Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 CAL ZAŘÍZENÍ
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 CAL ZAŘÍZENÍ

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

 • SW10053
 • 381-04491
 • Trvale platné
 • Všechny jazyky
 • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
642,90 Kč * 712,90 Kč * (9,82% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x Device CAL
Systém  Server Exchange
CAL Device CAL
Rozsah dodávky Právo na používání
Doba trvání Neomezeně
Jazyky Všechny jazyky


Pro Standard- nebo Enterprise-vydání Microsoft Exchange Server 2019 je pro každé koncové zařízení používané k přístupu ke službám serveru vyžadována kromě licence serveru také samostatná licence pro klientský přístup: Exchange Server 2019 Device CAL vybavuje konkrétní registrovaný počítač (PC, notebook atd.) odpovídajícími přístupovými právy pro tento účel.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 CAL ZAŘÍZENÍ"

Licence CAL zařízení pro Microsoft Exchange Server 2019 jako používaný software

Pro Standard- nebo Enterprise-Edition Microsoft Exchange Server 2019 je kromě serverové licence vyžadována samostatná licence pro klientský přístup pro každé koncové zařízení používané k přístupu ke službám serveru: Licence Exchange Server 2019 Device CAL vybaví konkrétní registrovaný počítač (PC, notebook atd.) příslušnými přístupovými právy pro tento účel.

V souladu s předpisy společnosti Microsoft pro správu licencí nezahrnuje licence pro Exchange Server 2019 Standard nebo Enterprise žádná další uživatelská práva, takže je třeba je zakoupit samostatně, např. ve formě licence Device CAL. Uživatelé proto mohou všechny funkce Exchange Serveru používat pouze prostřednictvím koncového zařízení, které je jimi vybaveno.

Použité licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 Standard a Enterprise jsou u společnosti Wiresoft k dispozici za výhodnou cenu - také jednotlivě místo v balíčku. Tyto použité licence CAL na zařízení mají stejné funkce jako licence Device Client Access Licenses pro Exchange Server 2019 nabízené v oficiálním licenčním programu Microsoft Volume Licensing Program.

Získejte všechny nové možnosti MS Exchange Serveru 2019 s předplacenou licencí CAL zařízení

Windows Exchange Server 2019 běží na Windows Server 2019 Core a poskytuje spolehlivou platformu pro podnikové infrastruktury pro zasílání zpráv. Edice Standard a Enterprise je dále podporují v přesunu důrazu z komunikace na spolupráci. K tomuto účelu jsou k dispozici následující funkce a vlastnosti:

 • Meta Cache Database (MCDB) zabezpečuje metainformace, jako jsou struktury složek poštovních schránek, a urychluje přístup a vyhledávání obsahu.
 • Dynamická mezipaměť databáze (DDC) dynamicky upravuje kapacitu úložiště tak, aby byla lépe využita, a zvyšuje rychlost serveru Exchange Server.
 • Nový vyhledávací index se nachází v databázi poštovní schránky, což výrazně zjednodušuje správu a zvyšuje rychlost vyhledávání.
 • Jádro serveru Windows umožňuje zjednodušeně provozovat standardní verzi serverového systému. To zjednodušuje konfiguraci a poskytuje větší zabezpečení proti narušitelům.
 • Pravidla přístupu klienta poskytují rozšířené možnosti omezení přístupu do oblasti konfigurace serveru Exchange.
 • Nová vylepšení kalendáře, zejména pro organizaci schůzek, včetně výchozího data ukončení, funkce Nepřeposílat, vylepšené správy kalendáře a více možností konfigurace zpráv mimo kancelář.
 • Vylepšená spolupráce na dokumentech díky možnosti nahrávat a ukládat soubory do služby OneDrive for Business.

Přehled nejdůležitějších licencí CAL na zařízení pro Exchange Server Standard- a Enterprise-Edition 2019 jako používaný software

Licence CAL na zařízení od společnosti Wiresoft nabízené jako použitý software mají stejný přístup k používání funkcí dostupných v každé z obou edic Exchange Serveru 2019 jako odpovídající nové licence. Licence CAL pro použitá zařízení jsou levnou možností, zejména pro malé a střední podniky a organizace, jak vybavit příslušná koncová zařízení licencí pro přístup k serveru Exchange Server, a to i proto, že umožňují licencování na míru.

Obecné informace o licencování serveru Exchange Server 2019 pomocí licencí CAL

Pro edice Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2019 nabízí správa licencí společnosti Microsoft licencování pomocí serverové licence a licencí pro klientský přístup; jak bylo uvedeno, serverovou licenci je třeba doplnit licencemi pro koncová zařízení (nebo uživatele), aby zaměstnanci mohli přistupovat k e-mailům atd. Licence CAL obsažené v licenci serveru jsou určeny pouze pro správce IT, a nelze je proto používat pro běžné služby. Pouze licence pro klientský přístup, jako je licence Device CAL, tedy dává zaměstnanci práva používat funkce Exchange Serveru na koncovém zařízení s podporou Windows. Licence CAL neobsahuje žádný další software kromě přístupových práv k prostředí klient/server serveru Exchange Server 2019.

Jaké jsou výhody licencí Device CAL pro Exchange Server 2019 Standard- a edici Enterprise?

Licencování na základě licencí CAL pro edice Standard a Enterprise serveru Exchange Server 2019 umožňuje flexibilní správu přístupových práv na vyžádání pro počítače používané k tomuto účelu. Licenční model společnosti Microsoft nabízí celkem dva typy licencí CAL pro Exchange Server 2019:

 • Licence Device CAL pro Exchange Server 2019: vztahuje se vždy na jedno vyhrazené koncové zařízení (počítač, notebook, tablet, telefon) s přístupovými právy k serveru
 • Licence User CAL pro Exchange Server 2019: platí vždy pro jednoho vyhrazeného uživatele

Různé možnosti použití licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 Standard a Enterprise

Verze Standard a Enterprise pro Exchange Server 2019 se liší především škálovatelností požadavků na poštovní schránky. Obecně je však možné používat funkce edice Enterprise s licencí Device CAL autorizovanou pro edici Standard - pak je však k dispozici pouze odpovídající menší počet databází poštovních schránek a také pouze omezená funkce Standard. Naproti tomu licence CAL zařízení pro verzi Enterprise mají rozšířený rozsah funkcí.

Upozorňujeme na kompatibilitu verzí licencí CAL zařízení pro Exchange Server 2019!

Licence Device CAL pro edice Exchange Server 2019 nejenže vybavuje příslušné koncové zařízení přístupovými právy pro tuto verzi, ale také opravňuje k přístupu ke starším verzím Exchange, například 2016 (downgrade). Licence Device CAL 2019 tak má výhodu oproti starším verzím licencí Device CAL, které se vztahují na odpovídající předchozí verzi serveru Exchange Server, ale nelze je použít pro přístup k verzi serveru Exchange Server 2019 (upgrade).

V současné době sice neexistují novější licence CAL na zařízení pro Exchange Server než verze 2019, ale při nákupu je vždy dobré zkontrolovat kompatibilitu mezi serverovou licencí a licencí pro klientský přístup, stejně jako obsažené funkce specifické pro danou edici.

Co je třeba vzít v úvahu při licencování Exchange Serveru 2019 s použitou licencí CAL na zařízení?

Jak již bylo zmíněno, licence Device CAL vybavuje jedno koncové zařízení přístupovými právy k serveru Exchange Server 2019. Po dokončení registrace počítače nelze licenci Device CAL přenést na jiné koncové zařízení. Není také možné změnit typ CAL a použít CAL zařízení jako uživatelskou CAL.

Tato omezení ve správě licencí Microsoft mají zabránit jakémukoli nesprávnému přístupu ke službám Exchange Server 2019. Poskytují tak větší bezpečnost společnosti a její komunikace, protože zabraňují přístupu třetích stran nebo nelicencovaných koncových bodů k e-mailům a dalším datům serveru.

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi CAL na zařízení a licencemi CAL na uživatele pro Exchange Server 2019?

Licence Device CAL pro Exchange Server 2019 se z hlediska funkcí v podstatě neliší od licence User CAL. Rozdíl je ve výhodách, které příslušný typ přístupu k serveru Exchange přináší. Kromě toho záleží na počtu i vybavení pracovních stanic ve firmě a na pracovním postupu, jakým uživatelé přistupují k serveru Exchange: v některých malých a středních firmách například různí zaměstnanci sdílejí jedno koncové zařízení, aby se střídali v přístupu k serveru Exchange a volali e-maily atd., zatímco v jiných firmách k němu uživatelé přistupují za tímto účelem prostřednictvím zcela odlišných koncových zařízení.

Zařízení, které je oprávněno k přístupu na Windows pomocí licence Device CAL, lze považovat za zařízení používané kterýmkoli zaměstnancem, který má oprávnění používat služby Exchange. Pokud je licencované koncové zařízení mobilní, např. notebook nebo tablet, může příslušný uživatel přistupovat k serveru Exchange také nezávisle na místě - např. na cestách nebo domaOffice - prostřednictvím přístupu k internetu. Aplikace Device CAL tak nabízí také možnosti mobilního použití.

Závěr o licencích CAL zařízení

Který typ licencí pro klientský přístup k serveru Exchange Server 2019 nabízí více výhod pro použití ve firmě, se proto může případ od případu lišit. Kromě počtu zaměstnanců, kteří používají Exchange Server ke komunikaci, je třeba v souvislosti s tím zvážit také převažující typ přístupu prostřednictvím stávajících koncových bodů: Pokud několik zaměstnanců pravidelně sdílí určité koncové zařízení - ať už mobilní nebo samostatné - a střídavě je používá k přístupu k serveru Exchange, např. při práci na směny, nabízí licence Device CAL více výhod.

Licencování pomocí licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 je výhodnější než licencování pomocí licencí CAL na uživatele, protože je pak zapotřebí méně licencí, což vyplývá z typického pracovního postupu společnosti. Její znalost by proto měla být základem pro výběr licence CAL při nákupu použitých licencí klientského přístupu pro Exchange Server 2019.

Licence CAL na zařízení pro Microsoft Exchange Server 2019 jsou k dispozici za jednu licenci v internetovém obchodě Wiresoft

Licence Device CAL pro Exchange Server 2019 jsou k dispozici v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop již za jednu licenci pro klientský přístup - veškeré požadavky na objemové licence od společnosti Microsoft pak již neplatí. Jejich označení jako "použité" přitom neznamená žádné nevýhody v jejich použitelnosti - nejen proto, že software se z principu nemůže opotřebovat.

Informace o původu licencí Device CAL pro Exchange Server 2019 jako použitého softwaru od společnosti Wiresoft

Všechny licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 nabízené jako používané u společnosti Wiresoft jsou originální licence, protože jsou nabízeny také v rámci licenčního programu společnosti Microsoft; na rozdíl od nich jsou licence CAL od společnosti Wiresoft bývalými součástmi objemové licence na zařízení pro Exchange Server 2019 zakoupené předchozím vlastníkem, společností. Jednotlivé přístupové licence k zařízení nebo kompletní svazkové licence k zařízení byly společností Wiresoft dále prodány a svazkové licence byly rozpuštěny na jednotlivé licence. Tyto licence zařízení CAL jsou proto označeny jako použitý software. Navzdory novému označení jako použité licence je však lze používat jako nové licence pro přístup k serveru Exchange Server 2019, protože se od nich neliší z hlediska omezení funkčnosti nebo doby používání.

Licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 jako používaný software nabízejí kupujícímu zabezpečení

Licence Device CAL pro Exchange Server 2019 nabízené jako použitý software poskytují zákazníkům společnosti Wiresoft nejen levnou možnost licencování Exchange Serveru, ale jejich použití je také bezpečné a legální! Licence Wiresoft Device CAL pro Microsoft Exchange Server 2019 vám jako zákazníkovi nabízejí také obvyklou bezpečnost kupujícího díky okamžitému stažení po zakoupení včetně okamžité aktivace licence pomocí svazkového licenčního klíče.

Je legální kupovat nebo používat použité licence CAL na zařízení pro Exchange Server 2019?

Nejen licence CAL zařízení pro Exchange Server 2019, které si můžete zakoupit od společnosti Wiresoft, ale i všechny ostatní nabízené licence pro klientský přístup pocházejí z firemních licenčních zásob. Proto se každý prodej i nákup licencí CAL opírá o platnou judikaturu, která obchodování s použitými licencemi Microsoft výslovně umožňuje, což navíc opakovaně jasně potvrzují různá soudní rozhodnutí.

Jako zákazník tak máte při nákupu použitých licencí CAL na zařízení pro Exchange Server 2019 a také při jejich používání právní jistotu, protože ani společnost Wiresoft, ani vy jako kupující a uživatel neporušujete žádná právní ustanovení.

Další výhoda: použitý software společnosti Wiresoft je díky kompletním dokladům o všech předchozích kupujících také odolný vůči auditu!

Shrnutí: Vaše výhody při nákupu licencí CAL zařízení pro Exchange Server 2019 jako použitého softwaru od společnosti Wiresoft

Použitý software od společnosti Wiresoft na licencích CAL pro zařízení pro Exchange Server 2019 nabízí výhodnou alternativu k běžným nabídkám mnoha jiných poskytovatelů softwaru - to platí i pro ostatní přístupové licence.

Kromě toho neexistují žádná omezení týkající se minimálního počtu licencí CAL pro zařízení, které je třeba zakoupit, takže licencování může být přizpůsobené a flexibilní - nikoliv na základě pevně stanovené stupnice. Zákazníci společnosti Wiresoft mohou také snížit náklady na licence pro přístup k serveru Exchange Server podle skutečného využití služeb serveru.

Kromě licencí pro přístup k použitým zařízením pro Exchange Server 2019 najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také uživatelské licence CAL a odpovídající klientské licence pro přístup k aktuálním předběžným verzím MS Exchange Serveru, dále softwarové licence pro další serverový software společnosti Microsoft, včetně příslušných požadovaných licencí pro přístup. To vám umožní doplnit zásoby softwaru v jiných oblastech podnikání o použité licence od společnosti Wiresoft, čímž se vyhnete dodatečným nákladům na nový hardware a také problémům s kompatibilitou, které by mohly být způsobeny používáním nejednotných verzí softwaru.

Kromě licencí CAL pro zařízení a serverových licencí najdete v obchodě Wiresoft Software Shop také další softwarové programy společnosti Microsoft - se všemi výhodami, které nabízí použitý software. Máte-li jakékoli dotazy týkající se licencí CAL na zařízení pro MS Exchange Server 2019 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte využít naše kompetentní poradenství v chatu nebo e-mailem či telefonicky.

Další odkazy na "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 CAL ZAŘÍZENÍ"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT EXCHANGE SERVER 2019 CAL ZAŘÍZENÍ"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

MICROSOFT WORD 2019 MICROSOFT WORD 2019
1 219,90 Kč *
Kategorie