Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

  • SW10069
  • R18-04281
  • Trvale platné
  • Všechny jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
241,90 Kč * 267,90 Kč * (9,71% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x uživatelská licence CAL
Systém  Server se systémem Windows 
CAL Uživatel CAL
Rozsah dodávky Právo na užívání
Doba trvání Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server není kompatibilní(zobrazit RDS CAL )


Aby bylo možné využívat funkce dostupné ve verzích Microsoft Windows Server 2012 a 2012 R2 - které jsou k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter - je kromě jedné ze dvou serverových licencí na uživatele vyžadována také licence pro klientský přístup: Windows Server 2012 User CAL. Registrovanému uživateli poskytuje odpovídající přístupová práva, a to i pro systém Windows Server 2012 R2, která pak může používat na jakémkoli koncovém zařízení kompatibilním se systémem Windows.

Máte-li další dotazy k produktu, obraťte se na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"

Koupit použité licence CAL pro Microsoft Windows Server 2012

Aby bylo možné využívat funkce dostupné ve verzích Microsoft Windows Server 2012 a 2012 R2 - které jsou k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter - je kromě jedné ze dvou serverových licencí na uživatele vyžadována také licence pro klientský přístup: Windows Server 2012 User CAL. Registrovanému uživateli poskytuje odpovídající přístupová práva, a to i pro systém Windows Server 2012 R2, která pak může používat na libovolném koncovém zařízení podporujícím systém Windows.

Správa licencí společnosti Microsoft odděluje serverovou licenci systému Windows Server 2012 od licence pro přístup klientů, takže práva k používání je třeba zakoupit dodatečně ve formě licence User CAL. Přístup k funkcím serveru Windows mají pouze uživatelé zaregistrovaní prostřednictvím této funkce.

Licenci Windows Server 2012 User CAL lze použít zejména k využívání funkcí serveru vybaveného licencí Windows Server 2012 R2. Uživatelské licence CAL pro Windows Server 2012 nabízí společnost Wiresoft za rozumnou cenu jako použitý software. Tyto použité licence pro přístup k softwaru se funkčně neliší od odpovídajících nepoužitých licencí v rámci programu množstevních licencí společnosti Microsoft, které se zde již také nenabízejí. Kromě toho lze již použité licence User CAL zakoupit z jedné licence pro klientský přístup - pro flexibilní licencování podle potřeb zaměstnanců, kteří dosud používají systém Windows Server 2012 nebo R2.

Použití všech funkcí systému Windows Server 2012 s použitou licencí User CAL

Uživatelské licence CAL nabízené společností Wiresoft jako používaný software pro verzi Windows Server 2012 lze v plném rozsahu využít i pro nástupce Windows Server 2008 R2, takže data jsou nyní dostupná i v cloudu prostřednictvím vhodného koncového zařízení.

Jaké funkce jsou k dispozici s licencí User CAL pro Windows Server 2012 ve verzích Datacenter a Standard?

Microsoft Windows Server 2012 je nástupcem Windows Server 2008 R2 a serverovou verzí Windows 8. Mezi nejdůležitější novinky patří kompletní revize správce úloh, spuštěné aplikace jsou nyní rozděleny do kategorií, neaktivní jsou pro lepší výkon zastaveny. Windows Server 2012 nabízí ve standardní verzi a ve verzi pro datová centra aktualizovanou verzi virtualizační platformy Hyper-V pro škálovatelné a rozšiřitelné virtuální přepínače; ve verzi 2012 R2 s funkcemi, jako je zavádění virtuálních počítačů pomocí UEFI, automatická aktivace systému Windows ve virtuálních počítačích 2. generace, také s rychlejší živou migrací a možností rozšíření do více lokalit. Nový souborový systém ReFS doplňuje systém NTFS a používá se zejména pro ukládání na souborových serverech. Podpora SMB 3 umožňuje rychlejší a stabilnější přístup ke sdíleným souborům a zahrnuje také

V zásadě jsou podporovány akcelerační funkce, jako je RDMA nebo použití několika paralelních připojení TCP mezi klientem a serverem (SMB Multichannel). Dynamické řízení přístupu reguluje přístup k souborům navíc k zásadám zabezpečení služby Active Directory. Prostředí PowerShell 3.0 nabízí v prostředí Active Directory mimo jiné konfiguraci prostřednictvím webového prohlížeče a přímé spouštění aplikací Windows Workflow Foundation pomocí nástroje Web Access.

Mezi novinky systému Windows Server 2012 patří také rozšíření odolného souborového systému (REFS) pro souborové servery, živá migrace datového úložiště a díky funkci Hyper-V Replica také distribuce virtuálních serverů na více hostitelů.

Licence CAL pro systém Windows Server 2012 lze použít také pro systém Windows Server 2012 R2

Na rozdíl od jiných licencí pro klientský přístup k systému Windows Server lze licenci User CAL pro Windows Server 2012 použít i pro další vyšší verzi Windows Server 2012 R2, která nabízí další vylepšení a rozšíření.

Wiresoft nabízí serverové verze Standard a Datacenter Edition, které se liší různým stupněm virtualizace, ale rozsahem funkcí jsou stejné.

Licenční systém společnosti Microsoft s licencemi CAL

S vydáním systému Windows Server 2012 společnost Microsoft upravila také svůj licenční model. V závislosti na edici může být server licencován buď na jádra - v takovém případě nejsou vyžadovány žádné další licence CAL pro uživatele - nebo na server jako takový a požadovaný počet licencí CAL pro přístup klientů. Zejména pro malé a střední podniky je často výhodnějším řešením model licencování přístupu pomocí licencí CAL.

Které typy licencí CAL jsou k dispozici pro edice Windows Server 2012 Standard a Datacenter?

Pro licencování klientského přístupu k systému Windows Server 2012 existují dva typy licencí CAL:

  • Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2012 - pro jednoho uživatele
  • Licence Device CAL pro Windows Server 2012 - pro jedno koncové zařízení (např. počítač, notebook, tablet)

Licence serveru je tedy doplněna licencemi CAL uživatele nebo licencemi CAL zařízení, přičemž první z nich uděluje uživateli odpovídající přístupová práva, zatímco druhá opravňuje koncové zařízení k používání funkcí systému Windows Server. Obě licence CAL neobsahují žádný jiný software než přístupová práva pro prostředí klient/server systému Windows Server 2012/R2.

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi User CAL a licencemi Device CAL pro systém Windows Server 2012?

Licence User CAL a licence Device CAL pro systém Windows Server 2012 se od sebe liší pouze způsobem, jakým probíhá autorizace přístupu k serveru Windows Server: Pomocí licence User CAL je konkrétní osoba oprávněna k přístupu ke službám a datům serveru; uživatel přitom může střídavě používat zcela jiná koncová zařízení se svým osobním účtem, a tedy nezávisle na místě, pokud jsou tato zařízení vybavena systémem Windows a kompatibilní verzí operačního systému Windows.

Tento uživatel může například používat stacionární počítač na pracovišti nebo notebook či tablet na cestách a počítač, který má k dispozici tamtéž, nebo soukromý notebook v domácí kanceláři. Na druhou stranu, v pracovní situaci, kdy několik uživatelů používá jedno a totéž registrované koncové zařízení, je praktičtější CAL pro koncová zařízení.

Licencování klientského přístupu pomocí licencí User CAL může být výhodnější zejména v případě, že většina zaměstnanců ve firmě pracuje mobilně a kontroluje e-maily nebo přistupuje k datům serveru apod. z příslušného vybraného koncového zařízení.

Cenové zvýhodnění a dostupnost použitých licencí User CAL pro edice Windows Server 2012 Standard a Datacenter

Použité licence CAL pro uživatele představují pro mnoho firem a organizací nejen ekonomicky výhodný způsob, jak vybavit své zaměstnance licencí pro přístup k serveru Windows Server 2012, ale starší verze licencí CAL již společnost Microsoft a prodejci nenabízejí jako nové, takže použitý software je řešením, pokud se starší verze serveru stále používají.

Následující přehled shrnuje všechny výhody a speciální funkce softwaru CAL.

Jaký je rozsah použití použité licence User CAL pro Windows Server 2012 ve verzích Standard a Datacenter?

V závislosti na tom, zda je systém Windows Server 2012 nainstalován ve verzi Standard nebo Datacenter, jsou u licence User CAL k dispozici různé možnosti škálování: Pokud je edice Datacenter systému Windows Server 2012 nebo R2 používána s licencí User CAL pro edici Standard, což je v zásadě možné, jsou k dispozici pouze její typické funkce. Pokud je pro přístup k systému Windows Server 2012/R2 v edici Standard použita licence User CAL pro edici Datacenter, která má rozšířený rozsah funkcí a vlastností, jsou k dispozici pouze její funkce.

Sledování kompatibility verzí licencí User CAL pro systém Windows Server 2012

S licencí User CAL pro Windows Server 2012 má registrovaný uživatel práva k používání Windows Serveru 2012 i další vyšší verze 2012 R2, ale nemá k dispozici přístupová práva k vyšším verzím serveru, jako je 2016 (upgrade). Lze však použít i starší verzi Windows Server 2008 nebo 2008 R2 (downgrade).

Před zakoupením licencí User CAL pro Windows Server 2012 je proto vhodné ověřit kompatibilitu mezi stávající licencí Windows Server a licencí pro klientský přístup.

Co je třeba ještě zvážit u používaných licencí CAL pro systém Windows Server 2012?

Pro použité licence User CAL platí také následující: Jakmile je uživatel zaregistrován s licencí User Client Access Licence for Windows Server 2012, nelze tuto licenci User CAL již přenést na jiného uživatele. Kromě toho je v zásadě vyloučeno změnit typ CAL a použít uživatelskou CAL jako CAL zařízení, aby bylo možné zaregistrovat koncové zařízení.

Tato omezení správy licencí společnosti Microsoft mají zabránit neoprávněnému přístupu k systému Windows Server 2012; data a zabezpečení komunikace v rámci společnosti jsou tak lépe chráněny, protože neoprávnění uživatelé nemají bez licence CAL přístup ke službám a datům serveru.

Závěr k používaným licencím CAL pro Microsoft Windows Server 2012

Který typ klientských přístupových licencí nabízí nejen flexibilnější možnosti využití, ale také představuje cenově výhodnější licencování, se liší společnost od společnosti. Rozhodující je jak počet licencovaných zaměstnanců, tak počet koncových zařízení používaných k přístupu k serveru Windows Server: Licencování pomocí licencí User CAL nabízí více výhod, pokud většina uživatelů používá k přístupu k serveru Windows Server 2012 různá koncová zařízení a případně i lokálně nezávisle.

Znalost typických pracovních postupů je proto důležitým předpokladem pro nákup použitých licencí CAL. V popsaném příkladu je licencování pomocí licencí User CAL levnější, protože je třeba zakoupit méně licencí pro přístup klientů. Pro další rady se obraťte na tým společnosti Wiresoft.

Použité licence CAL pro Microsoft Windows Server 2012 od společnosti Wiresoft

Použité uživatelské licence CAL pro Windows Server 2012 jsou v internetovém obchodě Wiresoft Online Shop k dispozici i jednotlivě, protože se na ně nevztahují obvyklá pravidla společnosti Microsoft o rozsahu licencí; jinak použitý software nenabízí žádné nevýhody nebo omezení ve srovnání s novými licencemi - protože software se v zásadě nemůže opotřebovat.

Odkud pochází použitý software uživatelských licencí CAL pro Windows Server 2012 ve společnosti Wiresoft?

Použité licence User CAL pro Windows Server 2012 nabízené společností Wiresoft jsou originální licence z licenčního programu společnosti Microsoft a jsou součástí uživatelské licence pro Windows Server 2012, kterou nejprve zakoupila společnost, která ji poté prodala společnosti Wiresoft. Celé objemové licence lze rozdělit na jednotlivé licence, výsledné licence CAL pro jednoho uživatele se označují jako použitý software a lze je použít jako novou licenci pro registraci uživatele.

Zabezpečení kupujícího pomocí používaného softwaru, například licencí User CAL pro Windows Server 2012

Nabídka předprodaného softwaru společnosti Wiresoft pro licence User CAL pro Windows Server 2012 a další licence CAL poskytuje našim zákazníkům stejné výhody jako nové licence: Použité uživatelské licence CAL proto zahrnují obvyklé zabezpečení kupujícího s okamžitým stažením po dokončení nákupu a okamžitou aktivací licence pomocí svazkového licenčního klíče platného pro tento účel.

Je nákup a používání použitých licencí CAL pro systém Windows Server 2012 legální?

Zákazníci společnosti Wiresoft si mohou být jisti, že při nákupu nebo používání použitých licencí User CAL pro systém Windows Server 2012 neporušují žádné právní předpisy. Je to proto, že licence pro klientský přístup, které jsou k dispozici v obchodě Wiresoft Shop - například použité licence User CAL pro systém Windows Server 2012 - pocházejí z licenčního inventáře společností. Z tohoto důvodu se platná jurisdikce vztahuje také na obchod s použitými licencemi User CAL, který nejen výslovně povoluje prodej, ale také nákup a používání licencí Microsoft User CAL ve formě použitého softwaru; to bylo několikrát potvrzeno různými soudními rozhodnutími. Kromě toho použitý software od společnosti Wiresoft nabízí také bezpečnost auditu díky kompletnímu prokázání všech kupujících!

Přehled všech výhod používaných licencí CAL pro Windows Server 2012

Použitý software uživatelských licencí CAL pro Windows Server 2012 společnosti Wiresoft je nejen mimořádně výhodný, ale oproti nabídce licencí CAL mnoha jiných poskytovatelů softwaru Microsoft nabízí také tu výhodu, že kromě aktuálních přístupových licencí je v obchodě k dispozici také mnoho starších verzí - to platí i pro ostatní klientské přístupové licence a serverové licence společnosti Microsoft.

Použité licence CAL od společnosti Wiresoft tak nabízejí možnost přidání i staršího softwaru; lze se tak vyhnout problémům s kompatibilitou, například při souběžném používání různých verzí softwaru, což také snižuje náklady na nákup nového hardwaru.

Licencování pomocí použitých licencí User CAL od společnosti Wiresoft eliminuje obvykle běžnou licenční stupnici, takže si koupíte jen přesně tolik přístupových licencí, kolik skutečně potřebujete - pro přizpůsobení licencování podle skutečného využití služeb Windows Server.

V obchodě se softwarem Wiresoft najdete licence User CAL pro edice systému Windows Server 2012 a odpovídající licence Device CAL jako použitý software. Nabídka použitého softwaru Wiresoft zahrnuje také mnoho dalších programů Microsoft - se všemi zmíněnými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencování pomocí licencí User CAL pro MS Windows Server 2012 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 USER CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie