání zpráv v organizaci. Jednotlivé edice Exchange, například Standard a Enterprise, nabízejí kromě komplexní komunikace také všechny funkce pro podporu spolupráce. K dispozici jsou mimo jiné tyto nové funkce a vlastnosti:

 • Meta Cache Database (MCDB) ukládá metainformace, jako jsou struktury složek poštovních schránek, a také urychluje přístup k obsahu a jeho vyhledávání.
 • Dynamická mezipaměť databáze (DDC) zvyšuje rychlost serveru Exchange Server a nabízí lepší využití úložné kapacity díky dynamickému přizpůsobení aktuálním požadavkům.
 • Vyhledávací index je nyní umístěn v databázi poštovní schránky, což zjednodušuje správu a zvyšuje rychlost vyhledávání.
 • S jádrem Windows Server Core je také možné provozovat standardní verzi serverového systému ve zjednodušené podobě, což usnadňuje konfiguraci a poskytuje větší zabezpečení proti narušitelům.
 • Pomocí pravidel přístupu klienta jsou k dispozici další možnosti omezení přístupu do oblasti konfigurace serveru Exchange Server.
 • Spolupráce na dokumentech se výrazně zlepšila díky možnosti zpřístupnit soubory ve službě OneDrive pro firmy.
 • Nová vylepšení kalendáře usnadňují organizaci schůzek: např. vylepšená správa kalendáře (Improved Calendar Management), funkce jako Default End Date, Do Not Forward a také různé možnosti konfigurace zpráv mimo kancelář.

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server Standard a Enterprise Edition 2019 jako používaný software - přehled nejdůležitějších faktů

Uživatelské licence CAL nabízené společností Wiresoft jako použitý software se neliší od nových produktů, mají stejné možnosti přístupu jako nové produkty, aby bylo možné využívat funkce dostupné v edicích Exchange Server 2019 Standard a Enterprise. Použité licence User CAL jsou proto pro společnosti a organizace malé a střední velikosti levnější možností, jak vybavit své zaměstnance licencí pro přístup k serveru Exchange Server, a umožňují také přizpůsobené licencování.

Obecné informace o správě licencí Microsoft pro Exchange Server 2019 s licencemi CAL

U edic Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2019 upravuje správa licencí Microsoft dodatečné licencování uživatelů s přístupovými právy, aby zaměstnanci mohli přistupovat k e-mailům atd.. Licence CAL, které jsou součástí licence serveru, jsou totiž určeny výhradně pro správce IT a nelze je používat pro typické služby Exchange. Pouze licence klientského přístupu pro licenci User CAL dává zaměstnanci práva používat funkce serveru Exchange Server - na jakémkoli koncovém zařízení s operačním systémem Windows. Kromě osobních přístupových práv pro prostředí klient/server serveru Exchange Server 2019 neobsahuje licence User CAL žádný další software.

Jaké jsou výhody licencí User CAL pro edice Exchange Server 2019 Standard a Enterprise?

Licencování na základě licencí CAL pro edice Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2019 umožňuje přesnou správu přístupových práv na vyžádání pro všechny zaměstnance v organizaci. Licenční model společnosti Microsoft nabízí dva typy licencí CAL pro Exchange Server 2019:

 • Licence User CAL pro Exchange Server 2019 - platí pro jednoho vyhrazeného uživatele
 • Licence Device CAL pro Exchange Server 2019 - platí pro jedno vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon) Přístupová práva k serveru

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi User CAL a Device CAL pro Exchange Server 2019?

Licence User CAL pro Exchange Server 2019 nabízí stejné možnosti použití jako licence Device CAL. Rozdíl však spočívá v příslušných možnostech přístupu k serveru Exchange, což přináší různé výhody. Kromě počtu zaměstnanců ve firmě a vybavení jejich pracovních stanic počítačem nebo podobným zařízením hraje roli také pracovní postup, jakým uživatelé přistupují k serveru Exchange: V některých malých a středních podnicích k němu mohou uživatelé přistupovat prostřednictvím zcela odlišných koncových zařízení, zatímco v jiném pracovním prostředí sdílí několik zaměstnanců jedno koncové zařízení a střídají se tak v přístupu k serveru Exchange, aby vyvolali e-maily atd.

Každý jednotlivý zaměstnanec, který má oprávnění k přístupu k serveru Exchange pomocí licence User CAL, tak může k přístupu ke službám Exchange používat libovolné koncové zařízení se systémem Windows. Díky tomu je možné přistupovat k serveru Exchange lokálně a nezávisle buď pomocí vlastního mobilního počítače nebo chytrého telefonu - např. na cestách nebo v domácí kanceláři - ale především pomocí jakéhokoli jiného zařízení, které je na místě k dispozici prostřednictvím přístupu k internetu.

Uživatelská licence CAL proto nabízí dobré možnosti mobilního použití, protože uživatel s licencí má neomezený výběr přístupu - vždy za předpokladu, že použité koncové zařízení je kompatibilní se systémem Windows.

Rozdíly v možnostech použití licencí CAL pro Exchange Server 2019 pro edice Standard a Enterprise

Verze Standard a Enterprise pro MS Exchange Server 2019 se liší nejen z hlediska rozšíření funkcí, ale v případě verze Enterprise především z hlediska škálovatelnosti požadavků na příslušné poštovní schránky. V zásadě je však možné používat i verzi Enterprise s licencí User CAL pro verzi Standard - pak je však k dispozici nejen omezená funkčnost verze Standard, ale také odpovídající menší počet databází poštovních schránek. Uživatelské licence CAL pro edici Enterprise proto nabízejí větší rozsah funkcí za předpokladu, že je nainstalována licence Enterprise Server.

Zajištění kompatibility verzí licencí User CAL pro Exchange Server 2019

Kromě výše uvedených možností v závislosti na edici poskytuje licence User CAL pro jednu z edic Exchange Serveru 2019 uživateli nejen přístupová práva pro tuto verzi serveru, ale také přístupová práva pro starší verze Exchange, například 2016 (downgrade). Licence User CAL pro verzi serveru 2019 tak nabízí výhodu oproti licencím User CAL pro starší verze, které lze použít i pro přístup k předchozím verzím serveru Exchange Server, ale ne k verzi serveru Exchange Server 2019 (upgrade).

Ačkoli je licence User CAL pro Exchange Server verze 2019 v současné době nejvyšší, kromě zahrnutých funkcí specifických pro danou edici je třeba vždy věnovat pozornost kompatibilitě serverové licence a licence pro klientský přístup.

Co byste měli zvážit při licencování Exchange Serveru 2019 s licencí User CAL?

Jak již bylo zmíněno, použitá licence User CAL poskytuje jednomu uživateli přístupová práva k serveru Exchange Server 2019. Po dokončení registrace uživatele již nelze tuto licenci CAL přenést na jinou osobu. Není také možné změnit typ CAL a použít uživatelskou CAL jako CAL zařízení.

Tato omezení ve správě licencí Microsoft slouží k zabránění jakémukoli nesprávnému přístupu ke službám Exchange Server 2019. Nabízejí tak větší bezpečnost společnosti a její komunikace, protože třetí strany nebo nelicencované osoby nemají přístupová práva k využívání e-mailových služeb a dalších dat na serveru.

Závěr k licencím CAL pro Exchange Server 2019

Který typ licence klientského přístupu pro Windows Exchange Server 2019 nabízí více výhod při použití ve firmě, se proto liší případ od případu. Rozhodující roli zde hraje převažující typ přístupu prostřednictvím stávajících koncových zařízení: jakmile zaměstnanci pravidelně používají k přístupu k serveru Windows Server mobilní koncová zařízení nebo různá samostatná zařízení střídavě, např. na různých pracovištích, nabízí osobní licence User CAL více výhod, protože k tomuto účelu mohou vždy používat svůj osobní účet.

Zda je licencování pomocí licencí User CAL pro Exchange Server 2019 pro společnost výhodnější než pomocí licencí Device CAL, protože je pak zapotřebí méně licencí, vyplývá z typického pracovního postupu společnosti. Znalost této skutečnosti je optimálním základem pro výběr licence CAL při nákupu použitých licencí klientského přístupu pro Exchange Server 2019.

Uživatelské licence CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jsou k dispozici za jednu licenci v internetovém obchodě Wiresoft

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2019 jsou v internetovém obchodě Wiresoft k dispozici již od jedné licence pro klientský přístup - protože případné předpisy Microsoftu o objemových licencích neplatí po označení jako "použité", jinak nejsou s použitelností spojeny žádné nevýhody - nejen proto, že software se z principu nemůže opotřebovat.

Původ licencí User CAL pro Exchange Server 2019 jako používaný software ve společnosti Wiresoft

Tyto licence User CAL pro Exchange Server 2019 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou originální licence, protože jsou nabízeny i jinde v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; rozdíl spočívá v tom, že licence User CAL od společnosti Wiresoft byly dříve součástí objemové licence pro Exchange Server 2019 pro uživatele, které společnost kdysi získala jako předchozí vlastník. Společnost Wiresoft dále prodávala kompletní uživatelské objemové licence nebo také jednotlivé uživatelské přístupové licence, přičemž objemové licence byly rovněž rozděleny na jednotlivé licence. Takto vytvořené licence CAL jednotlivých uživatelů jsou pak označeny jako používaný software. I přes toto označení jako použité licence je však lze používat jako nové licence pro přístup ke službám Exchange Serveru 2019, protože se od nich neliší omezením funkčnosti ani dobou používání.

Zabezpečení kupujícího pomocí licencí User CAL pro Exchange Server 2019 jako používaný software

Uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2019 nabízené společností Wiresoft jako použitý software jsou pro naše zákazníky nejen levnou formou licencování Exchange Serveru 2019, ale jejich používání je také bezpečné a legální! Tyto uživatelské licence CAL společnosti Wiresoft vám proto jako zákazníkovi nabízejí také obvyklou bezpečnost kupujícího s okamžitým stažením po zakoupení včetně okamžité aktivace licence prostřednictvím platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup a používání použitých licencí User CAL pro Exchange Server 2019 legální?

Jak uživatelské licence CAL, které si můžete zakoupit u společnosti Wiresoft pro Exchange Server 2019, tak všechny ostatní licence pro klientský přístup nabízené v obchodě, pocházejí ze zásob licencí společností. Prodej i nákup použitých licencí CAL se tedy opírá o platnou judikaturu, která obchod s použitými licencemi Microsoft výslovně povoluje, což bylo opakovaně jasně potvrzeno i různými soudními rozhodnutími.

To znamená, že vy jako kupující použitých licencí User CAL pro Exchange Server 2019 a také jako uživatel máte právní jistotu, protože ani společnost Wiresoft, ani vy při tomto procesu neporušujete žádná právní ustanovení.

Další výhoda: Každý použitý software od společnosti Wiresoft je díky kompletním dokladům o všech předchozích kupujících také auditovatelný!

Shrnutí: Všechny výhody softwaru Wiresoft pro uživatelské licence CAL pro Exchange Server 2019

Použité licence User CAL pro Exchange Server 2019 od společnosti Wiresoft nabízejí levnou alternativu srovnatelnou s novými licencemi od mnoha tradičních poskytovatelů softwaru - to platí i pro přístupové licence pro další servery Microsoft.

Neexistují žádná další omezení týkající se licencování, například minimální počet uživatelských licencí CAL, které je třeba zakoupit, takže můžete licencovat své zaměstnance přizpůsobeným a flexibilním způsobem podle skutečného využití serverových služeb. To také umožňuje zákazníkům společnosti Wiresoft snížit náklady na licencování uživatelského přístupu k serveru Exchange Server.

V obchodě Wiresoft Software Shop naleznete nejen uživatelské přístupové licence pro Exchange Server 2019, ale také licence Device CAL a odpovídající klientské přístupové licence pro aktuální verze před vydáním MS Exchange Serveru jako používaného softwaru a také softwarové licence včetně příslušných požadovaných přístupových licencí pro mnoho dalších programů Microsoft Server. S použitými licencemi od společnosti Wiresoft tak máte ekonomickou možnost doplnit své zásoby softwaru i v jiných oblastech podnikání, a vyhnout se tak nákladům na nový hardware i problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny používáním nejednotných verzí softwaru.

Kromě licencí pro přístup k serverům a klientům najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také další programy společnosti Microsoft - se všemi typickými výhodami, které nabízí použitý software. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencí User CAL pro MS Exchange Server 2019 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie