Chat with us, powered by LiveChat
telephone
Pomoc s nastavením
+49 69 173261340
 
MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL
Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.

MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL

Připraveno k okamžité expedici, dodací lhůta 24 hodin

  • SW10068
  • R18-04277
  • Trvale platné
  • Všechny jazyky
  • EU
P Dostanete Bonusové body
SOFTWARE KE STAŽENÍ + LICENCE
241,90 Kč * 267,90 Kč * (9,71% uloženo)

včetně DPH.

Der Kinderschutzbund – Bundesverband

Každým nákupem u společnosti Wiresoft podpoříte Kinderschutzbund.


Jste firemní zákazník
nebo máte právní dotazy?

Jsem tu pro vás.


Kadir Aydin

Microsoft Licensing Professional (MLP)

PODROBNOSTI  
Množství 1x zařízení CAL
Systém  Server se systémem Windows 
CAL Zařízení CAL
Rozsah dodávky Právo na užívání
Doba trvání Neomezené
Jazyky Všechny jazyky
Terminálový server není kompatibilní(zobrazit RDS CAL )


Aby bylo možné využívat obě funkce dostupné ve verzích systému Microsoft Windows Server 2012 - které jsou k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter - je kromě odpovídající serverové licence na koncové zařízení vyžadována také licence pro klientský přístup: Windows Server 2012 Device CAL. Registrovaný počítač s operačním systémem Windows (PC, notebook, tablet) tak získá odpovídající přístupová práva, která pak mohou postupně využívat i zaměstnanci.

V případě dalších dotazů k produktu se obraťte na náš zákaznický servis.

Informace o výrobku "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"

Koupit použité licence CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2012

Aby bylo možné využívat obě funkce dostupné ve verzích systému Microsoft Windows Server 2012 - které jsou k dispozici u společnosti Wiresoft ve verzích Standard a Datacenter - je kromě odpovídající serverové licence na koncové zařízení vyžadována také licence pro klientský přístup: licence Windows Server 2012 Device CAL. Tím získá registrovaný počítač s operačním systémem Windows (PC, notebook, tablet) odpovídající přístupová práva, která pak mohou zaměstnanci používat i střídavě.

Důvodem je skutečnost, že ve správě licencí společnosti Microsoft je serverová licence pro systém Windows Server 2012 oddělena od přístupové licence, takže tato práva k používání je třeba získat dodatečně ve formě licence Device CAL. Přístup k funkcím systému Windows Server má pouze koncové zařízení registrované prostřednictvím tohoto nástroje.

Licence Device CAL pro Windows Server 2012 nabízí společnost Wiresoft za rozumnou cenu jako použitý software. Použité licence pro přístup k softwaru se neliší od srovnatelných nepoužitých licencí v rámci programu množstevních licencí společnosti Microsoft, které zde již také nejsou k dispozici. Kromě toho zde lze zakoupit licence CAL pro použitá zařízení, a to již od jedné licence pro klientský přístup, což umožňuje flexibilní licencování koncových zařízení, která přistupují k systému Windows Server 2012, na základě potřeb. Licenci Windows Server 2012 Device CAL lze použít také k využívání služeb serveru vybaveného licencí Windows Server 2012 R2.

Použité licence CAL zařízení pro používání všech služeb systému Windows Server 2012

S licencemi Device CAL nabízenými společností Wiresoft jako používaný software pro verzi Windows Server 2012, nástupce Windows Server 2008 R2, jsou data dostupná také v cloudu prostřednictvím odpovídajícího koncového zařízení atd. - více o tom v následujícím textu.

Přehled funkcí dostupných s licencí Device CAL pro Windows Server 2012/R2 ve verzích Datacenter a Standard

Microsoft Windows Server 2012 je nástupcem systému Windows Server 2008 R2 a serverovou verzí systému Windows 8. Liší se především kompletní revizí správce úloh, kdy jsou spuštěné aplikace rozděleny do kategorií a ty neaktivní jsou pro lepší výkon zastaveny. Windows Server 2012 obsahuje aktualizovanou verzi Hyper-V, virtualizační platformy pro škálovatelné virtuální přepínače, s funkcí Hyper-V Replica pro distribuci virtuálních serverů mezi více hostitelů, a to jak ve standardní verzi, tak ve verzi pro datová centra.

Verze serveru 2012 R2 také přidává funkce, jako je spouštění virtuálních počítačů pomocí UEFI, rychlejší migrace za provozu a možnost rozšíření na více lokalit a automatické povolení systému Windows ve virtuálních počítačích 2. generace. Systém NTFS byl doplněn novým souborovým systémem ReFS - zejména pro ukládání na souborových serverech. Podpora SMB 3 zajišťuje rychlejší a stabilnější přístup ke sdíleným souborům a také akcelerační funkce, jako je RDMA nebo použití paralelních připojení TCP mezi klientem a serverem prostřednictvím SMB Multichannel. Kromě bezpečnostních zásad služby Active Directory upravuje přístup k souborům Dynamic Access Control, PowerShell 3.0 umožňuje také konfiguraci prostřednictvím webového prohlížeče s funkcí Web Access a přímé spuštění nástroje Windows Workflow Foundation.

Licence CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012 lze použít také pro verzi Windows Server 2012 R2

Na rozdíl od jiných verzí systému Windows Server lze licenci Device CAL pro Windows Server 2012 použít i pro další vyšší verzi - Windows Server 2012 R2 - která obsahuje některá vylepšení a rozšíření.

Společnost Wiresoft nabízí také obě serverové verze jako používaný software ve verzích Standard a Datacenter; ty se liší různým stupněm virtualizace.

Správa licencí Microsoft s licencemi CAL

Souběžně s vydáním systému Windows Server 2012 upravila společnost Microsoft také svůj licenční model: V závislosti na zvolené edici může být server licencován například podle jader, kdy nejsou vyžadovány žádné dodatečné licence CAL zařízení, nebo podle samotného serveru, kdy jsou vyžadovány dodatečné licence pro přístup klientů. Tento model licencování přístupu pomocí licencí CAL je pro malé a střední podniky často levnější alternativou.

Které typy licencí CAL jsou k dispozici pro edice Windows Server 2012 Standard a Datacenter?

Pro licencování klientského přístupu k systému Windows Server 2012 jsou k dispozici dva typy licencí CAL:

  • Licence Device CAL pro Windows Server 2012 - pro jedno koncové zařízení (např. počítač, notebook, tablet)
  • Uživatelská licence CAL pro Windows Server 2012 - pro jednoho uživatele

Jak bylo uvedeno výše, licence systému Windows Server musí být doplněna licencemi CAL zařízení nebo licencemi CAL uživatele, aby bylo možné udělit příslušná přístupová práva. Licence CAL neobsahují žádný jiný software než přístupová práva pro prostředí klient/server systému Windows Server 2012/R2.

Jaké jsou rozdíly mezi licencemi CAL na zařízení a licencemi CAL na uživatele pro systém Windows Server 2012?

Licence CAL na zařízení se od licencí CAL na uživatele pro systém Windows Server 2012 liší pouze formou, jakou je uděleno oprávnění k přístupu k serveru Windows Server: Licence Device CAL vybaví konkrétní koncové zařízení s operačním systémem Windows přístupovými právy k serveru a dostupným službám a datům; každý zaměstnanec, který má přístup k tomuto koncovému zařízení, jej pak může používat k tomuto účelu; např. tento počítač lze pak střídavě používat při práci na směny. Pokud se nejedná o stacionární počítač na pracovišti, ale o notebook nebo tablet, lze služby serveru využívat i samostatně, např. na cestách nebo v domácí kanceláři.

V pracovní situaci, kdy většina uživatelů střídavě používá různá koncová zařízení, nabízí User CAL více možností.

Dostupnost a cenové zvýhodnění použitých licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2012 edice Standard a Datacenter

Pro mnoho firem a organizací, které nepoužívají nejnovější verzi Windows Serveru, např. z cenových důvodů, představují použité licence CAL pro zařízení nejen ekonomické řešení, jak vybavit koncová zařízení licencí pro přístup k serveru Windows Server, ale také možnost pokračovat v používání starších verzí licencí CAL, které již společnost Microsoft a prodejci nenabízejí. V tomto případě je použitý software od společnosti Wiresoft vhodným řešením, např. pro doplnění stávajících licencí pro přístup ke koncovým zařízením.

V následujícím přehledu najdete shrnutí všech výhod a speciálních funkcí používaných licencí CAL zařízení.

Jak lze použít použité licence CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012 ve verzích Standard a Datacenter?

S použitou licencí Device CAL jsou k dispozici různé možnosti škálování edic Windows Server 2012 Standard a Datacenter, tj.: S licencí Device CAL pro edici Standard lze použít i edici Datacenter systému Windows Server 2012 nebo R2 - pak jsou ale k dispozici pouze typické funkce edice Standard. S licencí Device CAL pro edici Datacenter a jejím rozšířeným rozsahem je možný také přístup k systému Windows Server 2012/R2 v edici Standard, ale k dispozici je pouze omezená funkčnost.

U licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2012 věnujte pozornost také kompatibilitě verzí

Licence Device CAL pro Windows Server 2012 opravňuje k přístupu k systému Windows Server 2012 i k další vyšší verzi 2012 R2, ale nezahrnuje přístupová práva k vyšším verzím serverů, například 2016, takže nezahrnuje upgrade. Lze použít starší verze systému Windows Server, například 2008 nebo 2008 R2 (downgrade).

Při nákupu licencí CAL zařízení pro edici Windows Server 2012 byste proto měli věnovat pozornost také kompatibilitě mezi stávající licencí Windows Server a vybranými licencemi pro klientský přístup.

Na co je ještě třeba brát ohled při použití použité licence CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012?

Licenční podmínky společnosti Microsoft se vztahují i na použité licence CAL zařízení: Jakmile je určité koncové zařízení zaregistrováno pomocí licence Device CAL pro Windows Server 2012, nelze tuto licenci pro přístup klienta již přenést na jiné zařízení. Dále je zásadně vyloučeno změnit typ licence CAL a použít tak licenci CAL zařízení jako licenci CAL uživatele za účelem osobní registrace zaměstnance.

Tato ustanovení správy licencí společnosti Microsoft mají mimo jiné zabránit neoprávněnému přístupu k licencovanému systému Windows Server 2012, což má lépe chránit data i bezpečnost komunikace ve společnosti.

Použití použitých licencí CAL na zařízení pro Microsoft Windows Server 2012

V závislosti na organizaci nebo společnosti nabízejí oba typy licencí pro klientský přístup flexibilnější možnosti použití a cenově výhodnější licencování. Pro výběr správného typu licence CAL je kromě požadovaného počtu licencovaných zaměstnanců rozhodující také počet koncových zařízení, která budou k serveru Windows Server přistupovat. Licence Device CAL nabízejí větší výhodu zejména v případě, že různí uživatelé pravidelně používají určité koncové zařízení - a to i lokálně nezávisle - pro přístup ke službám systému Windows Server 2012.

Nejlepším předpokladem pro nákup použitých licencí CAL je proto přesná znalost typických pracovních postupů. V popsaném příkladu je licencování pomocí použitých licencí CAL zařízení výhodnější, a tedy i cenově výhodnější, protože je třeba zakoupit méně licencí pro přístup klientů. Tým společnosti Wiresoft vám s tím rád poradí.

Co je Wiresoft Used Device CALs pro Microsoft Windows Server 2012?

Použité licence CAL na zařízení pro Windows Server 2012 jsou od společnosti Wiresoft k dispozici jednotlivě, neplatí pro ně obvyklé licenční měřítko společnosti Microsoft; jinak se použitý software neliší od nových licencí žádnými nevýhodami nebo omezeními - protože software se z principu nemůže opotřebovat.

Odkud pocházejí použité licence CAL na zařízení pro Windows Server 2012 od společnosti Wiresoft?

Použité licence CAL na zařízení pro Windows Server 2012 nabízené společností Wiresoft jsou originální licence a součást svazkové licence na zařízení z licenčního programu společnosti Microsoft, které společnost zakoupila a poté prodala společnosti Wiresoft. Po zakoupení lze také celé objemové licence rozdělit na jednotlivé licence; výsledné licence CAL pro jednotlivá zařízení se pak označují jako použitý software a lze je použít jako novou licenci k registraci koncového zařízení.

Použitý software se zabezpečením kupujícího - také pro licence CAL na zařízení pro Windows Server 2012

Při nákupu použitého softwaru společnosti Wiresoft - ať už jde o licence CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012 nebo jiné licence CAL - mají naši zákazníci stejné výhody jako při nákupu nových licencí: Licence CAL pro použitá zařízení také nabízejí kupujícímu bezpečnost díky okamžitému stažení po dokončení nákupu a okamžité aktivaci licence pomocí platného svazkového licenčního klíče.

Je nákup a používání použitých licencí CAL na zařízení pro systém Windows Server 2012 legální?

Nejen při nákupu, ale i při používání použitých licencí CAL na zařízení pro Windows Server 2012 s koncovým zařízením si mohou být zákazníci společnosti Wiresoft jisti, že neporušují žádné právní předpisy: Použité licence CAL pro Windows Server 2012 nabízené v obchodě Wiresoft - stejně jako další licence pro klientský přístup - pocházejí z licenčních zásob společností. Obchodování s použitými přístroji CAL i jejich používání se tedy opírá o platnou judikaturu, která obojí výslovně umožňuje; tuto skutečnost opakovaně potvrdilo několik soudních rozhodnutí. Použitý software od společnosti Wiresoft se také vyznačuje úplným ověřením všech kupujících prostřednictvím bezpečnostního auditu!

Přehled výhod licencí Device CAL pro Windows Server 2012 jako používaného softwaru

Použité licence CAL na zařízení od společnosti Wiresoft jsou k dispozici nejen za nízké ceny pro Windows Server 2012, ale také jako přístupové licence pro novější i starší verze serverových programů v obchodě - to platí i pro ostatní serverový software společnosti Microsoft a příslušné klientské přístupové licence.

To vám dává možnost doplnit starší zásoby softwaru o použité licence CAL od společnosti Wiresoft, a vyhnout se tak problémům s kompatibilitou při souběžném používání různých verzí softwaru, což v konečném důsledku může také zabránit nákladům na nákup nového hardwaru.

Licencování pomocí použitých licencí CAL na zařízení navíc eliminuje obvyklou licenční stupnici, což znamená, že si můžete zakoupit pouze přesně takový počet přístupových licencí, který odpovídá vašim skutečným potřebám při používání služeb systému Windows Server.

V obchodě s použitým softwarem společnosti Wiresoft najdete licence CAL na zařízení pro edice systému Windows Server 2012, které jsou rovněž k dispozici, a příslušné licence CAL na uživatele. Nabídka použitého softwaru Wiresoft zahrnuje také mnoho dalších programů Microsoft - se všemi popsanými výhodami. Máte-li jakékoli dotazy ohledně licencování pomocí licencí Device CAL pro MS Windows Server 2012 nebo jakýkoli jiný produkt společnosti Microsoft, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím chatu, e-mailu nebo telefonu.

Další odkazy na "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"
Hodnocení zákazníků pro "MICROSOFT WINDOWS SERVER 2012 DEVICE CAL"
Napište recenzi
Recenze budou aktivovány po ověření.

Pole označená * jsou povinná.

Vzal jsem na vědomí nařízení o ochraně osobních údajů.

Kategorie