Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10435
 • 381-02250
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
5 692,90 Kč * 6 324,90 Kč * (9,99% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 10x Device CAL
Systém  Server Exchange
CAL Device CAL
Rozsah dodávky Právo na používání
Doba trvání Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky


Pro Standard- nebo Enterprise-vydání Microsoft Exchange Server 2019 je pro každé koncové zařízení používané k přístupu ke službám serveru vyžadována kromě licence serveru také samostatná licence pro klientský přístup: Exchange Server 2019 Device CAL vybavuje konkrétní registrovaný počítač (PC, notebook atd.) odpovídajícími přístupovými právy pro tento účel.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL"

10 Pack Device CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software

Pro edici Standard nebo Enterprise serveru Microsoft Exchange Server 2019 je kromě serverové licence vyžadována samostatná licence pro klientský přístup pro každé koncové zařízení používané k přístupu ke službám serveru: Licence Exchange Server 2019 Device CAL vybaví konkrétní registrovaný počítač (PC, notebook atd.) odpovídajícími přístupovými právy pro tento účel.

V souladu s ustanoveními o správě licencí společnosti Microsoft neobsahuje licence pro Exchange Server 2019 Standard nebo Enterprise žádná další uživatelská práva, takže je třeba je získat samostatně, např. formou licence Device CAL. Uživatelé proto mohou všechny funkce Exchange Serveru používat pouze prostřednictvím koncového zařízení, které je jimi vybaveno.

Použité licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 Standard a Enterprise jsou u společnosti Wiresoft k dispozici za výhodnou cenu - i jednotlivě, nikoli jako balíček. Tyto používané licence CAL na zařízení mají stejné funkce jako licence Device Client Access Licences pro Exchange Server 2019 nabízené v oficiálním programu množstevních licencí společnosti Microsoft.

Využívejte všechny nové možnosti MS Exchange Serveru 2019 s použitou licencí Device CAL

Windows Exchange Server 2019 běží na jádře Windows Server 2019 Core a poskytuje spolehlivou platformu pro podnikové infrastruktury pro zasílání zpráv. Verze Standard a Enterprise je podporují ještě lépe, protože přesouvají důraz z komunikace na spolupráci. K tomuto účelu jsou k dispozici následující funkce a vlastnosti:

 • Meta Cache Database (MCDB) zabezpečuje metainformace, jako jsou struktury složek poštovních schránek, a urychluje přístup i vyhledávání obsahu.
 • Dynamická mezipaměť databáze (DDC) umožňuje dynamicky upravovat kapacitu úložiště, aby byla lépe využita, a zvyšuje rychlost serveru Exchange Server.
 • Nový vyhledávací index je umístěn v databázi poštovní schránky, což výrazně zjednodušuje správu a zvyšuje rychlost vyhledávání.
 • Jádro serveru Windows umožňuje zjednodušené spuštění standardní verze serverového systému. To zjednodušuje konfiguraci a poskytuje větší zabezpečení proti narušitelům.
 • Pravidla přístupu klienta poskytují rozšířené možnosti omezení přístupu do oblasti konfigurace serveru Exchange.
 • Nová vylepšení kalendáře, zejména pro organizaci schůzek: včetně výchozího data ukončení, funkce Nepředávat, vylepšené správy kalendáře a více možností konfigurace zpráv mimo kancelář.
 • Vylepšená spolupráce na dokumentech díky možnosti nahrávat a ukládat soubory do služby OneDrive for Business.

Přehled nejdůležitějších licencí CAL na zařízení pro Exchange Server Standard a Enterprise Edition 2019 jako používaný software

Licence CAL na zařízení od společnosti Wiresoft, které jsou nabízeny jako použitý software, mají stejné možnosti přístupu jako odpovídající nové licence, aby bylo možné používat funkce dostupné v každé z obou edic Exchange Serveru 2019. Licence CAL pro použitá zařízení jsou zejména pro malé a střední podniky a organizace cenově výhodnou možností, jak vybavit příslušná koncová zařízení licencí pro přístup k serveru Exchange Server, a to i proto, že umožňují přizpůsobené licencování.

Obecné informace o licencování serveru Exchange Server 2019 pomocí licencí CAL

Pro edice Exchange Server 2019 Standard a Enterprise nabízí správa licencí společnosti Microsoft licencování pomocí serverové licence a licencí pro klientský přístup; jak bylo uvedeno, serverovou licenci je třeba doplnit licencemi pro koncová zařízení (nebo uživatele), aby zaměstnanci mohli přistupovat k e-mailům atd. Licence CAL, které jsou součástí licence serveru, jsou určeny pouze pro správce IT, a proto je nelze použít pro typické služby. Pouze licence pro klientský přístup, jako je licence Device CAL, proto dává zaměstnanci práva používat funkce Exchange Serveru na koncovém zařízení se systémem Windows. Licence CAL neobsahuje žádný další software kromě přístupových práv pro prostředí klient/server serveru Exchange Server 2019.

Jaké jsou výhody licencí Device CAL pro Exchange Server 2019 Standard a Enterprise Edition?

Licencování na základě licencí CAL pro edice Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2019 umožňuje flexibilní správu přístupových práv pro používané počítače na základě potřeb. Licenční model společnosti Microsoft nabízí celkem dva typy licencí CAL pro Exchange Server 2019:

 • Licence Device CAL pro Exchange Server 2019: vztahuje se na jedno vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon) s přístupovými právy k serveru
 • Licence User CAL pro Exchange Server 2019: platí vždy pro jednoho vyhrazeného uživatele

Různé možnosti použití licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 Standard a Enterprise

Verze Standard a Enterprise pro Exchange Server 2019 se liší především z hlediska škálovatelnosti požadavků na poštovní schránky. V zásadě je však možné používat funkce verze Enterprise s licencí Device CAL autorizovanou pro verzi Standard - pak je však k dispozici pouze odpovídající menší počet databází poštovních schránek a také pouze omezené standardní funkce. Naproti tomu licence CAL zařízení pro verzi Enterprise mají rozšířený rozsah funkcí.

Upozornění na kompatibilitu verzí licencí CAL zařízení pro Exchange Server 2019!

Licence Device CAL pro edice Exchange Server 2019 nejenže vybavuje příslušné koncové zařízení přístupovými právy pro tuto verzi, ale také opravňuje k přístupu ke starším verzím Exchange, například 2016 (downgrade). To dává licenci Device CAL 2019 výhodu oproti starším verzím licence Device CAL, které jsou platné pro příslušnou předchozí verzi serveru Exchange Server, ale nelze je použít pro přístup k serveru Exchange Server verze 2019 (upgrade).

Ačkoli v současné době neexistují novější licence CAL na zařízení pro Exchange Server než verze 2019, při nákupu byste měli vždy věnovat pozornost kompatibilitě serverové licence a licence pro klientský přístup a také zahrnutým funkcím specifickým pro danou edici.

Co je třeba vzít v úvahu při licencování Exchange Serveru 2019 s použitou licencí CAL na zařízení?

Jak již bylo zmíněno, licence Device CAL vybavuje jedno koncové zařízení přístupovými právy pro Exchange Server 2019. Po dokončení registrace počítače již nelze licenci Device CAL přenést na jiné koncové zařízení. Není také možné změnit typ CAL a použít CAL zařízení jako uživatelskou CAL.

Tato omezení ve správě licencí Microsoft mají zabránit jakémukoli nesprávnému přístupu ke službám Exchange Server 2019. Poskytují tak větší bezpečnost společnosti a její komunikace, protože cizí nebo nelicencovaná koncová zařízení nemají přístup k e-mailům a dalším datům na serveru.

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi CAL na zařízení a licencemi CAL na uživatele pro Exchange Server 2019?

Licence Device CAL pro Exchange Server 2019 se z hlediska funkcí v podstatě neliší od licence User CAL. Rozdíl spočívá ve výhodách, které má příslušný typ přístupu k serveru Exchange. Kromě toho záleží na počtu a vybavení pracovních stanic ve firmě a také na pracovním postupu, jakým uživatelé přistupují k serveru Exchange: v některých malých a středních firmách například různí zaměstnanci sdílejí jedno koncové zařízení, aby střídavě přistupovali k serveru Exchange a volali e-maily atd., zatímco v jiných firmách k němu uživatelé za tímto účelem přistupují prostřednictvím zcela odlišných koncových zařízení.

Zařízení se systémem Windows a licencí Device CAL může používat každý zaměstnanec, který má oprávnění k přístupu ke službám Exchange. Pokud je licencované koncové zařízení mobilní, např. notebook nebo tablet, může příslušný uživatel přistupovat k serveru Exchange také nezávisle na místě - např. na cestách nebo v domácí kanceláři - prostřednictvím přístupu k internetu. Aplikace Device CAL tak nabízí také možnosti mobilního použití.

Závěr o licencích CAL zařízení

Který typ licencí pro klientský přístup k serveru Exchange Server 2019 nabízí více výhod pro použití ve firmě, se proto může případ od případu lišit. Kromě počtu zaměstnanců, kteří používají Exchange Server ke komunikaci, je třeba v této souvislosti zohlednit také převažující typ přístupu prostřednictvím stávajících koncových zařízení: Pokud několik zaměstnanců pravidelně sdílí určité koncové zařízení - ať už mobilní nebo samostatné - a střídavě je používá pro přístup k serveru Exchange, např. při práci na směny, nabízí licence Device CAL více výhod.

Zda je licencování pomocí licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 výhodnější než licencí CAL na uživatele, protože je pak zapotřebí méně licencí, vyplývá z typického pracovního postupu společnosti. Znalost této skutečnosti by proto měla být základem pro výběr licence CAL při nákupu použitých licencí klientského přístupu pro Exchange Server 2019.

Licence CAL na zařízení pro Microsoft Exchange Server 2019 jsou k dispozici za jednu licenci v internetovém obchodě Wiresoft

Licence Device CAL pro Exchange Server 2019 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již za jednu licenci pro klientský přístup - veškeré požadavky na objemové licence od společnosti Microsoft pak již neplatí. Jejich označení jako "použité" přitom neznamená žádnou nevýhodu v jejich použitelnosti - nejen proto, že software se z principu nemůže opotřebovat.

Informace o původu licencí Device CAL pro Exchange Server 2019 jako použitého softwaru od společnosti Wiresoft

Všechny licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 nabízené společností Wiresoft jsou originální licence, protože jsou rovněž nabízeny v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; na rozdíl od nich jsou licence CAL od společnosti Wiresoft bývalými součástmi licence Device Volume Licence na Exchange Server 2019, kterou zakoupil předchozí vlastník, společnost. Jednotlivé licence pro přístup k zařízením nebo kompletní svazkové licence pro zařízení byly společností Wiresoft dále prodány a svazkové licence byly rozpuštěny do jednotlivých licencí. Tyto licence zařízení CAL jsou proto označeny jako použitý software. Navzdory novému označení jako použité licence je však lze používat jako nové licence pro přístup k serveru Exchange Server 2019, protože se od nich neliší ani omezením funkčnosti, ani dobou používání.

Licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 jako používaný software nabízejí kupujícímu zabezpečení

Licence Device CAL pro Exchange Server 2019 nabízené jako použitý software jsou nejen cenově výhodnou možností licencování Exchange Serveru pro zákazníky společnosti Wiresoft, ale jejich použití je také bezpečné a legální! Licence Wiresoft Device CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 vám jako zákazníkovi nabízejí také obvyklou bezpečnost kupujícího díky okamžitému stažení po zakoupení, včetně okamžité aktivace licence pomocí svazkového licenčního klíče.

Je nákup nebo použití použitých licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 legální?

Nejen licence Device CAL pro Exchange Server 2019, které si můžete zakoupit od společnosti Wiresoft, ale i všechny ostatní nabízené licence pro klientský přístup pocházejí z firemních licenčních skladů. Proto se každý prodej i nákup licencí CAL opírá o platnou judikaturu, která obchodování s použitými licencemi Microsoft výslovně povoluje, což navíc opakovaně jasně potvrzují různá soudní rozhodnutí.

Jako zákazník tak máte při nákupu použitých licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 a také při jejich používání právní jistotu, protože ani společnost Wiresoft, ani vy jako kupující a uživatel neporušujete žádná právní ustanovení.

Další výhoda: Použitý software od společnosti Wiresoft je díky kompletním dokladům o všech předchozích kupujících také odolný vůči auditu!

Shrnutí: Vaše výhody při nákupu licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 jako použitého softwaru od společnosti Wiresoft

Použitý software od společnosti Wiresoft pro licence Device CAL pro Exchange Server 2019 nabízí výhodnou alternativu k běžným nabídkám mnoha jiných poskytovatelů softwaru - to platí i pro ostatní přístupové licence.

Kromě toho neexistují žádná omezení týkající se minimálního počtu licencí CAL zařízení, které je třeba zakoupit, takže licencování může být přizpůsobené a flexibilní - namísto pevného měřítka. Zákazníci společnosti Wiresoft mohou také snížit náklady na licence pro přístup k serveru Exchange Server podle skutečného využití služeb serveru.

V obchodě Wiresoft Software Shop najdete nejen licence pro přístup k použitým zařízením pro Exchange Server 2019, ale také uživatelské licence CAL a odpovídající licence pro klientský přístup pro aktuální předchozí verze MS Exchange Serveru a také softwarové licence pro další serverový software společnosti Microsoft, včetně příslušných potřebných přístupových licencí. To vám umožní doplnit zásoby softwaru v jiných oblastech podnikání o použité licence od společnosti Wiresoft, čímž se vyhnete dodatečným nákladům na nový hardware a také problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny používáním nejednotných verzí softwaru.

Kromě licencí CAL na zařízení a serverových licencí najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také další softwarové programy společnosti Microsoft - se všemi výhodami, které nabízí použitý software. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencí Device CAL pro MS Exchange Server 2019 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte využít naše kompetentní poradenství v chatu nebo e-mailem či telefonicky.

Další odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 - 10 PACK DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie